3

Czyli Laporta mógł podpisać to CVC i zarejestrować Messiego, Tebas by mu to klepnął, a teraz RFEF by i tak skasowała ten kontrakt z CVC, ale Messi grałby u nas. :)

6

"Koeman nie ma nic przeciwko odpoczynkowi 18-latka"
:D :D :D

-Koeman: "Pedri, możesz sobie odpoczywać, nie mam nic przeciwko"
-Pedri: "Dobrze trenerze, w takim razie nie będzie mnie na pierwszych 3 meczach w lidze, pojade na wakacje"
-Koeman: "Nie, nie, źle zrozumiałeś, w tych meczach zagrasz po 90 minut"


1

@Tatazolwinia
Ale w tej pozycji nie chodzi o grę w defensywie, tylko o danie wolnej ręki w ataku zawodnikowi z cechami, które wymieniłem w komentarzu wyżej, by w ten sposób zaskakiwać przeciwnika. W defensywie taka rola nie istnieje, a brak powrotów Messiego to inna kwestia, nie mająca nic wspólnego z rolą "wolnego elektrona". Chodziło o to by Messi mógł mniej biegać i dzięki temu grać po 90 minut w każdym meczu i dawać nam jak najwięcej w ataku.

1

Griezmann "wolnym elektronem"? :D
To rola dla zawodnika obdarzonego świetną wizją gry, techniką użytkową, kluczowymi podaniami otwierającymi drogę do bramki, któremu piłka przy nodze nie przeszkadza- Antek nie ma ani jednej z tych umiejętności.

3

W sumie to w tym momencie jest ciekawsze pytanie: kto będzie wykonywał wolne w PSG? :)

3

Teraz powinny z całego świata piłki pójść pozwy na PSG do wszelakich możliwych instytucji, bo nie ma opcji, że oni spełniają wszystkie finansowe wymogi.
Można by mieć to gdzieś gdyby każdy klub był traktowany w ten sam sposób, tzn. niby jakieś tam warunki by były ustalone, ale przymykano by oczy na ich przekraczanie, zwłaszcza w czasie covidowym, ale w momencie gdy PSG wolno więcej niż innym nikt nie powinien milczeć.
Nie może być tak, że Barcelonie liga nie chce zarejestrować zawodników, bo przekraczamy budżet, a w tym samym czasie PSG przeprowadza soebie kolejne wielomilionowe transfery i daje bajońskie pensje.

1

Z perspektywy czasu okazuje się, że lepiej byśmy wyszli na sprzedaży Messiego rok temu za jakieś 100-150 mln..

PS. Mam nadzieję, ze ten numer na koszulce Messiego odnosi się do liczby lat, które spędzi w Paryżu i liczby wygranych Lig Mistrzów, tzn. 3+0. Szkoda Leo, ale niech szejk płaci fortunę i go boli tyłek, że Liga Mistrzów wciąż jest poza jego zasięgiem. ;)

0

@szopen779
Odpowiem tak, np. Griezmann w Atletico większość meczów miał udanych, u nas mało który mu można za taki policzyć.
Myślę, że zrozumiesz o co chodzi.

A Arthur odpowiednio wkomponowany w drużynę grającą piłką w stylu jaki wprowadził u nas Pep (i jaki wprowadzi Xavi) to gracz światowej klasy.

0

@neymarjr_143
Żaden bait. To fakt, albo Depay będzie drugim Griezmannem pałętającym się po boisku (choć odejście Leo trochę mu ulży na psychice), albo będziemy grali o nic i wtedy Depay będzie jednym z lepszych naszych zawodników.
Memphisowi umiejętności nie brakuje, ale nie radzi sobie niestety z presją.

0

Arthura chętnie bym widział z powrotem, tylko z Xavim na ławce zamiast Koemana.

0

@neymarjr_143
Co ciekawe może się okazać, że Depay będzie niebawem naszym najlepszym zawodnikiem, bo.. staniemy się klubem pokroju Lyonu, czyli takim na miarę Memphisa właśnie, 4-5 miejsce w tabeli, zero presji w walce o wygranie ligi, bo rywale odjadą w połowie sezonu i Depay będzie błyszczał w meczach z Levante czy Cadizem.

3

@Gorgoth82
To jest w tym wszystkim najgorsze. Powinny być jasne zasady i jawne wysokości kontraktów, jak w NBA.

0

Jakby był Messi to Depaya można by było nie rejestrować, niestety w obecnej sytuacji lepszy Depay niż nikt.

0

@Marcinss10
Najlepiej to czekać z 10 lat żeby "muc" coś powiedzieć..
W poprzednim sezonie Koeman co chwilę zmieniał zdanie, nie zauważyłeś? Jak wygrał kilka meczów to już sam sobie niemalże przyznawał tytuł, jak zaczął tracić punkty to nagle zmienił ton i biadolił jak to drużyna jest za słaba na walkę o mistrzostwo, że trzeba wzmocnień, etc. Stąd mój powyższy komentarz, bo ciężko nie odnieść wrażenia, że znów zaczyna się to samo.

1

Oczywiście, że można było zrobić więcej by Messi został. Mamy obecnie w drużynie kilku graczy zarabiających więcej niż miał zarabiać Messi, a nikt nam nie da na boisku tyle co dałby Leo. Dodatkowo Messi generuje więcej przychodu niż zarabia. Trzeba się przestać oszukiwać, być może Laporta miał jakieś istotne powody by nie podpisać nowego kontraktu z Messim, być może nawet chodzi o powody czysto sportowe, poświęcenie Leo by w perspektywie długoterminowej zyskali inni i co za tym idzie cały klub, by wchodzili do drużyny młodzi i nie liczyli tylko na Messiego, ale brali odpowiedzialność na siebie. Moim zdaniem to błędna droga, bo Messi jeszcze przez kilka lat będzie decydujący w każdym zespole, w którym przyjdzie mu grać, ale może się okazać, że jednak jakimś sposobem wyjdzie, że Laporta podjął słuszną decyzję- z tym, że decyzja ta nie została podjęta ze względów finansowych- nie ma takiej opcji.

1

"Jesteśmy gotowi na rozpoczęcie sezonu", a za chwile po porażce "Nie jesteśmy jeszcze gotowi, potrzebujemy czasu, transferów, etc.". :)

0

Dobrzy zawodnicy sami "pchają się" Koemanowi na boisko, ale on walczy by ich tam nie wpuścić, bo woli podstarzałe syte koty.

0

@KibicBarcy84
To teraz poproszę o cytat, że marzy mi się Klopp albo Guardiola, albo przestań zmyślać..

2

@Vintee
Czyli twierdzisz, że Pedri lepiej wyjdzie na tym, że będzie dalej grał niż przez jakiś czas odpoczywał?
Tu nie trzeba być mądrym by stwierdzić, że KAŻDY potrzebuje odpoczynku i regeneracji, ale można być głupim i twierdzić, że ktoś tego nie potrzebuje.
Jeśli nawet fizycznie Pedri podoła, to taki czas wytchnienia psychicznego, odpoczynku od ciągłej rywalizacji z pewnością dobrze mu zrobi i do tego by to stwierdzić także nie trzeba być mądrym.

Po drugie, Pedri badania przejdzie po powrocie do klubu, po IO nie wracał do klubu, więc najprawdopodobniej wcześniej nie został sprawdzony przez klub poziom jego zmęczenia, decyzja o jego powrocie w takim, a nie innym terminie została podjęta "od tak", a Koeman miał tu z pewnością decydujący głos, bo o takich sprawach decyduje trener- choćby po ME czy Copa America to on zdecydował kiedy mają wrócić poszczególni gracze.

0

1 zmarnowany sezon z Koemanem- dajmy mu szanse, bo to był sezon przejściowy i nie miał transferów, które chciał.
2 zmarnowany sezon z Koemanem- dajmy mu szansę, bo Messi odszedł

Mam nadzieję, że nie dowiemy się jaki byłby następny wymysł zwolenników tego marnego trenera.

0

Pedri na miesięczne wakacje, Koeman na wieczne wakacje za to, że mu ich nie dał.

4

Podzielam to zdanie, że Messi (w pewnym sensie) odszedł przez Griezmanna. Antek nie daje nam 1/10 tego co Leo, a zarabia obecnie dużo więcej niż miał na nowym kontrakcie dostać Leo. Sprzedając Griezmanna zwolnimy miejsce w budżecie na zarejestrowanie Leo, Aguero i Erica Garcii..

0

Trzeba natychmiast szukać chętnego na Griezmanna, choćby za 30-40 mln. Zarabia teraz więcej niż miałby dostać Messi..

5

"Nie oznacza to jednak, że będziemy kontynuować grę w tym ustawieniu."

Chyba go dobrze Laporta poinstruował jak ma grać drużyna. :)

btw. może tak byście się zdecydowali czy sparingi są miarodajne czy nie? Bo po wcześniejszych czytałem np. jak to genialny jest Depay i ile nam daje, albo jak świetnie współpracuje z Griezmannem, a dzisiaj czytam, że to tylko sparing i nie należy wyciągać wniosków..
Więcej konsekwencji, albo wyciągamy wnioski ze wszystkich sparingów, albo z żadnego.

1

@sendesara
W Ajaxie była inna formacja, zgadza się, choć czasami też grali w systemie Barcelony z De Jongiem jakie jedynym na DMie. Nie zmienia to faktu, że De Jong ma wszystko by pełnić rolę Busquetsa co już niejednokrotnie udowadniał. To nie jest tak, że musimy ściągać zawodnika z idealnie takiej samej pozycji w innym klubie, tylko trzeba dostrzec odpowiednie umiejętności i możliwości by u nas na danej pozycji gracz był w stanie się w pełni zaadaptować, a De Jong ma wszystko co potrzebne dla DMa w naszym systemie, a jego mobilność może być wartością dodaną, z pewnością zaś nie jest przeszkodą.
Klopp mówił o roli Coutinho w ustawieniu Valverde, który coraz bardziej cofał zespół i nie bronił w 4-3-3, tylko w zasadzie w 4-4-2, z Iniestą jako bocznym pomocnikiem. Tu się zgadza, to nie jest rola dla Coutinho. Natomiast my nie mamy się bronić jak za Valverde, tylko przejmować inicjatywę i atakować jak za Pepa, w defensywie grając wysokim pressingiem tuż po stracie, a wtedy Coutinho nie będzie musiał co chwile wracać pod własną bramkę bo 8 na 10 odbiorów będziemy zaliczali na połowie przeciwnika, bądź najpóźniej w strefie środkowej boiska.
Dodatkowo nawet w sytuacjach, w których będziemy bardziej cofnięci Cou może grać w zasadzie jak "10", bo za plecami będzie miał przecież 2 bardziej defensywnych graczy, czyli De Jonga i Pedriego, którzy spokojnie zabezpieczą tył. Nie potrzebujemy 3 DMów w defensywie, nie jesteśmy Atletico.

1

@sendesara
https://www.fcbarca.com/91425-ernesto-valverde-nigdy-nie-przykladam-zbyt-duzej-wagi-do-przygotowania-fizycznego.html

De Jong grał w Ajaxie jako DM. Poza tym trzeba go dopasować do naszej gry, jeśli będzie mógł (sytuacja boiskowa pozwoli) to będzie tą pozycję opuszczał, co będize wartością dodaną, a jeśli nie to powinien się jej trzymać. W każdym bądź razie świetnie reguluje tempo gry, wyprowadza piłkę od tyłu i ubezpiecza grających przed nim rozgrywających, jest idealnym następcą Busquetsa i jeśli tego nie wykorzystamy to nie będziemy mieli przez długi czas zawodnika, który mógłby grać w naszym stylu na DMie na światowym poziomie, jest Nico, ale on potrzebuje jeszcze dużo czasu.

A Coutinho to rozgrywający, który lepiej się odnajduje pod bramka przeciwnika niż własną (ale najlepiej gra gdy zaczyna akcje z głębi pola, czyli zawodnik idealny na pozycję Iniesty, czyli najbardziej wysuniętego z trójki pomocników, Pedri zaś świetnie gra w defensywnie, zalicza dużo odbiorów, bardzo dobrze reguluje tempo gry, czyli jest idealny na pozycję Xaviego.
Stąd taka trójka, na takich, a nie innych pozycjach. Oczywiście nie chodzi o to by grali dokładnie jak poprzednicy, nie mają ich w 100% kopiować, tak się nie da, muszą stworzyć coś swojego, zachowując główne założenia, czyli utrzymywanie się przy piłce i szybka wymiana podań w celu tworzenia przestrzeni sobie i kolegom.

0

@kaamil1910
Przestawienie go na skrzydło przez Valverde spowodowało, że zaczęto myśleć o tym by go wypożyczać/sprzedawać. Do tego czasu grał w środku i grał dobrze, także dlatego, że przyszedł w trakcie sezonu, a do niego przygotowywał go Klopp, a nie gość, który miał przygotowanie fizyczne w 4 literach. Teraz mamy Alberta Rocę, któremu Koeman zawdzięcza okresy lepszych wyników, zbudowanych na lepszym przygotowaniu fizycznym od rywali i Cou z pewnością też na tym skorzysta, choć oczywiście do pokazania pełni umiejętności, tak jak i reszta zespołu, potrzebuje także ogarniętego taktycznie trenera, a tu jest obecnie u nas problem.

0

@sendesara
De Jong jest DMem, to jego nominalna pozycja i dlatego mógł być przesuwany na stopera. Wystawianie Frenkiego gdziekolwiek indziej to marnowanie go.
A Coutinho to właśnie środkowy ofensywny pomocnik, pozycja Iniesty jest dla niego idealna, podobnie jak dla Pedriego pozycja Xaviego, bo on świetnie reguluje grę, ale gorzej spisuje się pod bramką przeciwnika, gdzie z kolei świetnie odnajduje się Coutinho.

1

De Jong-Pedri-Coutinho jako once, Busquets-Nico-Puiq jako zmiennicy, tak to powinno wyglądać

6

Za rok wróci by.. zostać ponownie wypożyczonym, albo sprzedanym. W Barcelonie od wypożyczenia zaczyna się proces odejścia z klubu bez dostania poważnej szansy w pierwszym zespole.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?