3

Oby nie doszło do tej wymiany. Haaland się u nas nie sprawdzi, bo nam trzeba zawodnika grającego kombinacyjnie, a nie tylko świetnie wykańczającego okazje. W dodatku nam rywale nie zostawiają hektarów miejsca na plecami obrońców, aby Haaland miał gdzie wybiegać na prostopadłe piłki.

0

@Barca-Messi10
Czyli ze względu na problemy finansowe mamy się pogodzić z tym, że jesteśmy obecnie słabsi od Sevilli i brać zawodników, którzy u nich są zbyt słabi nawet jako zmiennicy? To już lepiej ogrywać jakiegoś młokosa z rezerw..

0

@Gaz
Czyli w kwestii Frenkiego się zgadzamy.
Nie wiem tylko dlaczego Cou w pomocy "z przymrużeniem oka". To idealny gracz na najbardziej ofensywnego z trójki pomocników w naszym systemie. Nie rozumiem skąd to się wzięło, ze tak wiele osób chce aby w środku pola w Barcelonie grali sami zawodnicy bardzo dobrzy w defensywie. Największe sukcesy odnosiliśmy genialną grą w ataku, kontrolą piłki, wymiennością podań, etc, w skrócie wszystkim co ma Coutinho. Nikt wtedy nie myślał o tym by zmienić Iniestę na DMa, a były możliwości by grać podobnie jak obecnie, bo mieliśmy 2 bardzo dobrych DMów (Busquetsa i Yayę) i to w swoim primie, teraz Sergio już ewidentnie "nie dojeżdża".

0

@Gaz
Ogarnięto następce, De Jonga własnie, tylko problem jest w tym, że Busquets wciąż jest w klubie i blokuje miejsce Frenkiemu, przez co temu na siłę szuka się nowej pozycji. De Jong grający wyżej stwarza zagrożenie wbiegnięciami w pole karne przeciwnika, ale kompletnie nie ogarnia rozegrania, on tylko czeka aż będzie możliwość by pobiec wyżej, a za rozegranie odpowiedzialny jest wtedy wyłącznie Pedri przez co nie mamy kontroli nad grą.

0

@Barca-Messi10
I tak co roku od dłuższego czasu z zaufaniem do zarządu, trenerów i zawodników: "sezon pokaże", a później narzekanie, że jest źle.
Bierzemy podstarzały odrzut z Sevilli i mamy liczyć, że dla nas będzie wybawieniem, bo go Koeman zna z reprezentacji? On sprowadza zawodników pasujących do swojego marnego poziomu, a klub stacza się coraz bardziej takimi transferami..

0

Nowy Boateng, z tym, że więcej pogra, bo Holender, więc mu Koeman trochę minut da.

0

@Tridente2015
Ok, ale drugie było w odpowiedzi na moją ironię, więc wyszło na to samo. ;)

Chyba dalej nie rozumiesz o co chodzi z wypowiedziami Koemana..
Karanką był "marionetką" Mourinho, przed konferencją ciężko było przewidzieć co Mou akurat tego dnia każe mu powiedzieć, natomiast w przypadku Koemana wiadomo co powie od razu po wyniku meczu, bo jego pomeczowe wypowiedzi zawsze mają ten sam wydźwięk (jeden z dwóch).
Jedyny punkt wspólny Koemana i Mourinho jest taki, że obaj zawsze są tymi idealnymi, ale pokrzywdzonymi, Mourinho przez sędziów, a Koeman przez wszystko dookoła (kontuzje, finanse, transfery, brak czasu, dużą ilość meczów, etc.).

0

@frogiee
Nie zaznaczył, że ma tam odejść, tylko powiedział, że myślał, że tak będzie- pojawiało się wtedy wiele informacji na ten temat. Ale to nie ma znaczenia.
W pewnym momencie tamtego sezonu Koemanowi tak bardzo brakowało "9", że Braithwaite wychodził regularnie w pierwszym składzie by pełnić tą rolę.
Wtedy przypomniałem, że Koeman nie chciał Suareza, że uznał iż będzie grał bez typowej "9"- mówił o tym na konferencjach. Naczytałem się w odpowiedzi, ze to zarząd mu sprzedał Suareza, że to nie była decyzja Koemana i do tego teraz piję swoim komentarzem.

0

@Tridente2015
A ja na serie nie oczekiwałbym manekina i puszczania nagranych wypowiedzi na konferencjach..
Napisałem, że kłócisz się SAM ZE SOBĄ (2 przeciwstawne wypowiedzi w 2 kolejnych Twoich komentarzach), nie ze mną, czytaj ze zrozumieniem. ;)

A Karanka chodził na konferencje, bo go wysyłał Mourinho i nie miało to nic wspólnego z jakimś zawieszeniem, to była jedna z gierek Mou.

0

@Tridente2015

Myślałem, ze ironizujesz, więc odpowiedziałem tym samym, ale teraz widzę, że Ty się po prostu kłócisz sam ze sobą. :D

"Koeman już nie musi udzielać wywiadów pomeczowych..."
vs
"Otóż udzielać wywiadów musi..."


PS. Gwoli ścisłości, Koeman nie musi chodzić na konferencje, może np. wzorem Mourinho wysłać zamiast siebie jakiegoś "Karankę". ;)

0

Koeman mówi wprost, że pozbycie się Suareza to jego decyzja, a kilku tutejszych userów wciąż będzie to wypierało i twierdziło, ze to zarząd mu go sprzedał..

1

@Tridente2015
Nie musi udzielać wywiadów, bo zawsze mówi to samo, ma 2 wersje wywiadu, pochwalną dla samego siebie gdy drużyna wygrywa i zrzucającą wine na wszystko dookoła gdy nie wygrywa. Wystarczy na konferencji posadzić upodobnionego do Koemana manekina, puścić nagrane wypowiedz Holendra i pewnie połowa dziennikarzy by się nawet nie zorientowała, że coś jest nie tak.

0

@Tibu
Na korzyść Depaya zadziałało odejście Messiego, bo jak pisałem Depay musi być liderem drużyny, by grać na swoim wysokim poziomie. Umiejętności mu nie brakuje, choć z pewnością nie jest zawodnikiem takiego pokroju by być liderem Barcelony wygrywającej La Ligę czy LM, więc spokojnie z tym hypem na niego, postrzela słabszym, zniknie w meczach z topowymi. Obecnie jesteśmy drużyną na 2 europejskim poziomie, a Depay w takiej drużynie jest w stanie czasem błysnąć. Jednak naszą ambicją jest być zespołem topowym, a tego nie osiągniemy z Depayem liderem.

PS. Niczego nie obliczałem, tylko przedstawiałem porównanie statystyczne z Dembele, bo ktoś napisał, że Depay jest lepszym dryblerem od Francuza, bo ten to głównie traci, a jak pokazały statystyki Depay tych strat miał więcej.

1

@Pilka_jest_okragla
Po meczu będzie już inna śpiewka, że straciliśmy najlepszego piłkarza świata, mamy dużo młodych zawodników, potrzebujemy czasu, etc.

0

@LatajacyHolender
Nie, nie, to trzeba odwrócić, Pjaniciowi nie wierzą tylko zaślepieni fanboje Koemana.

0

Emerson dużo lepszy, ale wiadomo, Dest to pół Holender, więc Koemana już mało obchodzi reszta. A teraz to już w ogóle, zostaniemy z Minguezą i Roberto..

1

@Johnnie_Walker
To nie poznał się od razu? Widział na treningach i się nie poznał? Dał mu grać 90 minut, i się nie poznał, a później kolejne 2 mecze w podstawie i dopiero wtedy coś go nagle tknęło? Przecież to jest tak oczywiste, że Puiq grał w kadrze gdy grał w klubie, a przestał grać w kadrze gdy przestał w klubie, że tego nawet nie ma sensu tłumaczyć.
Ale mimo wszystko próbowałem i w ten sposób.. poznałem się na Tobie. I teraz już wiem, ze nie ma sensu Ci czegokolwiek wyjaśniać, bo z logiką u Ciebie jak u Koemana z taktyką, wiedza w temacie kończy się na zdawaniu sobie sprawy z istnienia czegoś takiego.
EOT.

1

@Johnnie_Walker
Puiq stal się podstawowym graczem reprezentacji U21 na chwilę, bo chwilę tylko był podstawowym graczem Barcelony. To w takiej reprezentacji jak Hiszpania idzie w parze.
Pedri przeszedł do Barcelony i zanim zaczął w niej pełnić tak istotną rolę jak obecnie, ale gdy już zaczynał grywać, także dostał powołanie do U21, jednak Puiq był już sprawdzony i po okresie dobrej gry, więc to on grał w podstawie, później Pedri zajął miejsce Puiga w klubie i tak samo zadziałało to w reprezentacji, a gdy Pedri stał się kluczową postacią w klubie to dostał też powołanie do kadry seniorskiej.
Jak można nie rozumieć tak prostego związku przyczynowo skutkowego?
Jakby Koeman pomijał Pedriego jak robi to w przypadku Puiga to myślisz, że ten grałby chociaż w U21?

1

@Johnnie_Walker
Heh, a może tak prześledzisz po kolei chronologicznie jak to wyglądało, a nie dopasowujesz sobie jakieś liczby i minuty do wymyślonej teorii?
Puiq po serii bardzo dobrych meczów za Setiena pojechał na kadrę U-21 i zagrał 90 minut z Macedonią. Później Koeman przejął Barcelonę i odstawił Puiga od gry, po 3 pierwszych meczach sezonu, w których Puiq nie zagrał ani minuty mimo wszystko pojechał ponownie na kadrę i zagrał znów 2 razy od pierwszych minut, 60 z Wyspami Owczymi (Pedri wszedł gdy Puiq schodził) i 45 z Kazachstanem (także zmieniony przez Pedriego). Po 40 (sic!) kolejnych meczach sezonu, w których Puiq prawie nie grał pojechał ponownie na kadrę i wtedy rzeczywiście wszedł tylko na te 9 minut w jednym z 3 meczów. Tak się dzieje w topowej reprezentacji, która na jedną pozycję ma po kilku, a czasem nawet kilkunastu graczy mogących w niej grać bez wielkiej różnicy poziomu. Po prostu więcej da ograny zawodnik, nawet jeśli jest nieco słabszy niż nieograny nawet jeśli ma większe umiejętności.

I teraz przewrotnie ja zapytam Ciebie: dlaczego Puiq grał 3 mecze w podstawie po okresie gry w klubie? Trener reprezentacji nie poznał się wtedy, że jest za słaby? Dlaczego wpuszczał Pedriego z ławki za Puiga? Nie poznał się, że Pedri jest lepszy?
Myślę, że na podstawie tego co napisałem powyżej powinieneś poradzić sobie z poprawnymi odpowiedziami na te pytania, wystarczy, że zechcesz to zrobić rzetelnie, a nie wymyślając jakieś głupie teorie bez pokrycia.


1

@Gall
Czy Ty rozumiesz, że to Puiq nie chce odejść? W dzisiejszych czasach tak przywiązanych do klubu wychowanków ze świecą szukać, porównaj choćby Puiga z Moribą w tym temacie. A zainteresowanie nim jest i to bardzo duże, po tym jak Koeman powiedział, że najlepiej będzie jak odejdzie na wypożyczenie posypały się oferty, ale Puig powiedział, że zostaje i nawet Bayern czy City go nie skuszą.

Czemu nie grał w LM? Bo się Setien wystraszył, uległ presji i zagrał amigosami.
Jaka wtedy była sytuacja i atmosfera w klubie, nagonka na Setiena i zwłaszcza Sarabię to chyba nie musze Ci tłumaczyć?

A co do reprezentacji młodzieżowych i odnośnie znajomości trenerów, to zanim Koeman odsunął Puiqa i zaczął promować Pedriego, w U21 Puiq grał w podstawie (ze względu na to, że grał regularnie u Setiena), a Pedri był jego zmiennikiem. Tak to działa w normalnych reprezentacjach, kto gra w klubie ten i w kadrze.

1

@Johnnie_Walker
Z pewnością nie ci, którzy uważają, że Koeman we wszystkim co robi ma racje bo.. jest trenerem.

0

@D10S1985
Że się nie nadawał i po sezonie będziemy szukać "jelenia" co go zechce to pisałem jeszcze zanim do nas trafił, to rzecz oczywista. Ale mimo wszystko Pjanić trochę grał, zwłaszcza w LM, jak po meczu trener nie potrafi mu powiedzieć co zrobił źle tylko odsuwa go nagle od x meczów z rzędu, nie interesuje się nim na treningach, nie odpowiada na pytania co zawodnik ma poprawić żeby grać to nie świadczy to w pierwszej kolejności źle o graczu, zwłaszcza, że nie mówimy o jakimś zawodniku anonimowym, tylko takim z wyższej półki.
Jakby to był odosobniony przypadek to miałbym masę wątpliwości czy Pjanić mówi prawdę czy może tylko chce się pożalić, ale Koeman już wielu zawodników z niewiadomych powodów próbował zniszczyć, a w najlepszym przypadku ich totalnie zignorował, co nakazuje jednak wierzyć Pjaniciowi.

7

"Pierwszy z nich nie gra u Koemana, tak jak nie grał wcześniej u Ernesto Valverde i Quique Setiena."

Co to za bzdury? Puig u Setiena grał i pokazał, ze ma umiejętności by być kluczowym graczem Barcelony.. To właśnie dlatego teraz jest taka "wojna" o niego, bo ludzie znający się na piłce widzieli już jego wielkie możliwości i potencjał i wiedzą, że Puiq nie gra wyłącznie z powodów pozasportowych.

0

Widzę Laporta już prasę katalońską sobie ustawił, bo jak tylko pojawia się jakiś negatywny komentarz na temat klubu lub kogoś z klubu to od razu pismaki kontratakują zmyślonymi tekstami.
My za Koemana wysokim pressingiem zagraliśmy dosłownie kilka razy, ale niby to Pjanić nie grał , bo był przyzwyczajony do bronienia niskiego. :D
Poza tym Pjanić mówił o tym, że Koeman nie był w stanie powiedzieć mu dlaczego nie gra i czego od niego oczekuje. Jakby chodziło o pressing to wystarczyło powiedzieć Pjaniciowi, że tego od niego oczekuje, po czym przystosowywać zawodnika do takiej gry na treningach i sprawdzić później w meczach efekty tego treningu i przekazanych oczekiwań. Ale Koeman to beton taktyczny, on nie wie czego od kogo ma oczekiwać to jak ma komuś to powiedzieć? Po prostu gość się z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu uwziął na kilku zawodników i co by oni nie zrobili to i tak nie będą grali. W poprzednich klubach Koemana było to samo, nawet tacy zawodnicy jak Joaquin u niego nie grali, bo mu nie pasowali.

1

@dembabejlen
Ja o tym pisze od bardzo dawna. :)

2

@dembabejlen
Xavi, bo jak widać po jego pracy w Katarze potrafi przekazywać zawodnikom wiedzę, ewidentnie nauczyl ich tam grać na swój sposób, a że jego pojmowanie futbolu jest idealnie zbieżne z tym, z którym identyfikuje się Barcelona to nie ma lepszego kandydata.
Znam te argumenty, że to inny poziom zawodników, dużo słabszy, ale skoro takich graczy Xavi od podstaw nauczyl w dość krótkim czasie barcelonskiej gry to tym bardziej jest w stanie wpoić tą grę zawodnikom, którym podstaw nie brakuje, a i rozumienie futbolu mają na zdecydowanie wyższym poziomie. I oczywiście nie twierdzę, że Xavi jest cudotwórcą, że przyjdzie i zaczniemy wygrywać z każdym po 5-0 niezależnie od tego jakich zawodników będziemy mieć w kadrze, ale zwłaszcza w obecnej sytuacji gdy mamy wielu mlodych graczy w składzie, których trzeba ukształtować taktycznie musimy mieć trenera, który potrafi dokładnie przekazywać zawodnikom wszelkie założenia i uczyć ich gry. Nie możemy marnować ich potencjału z trenerem, którego wiedza taktyczna w zasadzie kończy się na znajomości ustawień na boisku.

2

@dembabejlen
Będę się smucił, że takiego słabego trenera musieliśmy tak długo trzymać na stanowisku, bo nie stać nas na jego zwolnienie.

1

@liamgreyhate
Wierzę też kilku innym (np Joaquinowi) i widzę jak nasz najbardziej kreatywny zawodnik, który prawie za każdym razem gdy pojawia się na boisku stanowi wartość dodaną spędza kolejne mecze na ławce, podczas gdy grają dużo słabsi od niego.

1

Tak patrząc po losowaniu grup LM to myślę, że jest spora szansa, że Pjanić z Besiktasem wyeliminują nas z LE, czym wbiją ostatni gwóźdź do trumny Koemana..

0

@Tatazolwinia
Ja, biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi innych piłkarzy o Koemanie oraz swoje obserwacje jestem skłonny uwierzyć we wszystko co powiedział Pjanić.
I myślę, że rozmowa nie podziała, a dokładniej nie podziałał, bo pewnie już przed sezonem Laporta rozmawiał z nim choćby na temat Puiga, ale jak widać nie ma efektu.
Piłkarzem Koeman był wielkim, ale trenerem i człowiekiem jest malutkim. Im szybciej się go pozbędziemy tym lepiej dla klubu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?