0

W sumie aby to miało sens, to ten budżet powinien wystarczyć na transfer definitywny Olmo i jego półroczną pensję, na zmiennika wtedy jak znalazł.
Tylko w rzeczywistości jest to nierealne.

1

@Crakitic
Bo obciążenia należy zwiększać stopniowo, a dla 17 latka przeskok z gry przeciwko juniorom na regularna grę na najwyższym poziomie jest bardzo duży pod kątem obciążeń i łatwo takiego gracza zajechać. Zresztą to miało miejsce w przypadku Pedriego, po początkowym fajnym wejściu do drużyny znacznie osłabł, a teraz dodatkowo łapie urazy.

0

Żadna niespodzianka..

0

@kam1l_
Koeman nie ma Messiego w primie, jakby Leo był w poprzednim sezonie w takiej formie jak u Valverde to też mówiłoby się, że Koeman wygrał ligę, choć prawda byłaby jak w przypadku Valverde, że wygralibyśmy mimo posiadania Koemana (a wcześniej Valverde) na ławce, nie zaś dzięki niemu.
Koeman jest bardzo podobny do Valverde, a różni ich jedynie to, że Koeman zaczyna myśleć o bronieniu wyniku po tym jak już wyjdziemy na prowadzenie, Valverde już przed meczem nastawiał drużynę defensywnie i liczył, że Messi coś wciśnie na 1-0.

1

I ma rację, dla Gaviego jest zbyt szybko, dla Pedriego też było. Pedri dopiero w tym sezonie powinien częściej grywać po 90 minut, a już w prawie każdym meczu to za rok może dopiero, Koeman go zajechał..

1

@LatajacyHolender
O tym, za którego Messi wygrał nam ligę, z jedną porażką.

2

@aligator
Przyjrzyj się wynikom w poprzednich sezonach tej ligi i porównaj skład drużyny sprzed przyjścia Xaviego i z sezonu bez porażki i masz odpowiedź. W ostatnich 10 sezonach, przed mistrzostwem bez porażki Al Sadd wygrywało ligę 2 razy, dla porównania w tym czasie 7 razy Al Duhail, a w składzie w porównaniu z sezonem przed objęciem przez Xaviego posady pojawiło się ze 3 nowych zawodników, w tym Cazorla za samego Creusa.
Poza tym drużyna gra w zupełnie innym stylu, przyjemniej się ich ogląda ostatnimi czasy niż Barcelonę i tak a gra zupełnie nie koliduje z wynikami, a wręcz przeciwnie.
Tego sami piłkarze nie osiągną, Xavi to wszystko odpowiednio poukładał.


1

@Karol_VeB
Zgadza się, jest na 2 miejscu, tuż za Valverde.

0

Ale to będzie kiedyś materiał na książkę albo film.. Xavi był już o kroczek, ale jego przybycie zostało odroczone, Laporta się wahał, zastanawiał, po czym jednak zatrudnił Xaviego i znów jak w przypadku Pepa mu się udało. :)

7

Idealny następca Koemana na już i żadnego doświadczenia w Europie nie potrzebuje, bo to wcale nie zadziała na jego i naszą korzyść, a wręcz przeciwnie, jego pomysły będą już znane naszym rywalom i łatwiejsze do rozszyfrowania przez nich. W tym momencie poza świetnym warsztatem, umiejętnością przekazywania wiedzy podopiecznym i znajomością taktyczną jego atutem jest też efekt zaskoczenia. Bazując na tym "potwora" zbudował u nas Pep, który choć obecnie wciąż jest świetnym trenerem i osiąga sukcesy to jednak nie dominuje już tak jak w Barcelonie, bo jego główne zamysły są już znane i stanowią coraz mniejsze zaskoczenie dla rywali.

0

@Mroziu
Myślę, że to "kiedyś" będzie prędzej niż później i Xavi przyjdzie bezpośrednio z Al Sadd.

6

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@La Pulgaa
I dlatego Koeman tak liczy na powrót grających indywidualnie skrzydłowych, bo nie jest w stanie przygotować drużyny by grała odpowiednio jako całość pod względem taktycznym.

1

@La Pulgaa
Pisałem o tym zanim do nas trafił, że będzie kolejnym Griezmannem, ale tu już go ludzie po 2 meczach ze słabiakami jako nowego Messiego widzieli..

0

@Scross
Stąd samo co wiedziałem, ze Koeman nic sensownego nie zdziała w Barcelonie. Z oglądania i wyciągania wniosków, z rozumienia tego co oglądam.
Kiedyś to do Ciebie dotrze, że miałem rację, ale wtedy oczywiście będziesz pierwszym piszącym, że zawsze wierzyłeś w Xaviego i szkoda, że wcześniej nie przyszedł, bo zabraknie Ci odwagi i honoru by się pokajać.
Przerabiałem to nie raz i dlatego coraz bardziej mi to wisi. Niemniej jednak mam nadzieję, że w odpowiedniej chwili przypomnisz sobie to co tu napisałem i jedyne czego żałuję, to że nie zobaczę wtedy Twojej miny.
EOT, bo idę oglądać jak nas Atletico zjada.

0

Jakie to pozytywne zaskoczenie jak gramy trivote jak niegdyś Mourinho przeciwko nam, za co był wyśmiewany?

0

Byłem za Laportą ze względu na jego pierwszą kadencję, choć na finiszu kampanii Font przekonał mnie na 40 %, więc Joanowi zostało "jedynie" 60%. Teraz proporcje się odwróciły i zaczynam żałować, że Font nie wygrał wyborów. Xavi już do tej pory by młodych poukładał na tyle, że nawet jeśli nie byłoby lepszych wyników niż u Koemana to przynajmniej przyjemność z oglądania by była..

0

Odszkodowanie dla Koemana powinno zostać zrównoważone odkodowaniem od niego dla klubu za pogłębianie kontuzji zawodników..

0

Miejmy nadzieję, że to prawda, bo wiele lepszy od Koemana by nie był..

6

Powariowali z tym Pedrim. Potencjał ma bardzo duży, ale zagrał z 10 bardzo dobrych meczów w tamtym sezonie, a Messi tyle samo słabszych.

0

Jeśli ma przyjść Pirlo to zapewne ma to być opcja z przeczekaniem do lata na zatrudnienie normalnego trenera, a Pirlo byłby tylko nowym chłopcem do bicia zamiast Koemana, bo chyba każdy, włącznie z samym Włochem powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to trener dla Barcelony i sukcesu tu nie osiągnie.

18

Czyli Koeman wyrzucił z Barcelony Suareza, a teraz Suarez może wyrzucić Koemana.. :)

0

@sokot
Przekonasz się jak już Xavi do nas przybędzie i zostanie naszym Fergusonem. ;)

1

@sokot
Tam każdy ma kasę. Dla przykładu, jednego z ostatnich przeciwników Al Saad trenuje Laurent Blanc, a w jego drużynie gra niedawna gwiazda Porto Brahimi, który ma "tylko" 31 lat, więc wcale nie wyjechał tam dorobić po karierze jak np. Cazorla czy wcześniej sam Xavi.
Dodatkowo drużyna Xaviego, przed sezonem, który wygrała bez porażki z 13 pkt przewagi nad drugim Al-Duhail w ciągu 10 lat wygrała ligę jedynie 2 razy, więc nie jest jakimś tamtejszym potentatem, typu Bayern w Bundeslidze. Dla porównania właśnie Al-Duhail wygrał w tym czasie ligę 7 razy.

0

@Magicc89PL
W Al Saad OD PODSTAW Xavi wprowadził styl Barcelony w pół roku, a od 2 sezonu nie przegrał już ani jednego meczu w lidze. Dlaczego niby w Barcelonie, gdzie wielu zawodnikom styl preferowany przez Xaviego nie jest obcy, a dodatkowo zawodnicy są na dużo wyższym poziomie technicznym i taktycznym niż w Katarze, wprowadzenie stylu tak by przynosił też wyniki ma zając 2-3 lata?
Pomijając już, że obecnie nie mamy ani stylu ani wyników..

2

@sokot
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że jazdy po Koemanie nie wynikają z suchych wyników, ale z tego, że kompletnie nie widać jakichkolwiek efektów jego pracy i z jego zrzucania winy za taki stan rzeczy na wszystko dookoła, byleby tylko się wybielić.

Efekty pracy Xaviego będzie widać na 200%, bo widać je gołym okiem nawet w Al Saad, gdzie grają zawodnicy z o wiele mniejszymi predyspozycjami do grania w stylu jaki wprowadza Xavi.

0

@Knut
Jakie DNA Barcelony widzisz u Koemana? A tym bardziej u Valverde, który jest zupełnie na przeciwnym biegnie stylowym niż Barcelona? Setien ok, ale on z kolei miał za małe ego do prowadzenia światowych gwiazd.

1

@Knut
Tu nie chodzi o to, żeby odtworzyć 1 do 1 grę Pep Teamu. Jednak główny zarys gry powinien być niezmienny, a masę nowości można do niego wprowadzić i Xavi ze swoją wizją z pewnością jest w stanie to zrobić.

3

@sokot
Koeman to były wybitny zawodnik, ale marny trener.
Za karierę piłkarską szacunek mu się należy, za trenerską absolutnie nie.
Przestanie być naszym trenerem to znów będzie traktowany jako nasza legenda piłkarska, teraz jednak jest postrzegany wyłącznie przez pryzmat tego jak obecnie trenuje.

Wyobraź sobie, że np. jako pracownik niższego szczebla jakiejś firmy przyczyniasz się do jej sukcesów, wszyscy Cię chwalą, dziękują, etc. Później po latach, choć nie masz kompetencji, a tylko w uznaniu za wcześniejsze zasługi, zostajesz dyrektorem i w wyniku Twojej działalności firma zaczyna przynosić same straty. Oczekujesz, że w podzięce za Twoją wcześniejszą świetną pracę na innym stanowisku wciąż będziesz hołubiony jako dyrektor prowadzący firmę ku upadkowi?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?