0

No jeśli sam "faulowany" stwierdził, że karny wątpliwy to oczywiste, że się nie należał..

1

Gaya ma racje, sędzia gwiżdże co chce i to jest tu główny problem. Ok, można przyjąć, że w takich sytuacjach gwiżdże się karne, ale ja chce widzieć 99 odgwizdanych karnych na 100 takich sytuacji (1 wyjątek może się zdarzyć, różnie bywa, nie wszędzie jest VAR), tymczasem nawet ten sam sędzia w następnym meczu przy takiej sytuacji mógłby już nie gwizdnąć, bo mu się akurat nie zechce i tu problem główny numer dwa- nie poniesie za to najmniejszych konsekwencji, a jeszcze jego przełożeni go będą bronić.

0

@ansukapi
A później afery, Fryzjery, relegacje, karne punkty, bo sędzia przed meczem dostał co miał dostać i gwizdnął..

0

Czyżby 3-5-2 z De Jongiem na stoperze?

4

@DzizuSS
Nie wiem, ale zarówno Gavi jak i Pedri to zawodnicy na pozycję, na której grał Xavi i gdy będą grali obok siebie będzie brakowało tego lepiej grającego bliżej bramki rywali, taki właśnie jest Puiq- bardziej ofensywny, jak Iniesta.

6

Nie wiem czy jest inny trener na świecie, o którym tak wielu jego byłych zawodników tak źle się wypowiada..

12

Jeszcze pozamyka gęby niektórym jak u Xaviego stanie się kluczowym graczem w drużynie.

8

@Fetta
Zgadza się, Koeman powinien już odejść, a nawet już dawno.

0

@Ryjewski
Co nie zmienia faktu, że Pedri ostatnimi czasy gra dużo słabiej niż rok temu, gdy wchodził do drużyny. I zgadza się, nie jest to kwestia psychiki, ale wyeksploatowania.

0

@hazo428
De Jong grający wyżej wygląda jakby miał być od robienia chaosu, niestety zarówno w szeregach rywali, jak i w naszych, powinien grać na DMie. A Gavi i Pedri mogą układać grę w środku, dla mnie są to zawodnicy bardzo do siebie zbliżeni i obaj na pozycję cofniętego rozgrywającego. Obok jednego z nich powinien grać Puiq/Coutinho.
W każdym bądź razie jak widać po naszych meczach, wyżej wymienieni, przynajmniej na razie, nie radzą sobie z tym by tworzyć masę sytuacji napastnikom, a poza tym w naszej grze udział w kreacji powinni brać w zasadzie wszyscy zawodnicy i nie ma miejsca na typowego goleadora, pod którego musi pracować cała reszta, za to jest miejsce dla zawodników w typie Dybali.

6

"Tylko Bojan Krkić był młodszy, gdy przekraczał granicę 50 oficjalnych spotkań w barwach Blaugrany."

Oby to nie była zła wróżba. Tym bardziej, że Bojan nie był tak zajeżdżany jak jest Pedri.

0

@hazo428
Trzeba bramek, zgadza się, ale kluczem do nich jest tworzenie sytuacji. To nie jest tak, że my mamy po kilkanaście okazji na mecz i nie ma ich komu wykończyć, z bardzo słabymi rywalami tworzymy po 2-3 okazje na mecz- tu jest problem numer 1.
Możemy ściągnąć Haalanda razem z Lewandowskim, ale jak nikt im nie będzie tworzył sytuacji to sobie nie postrzelają.

0

@ViscaelBarca2007
Otóż De Jong to właśnie idealny gracz do taktyki z 1 DMem, nie jest przesadnie kreatywny żeby grać wyżej i tworzyć grę, ale do zabezpieczenia 2 grających wyżej rozgrywających jest idealny- wybiegany, z dobrym odbiorem, kryciem, świetny technicznie, potrafiący utrzymać się przy piłce pod presją, ze świetnym balansem ciała, dodatkowo czasami, jak niegdyś Yaya czy Busi może wchodzić między dwójkę stoperów dając dodatkowe opcje w defensywie, bądź w rozegraniu.

Busi zgadza się, schodzi ze sceny, zejść powinien już jakiś czas temu, ale wciąż każdy kolejny trener go na niej trzyma. Nie zmienia to jednak faktu, że jak już zejdzie to De Jong i Nico Gonzalez dają nam zabezpieczenie na lata na jego pozycji.

A Dybala może być 10, a może grać jak Messi, na prawym skrzydle i schodzić do środka. 1 zawodnik w typie Dembele wystarczy, jak będzie 2 to już nie będzie nasza filozofia, tylko gra na 2 latawców-indywidualistów na skrzydłach. Oczywiście nie jest tak, że Dybala to ideał, ale opcja warta rozważenia, jak pisałem wyżej.

1

@ViscaelBarca2007
Ten silny pivot to jest nam potrzebny jak łysemu grzebień.
Na razie nie ma chętnego do posadzenia Busquetsa na ławce, nie mówiąc już o całkowitej rezygnacji z niego, a na jego pozycję już mamy De Jonga i Nico.
Środek pomocy mamy obsadzony na lata. Natomiast lewonożnego napastnika nam brakuje, bo jest tylko obunożny Dembele.

10

Nie ma Messiego, nie ma Griezmanna to w końcu Dybala staje się opcja wartą rozważenia.

1

@normasubiektywna
Lucho dodał swoje do naszego stylu, ale bazą wciąż była gra piłką w oparciu o kreatywny środek pola. Styl Barcelony to nie kopia gry Pep Teamu, chodzi o główne założenia. Odkąd odeszliśmy zupełnie od tego stylu, czyli po zatrudnieniu Valverde pikujemy w dół..

0

@xoran
Wole dać tyle za Lautaro, który dostosuje się do naszej gry, niż za Haalanda, pod którego trzeba dostosować grę całej drużyny.
Depay ma mentalność gwiazdy, on jeśli nie jest najlepszy w drużynie to przestaje grać na miarę swoich możliwości, które spokojnie pozwalałyby mu na bycie u nas np. pierwszym z ławki do ataku, z pewnością jednak nie liderem w drużynie zgodniej z renomą klubu i naszymi oczekiwaniami. Zresztą nawet teraz, jak wrócą kontuzjowani to nie powinien być titularem (u Koemana będzie, bo to jego pupilek), bo nasz najmocniejszy atak z obecnej kadry to Dembele, Fati i Aguero.
Lautaro to zawodnik pracujący dla drużyny, taki "cichy" lider, nie musi spijać śmietanki. Jego gra to nie tylko gole czy asysty, ale też budowanie akcji, ściąganie na siebie obrońców, robienie miejsca kolegom, a do tego świetny pressing.

0

@normasubiektywna
Może i lepszy ogólnie, może i z większym potencjałem marketingowym, ale nie lepszy dla nas, a jednak na to powinniśmy w pierwszej kolejności patrzeć.

2

Zostawić Haalanda, skupić się na Lautaro, który pasuje do stylu naszego nowego trenera- Xaviego. :)

0

Słuszne słowa odnośnie De Jonga, biega czasem jak "żyd po pustym sklepie", a powinien grać więcej piłką.. tylko, że właśnie na pozycji Busquetsa.

0

Jeśli nasz najsłabszy pod względem kreowania gry pomocnik ma być głównym jej kreatorem to jest duża szansa, że Koeman w końcu pożegna się z Barceloną w meczu z Realem, niestety sromotną porażką..
Drugi absurd jest taki, że Depay to kluczowy zawodnik u Koemana, którego ten ponoć ściągał by grał u nas na "9", a teraz znów szukamy snajpera, choć poza Depayem są jeszcze lepszy od niego Aguero i drugi, drewniany pupilek Koemana. Na lewym skrzydle nie wyobrażam sobie, że nie będzie grał Fati, a Depay na prawe się nie nadaje. Pytanie więc nasuwa się samo: po co przyszedł Depay?

8

@nokia666
Sezon już i tak jest stracony, bo mamy "wynalazek" na ławce trenerskiej.

1

@Tridente2015
Bo to chyba oczywiste, że nie chodzi o przywrócenie stylu na pół roku za sprawą Xaviego, by później zatrudnić kogoś innego..
Choć w sumie jak widać nie dla wszystkich.
eot.

1

@Tridente2015
Po kolei:
1 komentarz- zatrudniamy Xaviego jako trenera do nowego projektu długofalowego, bo czas powrócić do tego co przynosiło sukcesy, a Xavi jest największym tego gwarantem z opcji OBECNIE dostępnych na rynku.
2 komentarz o którym mówimy (pierwszy skierowany do Ciebie, mój 3 w tym wątku)- wyjaśnienie, że Xavi zostałby spalony jako trener przyszłościowy, gdyby w tym momencie został zatrudniony tylko na przeczekanie do lata (i zwolniony niezależnie od efektów pracy), a nie jako głowa nowego projektu na lata.

Jeśli nie rozumiesz to się poddaje, bo moim zdaniem tego nie można nie rozumieć.

1

@Tridente2015
Poważnie to taki problem zrozumieć, że zostałby spalony gdyby miał przyjść jako trener tymczasowy, by doczekać do lata i podpisać innego długoterminowo?
Zostałby spalony nie dlatego, że by sobie nie poradził, tylko ze względu na to, że tak się nie traktuje trenera, któremu w przyszłości chce się powierzyć drużynę na dłużej.
Natomiast czas powrócić do tego co przynosiło sukcesy i już teraz rozpocząć nowy projekt długoterminowy z Xavim jako trenerem.

1

@Tridente2015
No właśnie, czytaj tekst, Vila mówił o tym, że jeśli Xavi ma być trenerem na chwilę to nie jest to dobry pomysł, bo w ten sposób zostałby spalony. I to się zgadza, bo jeśli miałby zostać zatrudniony np. na pół roku, by w lecie ktoś inny miał go zastąpić to nie ma to sensu, natomiast jeśli z Xavim mielibyśmy zacząć nowy projekt długoterminowy oparty na powrocie do stylu to jest to opcja idealna.

3

@LatajacyHolender
Lucho wprowadził pewne modyfikacje, zaczął używać kontrataku, ale główny zamysł pozostał niezmienny. Valverde zabił styl totalnie.
Nie wiem dlaczego ludzie, gdy mówi się o powrocie do stylu, odbierają to jako oczekiwanie stworzenia kopii drużyny Pepa.. Tu chodzi o główny zamysł w postaci gry pozycyjnej, opartej na szybkiej wymianie podań, z głównym naciskiem na kreatywny środek pola, nie o skopiowanie 1 do 1 tego co już było.

1

@Matt_i1992
Otóż to, Xavi ma słabszych piłkarzy w Al Sadd i proporcjonalnie słabszych rywali w lidze. W Barcelonie będzie miał lepszych rywali, ale też proporcjonalnie lepszych piłkarzy w klubie.
Dodatkowo w Barcelonie są zawodnicy o znacznie wyższych umiejętnościach technicznych, co zdecydowanie ułatwia przyswojenie i granie w stylu jaki wprowadza Xavi.

6

Otóż to, odkąd za sprawą Valverde odeszliśmy od naszego stylu wszystko zaczęło się psuć, czas więc powrócić do tego co przynosiło sukcesy, a obecnie nikt nie zrobi tego lepiej niż Xavi.

2

@kejdzi
Czyli Al Sadd ma w składzie nowych Xaviego, Inieste, Busquetsa, etc. skoro potrafi tak grać?
A przed Guardiolą widziałeś Tiki takę z Xavim i Iniesta w składzie skoro to od zawodników zależy?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?