4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Chakalaka
Szkoda, że nie było go w meczu z Bayernem..
0
Alba nie w pełni sił wychodzi na Bayern i pogłębia uraz, Pedri zamiast być w tym wieku stopniowo ogrywanym gra od deski do deski co 3 dni, a później winne służby medyczne.
W tamtym sezonie podobna sytuacja jak z Albą miała miejsce z Pique.
Służby można winić za wydłużenie się okresu leczenia, choć też nie w każdym przypadku, bo czasem niezależnie od nich komplikacje mogą się pojawiać, natomiast ilość kontuzji (zwłaszcza) mięśniowych to kwestia zajechania zawodników i wystawiania ich gdy nie są w pełni gotowi do gry.
Pedri miał wakacje ktoś powie.. Ok, ale 2 dni po nich zagrał 90 minut w sparingu, a kilka dni po nim 90 minut z Bayernem. A gdzie jakiś okres spokojnego wdrożenia po wakacjach? Już pomijając to, że te wakacje po tak długim okresie ciągłej gry powinny być przynajmniej 2 razy dłuższe.
btw. ulubiona wymówka Koemana rośnie w siłę. ;)
0
@varosso
Bayern rozegrał w tym sezonie 7 meczów, tylko w 3 z nich zagrał na 0 z tyłu, w tym z amatorami w pucharze Niemiec, którzy jednak w porównaniu z nami celny strzał zdołali oddać. :)
Bez meczu z amatorami daje to bilans 2 czyste konta na 6 meczów. Zbyt mocarna to ta ich obrona więc raczej nie jest, a Depay nawet jednego błysku przeciwko niej nie miał. ;)
0
@karolek981
Jeśli odejście Koemana spowodowałoby bonus w postaci odejścia bezproduktywnego w meczach z mocniejszymi rywalami Depaya to upieklibyśmy 2 pieczenie na jednym ogniu. :)
0
Kiedyś jeszcze Koeman weźmie winę na siebie.. a później nastąpi koniec świata.
0
@Coutinho007
Otóż to, kolejny przykład. :)
1
@KibicBarcy84
A może coś o tym, że źle dobrał taktykę, że wina za to, że drużyna nie stworzyła najmniejszego zagrożenia pod bramką Bayernu leży po jego stronie, że nie umiał odpowiednio skorzystać z zawodników, których miał do dyspozycji na ten mecz?
Zgadzam się, że to co mówi ma wpływ na zawodników. Wyobraź sobie jak się czują po tym jak Koeman ciągle mówi o tym, że mu brakuje kontuzjowanych, że grają młodzi, że potrzeba czasu.. Przecież dla nich to jest przekaż, że oni są zbyt słabi (kontuzjowani są lepsi, bez nich nie będą wygrywać), że młodzi nie mogą teraz nawiązywać walki (dopiero za kilka lat będą mogli).
Zobacz jak podchodzą do tego inni trenerzy, którzy nawet niekoniecznie są rzeczywiście winni:
Lucho:
Jaką część winy ponosisz?:
- „99,9%. Cóż, nie, 100%. Po to jestem trenerem”.
Simeone:
– Przez dziewięć ostatnich lat brałem odpowiedzialność za wszystko, również za porażkę, i nie inaczej jest teraz. Trener się pomylił, źle ocenił mecz i nie najlepiej ustawił zespół. Następstwem tego były trzy zmiany w przerwie – dodał.
Pep:
-Przegraliśmy bardzo wysoko. Mieliśmy dzisiaj bardzo mało szans bramkowych. Graliśmy bardzo słabo, odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa na mnie, popełniłem błędy.
Mourinho:
- Trener nie był w stanie zmotywować swoich piłkarzy, którzy nie zagrali zbyt dobrze w pierwszej połowie. Straciliśmy trzy gole, nim zdążyliśmy poprawić swoją grę w drugiej połowie - wziął na siebie odpowiedzialność za wynik Mourinho.
0
@Dosq
Ciekawe dlaczego nie odcięliśmy Lewego? ;)
10
Koeman bije rekordy i ustanawia takie, które przetrwają na długie lata..
0
@Tridente2015
To niby ma być wzięcie na siebie winy? :D
On tu mówi ogólnie, żaląc się niejako, że nikt go nie docenia za to co (w jego mniemaniu) dobrze robi, tylko ocenia po wynikach.
To jest stwierdzenie faktu, a nie kajanie się, że z jego winy przegraliśmy.
Wciąż nie widzę niczego w stylu: "rywal był lepszy, rozpracował nas, może powinniśmy zagrać inaczej, spróbować innych wariantów, źle dobrałem skład, ustawienie, biorę winę za to na siebie, etc."
Zawsze jest szukanie wymówek.
Znalazłem jedną wypowiedź Koemana gdy przyznał się do winy, gdy prowadził Southampton, przegrywali z Liverpoolem 3-1, po przerwie Koeman zmienił system na 3 obrońców, skończyło się 6-1 i po meczu powiedział, że ta zmiana na trójkę z tyłu była jego błędem.
2
@KibicBarcy84
Jakby wczoraj Nagelsmann był trenerem Barcy, a Koeman Bayernu to z pewnością wynik byłby zupełnie inny.
Ja rozumiem, że przyjechał do nas Bayern w prawie najmocniejszym składzie, a u nas brakowało kilku zawodników, ale oni nas nie pokonali, tylko zjedli. My wyglądaliśmy znacznie gorzej niż w 8-2, choć Bayern był w dużo gorszej formie niż wtedy.
Frenkie, Pedri czy gwiazdeczka Depay nie mieli choćby momentów błysku, rywale wytrącili nasze wszystkie atuty, a to nie jest kwestia braków kadrowych, tylko taktycznych braków Koemana.
0
@Tridente2015
Zacytuj choćby jeden fragment gdzie bierze przynajmniej część winy za porażkę na siebie. ;)
0
"Czy uważasz, że taktycznie pokonałeś Koemana?
Moja filozofia gry opiera się na zdobywaniu bramek."
Proste zdanie, niby wymijające, ale jakże celne. Bardzo fajnie pojechał Koemanowi, biorąc pod uwagę, że nie oddaliśmy choćby jednego celnego strzału i fakt, że Koeman bojąc się Bayernu zagrał 3-5-2.
8
Oczywiście, że mogli. Może nie 8 jak ostatnio, ale jakby jeszcze ze 2-3 bramki dorzucili to nie można by powiedzieć, że wynik niesprawiedliwy. Zjedli nas taktycznie, nie pozwolili na nic, a naszą gwiazdeczkę Depaya schowali do kieszeni i nawet nosa nie dali z niej wystawić przez 90 minut.
0
@Tridente2015
Koeman po wczorajszym meczu:
"Mieliśmy pecha przy pierwszej bramce, która zmieniła obraz spotkania."
"Niektórzy gracze mieli problemy, tak jak Jordi Alba, który pod koniec był bardzo zmęczony. Weszło kilku młodych piłkarzy, Coutinho wrócił po długiej przerwie, dlatego było widać różnice."
"Mamy swoje problemy w ataku, musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, żeby mieć więcej zdrowych piłkarzy."
"Oczywiście w drugiej połowie były duże różnice, ponieważ wprowadziliśmy młodych zawodników, którzy są przyszłością klubu."
"Nie chcę szukać wymówek, ale wszyscy wiedzą, że mamy wielu kontuzjowanych graczy z ataku. "
"I znów muszę powtórzyć, za kilka tygodni nasz atak będzie wyglądał inaczej, ponieważ wrócą kontuzjowani piłkarze."
Oczywiście w sobie samym kompletnie winy nie widzi..
17
Miejmy nadzieję, że omawiali jak najmniejszym kosztem pozbyć się Koemana..
1
@Kvothe07
Otóż to, a ludzie tego nie rozumieją i przyklaskują Koemanowi, że rzeczywiście miał braki kadrowe i nic więcej nie mógł zrobić.
0
@Tridente2015
I co, miałem rację? Koeman zmienił śpiewkę po meczu na dokładnie taką jak pisałem. ;)
7
Koeman przed meczem:
-"Martwi cię, że kolejnym przeciwnikiem będzie Bayern, z którym Barça straciła osiem goli zaledwie rok temu?"
Koeman: "Nie martwię się tym, ponieważ będziemy mogli zademonstrować w tym meczu, że jesteśmy silni i możemy konkurować z najlepszymi. Można wiele wygrać tym meczem."
Koeman po meczu:
"Mieliśmy pecha przy pierwszej bramce, która zmieniła obraz spotkania."
"Niektórzy gracze mieli problemy, tak jak Jordi Alba, który pod koniec był bardzo zmęczony. Weszło kilku młodych piłkarzy, Coutinho wrócił po długiej przerwie, dlatego było widać różnice."
"Mamy swoje problemy w ataku, musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, żeby mieć więcej zdrowych piłkarzy."
"Oczywiście w drugiej połowie były duże różnice, ponieważ wprowadziliśmy młodych zawodników, którzy są przyszłością klubu."
"Nie chcę szukać wymówek, ale wszyscy wiedzą, że mamy wielu kontuzjowanych graczy z ataku. "
"I znów muszę powtórzyć, za kilka tygodni nasz atak będzie wyglądał inaczej, ponieważ wrócą kontuzjowani piłkarze."
Czyli dokładnie tak jak pisałem przed meczem, przegramy i wszyscy i wszystko dookoła zawiodło, tylko nie Koeman. On nigdy nie jest winien. Zawsze się wybiela. Ale jak już się uda wygrać to pierwszy wyciąga pierś do orderu.
My nie oddaliśmy 1 celnego strzału na bramkę, JEDNEGO! Jakby zamiast drużyny Koemana wyszła na Bayern Barca B to dam sobie rękę uciąć, że jakiś celny strzał by oddali.
PS. Pierwszy poważny przeciwnik i Depay "nie wyszedł na boisko", zupełnie jak Griezmann.
2
Pedri, o czym Ty mówisz? Nie oddaliście nawet 1 celnego strzału na bramkę i nie miał na to wpływu gol z pierwszej połowy.
Nagelsmann zjadł taktycznie Koemana jak większość trenerów naszych rywali, a że nie prowadzi zespołu z zawodnikami dwukrotnie słabszymi od naszych to dostaliśmy baty. Proste.
0
@Tomix_83
Z takimi drużynami jak Benfica czy Dynamo powinniśmy wygrywać nawet bez ofensywy, tylko cała reszta musi być odpowiednio poukładana,a Koeman nie potrafi NIC ułożyć od roku.
1
Szkoda, że nie mogliśmy dziś skorzystać z kilku naszych zawodników.. zwłaszcza brakowało Depaya.
0
Widzę, że Busquets podał same konkrety o wpływie Koemana na grę. :D
6
Normalnie Alfa i Omega, geniusz, Einstein, etc.
Tylko wszystko dookoła się sprzysięgło przeciwko niemu..
Szkoda, że nas nie stać na jego zwolnienie, bo po takich tekstach powinien wylecieć jeszcze przed meczem z Bayernem. Laporta powinien mu i wszystkim innym pokazać kto rządzi w klubie.
I jeszcze to żebranie o przedłużenie kontraktu, że brakuje 2 lat.. Skąd on to niby może wiedzieć, że tyle brakuje, jak prawie każdy go wyrzucał maks po roku?
4
Szkoda, ze już się przepisy zmieniły, bo skoro Brait przyszedł gdy kontuzji doznał Suarez, to może teraz dałoby radę to samo zrobić w drugą stronę.. ;)
0
@Bogan
W tym momencie jest jedno idealne dla nas nazwisko: Lautaro Martinez.
0
@Vold94
Oglądałem go nie raz, nie oceniam jak wielu tutaj na podstawie livescore.
Prawie wszystkie gole, które strzela wypracowują mu koledzy, tzn. poza wykończeniem kompletnie w tych akcjach nie ma udziału, ma też sporo bramek po prostopadłych piłkach za wysoko ustawioną linię obrony. Tak gra, takich akcji szuka i takie gole strzela. Jest w tym genialny, ale nie jest to gra kompatybilna z naszym stylem.
0
@Bogan
Zależy jak to rozumieć..
Moim zdaniem Griezmann nie grał dla drużyny, tylko po prostu dużo pracował w defensywie. Gra dla drużyny w wykonaniu napastnika w moim rozumieniu to taka, która ułatwia grę kolegom, tzn. wychodzenie im do grania, np. "na ściankę", robienie miejsca, ściąganie na siebie obrońców, etc. Griezmann tego nie robił, w ofensywie wręcz czasami przeszkadzał, "grał dla rywali".
Haaland też tego nie robi, to genialny goleador, jedynie z Lewandowskim może obecnie konkurować pod tym względem, ale to drużyna musi pracować na to by to on mógł zdobyć gola, a nie on na to by gole zdobywała drużyna. My w swoim systemie gry potrzebujemy napastnika, u którego na pierwszym miejscu jest ta druga opcja.
0
@Greenalley
Z Haalandem rzeczywiście wykorzystywali byśmy te sytuacje, o których piszesz nieco częściej, ale stanowią one nie więcej niż 20% naszej gry. Natomiast pozostała część to gra kombinacyjna, a tutaj z Haalandem stracimy. Jaki więc jest sens poprawiania 20% gry dla zepsucia 80%?
0
@Bogan
Przecież napisałem, potrzebujemy zawodnika pracującego dla drużyny.