4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ehh, trzeba było sprzedać Albę i przestawić Griezmanna na lewą obronę, w końcu mielibyśmy na tej pozycji kogoś kto lepiej broni niż atakuje. ;)
0
"W tym momencie dostępna jest tylko „dziesiątka”, której żaden zawodnik nie chce wybrać."
A Braithwaite powoli zaciera ręce. :)
1
@Cwaniak4
Jest spora szansa, że będziemy w tym roku jak Ajax.. z poprzedniego sezonu LM.
7
Rozumiem wałek zrobiony z Juve na tej wymianie, ale jak można było dać "dziadkowi" Pjaniciowi większą pensję niż Juve dało Arthurowi?
0
Myślę, że Koeman jest w stanie z tej grupy nie wyjść..
1
@xoran
Cou grał u nas dobrze dopóki grał w środku pola, czyli przez pierwsze pół sezonu u nas. Później go Valverde przerzucił na skrzydło i zaczął się zjazd, bo Cou nie jest dryblerem w grze 1 na 1, jego drybling bazuje na "fake passach", musi mieć opcje do podania by móc dobrze dryblować, ale także z kim grać, bo im więcej kolegów wokół niego tym bardziej może wykorzystać swoją kreatywność.
W Liverpoolu był wykorzystywany inaczej, grał na skrzydle, ale schodził głęboko by wyprowadzać piłkę i uruchamiać kontrataki, w których pozycja nie ma praktycznie znaczenia, bo chodzi o wykorzystanie przestrzeni. Mając dużo miejsca przed sobą mógł to robić wykorzystując swoją szybkość i balans ciała. U nas tego miejsca nie ma, bo większość drużyn cofa się głęboko grając przeciwko nam, a my nie gramy prawie z kontry, więc i Cou przydatny na skrzydle u nas nie będzie. Myślenie, że skoro grał w Liverpoolu na danej pozycji to i u nas tam powinien jest słabe i płytkie, bo nie liczy się sama pozycja tylko zadania do wykonania, taktyka zespołu, etc. A biorąc pod uwagę wszystkie czynniki u nas Coutinho sprawdzi się na pozycji Iniesty, na którą to został sprowadzony. Owszem, da mniej od Andresa w defensywie, ale więcej w ofensywie, bo jest od Andresa bardziej skuteczny pod bramką rywali.
0
@HypeR
De Jong to się marnuje grając wyżej, bo to gracz idealny na DMa w naszym systemie, gdzie nie jest się tak widocznym, ale za to bardzo ważnym. Busquets już "nie dojeżdża", a bez godnego zastępstwa dla niego nie będziemy mieli kontroli w środku pola i bieganie Frenkiego po całym boisku nic nam nie da.
1
Jego miejsce w Barcelonie jest tylko na pozycji Iniesty, jeśli będzie na niej grał to będzie kluczowym zawodnikiem drużyny, jeśli nie to odejście po sezonie z łatką tego, który nie udźwignął presji, choć nie to będzie rzeczywistym powodem tego, że jego gra nie wyglądała na miarę możliwości.
0
Jeśli obniży pensje o połowę to mógłby grać jako 4 stoper zamiast Lengleta.
0
@Scross
Wierzysz, że brak dealu z CVC był prawdziwym i jedynym powodem odejścia Messiego? W tym momencie zdecydowanie więcej od tego co miał dostawać Messi zarabia choćby Griezmann i to prawie 2 razy więcej, a sam Leo generuje dla klubu przychód kilkukrotnie większy niż jego zarobki. Poza tym rozmowy dotyczące obniżek pensji zaczęły się dopiero po odejściu Leo. Laporta wszystkich, łącznie z samym Messim zwodził z tym, że przedłuży z nim kontrakt, a wszystko wskazuje na to, że już od dawna wiedział, że tego nie zrobi, bo.. nie chciał tego zrobić, a pojawiły się przecież także glosy, że to Florek go do tego przekonał.
0
Kolejny, który sprzeciwia się decyzji Koemana..
Jakby trener miał normalne podejście do takich zawodników to przekonałby ich do wypożyczenia, choćby na kilka miesięcy. Ale oni wiedzą, że wypożyczenie to droga w jedną stronę, bo Koeman chce się ich po prostu pozbyć, a nie żeby się ograli i wrócili by odgrywać jakąś rolę w drużynie. Dobrze więc, że nasze młode talenty nie odchodzą, bo maksymalnie po sezonie zmiana trenera i nowa szansa na (tym razem) uczciwe powalczenie o miejsce w składzie, a po wypożyczenie, co pokazuje historia jest już bardzo krótka droga do definitywnego odejścia.
2
A co do Mbappe to jeśli przejdzie tego lata do Realu to chyba rzeczywiście Florek Laportę po mistrzowsku rozpracował, jeśli chodzi o Messiego w PSG.
0
Ktoś rozumie o co chodzi z tym Gasolem? Ma zakończyć karierę za 2 lata po czym ją wznowić we Włoszech po kolejnych 2 latach, tzn. gdy będzie miał 40?
1
Oczywiście, że będą grać, Koeman nie uczy się na błędach i będzie dalej wystawiał niegotowych do gry zawodników, jak Pique z Bilbao.
Ronaldzie, proponuję jeszcze na bramkę MATS, Mingueza do obrony i Fati przynajmniej na pół godziny z ławki (w końcu już trochę trenuje). Im więcej kontuzjowanych zawodników tym później będziesz miał lepszą wymówkę dla swojej nieudolności taktycznej. Tylko ostrożnie z pomocnikami, bo jak ich zbyt wielu zabraknie to jeszcze będziesz musiał pozwolić zagrać Puigowi, który znów świetnie zagra, przez co będziesz miał o niego dużo niewygodnych pytań od dziennikarzy..
0
@Ryjewski
A jak nie ma woli to dzięki "negocjacjom" się ona niby pojawi?
Jak ktoś nie chce to nie będzie nawet negocjował, a jak chce to wystarczy się dogadać o ile. Rozumiem negocjacje w sprawie odroczenia części wypłaty, ale jeśli chodzi o obniżenie zarobków to sprawa prosta- tak albo nie.
Zresztą Alba już to powiedział, że on chce pomóc, ale jeszcze nie było rozmów- tak to działa.
Pytanie tylko skąd ta opieszałość.. ale jakoś mi się ona dziwnie łączy z odejściem Messiego, bo dopiero po jego odejściu temat ruszył.
0
@Mroziu
Omijał go Valverde, który miał taką awersję do grania młodymi, że nawet młody Messi by u niego nie pograł i omija go Koeman, który ewidentnie ma coś do niego osobiście, co pokazuje choćby fakt, że nie dał mu jeszcze zagrać w tym sezonie, mimo, że w presezonie grał bardzo dobrze. Za Setiena Puig grał i był jednym z najlepszych na boisku.
0
@Huck
A co ma do rzeczy czy napastnik czy pomocnik? Liczy się spryt zawodnika, a Puig już pokazywał nie raz, że jedynym sposobem większych i silniejszych by zabrać mu pikę jest faul, czyli tak samo jak w przypadku Messiego.
A wiesz, że Mascherano jest tylko o 5 cm wyższy od Puiga, a Medel tylko o 2 cm? I obaj z powodzeniem grali na stoperze..
0
Może by się tak udało Koemana gdzieś wypożyczyć, żeby mu ktoś pensję opłacał?
0
Czyli Bartomeu zarobił 11,8, a mogło być 11,2. 0,6 mln do przodu jesteśmy. :)
Choć w sumie może te wyliczenia oparte są o to, że te dodatkowe 4 mln co jest Bartek chciał od razu to sobie do kieszeni wziął, więc wtedy rzeczywiście mamy tylko 7,8. ;)
0
@Ryjewski
Kwestia wpisania wszystkiego w kontrakcie oczywiście może zająć więcej czasu, ale samo dogadanie się z zawodnikiem co do ogólnych warunków to prosta i krótkotrwała sprawa, co "negocjacje" z Albą tylko potwierdzają.
Był kontakt w maju, później list, a dopiero teraz "siedli do rozmów" i poszło jak widać błyskawicznie. Nie ma oficjalnego ogłoszenia, bo teraz prawnicy muszą wszystko spisać, dogadać jakieś szczegóły, etc. ale już wiadomo, że będzie obniżka i o ile. Z Coutinho czy Griezmannem nawet jeszcze nikt zapewne nie rozmawiał, jak pogadają to w ciągu jednego dnia będzie wszystko OGÓLNIE dogadane i pójdzie nieoficjalne info, że się dogadali.
Zresztą i kwestie kontraktów da się szybko rozwiązać co pokazuje choćby ostatni dzień okienka transferowego, gdy w bardzo krótkim czasie trzeba zrobić całą papierkową robotę by zdążyć przed deadline. Choć akurat w przypadku obniżenia pensji takiego pośpiechu z dokumentami być nie musi, ale samo dogadanie się to chwilowa sprawa, bo albo ktoś chce, albo nie, a jeśli chce to albo się zgodzi na 50%, albo na 40, albo na 30 itd.
Ale to chyba Ty bardziej widzisz te "negocjacje" jak w podstawówce.
-pożycz 5zł,
-2 ci mogę pożyczyć,
-no pożycz 5,
-nie, 2 tylko,
-oj no 5,
-2 albo wcale,
-no pożycz 5.
A za plecami pożyczającego stoi jeszcze kilku kolegów (agentów, prawników, etc) i podpowiadają żeby się na 5 nie godził, tylko 2 dał.
I tak przez 2 miesiące, bo przecież to trudne "negocjacje" są, aż nagle się "dogadają" na te 2 zł.
0
@Mroziu
Jeśli priorytetem jest zrobienie kariery w Barcelonie to lepiej siedzieć.
0
@Huck
Taa, jak Stoke Messiego swego czasu.. :D
Czasy się zmieniają, a ludzie wciąż tacy sami. ;)
1
@Kettger
Rakitić, typowy średniak , w którym wielu widziało boga
3
@Mroziu
Czyli mówiąc dokładniej wypchnąć z klubu.
W Barcelonie z wypożyczenia się nie wraca do składu tylko na listę transferową.
0
@Azi
Inni pewnie nawet jeszcze nie zostali zaproszeni na rozmowy. Straszna opieszałość jest w tym temacie. Wystarczy zaprosić na rozmowy z informacją by przemyśleli ile są w stanie zejść z pensji i ile ewentualnie rozłożyć w czasie, co godzinę kolejny zawodnik przychodzi i w jeden dzień wszystko załatwione.
Jak przypiliło żeby zarejestrować zawodników to się z Pique migiem dogadali..
0
@Remi1899
Wiesz do jakiego paradoksu prowadzi takie myślenie? Do takiego, że kibicom rzucać można, ale zawodnikom odrzucać już nie. Przecież to jest niepoważne.
Każdy kto rzuci cokolwiek z trybun powinien mieć dożywotni zakaz uczestnictwa w jakimkolwiek wydarzeniu publicznym.
A odrzucanie butelek w trybuny to nie jest oczywiście coś, co należy pochwalać, ale różne są charaktery i różnych reakcji na prowokacje debili z trybun można się spodziewać.
Reakcja była taka, a nie inna, co nie zmienia faktu, że wracanie na boisko w sytuacji, gdy (jak było to widać) gospodarze nie byli w stanie zapewnić bezpieczeństwa grającym zawodnikom nie musiało być oczywistością, a wręcz przeciwnie, było w pełni zrozumiałe. Mieli wrócić i zamiast myśleć o grze za każdym razem znajdując się w okolicach linii zastanawiać się czy coś w ich kierunku znów nie poleci z trybun?
0
@Remi1899
Co tu ma do rzeczy gdzie się to czy akcja, na czyim stadionie i kto się z kogo przez co śmieje?
Sytuacja jest bardzo prosta, jakiś debil trafił Payeta butelką w plecy, ten ma porywczy charakter, więc ODPOWIEDZIAŁ tym samym, a Ty masz do niego pretensje, że jako zawodowy piłkarz np. nie uciekł?
Jak może "kibic" rzucać czymkolwiek na boisko? Nie rozumiesz, że to tu jest problem a nie w reakcji na debilne zachowanie troglodytów zwanych niekiedy błędnie, ze względu na to, że akurat znajdują się na trybunach stadionu- kibicami?
Wyznajesz jakieś Afrykańskie kodeksy sprawiedliwości? Jak Kali ukraść krowę to dobrze, ale jak ktoś Kalemu to już źle? Rezerwowy sprzedał jakiemuś troglodycie bombę w twarz? Fajnie, taki na nic innego nie zasługuje, powinni ich tam wszystkich wyłapać (co w dobie monitoringu nie powinno być specjalnie trudne) związać ręce i nogi i zamknąć w jednym pokoju z takim rozjuszonym Payetem chociażby, następnym razem by się taki 5 razy zastanowił zanim rzuciłby choćby złowrogie spojrzenie na kogoś.
0
@Huck
To nie jest kwestia wiary, Puiq już potwierdził, że potrafi być liderem tej drużyny, bo był nim w kilku meczach końcówki sezonu za Setiena gdy wychodził w pierwszym składzie.
Jeśli ktoś widząc jak grał wtedy Puiq twierdzi, że jest zbyt słaby to ma problemy z rozumieniem gry i wiara tu nie ma nic do rzeczy.
0
@Huck
Ale np. Puiq był gotowy i z pewnością dałby o wiele więcej niż Pedri.
1
@Remi1899
No właśnie, butelką pierwsi rzucili kibice, więc to oni sprowokowali Payeta.
A późniejsze zachowanie zawodników czy trenera.. generalnie pewnie powinni uciec do szatni i dać działać służbom porządkowym, ale DALI SIE SPROWOKOWAĆ.