1

Szkoda, że tak rzadko mamy okazję poczytać takie szczere wywiady..
Pjanić jest za słaby na Barcelonę, której chcemy i do której powinniśmy dążyć i ogólnie bardzo dobrze, że odszedł, ale to jak został potraktowany przez Koemana i to, że nie potrafił on z Bośniaka, który bądź co bądź jeszcze sezon wcześniej był kluczowym graczem mistrza Serie A, wyciągnąć czegokolwiek pozytywnego dla Barcelony pokazuje z jak marnym trenerem obecnie mamy do czynienia.
Gość nie potrafi przekazać zawodnikom czego od nich chce, bo sam tego nie wie, taktycznie jest na poziomie podstawowym, ogarnia ustawienie i tyle. Wcześniej dość delikatnie podsumowywali go w tej kwestii Firpo czy Eric Garcia, teraz Pjanić zaorał totalnie. Jak trener może nie interesować się zawodnikami, tym jak trenują.. Jak trener pytany przez zawodnika co musi zrobić by więcej grać może go totalnie olewać?
Pjanić nie jest pierwszym, który jest w taki sposób traktowany przez Koemana, wcześniej już kilku wypowiadało się o nim w podobnym tonie, a przecież nie każdy chce w tak otwarty sposób o takich rzeczach mówić.. Koeman to nie tylko marny trener nieogarniający kompletnie tematów taktycznych, ale także bardzo płytki człowiek i myślę, że gdyby nie jego świetna kariera piłkarska nie dostałby zatrudnienia w żadnym klubie choćby klasy średniej. Gość z nazwiskiem, ale bez trenerskich kompetencji.

#Koeman OUT

0

@Gall
Oczywiście, że Cou i Arthur mogli stworzyć duet jak Xavi i Iniesta. Nie identyczny, bo identycznych graczy nigdy nie będzie, ale funkcjonujący na podobnych zasadach, jeden regulator gry, drugi robiący więcej wiatru z przodu, obaj świetnie utrzymujący się przy piłce i nią grający.

Nie chodzi o to, że gracz nadaje się tylko do jednej drużyny, ale do jednego stylu to się nadaje większość zawodników na świecie. Jeden odnajdzie się w cofaniu do defensywy i czekaniu na przeciwnika, drugi w wysokim pressingu, jeden w grze piłką, drugi w grze z kontry, jeden w kombinacyjnej grze pozycyjnej, inny w grze prostej bezpośredniej. Kiedyś styl gry dopasowywało się do zawodników posiadanych w drużynie, teraz idzie się w kierunku sprowadzania zawodników pod styl jaki chce prezentować dana drużyna, albo dany trener.
I tak jak Griezmann jest zawodnikiem pasującym do Atletico, a nie pasującym do nas, tak Arthur odwrotnie. A Juve jest stylowo bardzo blisko Atletico.

I widzę, że dalej nie rozumiesz, "płacz" za Arthurem nie miał się wywodzić stąd, że będzie on błyszczał w Serie A (ilu to już gdzieś błyszczało, a u nas nie grało nic, albo odwrotnie), tylko stąd, że nam będzie brakowało zawodnika o jego umiejętnościach regulowania tempa gry w naszym systemie, czyli tego co miał Xavi. I to się właśnie teraz dzieje, bo tak jak pisałem, na "jego" pozycji gra De Jong, który napędza ataki, wbiega w pole karne, jest "wszędzie" i robi "wszystko" ale nie tam gdzie powinien być i nie to co powinien robić zawodnik na tej pozycji w systemie Barcelony. Co prawda Pedri mógłby przejąć taką rolę (i obecnie powinien być do niej przystosowywany), ale jemu jeszcze sporo brakuje, u Arthura było to naturalne.

0

@rutek71
To nie jest jasnowidztwo, tylko rozumienie tego co się widzi.

0

@xoran
Wciąż nie widzę cytatów o tym, że pisałem iż Arthur zaora Serie A, ani też o tym, że będziemy po nim płakać.

Może Ci wytłumaczę, bo nie rozumiesz co wkleiłeś, po kolei:
"Juve zrobiło najlepszy transfer w XXI wieku. Pozbyło się niechcianego podstarzałego piłkarsko gracza, a dostało młodego, genialnego regulatora tempa gry."

Pjanić jest tak słaby, że jakby nie odszedł do Besiktasu przesiedziałby u nas sezon na ławce. Arthur jest obecnie kontuzjowany, miał też kilka kontuzji po drodze, a poza tym to gracz do drużyny grającej techniczny futbol oparty na posiadaniu piłki i wymianie podań- dlatego właśnie nie pisałem, że "zaora Serie A", bo Juve gra topornie, ale to co daje im Arthur w porównaniu z tym co nam Pjanić to niebo a ziemia.

"Brawo Arthur. Za takie potraktowanie powinien jeszcze wyrzucić trochę tejemnic szatni na światło dzienne, żeby w pięty poszło Bartomeu i jego świcie wypychanie z klubu najlepszego pomocnika w drużynie."

Co Ci się nie zgadza? Dla naszego stylu Arthur był najlepszym pomocnikiem w drużynie, tylko mieliśmy wtedy Valverde, który ten styl zabijał. To jak np. z Griezmannem, jak go wyciągaliśmy z Atletico był tam najlepszy bo pasuje do tamtego stylu gry, gdy grał u nas w porównaniu do innych graczy Atletico w tym okresie nie znalazłby się nawet w pierwszej 10 najlepszych.

"Lepiej by dla nas było gdybyśmy sprzedali teraz za furę siana Messiego niż oddawali Arthura za bezcen i bośniacki balast. Teraz zobaczymy jak wyglądałaby Barcelona gdyby matka Xaviego nie zablokowała jego transferu do Milanu, bo Arthur to odpowiednik Generała".

No i tutaj też nie wiem co się ma nie zgadzać. Pisałem to w kontekście problemów finansowych i tego, że Bartomeu zrobił na wymianie Arthura i Pjanicia wałek.
I teraz mało tego, że nie mamy w drużynie gracza w typie Xaviego, tzn. regulatora tempa gry i widzimy tego efekty, bo nie potrafimy zdominować choćby Getafe, bo na pozycji, na której powinien grać Arthur utrzymując pozycję, gra biegający jak żyd po pustym sklepie De Jong (to nie jest krytyka Frenkiego, tylko tego jak nakazał mu grać Koeman), to jeszcze idealnie nazwałem Pjanicia "bośniackim balastem", bo takim właśnie był i dlatego tak bardzo chcieliśmy się go pozbyć. A co do Messiego, to jak się zestawi jego odejście wtedy za "furę siana" z tym, że teraz odszedł za darmo i z problemami finansowymi jakie mamy to jak ktoś powie, że nie miałem racji to niech się puknie w czoło.

0

@wroclawskifan
Niestety, w świecie piłki nożnej łatwiej jest dostać taką pracę bez wiedzy, ale ze znajomościami, albo będąc niegdyś chociaż przyzwoitym piłkarzem, niż mając tylko wiedzę bez tych pozostałych czynników.

0

@Gall
Poproszę o cytat, gdzie tak napisałem albo proszę przestać ściemniać.

1

A jak przychodził pisałem, że po roku mu będziemy szukać klubu i oby się jakikolwiek naiwniak trafił co go weźmie. I co się wtedy naczytałem, żeby dać mu szansę, żeby nie oceniać, bo jeszcze nawet nie zagrał meczu u nas.. To samo z Griezmannem, Koemanem, etc. nie oceniać, czekać, zobaczyć i ..tracić czas, pieniądze, nerwy.

To jak ze skokiem z wysokiej skarpy, myślący od razu stwierdzi, że lepiej tego nie robić bo szansa na to, że się zabije jest zbyt duża, a drugi stwierdzi: "skocz, zobacz, może się uda, może będzie fajnie". I jak na stu jeden przeżyje to jeszcze jest to dla takiego "oceniacza po fakcie" argument za tym, że miał rację, że należy oceniać po, a nie przewidywać przed i nic to dla niego, że pozostałych 99 zginęło.

0

@Borneo
Kto, Koeman?
Valverde postawił, bo Messi, Suarez i Dembele byli kontuzjowani i z napastników zdrowy został tylko Griezmann i Carles Perez, który pierwsze minuty (poza sparingami) u Valverde dostał w tym samym czasie co Fati. Zresztą jak bardzo Valverde musiał, a nie chciał postawić na Fatiego pokazuje fakt, że zagrał on w drugim meczu sezonu, a wcześniej nie grał w ani jednym meczu przygotowawczym przed tym sezonem- Perez grał. Więc to nie tak, że Fati był dla Valverde jakąś opcją, że brał go pod uwagę, tylko po prostu nie miał wyjścia, kogoś z rezerw wziąć musiał. A jak później Fati strzelił 2 bramki i zanotował asystę w 3 swoich pierwszych meczach to też Valverde musiał go brać na mecze, bo inaczej by go ludzie zjedli, ale wcale za wiele nim nie grał gdy wszyscy byli zdrowi.
Później tak naprawdę na Fatiego postawił Setien, to u niego Fati zaczął regularnie grać w postawie, grał dobrze, trafił do reprezentacji i później Koeman już nie miał wyjścia, bo gdy objął stanowisko to Fati był już młodą gwiazdą wchodzącą do reprezentacji i został okrzyknięty przyszłością Barcelony.
Jedyny młody, na którego szybko postawił Koeman to Pedri, choć początkowo też chciał go wypożyczyć.

0

@Rhaan
A Ćwiąkała to jakiś guru jest?
Ja od razu pisałem, że Griezmann to nie ten styl gry, w dodatku pozycja Messiego i musi mieć silną "9" przed sobą żeby mu robiła miejsce. No ale Ćwiąkała sobie coś wymyślił nie mając do tego kompletnie podstaw i na jego opinii trzeba się opierać.. Ehh.

Jak strzeli jedna bramkę dającą awans albo punkty w meczu z zespołem typu Atletico, Real, Bayern, PSG, Chelsea, City to pierwszy się pokajam i będę wszystkich przekonywał, że to był transfer idealny, a Koeman to wielki znawca.
Nie obawiam się, bo wiem, że kompletnie mi to nie grozi.

0

@Borneo
Wprowadza, bo w zasadzie nie ma wyjścia. :)
Choć zgadza się, Valverde to by pewnie Pjaniciem grał cały czas, no ale bycie lepszym niż Valverde to marne pocieszenie dla Koemana.

0

@Borneo
A mi chodzi o to, że Koeman jest tak mizerny, że może lepiej jak ktoś inny będzie wystawiał skład za niego. ;)

0

@Borneo
Może właśnie lepiej żeby ustalali..

1

@Rhaan
Komu się wydawało, ze Griezmann będzie idealnie pasował do naszego stylu gry? :D
Gość przychodzący z drużyny, która jest na drugim biegunie jeśli chodzi o styl gry i odnajdujący się w nim idealnie miał pasować do naszego?

A De Jong ma tak ładować te bramy jak to robił w Sevilli? :) Piszą o nim, że to nowy Larsson, nie to nowy Boateng.

0

@Rhaan
Z tym, że De Jong do naszego systemu pasuje jak Puiq do sumo, on sobie nie poradził w Sevilli bo nie ogarniał ich gry, a nasza jest jeszcze bardziej skomplikowana.

0

@XTobiX
Ale "9" miał być przecież właśnie Depay.. To na tą pozycję chciał go sprowadzić Koeman. Teraz nagle do niego dotarło, że Depay "9" nie jest?

0

Ściągamy gościa, który jest zbyt słaby by grać w Sevilli, bo.. Koeman go zna z reprezentacji.
Szkoda, że nie dane mi było poznać Ronalda, może i mi by jakiś fajny kontrakt załatwił.

0

"Gra inaczej niż robi się to w Barcelonie, ale Koeman dobrze go zna z reprezentacji."
W związku z tym należy wywalić obu, im szybciej tym lepiej, jednego ze względu na to, że nie pasuje do naszej gry, a drugiego, że takich graczy ściąga do drużyny.

0

@Yoshi94
Może trzeba było Pekharta wyciągnąć z Legii, też ma to wszystko, a zarabiałby jeszcze mniej..

0

@T^L
No nie wszędzie, "tylko" w 2/3 klubów, które prowadził, z których wyrzucali go po maks roku.
Xavi powiedział niedawno, że jest gotowy, a taktycznie jest 3 klasy przed Koemanem, co udowodnił wpajając zawodnikom średniej klasy więcej niż Koeman topowym.

1

Po co on za taką kasę, pomijając fakt, że tej kasy nie mamy? W tej cenie to obecnie można o klasę lepszego Lautaro wyciągnąć.

0

@achacjusz
Oczywiście, że Brait to nie jest gracz na Barcelonę, ale nie licząc jakichś pojedynczych wyskoków Francuza on poważnie dawał nam więcej niż Griezmann, w takich meczach jakich obaj zagrali najwięcej, takich standardowych swoich w Barcelonie, nie tych kilku lepszych. Pomyśl jak nisko upadł Antek, że zawodnik o tak przeciętnych umiejętnościach jak Dunczyk był bardziej widoczny w trakcie większości meczów od niego. Wystarczyło, że się pokazał do podania i podał na 3 metry do najbliższego kolegi, a już było to więcej niż u Griezmanna, który znikał tak bardzo, że nie było jak do niego podać.
Oczywiście, że ta gra Braita nawet w 50% nie odpowiada temu czego należy oczekiwać od zawodnika Barcelony, nie napisałem i nie twierdzę, że to gracz wystarczający dla Barcelony, chodzi tylko o to, że to co grał to było więcej niż u Griezmanna.

0

@Yoshi94
City też chciało Kane'a, Real Mbappe, a Haalanda pół Europy.
Jedynie Chelsea się udało z Lukaku. To oczywiste, że każdy chciałby najlepszych, ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Ale jeżeli dla nas opcją jest gość, który jest wypychany z Sevilli byleby chociaż na części jego pensji oszczędzić to chcąc takiego zawodnika Koeman wystawia nas na pośmiewisko.
Wcześniej na "9" chciał Depaya, dostał i dalej chce gracza na tą pozycję, choć dodatkowo ma też Aguero..

0

A czytałem dzisiaj jak to bardzo zarząd zażartował z Koemana, że mu sprowadził taką słabą "9", a tu się okazuje (tak jak pisałem), że to transfer Koemana i to on z nas- kibiców- sobie żart robi.

2

@Nowy1103
Zgadzać to on się może z decyzją sędziego, ale nie na ruchy kadrowe. Jakby się "nie zgodził", a by je wykonali to co, zwolniłby zarząd czy rozwiązał klub? :)

0

Jeśli pozostanie Koemana ma być uzależnione od wygrania PD albo LM to luz, żegnamy się maks po sezonie.
Jak chcą to niech mu to dadzą na piśmie, zawierając klauzulę, że musi przy tym stawiać na Puiqa i będzie sytuacja win-win, tzn. Koeman odejdzie, a Puiq się ogra przed przyjściem nowego trenera.

0

@achacjusz
Nie napisałem, ze jest lepszy, tylko nam dawał więcej, zwłaszcza w ofensywie.

4

Lepszy jest od De Jonga, Demira czy Braita, ale u Koemana nie grają lepsi tylko bardziej znani i lubiani.

1

Jeśli odejście Griezmanna jest spowodowane pozostaniem Pjanicia i Umtitiego to dobrze, że zostali. I tak nie będą grali w przeciwieństwie do Francuza, więc nie będą psuli gry, a budżet został odciążony w podobny sposób.
Oczywiście idealnie byłoby jakby cała trójka odeszła, ale jeśli miałbym wybierać Umtiti i Pjanić czy Griezmann to wybrałbym odejście Francuza.

0

@czarek78
Laporta podał, że Messi generuje 1/3 przychodów klubu, czyli znacznie więcej niż dostawał wypłaty. Teraz tą wypłatę miał obniżyć o 50%, co sprawiłoby, że jeszcze większa część generowanego przez Leo przychodu pozostałaby w klubie. To sprawia, że z finansowego punktu widzenia odejście Leo to wielka strata dla klubu.
Jeśli nie jesteś w stanie tego zrozumieć to ja już Ci inaczej nie jestem w stanie tego wytłumaczyć, więc kończę temat.

0

@czarek78
Nie rozumiem do czego się teraz odnosisz z tym, że Messi nie mógł grać za darmo, ja nie poruszałem takiego tematu.
Leo miał zarabiać 20mln, a Griezmann dostawał 36mln.
Czy nie stać nas było na najlepszego piłkarza w historii za takie pieniądze? Oczywiście, że było nas stać. A dodatkowo mając go w składzie mielibyśmy o 1/3 większy budżet klubu.
Nie wiem co tu trudnego do zrozumienia..

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?