4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Żadnych Pirlów, Contów czy Martinezów.
Zatrudnimy na nowo trenera preferującego styl gry, od którego odeszliśmy w ostatnich latach to wrócą też sukcesy i gra będzie cieszyć oko.
Ten Hag czy Pep nie odejdą w trakcie sezonu, więc czas na Xaviego.
2
@Knut
Po zatrudnieniu takich co oleli DNA Barcelony (Valverde i Koeman) dotarliśmy do punktu, w którym jesteśmy obecnie i aby przywrócić klubowi świetność należy POWRÓCIĆ do zatrudniania trenerów z DNA.
7
Wymowne, że kolejny, który na pytanie o zwolnienie Koemana odpowiada, że to nie jego sprawa. Nawet gdy byli pytani przed zwolnieniem Valverde odpowiadali mniej obojętnie, broniąc kucacza..
2
Sergio, czas się pożegnać. Z honorami, bo za to co dałeś klubowi, będąc jedną z kluczowych postaci najlepszej drużyny w historii futbolu Ci się to należy, ale obecnie tylko ciągniesz klub ku przepaści i trzeba się pogodzić z tym, że Twój czas w klubie minął.
Wciąż grasz za to co prezentowałeś kilka lat temu, a nie w wyniku obecnej formy i blokujesz tym samym miejsce na DMie De Jongowi, a także zabierasz minuty młodym, perspektywicznym zawodnikom, którzy tak jak Ty swego czasu potrzebują regularnej gry by stać się kluczowymi elementami drużyny. Po objęciu posady trenera przez Xaviego będziesz także jemu przeszkadzał w przeprowadzeniu rewolucji w składzie, narażając go na niepowodzenie, a tego z pewnością nie chcesz, ani dla klubu ani dla byłego kolegi z boiska. Dzięki za piękne MINIONE niestety lata i być może do zobaczenia w przyszłości w innej roli, w której mógłbyś dać klubowi więcej niż dajesz obecnie jako piłkarz.
Może to ktoś przetłumaczyć i wysłać do Busquetsa? :D
0
@Kismeth
Ja jednego pamiętam, Valverde mu było. No chyba, że jego to już w ogóle nie traktujemy jako trenera, tylko gościa co oglądał sobie mecze Barcelony z perspektywy jej ławki i jeszcze mu za to płacili.
Valverde z obecnym składem to by nas mógł spuścić z ligi, miał jednak Messiego w primie i pozostałości drużyny po Lucho oraz za głównego rywala Real odpuszczający totalnie ligę na rzecz LM.
0
Po Koemanie pozostaną rekordy na lata, a niektóre to pewnie nawet na wieki..
1
Zobaczy, gorzej, że będzie to zbliżające się światło pociągu o nazwie Benfica.
Tutaj wizualizacja: https://static.wikia.nocookie.net/car-crushers-2/images/2/23/SkytekMonotnous.gif/revision/latest/scale-to-width-down/399?cb=20200604204659
0
Benfica zamierza zagrać z Barceloną ofensywnie, narzucić swój styl zamiast go dostosowywać, a Barcelona Koemana zmienia swój styl pod.. Granadę. Ehh.
0
Grabi sobie u Koemana, zaraz Puig będzie miał nowego kolegę na ławce. :)
0
To nieźle sobie markę wyrobił w Barcelonie jak tylko taki klub się nim zainteresował :D
2
"Mocno weszliśmy w sezon. Widać, że pracujemy już rok z tym sztabem trenerskim."
Ciekawe czy to przypadkowy czy zamierzony trolling Koemana. :)
0
@formentera2017
Bo oczekuje się od niego grania w sposób w jaki grać nie potrafi.
Trzeba go przestawić na pozycję DMa i będzie tam dzielił i rządził jak swego czasu Busquets. Oczywiście przed nim musi grać wtedy 2 kreatywnych rozgrywających, których Frenkie będzie zabezpieczał.
1
Ciekawe czy skauci wyruszyli już na poszukiwania wysokich drewnianych snajperów w typie Croucha albo Carrola..
0
@formentera2017
Może przesada, że aż taką, ale Busquets i Roberto w tym momencie tylko przeszkadzają młodym w rozwoju, a drużynie nie dają praktycznie nic.
Dodatkowo pobierają sowite wynagrodzenia..
0
@Nefir
Kto kazał? Bartomeu? To za jego kadencji jeszcze Koeman odszedł od swojego pierwotnego pomysłu przeniesienia 1 do 1 gry z reprezentacji Holandii, bo to kompletnie nie funkcjonowało.
Nie wiem kto chce Conte, ale to byłby kolejny etap zabijania tego co barcelońskie i wydłużenie czasu posuchy i preferowane przez niego ustawienie jest jednym z czynników takiego stanu rzeczy.
Tu chodzi o to, że mamy opierać grę na wychowankach, którzy są przyzwyczajeni do określonego stylu gry, a także ustawienia. Ten model, by we wszystkich kategoriach wiekowych przystosowywać zawodników do jednego systemu, który także jest stosowany w pierwszej drużynie może nam dawać wielkie korzyści, ale od czasu Valverde nie jest kompletnie wykorzystywany. Dodatkowo nasz styl gry poza zawodnikami do niego przystosowanymi i zdecydowanie gorzej czującymi się w innych stylach wymusza także sposób bronienia naszych rywali. Przykładowo ustawienie z 2 DMami i "10" przed nimi, jakie stosował na początku Koeman nie ma racji bytu bo nasi rywale nie atakują nas pozycyjnie byśmy potrzebowali 2 zawodników do utrudniania im takiego grania. Z kolei przeciwko nam często rywale zagęszczają środek pola i wtedy 1 ofensywny zawodnik tam zostanie kompletnie wyłączony, musi mieć wsparcie, musi mieć z kim grać, tworzyć grę, bo w pojedynkę nie da sobie rady. Mocno cofnięte defensywy rywali sprawiają też, że skrzydłowi nie mają możliwości miejsca do grania 1 na 1 (co też jest ideą pierwotnego ustawienia Koemana), a co za tym idzie to miejsce trzeba im stworzyć wymuszając przemieszczanie się obrońców rywali poprzez szybkie przemieszczanie piłki przez kreatywnych środkowych pomocników (jeden zawodnik tego nie zrobi) z jednego boku na drugi.
0
@xoran
No właśnie Koeman ściągał Depaya jako 9, ale później zaczął narzekać, że brakuje mu tejże 9, więc już chyba nawet on widzi w Depayu tylko skrzydłowego. ;)
A Depay na 9 grywał, owszem, ale nie tak jak w Barcelonie powinien grać zawodnik na tej pozycji, był fałszywą 9, nie pracował dla kolegów, nie ściągał obrońców by zrobić miejsce innym, nie brał udziału w pressingu, nie grał kombinacyjnie. Gra Lyonu czy reprezentacji Holandii opierała się na tym by stworzyć mu warunki by mógł błyszczeć, a do bycia gwiazdą w Barcelonie jakiej chcemy to mu bardzo wiele brakuje jeśli chodzi o umiejętności.
No i nie pisz herezji, że Aguero brakuje do poziomu Depaya, bo nawet nie najmłodszemu już Kunowi i po kontuzjach Depay jeszcze może buty czyścić..
1
@xoran
Pomijając już wszystko inne, jak będą Fati i Dembele to dla Depaya nie ma miejsca, bo wszyscy 3 to skrzydłowi. ;)
2
@Nefir
Nie, nie i jeszcze raz nie. Już Koeman tego próbował i nawet on się nauczył, że to nie jest ustawienie dla Barcelony.
4
Frenkie na DMa za Busiego, a Depay niech jeszcze trochę postrzela w tym sezonie słabiakom to może podreperujemy nim trochę budżet w letnim okienku.
0
@emjot
Prędzej niż Koeman, bo ma coś czego brakuje Ronaldowi, a co jest kluczem do prowadzenia drużyny z topu, czyli mega wiedzę taktyczną.
2
@emjot
Xavi ma zbierać doświadczenie w Barcy B? Jak TO brzmi? Przecież jego Al-Sadd to by nasze rezerwy rozbiło w proch i pył.
0
Najbardziej defensywna drużyna ligi oddała ponad 2 razy więcej strzałów niż Barcelona..
0
Cadiz to idealny nowy klub dla Koemana, jak się uda wygrać jest super, jak nie to nic się nie dzieje, styl gry nie ma kompletnie znaczenia, a jakby namówił Luuka de Jonga do transferu do nich to kibice skakaliby z radości. :)
2
@Bisz
To samo było u Valverde, tylko, że wtedy był jeszcze Leo w swoim primie w pojedynkę wygrywający 2/3 meczów.
1
@Magicc89PL
To jego norma w sytuacjach bardziej stresowych, a za taką należy uznać obecny czas w Barcelonie.
2
Chodzą słuchy, że dziś przed meczem Koeman wejdzie do szatni, przeczyta z kartki skład i że mamy zagrać 4-3-3, ładnie, podaniami, utrzymywać się przy piłce, tworzyć dużo sytuacji, strzelać dużo goli, grać pressingiem..
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Marcinss10
Mnie interesuje gra, styl i poziom, z tym, że ten drugi zależy od wielu czynników. W związku z tym rozumiem, że jesteśmy za słabi na Bayern, ale nie rozumiem, że od pierwszej minuty nastawiamy się by jak najmniej z nimi przegrać zamiast się uczyć naszego grania przeciwko mocnemu rywalowi. Rozumiem, że obecnie nie wyjdziemy nawet na Granadę i jej nie pożremy, ale nie rozumiem, że nasz trener po zremisowanym rzutem na taśmę meczu z tą Granadą sposobem tysiąca wrzutek mówi, że z obecnym składem nie jesteśmy w stanie zrobić więcej. Rozumiem, że mamy wielu młodych zawodników, ale nie rozumiem, że część z nich nie dostaje szans, a ci co je dostają nie robią postępów (nie rozwijają się), a wręcz grają coraz słabiej (jak np. Pedri czy Dest), a ciągle słyszę od trenera, że wprowadza młodych i że oni potrzebują czasu na rozwój. Rozumiem, że było trochę zmian i potrzeba czasu na zgranie, ale nie rozumiem, że np. od roku gramy 90% czasu tą samą linią pomocy i ona dalej nie funkcjonuje jak należy, wygląda jakby to był pierwszy mecz w takim ustawieniu.
A co do stylu to skoro np. Katarczycy z Al Sadd są w stanie grać ładnie, Barcelona B była w stanie grać ładnie, to dlaczego teraz Barcelona nie może tak grać? Młodość i kontuzje mogą być problemem jeśli chodzi o jakość grania, ale nie o sposób, styl. Kogo by Koeman nie miał w drużynie to powinno być widać jego rękę w sposobie grania, tymczasem my co meczu gramy inaczej, jak się uda, jak wyjdzie. To jest główny problem, nie wyniki.
0
@Marcinss10
Atletico ma taki styl gry, że wymęcza wygrane i ich kibicom to odpowiada. Nie oznacza to, że my, kibice Barcelony mamy mieć to samo podejście.
Zresztą sam Koeman mówił o tym, że piłkarze Barcelony mają się cieszyć grą, Barcelona ma grać ładnie, zgodnie ze swoją filozofią, tylko jakoś od ponad roku nie potrafi przygotować zespołu pod taką grę i ciągle się czymś wymawia.
0
@koozzi
Na razie z Granadą u siebie nie możemy wygrać, bo jak stwierdził Koeman "co można więcej zrobić z takimi zawodnikami?" to gdzie nam do Lipska, półfinalisty LM sprzed 2 lat? :)