0

@Magicc89PL
Oczywiście, że Haalanda czy Lautaro nie byliśmy w stanie sprowadzić i o tym każdy wiedział. Wiedział to też Koeman prosząc o "9". I wiedząc to chciał taką na jaką nas było stać i wybrał sobie De Jonga, czym sobie z nas zażartował, bo lepiej nie mieć nikogo i oszczędzać oraz ogrywać młodych niż mieć Holendra, który co najwyżej do Barcy B się nadaje.

0

@czarek78
Z tym, ze Messi chciał zejść z pensji na nieco ponad połowę tego co miał Griezmann, a zarabiałby dla Barcelony nadal tyle samo.

Zgadza się, wydawaliśmy więcej niż zarabialiśmy, ale bez Messiego zarabialibyśmy w tym czasie jeszcze o 1/3 mniej (a płaciliśmy mu tylko część z tego co zarabiał) co spowodowałoby, że dług byłby jeszcze większy.

2

Jedyną różnicę w Barcelonie De Jong może zrobić Szpakowskiemu, jakby ten miał skomentować jakiś nasz mecz. ;)

0

@czarek78
Może jak nie Media to przekona Cię Laporta? https://sport.interia.pl/primera-division/news-ile-leo-messi-zarabia-dla-barcelony,nId,5025112

Skąd dług? Ano stąd, że np. taki Griezmann zarabiał niewiele mniej niż Leo, a nie generował prawie wcale zysku. Inni też zarabiali niewspółmiernie do tego co dawali czy to finansowo czy piłkarsko.

1

@Kengo
Mamy kilku, ale Emerson był najlepszy. Trzeba było wypchać z klubu choćby Busquetsa czy Sergiego Roberto, budżet by to odciążyło znacznie bardziej niż odejście Emersona, a nie są to gracze przyszłościowi.

0

@czarek78
https://www.fcbarca.com/98464-media-barcelona-zarabia-dzieki-messiemu-znacznie-wiecej-niz-mu-placi.html
Tu nie chodzi o koszulki, tylko o to, że sponsorzy dają więcej gdy w drużynie ma się najlepszego piłkarza świata, Messi ich przyciąga. Nawet gdy drużyna jedzie na jakiś mecz towarzyski pojawiają się klauzule, że jak zagra Messi to klub więcej na takim meczu zarobi i to znacznie więcej, nieraz ponad połowa była uzależniona od występu Messiego przez przynajmniej 45 minut. Takich kwestii jest cała masa..

0

@NKing
Można, jak się ma ogarniętego trenera to oczywiście, że można. My takiego nie mamy, a mieliśmy "przynajmniej" najlepszego piłkarza świata, który potrafił nam w pojedynkę masę meczów wygrywać.


0

@achacjusz
On przynajmniej potrafi się pokazać żeby dostać podanie i odegra do najbliższego bez straty.

0

@Cypi$
Xavi spokojnie do wyjęcia. ;)

0

@Magicc89PL
Ale to Koeman chciał de Jonga, to nie z niego żartują, tylko on z nas.

0

@Tridente2015
Za mocno się rozpędziłeś z tym Superpucharem i PK..

0

To teraz piłka do boku i wrzutka na De Jonga (a w zasadzie de Jongów) naszą najmocniejszą (a w zasadzie jedyną bronią).

Dobrze, że tylko wypożyczenie i odejdzie wraz z tatuśkiem Koemanem, który niby wolał prowadzić Barcelonę niż Holandię, a teraz chce prowadzić Holandię w Barcelonie.

1

@JaCules1211
Kontrakt Messiego mógłby być nawet 2 razy wyższy niż był, a i tak nic by nie niszczył, bo Leo generował dla klubu znacznie większy zysk niż pobierał pensję. Dlatego jego odejście to kryminał sportowy i finansowy bo straciliśmy najlepszego piłkarza świata i najlepsze źródło zysków.
Ale rozumiem to odejście biorąc pod uwagę fakt, że nie było nas stać na sensowne transfery i zwolnienie Koemana, przez co będziemy się z nim męczyć kolejny rok.
Leo chciał mocnego projektu sportowego, a Laporta chcąc podpisać z nim nowy kontrakt tenże projekt mu obiecywał. Później wiedząc, że nie może tej obietnicy dotrzymać wolał pozwolić Leo odejść niż go oszukać.

25

Pozbycie się Griezmanna to najlepszy ruch Laporty od jego przybycia. Znów będziemy grali w 11.

0

@Magicc89PL
Nawet jakby tego nie zrobił nie byłoby dziś na niego szans, ale tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby taką bombę na koniec przeczytać. ;)
Realnie za rok-dwa nawet pomimo przedłużenia kontraktu mógłby przyjść.

0

Jakby na koniec ogłosili przyjście Lautaro Martineza to okienko genialne, nawet mimo sprzedaży Emersona.

0

@DJ6
Nie, Messiego nie ma bo taka była decyzja Laporty, ale zgadza się, że spokojnie byłoby nas na niego stać jakby przynajmniej wcześniej poobniżali pensje, nie mówiąc już o innych ruchach.

2

Bardzo zły ruch, bo to najlepszy z naszych prawych obrońców, teraz Roberto wróci na bok obrony, a w środku będzie grał Pjanić, którego nie udało się nikomu wcisnąć. Ehh..

0

Ehh, świetny jak na obecne czasy finansowe zawodnik odchodzi byśmy zarobili 5mln. Będziemy mocno żałować tego transferu.

0

@Tatazolwinia
Do listopada już niedługo, a można go kupić w bardzo promocyjnej cenie. To nie ma być transfer na 2 miesiące, tylko na wiele lat.

0

Onana byłby świetnym transferem, więc pewnie go nie sprowadzimy..

0

@Ryjewski
Kultura pracy to nie znajomość taktyczna. Koeman ma posłuch, bo jako piłkarz sobie na to zasłużył. Zobacz choćby Maradonę, ten to tylko i wyłącznie na swojej osobowości "jechał", a też nikt z zawodników go nie krytykował, że taktycznie nie ogarnia, bo ta jego osobowość na krytykę "nie pozwalała". Jednak tajemnicą poliszynela było to, że jego praca jako trenera polegała głównie na motywowaniu zawodników.
Ja Ci podałem przykłady zawodników, którzy dali do zrozumienia, że Koeman taktycznie nie ogarnia, że nie instruuje ich dokładnie co mają robić, a daje tylko ogólny zarys. Ale już samo to jak gramy, jak jest ustawiana drużyna, jak Koeman chciał zmienić ustawienie i sposób gry po swoim przyjściu dla kogoś znającego się na tematach taktycznych (wcale niekoniecznie jakoś wybitnie) jest potwierdzeniem tego, że brakuje mu potrzebnej wiedzy do tego by prowadzić taki zespół jak Barcelona.
Wymienię kilka przykładowych przesłanek mówiących o tym, że Koeman to marny taktyk: po przyjściu chciał skopiować ustawienie z reprezentacji- prymitywne podejście, że jak w jednej drużynie się sprawdziło to w drugiej także tak będzie, bez wzięcia pod uwagę tego jakich zawodników ma do dyspozycji i jak grają rywale reprezentacji Holandii, a jak Barcelony- chodzi o ustawienie linii defensywnej, którą rywale Barcelony ustawiają znacznie niżej, przez co ustawienie oparte na indywidualnej grze 1 na 1 na skrzydłach nie ma prawa się sprawdzić, bo tam nie ma miejsca do takiej gry. Dodatkowo Griezmann- gracz bez dryblingu ustawiony na skrzydle, a na drugim skrzydle Messi, który był częściej w środku niż na boku. W środku 2 DMów, którzy sprawdzają się do rozbijania pozycyjnych ataków rywali, a rywale Barcelony pozycyjnie grają "od święta".
Kolejne prymitywne podejście, wynik korzystny- wpuszczamy obrońców za napastników, wynik niekorzystny- wpuszczamy napastników za obrońców. Samo w sobie nie musi to być złe, ale coś musi wnosić, musi być po coś, zmiana ustawienia, sposobu grania, etc. U Koemana po takich zmianach zawodnicy nie wiedza jak mają grać, gdzie mają być i co robić- ewidentnie widać, że nie są to warianty w jakikolwiek sposób przećwiczone na treningach czy choćby przegadane na odprawach.
Nawpuszcza obrońców i.. się bronimy, rozpaczliwie nieraz wybijając piłki z własnego pola karnego i okolic, choć rywalem np. drużyna walcząca o utrzymanie w lidze i powinna zostać bez problemu przez Barcelonę zdominowana.
Można by tak długo, ale komuś ogarniającemu te tematy na poziomie Koemana, albo i jeszcze gorszym niewiele to powie, bo ktoś taki ma podejście równie prymitywne jak Koeman do taktyki, tzn. "Koeman jest trenerem Barcelony więc na pewno się zna lepiej od kogoś kto siedzi i komentuje".

0

@Ryjewski
Może nie do końca jak na WFie, ale choćby ostatnie wypowiedzi Firpo czy też Erica Garcii świadczą o tym, że jest bardzo mizerny w tym temacie, w porównaniu do Bielsy, Pepa czy Lucho.


0

@Ryjewski
Ty z tymi wytycznymi to o Koemanie? :D
Przecież go Firpo podsumował w tym temacie po 2 tygodniach spędzonych z Bielsą..

1

@pacior95
Ale tu nie chodzi o to, żeby mieć na prawą obronę opcje ofensywną i defensywną, tylko o to by na jednym boku obrony grał bardziej ofensywny zawodnik- Alba, a na drugim bardziej defensywny- Emerson..

1

@pacior95
Wszystko jest kwestią równowagi, Dest to bardzo ofensywny zawodnik, słabiej broniący, podobnie jak Alba, dla równowagi jeden z bocznych obrońców powinien być bardziej defensywny. Kiedyś gdy Alves szalał po prawej stronie na lewej grał Abidal. Dziś można by to odwrócić i prawa strona mogłaby być tą "zabezpieczającą", do czego Emerson by się fajnie nadał, a Dest dostał już sporo szans i nie widać u niego progresu, w ofensywie nie daje więcej niż Emerson, a w obronie regularnie się gubi.
Nie jest to jakaś wielka filozofia, ale nasz "taktyczny orzeł" Koeman nawet tego nie jest w stanie wymyśleć.

0

Będziemy żałować odejścia Emersona, zarobimy na tej całej transakcji tyle co i nic, jeszcze za kasę z niego wyciągniemy jakiegoś kolejnego "Braithwaite'a" i zamiast mieć bardzo dobrego prawego obrońcę skończymy z kolejną kulą u nogi w ataku.

0

Przeznaczmy lepiej te fundusze na odszkodowanie dla Koemana za jego zwolnienie, lepiej na tym wyjdziemy..

3

A może by tak gdzieś wypożyczyć Koemana?

0

"Szczególne będzie dla mnie spotkanie z Benficą, której byłem trenerem przez rok"
Ileż tu można podstawić innych klubów zamiast Benfici żeby to zdanie było nadal prawdziwe. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?