4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Czyli to koniec Collado w Barcelonie..
Tutaj większe szanse na zrobienie kariery ma zawodnik po definitywnej sprzedaży (jak się wybije to zostanie odkupiony) niż po wypożyczeniu.
4
@mikokarla
A może tak obiektywnie?
Fati grał przed przybyciem Koemana, Araujo i Mingueza do momentu kontuzji podstawowych graczy nawet nie powąchali murawy, Mingueza nawet nie trenował z pierwszym zespołem.
Nico już sezon temu powinien zbierać minuty z ławki na DMie, bo pół świata wie, że to talent, tylko Koeman tego nie wiedział. Balde zagrał bo nie było innych opcji na lewą obronę, dziś już nawet na minutę nie wszedł bo wrócił Alba, Demir też gra bo nie ma podstawowych graczy, wrócą Messi, Dembele, Coutinho, Aguero to będzie grał mniej niż Trincao.
0
Ja też zwiększam wymagania, najpóźniej w dniu odpadnięcia z LM automatyczne zwolnienie, niezależnie od wszystkiego innego.
0
@xoran
O jakiej większości mówisz, skoro decyduje JEDNA osoba, Koeman. Jakby cała reszta świata mówiła, że Puiq powinien grać, a Koeman by tego nie chciał to Riki by nie grał. Skąd bierzesz tą większość?
Druga kwestia- stoisz nad przepaścią z 10 innymi osobami, 9 z nich mówi Ci byś skakał bo to dobre, fajne, bezpieczne, czy z jakiegokolwiek innego powodu, 1 mówi żebyś tego nie robił bo się zabijesz. Rozumiem, że słuchasz tych 9?
Skąd masz info, że nie ma zainteresowania Puigiem?
Zobacz chocby tu: https://blaugrana.pl/29729-Bar%C3%A7a-zasypana-ofertami-za-Puiga
Później też, po tym jak Koeman powiedział że chce go wypożyczyć pytały o niego choćby Porto i PSV. Oferty były, są i będą, ale Riki chce zostać, bo wypożyczenie to droga w jedną stronę.
W każdym ustawieniu można znaleźć miejsce dla najbardziej kreatywnego pomocnika w drużynie. Riki grał za Setiena w 4-3-3 i nie brakowało mu ani zadziorności, ani masy, ani zmysłu taktycznego by się odpowiednio ustawiać i zaliczać odbiory. Poszukaj meczów z tamtego okresu, obejrzyj sobie kilka ze szczególnym skupieniem się na Rikim, może wtedy to do Ciebie dotrze. Ja opieram się na faktach, Ty na wymysłach jak to zapewne sobie Puig nie poradzi z tym czy tamtym.
Co do ostatniego stwierdzenia, że Puig byłby odpowiedni 10 lat temu.. kto wtedy grał takimi mikrusami? Wymień ze 3 drużyny chociaż.
Piłka nie ma czegoś takiego jak czasy na małych, dużych, silnych, grę piką, wrzutki czy cokolwiek innego. Chodzi o to by to co się chce grać, grać najlepiej jak to możliwe. Nawet za 100 lat tacy jak Riki będą mogli wygrywać. Kto przez Pep Teamem grał samymi maluchami? Przecież to "nie były czasy na grę takimi zawodnikami". Królowały angielskie wrzutki, albo włoskie catenaccio, ale Pep nie szedł za trendem, tylko do perfekcji doprowadził inny styl gry, w którym sprawdzali się inni zawodnicy.
Jak będziemy grali stylem właściwym dla Rikiego to będzie on idealny w tym czasie, a nie 10 lat temu. Po prostu 10 lat temu graliśmy stylem w jakim Riki by się sprawdzał, teraz mamy za trenera taktycznego impotenta, któremu obca tiki taka i tu jest problem, a nie w tym, że minęło 10 lat.
1
@maciek16
Ale Fabregas odszedł bo wolał robić karierę w Arsenalu niż czekać na szansę w pierwszym zespole Barcy. On nie odszedł by się wybić i wrócić, zobacz ile lat trwała saga z jego powrotem.. Puiq się nie boi, że nie zaistnieje w innej drużynie, tylko tego, że po wypożyczeniu w Barcelonie nie ma do niej powrotu, a on chce koniecznie robić karierę w Barcy, a nie w innym klubie jak Fabregas.
Teksty o plakatach sobie zachowaj, bo nie stawia Cie to w roli poważnego rozmówcy. Ja nie jestem psychofanem Puiqa, do momentu gdy dostał szansę od Setiena chciałem by ja dostał, ale nie miałem pewności, że to udźwignie, po prostu chciałem się przekonać, bo uważam, że powinniśmy dawać poważne szanse wybijającym się młodym. Gdy już Riki tą szansę dostał gołym okiem było widać, że ma papiery na podstawową 11 Barcelony i teraz nie piszę w jego obronie bo go lubię, tylko dlatego, że jego gra będzie dobra dla klubu, bo jest naszym najbardziej kreatywnym zawodnikiem po Messim.
1
@maciek16
Ok, nie zrozumieliśmy się co do Fabregasa.
Nie zmienia to faktu, że jak odpowiadałem koledze wyżej, Cesc nie odszedł ze względu na konkurencję. Był sporo młodszy. Klub nie chciał jego odejścia, nawet na wypożyczenie, jak to ma miejsce w przypadku Puiga, którego Koeman chciał wypchnąć z klubu.
Więc tu przykład nietrafiony kompletnie.
Ile kontr po stratach Puiga mieli rywale gdy ten grał regularnie za Setiena? Nie widziałem by wtedy ktoś pisał, że Puig nie powinien grać, bo ma masę strat na kontry- bo nie miał. Wiem, odwołuje się do tego czasu przy każdej możliwej okazji, ale innego takiego okresu regularnej gry Puiga nie było, a ten był na tyle długi by być miarodajnym. Wszystko jest kwestią regularności i zaufania. W sytuacji gdy Riki prawie nie gra nie może mieć regularności, a gdy już dostanie kilka minut wygląda chaotycznie bo chce w te kilka minut zrobić tyle co by mógł w 90. Ja to widzę i rozumiem, bo mam w pamięci to jak grał gdy dostał więcej minut i zaufania, wielu ocenia bez tego kontekstu, co jest błędem.
1
@Ramon
To sam sobie odpowiedziałeś, Cesc wtedy nie był nawet pełnoletni, Puiq za chwile skończy 22 lata. Cesc odszedł na wiele lat, nie na roczne wypożyczenie. Jego powrót to wyjątek. Poza tym on wtedy też nie odszedł przez to, że nie widział dla siebie roli w zespole seniorów, tylko dlatego, że chciał do seniorskiej piłki wejść szybciej niż by to mogło mieć miejsce w Barcy. Dostał obietnicę od Wengera, że dostanie kluczową rolę w drużynie. On nie odszedł żeby się szkolić przed powrotem do Barcy tylko żeby grać na najwyższym poziomie w młodym wieku.
A kto odszedł na roczne wypożyczenie by wrócić i odegrać jakąś większą rolę?
Puigowi jego waga nie przeszkadzała błyszczeć na tle tle seniorów gdy grał regularnie za Setiena. Ten okres jego gry w pierwszym składzie kładzie kłam Twoim domniemaniom.
1
@maciek16
Podasz przykład zawodnika, który odszedł na wypożyczenie po czym wrócił i zaistniał u nas.. Nie dziw się Puigowi, że nie odszedł, bo wypożyczenie z Barcelony to droga w jedną stronę.
U Setiena dostał więcej minut i pokazał, że jest w pełni gotowy na to by prowadzić grę Barcelony, stając się jednym z najlepszych graczy naszej drużyny w końcówce tamtego sezonu, po czym właśnie urosły nadzieje z nim związane i przez co teraz jest tyle głosów przeciwko decyzji Koemana o tym by go odsunąć od składu. Duża ilość strat? A czego się spodziewać jak się gra raz na miesiąc przez 15 minut? Ile tych strat miał za Setiena? Bo jakoś chyba nie za wiele, za to masę prostopadłych
Oczywiście tak kreatywnemu zawodnikowi, który często posyła podania otwierające drogę do bramki te straty zdarzać się będą, ale ja wolę nawet 5 strat w meczu Rikiego i 2-3 podania na gola niż 0 strat i ani jednego takiego podania u kogoś innego.
A Fabregas odszedł, bo choć przez pół sezonu był poza Messim jedynym graczem naszej drużyny, grającym na najwyższym poziomie to ludzie zamiast to docenić wypominali mu tą drugą część sezonu, w której przestawał grać na kosmicznym poziomie. Nie odszedł ze względu na małą ilość gry, bo grał dużo, a nawet bardzo dużo, nawet pod niego Pep zmieniał styl gry, robiąc z niego fałszywą "9".
1
@xoran
Nie, nie, "ten gość" jest myślącym i oceniającym człowiekiem, rozumiejącym co widzi, a nie oglądającym mecze na livescore, ślepo wierzącym w to, że ktokolwiek jest trenerem Barcelony to ma monopol na wiedzę i automatyczną słuszność co do oceny możliwości i potencjału zawodnika.
3
I tak to jest jak się stawia na nieodpowiednie konie. Puiq jest lepszy, ma w sercu Barcę a nie kasę, nie stwarza problemów wychowawczych, ale nie gra, bo się sprzeciwił Koemanowi w sprawie wypożyczenia.
0
@JohnnyBarca
I teraz nagle przyjdzie Joel Gonzalez i w cudowny sposób przestaną być wrakami? :D
0
@liamgreyhate
Ale mają wygrane ligi, ligi mistrzów, puchary, superpuchary.
W artykule jest wymienionych 6 sukcesów Gonzaleza, 5 wygranych i brąz, u nas kilku graczy ma (z pamięci) około 30 samych wygranych trofeów, doliczając 2 i 3 miejsca to jest ich pewnie ze 2 razy tyle w niektórych przypadkach.
0
@aldewir
Na szybko, z głowy: MATS, Pique, Umtiti, Alba, Sergi Roberto, Busquets, Griezmann, Aguero, Pjanić, Coutinho, Dembele. A jeśli jako sukces liczymy mu brąz czyli 3 miejsce i w ten sposób będizemy patrzyli na "sukcesy" piłkarzy to mało kto w naszej kadrze ma takich mniej..
0
@Marcinss10
Kilku z pewnością wystawiał na nieodpowiednich pozycjach, np. De Jong to DM, a nie rozgrywający, Griezmann czy Dembele to nie są "9", Dembele nie jest też wahadłowym.
Co wygrywał? Liczysz jednomeczowe Superpuchary, do których drużyny, które przejmował awansowały sezon wcześniej, rozgrywane przed sezonem, czyli w momencie, gdy Koeman jeszcze nie zdążył popsuć drużyny, którą przejął?
A nawet gdy już coś wygrał to i tak go WYRZUCALI, znamienne. U nas też wygrał CdR i też by wyleciał, gdyby nie był legendą klubu i w kasie nie byłoby pustek.
Też bym chętnie został trenerem Barcelony na 2 sezony z założeniem, że w pierwszym co bym nie zrobił to zostanę na drugi (bo pierwszego oceniać nie można, bo mi nie kupili ulubieńców z poprzedniej drużyny), w którym to dostanę zawodników jakich chcę i spokojniejszą atmosferę w klubie niż w 1 sezonie.
Tylko, że w ten sposób klub traci 2 sezony, swoje i co w obecnej sytuacji bardzo ważne Messiego, który zbliża się do zakończenia kariery. Valverde chciałem wyrzucać po pół sezonu, widząc jak niszczy drużynę (jak pokazał czas miałem rację), został 2,5, straciliśmy więc 2 lata, bo to co wygrał wygralibyśmy bez trenera z tak mocną drużyną jaką wówczas mieliśmy (plus Messiego w primie wygrywającego w pojedynkę 2/3 meczów w sezonie) i wobec słabości rywali- nie mieliśmy po prostu z kim przegrać. On grał w zasadzie tylko o LM, w której to nas co roku kompromitował.
Koemana skreśliłem już dawno jako naszego trenera, ale dla mnie wciąż będzie legendą Barcy i za jego piłkarską karierę u nas ma u mnie wielki szacun, ale także dla jego dobra im szybciej przestanie być u nas trenerem tym lepiej.
Niech sobie wystawia kogo chce jeśli drużyna będzie grała na odpowiednim poziomie i w odpowiednim stylu, obecnie zaś nie ma stylu i nie ma jakości.
1
Zbędne stanowisko, zwłaszcza w sytuacji gdy w kasie pustki. Mamy w drużynie zawodników, którzy wygrali zdecydowanie więcej niż on i wiedzą jak się to robi, wiedzą jak o siebie dbać, jak się zachowywać, etc. i z pewnością są to w stanie przekazać młodym.
5
@MrPGG
Tylko najpierw Messi musiałby pozwolić Depayowi wykonać tego karnego..
5
Te rzuty karne będę mu u nas równie przydatne jak stanie na rękach..
0
@MrSake
Nie hejtuję, tylko oceniam.
Kluczem w sytuacji Depaya jest to co napisałem powyżej, czyli, że gra dobrze tylko jako lider, a u nas na lidera ma za małe umiejętności.
Roli takiego Pedro z Pep Teamu ze swoimi umiejętnościami by podołał, ale głowa mu na to niestety nie pozwoli.
1
Ale mógłby chociaż odpowiadać zgodnie z prawdą..
"Przede wszystkim, dlaczego grasz w Barcelonie, skoro inne drużyny oferowały ci więcej pieniędzy?"
Bo jak mi nie będzie dobrze szkło to wuja Koeman i tak będzie mnie wystawiał w pierwszym składzie, bo mnie lubi.
"W Lyonie byłeś liderem i kapitanem, który miał duży wpływ na grę. Czy tutaj twoja rola się zmieni?"
Oczywiście, nie będę liderem, nie będę kapitanem, a w tej sytuacji mój wpływ na grę będzie mizerny, bo jestem zawodnikiem, który by grać dobrze musi być ważny w drużynie. Ale nie martwię się tym. Dlaczego? Patrz odpowiedź na powyższe pytanie.
16
@Comentateiro
Czyżby pan Kozakiewicz negatywnie wypowiadał się o Klepackiej i uważał się za lepszego od niej? A może chce się przypodobać w ten sposób pewnym środowiskom?
HIPOKRYZJA!
0
@xoran
Pamiętaj, że on ma grać i strzelać także z Realem, PSG, Atletico, City, Liverpoolem, etc. a nie tylko z leszczami w La Liga czy CdR.
1
@escarabajo
Pociechę z niego to mieli w Lyonie, czyli klubie jego pokroju. U nas będzie z Griezmannem walczył o to, kogo bardziej nie chcielibyśmy widzieć na boisku.
0
@Marcinss10
Wystarczy, że będzie wystawiał odpowiednich graczy na odpowiednich pozycjach w odpowiednim ustawieniu taktycznym, nauczy ich odpowiednej gry i będzie osiągał odpowiednie wyniki.
W poprzednim sezonie nie zaprezentował niczego z powyższych, przez lata swojej trenerskiej kariery w innych klubach również tego nie prezentował i w konsekwencji wylatywał z większości z nich po 1 sezonie. To, że pozostał w Barcelonie na drugi sezon jest jego największym sukcesem w trenerskiej karierze, znamienne, że osiągnął to w zasadzie jedynie z 2 powodów, dzięki temu, że jako piłkarz stał się legendą klubu, a Laporta takich (czasami zbyt) mocno szanuje, a także przez to, że w klubie brakuje kasy na sporą odprawę za zwolnienie trenera.
0
@ViscaElBarca2104
Chyba w FMie. ;)
0
@Magicc89PL
A dziwisz się, że chce być zdrowy? ;)
2
Więcej niż kilka minut zagra w 5 meczach w sezonie, a znów będzie gadka jak to Koeman młodych wprowadza..
0
Jako zmiennik na lewą obronę jak znalazł, tylko dostosować mu pensję do tego co miał Firpo..
0
Oby był zdrowy i obyśmy zatrudnili trenera, który go będzie wystawiał na "9", a nie swojego pupilka Depaya. ;)
0
Tak jest, styl Barcelony ma być jedyny, niepowtarzalny i niezmienny. Od zatrudnienia Valverde, który ten styl zabijał zaczęło się całe zło jakie mamy obecnie, dlatego powrót do efektownej i efektywnej gry piłką w 4-3-3 to idealna decyzja Laporty. Jako, że w klubie nie ma kasy na odszkodowanie dla Koemana, wymuszenie na nim odpowiedniego sposobu grania to majstersztyk Joana. Z tym, że on jako tako zna tylko jedno ustawienie i nie jest to 4-3-3, więc jest spora szansa, że zaraz po nowym roku będziemy mieli nowego trenera o ile tylko do tego czasu finanse się nieco poprawią.
0
Pomoc mamy bardzo mocno obsadzoną, De Jong/Busquets/Nico Gonzalez na DMie, Pedri, Puiq, Coutinho, Moriba jako rozgrywający. Tylko trzeba z nich wszystkich korzystać, a nie na wstępie skreślić Puiqa czy Nico Gonzaleza, a z Coutinho na siłę robić skrzydłowego czy "10".
Pedri po powrocie powinien dostać miesiąc wolnego, ale Koeman, który tak się o niego niby martwi będzie go od razu pewnie zajeżdżał po 90 minut co mecz..