0

@Tobix
Pewnie mu Xavi wraz ze swoimi ludźmi od przygotowanie fizycznego zrobią jakiś konkretny trening wzmacniający mięśnie i wróci do gry na początku grudnia.

2

Planes kojarzy mi się z wybielaniem Koemana po każdym nieudanym meczu (czyli nader często), a więc bardzo negatywnie.
Z Overmarsem mam natomiast same pozytywne skojarzenia, a i o jego pracy sporo pozytywów czytałem, tak więc zmiana jak najbardziej na plus.

0

@CruyffGuardiola
Laporta od zawsze poprzez media puszcza jakieś informacje, których sam nie chce wypowiadać, a które chce żeby ujrzały światło dzienne.
Takie niby to "wymysły", albo jakieś przypadkiem zasłyszane informacje zaprzyjaźnionych z nim dziennikarzy.

5

Niezła nagonka się w prasie zrobiła. Albo pismakom brakuje tematów, albo to niefajna strategia Laporty na pozbycie się Coutinho z klubu, podobne działania miały miejsce gdy Laporta puszczał przecieki do prasy na Koemana.
Oby prawdziwa była ta pierwsza opcja, tzn. nuda i głupota pismaków, bo raz, że takie traktowanie zawodników przez klub nie przystoi, a dwa, że Cou zasługuje na prawdziwą szansę u Xaviego, w systemie gry do którego był sprowadzany, a który został zburzony przez Valverde.

1

@Czarny_ck
Otóż to, to jest idealna dla niego pozycja w Barcelonie. Zresztą na nią został sprowadzony, miał zastąpić Iniestę, tymczasem gra wszędzie indziej tylko nie na docelowej pozycji. Mam nadzieję, że Xavi to zmieni.

0

Pewnie im powiedzieli, że trening jest o 9. :)

0

@agrad0
Jeszcze się będziesz cieszył, że u nas gra. ;)

0

Akurat Roca zrobił świetną robotę w poprzednim sezonie jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Pół sezonu na tym Koeman jechał i tylko dzięki temu mecze wygrywał.
Problem w tym, że w końcu zawodnicy zostali przeciążeni przez Koemana, bo nawet najlepsze przygotowanie fizyczne nie wystarczy by (zwłaszcza młodzi) mogli grać okrągły rok co 3-4 dni, potrzebny jest też odpoczynek.

1

@LatajacyHolender
Całe szczęście nie Ty o tym decydujesz, a on w Barcy B już był i był tam najlepszym piłkarzem. ;)

1

@SeWo77
Wszyscy czyli Valverde i Koeman- dwóch najgorszych trenerów jakich mieliśmy? Jeden, można było odnieść wrażenie, wolałby samemu zagrać niż wpuścić do gry jakiegoś młodziaka, a drugi miał ewidentny uraz osobisty do Rikiego.
Natomiast dwóch pozostałych, czyli Setien i Barjuan wystawiali Puiga, jeden oparł na nim grę w meczach ligowych w końcówce sezonu, za co Riki odwdzięczył mu się wtedy świetną grą, a drugi wpuścił go z ławki w 2 z 3 meczów, które prowadził.

0

@Kamil01
Na pozycję Busquetsa mamy De Jonga i Nico, których przestawianie wyżej nie jest dobre ani dla nich, ani dla klubu. Busi powinien już być jedynie ich mentorem.
Niemniej jednak patrząc realnie Xavi Busquetsa jeszcze nie odstawi, więc powinien go przynajmniej w pierwszym meczu posadzić na ławce żeby wymóc na nim większą mobilizację do ciężkiej pracy.

0

@SeWo77
A widziałeś go jak dostał kilka meczów z rzędu za Setiena i był jednym z najlepszych na boisku, albo nawet jak pograł regularnie w kilku meczach z rzędu w presezonie za Koemana i też się wyróżniał, albo np. w meczu z Levante- także trzecim z rzędu, w którym zagrał, gdzie mimo bardzo ograniczonej liczby minut już poczuł nieco grę i zrobił kilka fajnych akcji po wejściu na boisko, czy będziesz się opierał na pojedynczym słabym występie po miesiącu siedzenia na ławce?

3

Optymistyczne, że wymieniając młodych na pierwszym miejscu Xavi wspomniał o Rikim. :)

1

Najlepsze co może zrobić na początek to na Espanyol wyjść z Umtitim, Puigiem, Coutinho w składzie i posadzić choćby takiego Busquetsa.
Z jednej strony sygnał, że każdy jest ważny, każdy ma czystą kartę, z drugiej, że nie ma świętych krów i każdy musi walczyć o miejsce w składzie. Z punktu widzenia psychologicznego byłoby to bezcenne posunięcie.

0

@Bogan
De Jong był kontuzjowany, a zagrał po 90 minut w 2 ostatnich meczach.
Cou podniósł się do rozgrzewki jako pierwszy z wyznaczonych, jeśli on nie palił się do gry to co powiedzieć o pozostałych? Zresztą była 44 minuta meczu, w takim momencie nie trzeba przeprowadzać szybkiej rozgrzewki, żeby jak najkrócej grać w 10..
Graliśmy 3 DMami, co nam wręcz nie przystoi, a ofensywni Puig i Coutinho siedzieli na ławce. Tu nie chodzi o to, żeby zastępować zawodników innymi o takim samym profilu, tylko żeby dobrać taktykę pod zawodników, których się posiada, biorąc pod uwagę także konieczność odpoczynku dla niektórych.

0

@Bogan
Skoro Umtiti i tak nie gra to co za różnica czy siedzi na ławce czy w gabinecie lekarskim? Trzeba sprawdzić czy się posypie, a może jednak mówi prawdę, że fizycznie jest gotowy?
Poza tym Eric powinien dostać kilka tygodni przerwy po IO, gdy wszyscy stoperzy byli zdrowi i można było poradzić sobie bez niego.

W pomocy obecnie mamy Busiego, De Jonga, Nico, Gaviego, Puiga, Coutinho. 6 na 3 miejsca. Dlaczego w takim układzie Nico gra 4 mecze z rzędu co 3-4 dni? Brak odpowiedniego zarządzania młodymi zawodnikami, nic więcej.

0

@Vintee
Zaczekaj, zobacz jak Xavi zbuduje drużynę i ocenisz wtedy czy będzie potrzebny zawodnik do zabicia meczu poprzez bieganie, walczenie i przerywanie ciągłych ataków rywala, czy właśnie Puig do poklepania w taki sposób by przeciwnicy nie mogli nam odebrać piłki, a co za tym idzie zagrozić.
Fajnie oceniać słaby mecz zawodnika po tym jak x czasu przesiedział na ławce, zapominając jak był jednym z najlepszych na boisku gdy za Setiena dostał parę meczów z rzędu w większym wymiarze czasowym.

0

@piccolo89
De Jong w swoim pierwszym sezonie zagrał w 4 meczach pierwszej drużyny, dopiero w drugim w 22, w tym na początku był wprowadzany spokojnie, nie grał w każdym meczu, miał ograniczane minuty. Ale, gdy tylko pojawiła się seria 7 meczów z rzędu po 90 minut (i to wcale nie wszystkie co 3-4 dni) złapał kontuzję i był poza grą przez 124 dni.
De Ligt w swoim pierwszym sezonie w seniorach zagrał w 11 meczach, podobnie jak De Jong łączył mecze w seniorach z meczami w drużynie młodzieżowej, był wprowadzany powoli.
W przeciwieństwie np. do Erica u nas miał jednak ciągłość gry, a nie prawie roczną przerwę i miedzy sezonami odpoczywał, a nie był eksploatowany na 2 turniejach reprezentacyjnych.
Van de Beek 2 pierwsze sezony w seniorach miał łączone z meczami w juniorach. W pierwszym zagrał w 8 meczach, w drugim w 19. Jego organizm miał czas by przystosować się do wymagań gry seniorskiej. Pierwszą dłuższą serię gier w większym wymiarze czasowym w pierwszej drużynie zaliczył po prawie 2 latach od debiutu.
Proponuje następnym razem sprawdzić, a nie wymyślać. ;)

0

@Bogan
Akurat na stoperze i w środku pomocy mamy kim rotować, więc plaga kontuzji nie ma nic do rzeczy. To tylko i wyłącznie decyzje trenerów, głównie Koemana, ale Barjuan w swoim krótkim okresie też już zdążył przeciążyć Nico.
Po części można zrozumieć eksploatację Fatiego, ale mądry trener także i w tym przypadku wolałby znaleźć alternatywne rozwiązanie na kilka meczów niż narażać się na stratę zawodnika na dłuższy czas z powodu kontuzji.

0

@piccolo89
To kto w ostatnich latach w Ajaxie wszedł do pierwszego składu Ajaxu prosto z juniorów w wieku 17-19 lat i stał się kluczowym zawodnikiem grającym po 60-90 minut co 3 dni w prawie każdym meczu? A już nie mówię o 3-4 takich w jednym sezonie..

0

@Sapos93
Podasz jakieś przykłady drużyn gdzie 3-4 młodych zawodników gra swój pierwszy sezon w seniorskiej piłce i stanowi o sile drużyny grając co 3-4 dni całe, albo prawie całe mecze czy tak sobie wymyślasz?

1

Nie no, to jest genialne:

:D

1

Wypadają przez kontuzje młodzi nadmiernie eksploatowani, nie ma w tym przypadku, czy nawet złego przygotowania, jest jedynie głupota trenerów, którzy nie potrafią odpowiednio wprowadzać młodych do drużyny i opierają na nich grę drużyny w momencie, gdy ci powinni dostawać po maks kilkanaście minut w meczu i zbierać doświadczenie.
Pedri zagrał w ciągu ostatniego roku więcej niż w tym wieku powinien zagrać na takim poziomie w 2 lata, Fati nie grał prawie rok, nagle wraca i gra po 60, 70, 80 minut w bardzo wymagających meczach co kilka dni, Eric już w tym sezonie zagrał więcej niż w poprzednim całym w City, a do tego był jeszcze w reprezentacji na ME i IO i praktycznie nie odpoczywał po nich, Nico do niedawna grał z juniorami, teraz nagle w ciągu 7 dni gra w 3 meczach odpowiednio 83, 79 i 90 minut, w kolejnym meczu granym po 4 dniach odczuwa przeciążone mięśnie w okolicach 60 minuty.. no strasznie dziwne.
Dest gra w reprezentacji, a po 3 dniach prawie cały mecz w klubie i później jeszcze 4 kolejne mecze od deski do deski co 3-4 dni po czym łapie kontuzję. Dziwne? Ani trochę..
Roberto, Pique czy Dembele od dawna borykają się z kontuzjami i tu już sytuacja jest bardziej złożona i moim zdaniem ma duży związek z nieodpowiednim leczeniem i zbyt szybkim powracaniem po kontuzjach.
Aguero to sytuacja zupełnie inna i tu nie ma o czym mówić, podobnie jak w przypadku choroby Neto, a Brait na własne życzenie sobie kontuzje pogłębił.
Tak w rzeczywistości wygląda u nas sytuacja z kontuzjami.

65

Ludzie, wy oglądaliście tą sytuację czy od tak po prostu lecicie z nurtem aby lecieć?
https://streamable.com/mayxik
Po kontuzji Fatiego Barjuan podszedł do rezerwowych i 3 z nich wysłał na rozgrzewkę, Coutinho wstał jako pierwszy z tej trójki i ruszył na rozgrzewkę, gdy Demir jeszcze myślał czy i jak założyć znacznik, a Balde to w ogóle się pytał kolegi siedzącego obok czego od niego chciał trener, a jakaś dziwna burza rozpętała się wokół Coutinho..
Była 44 minuta meczu, nie było szans by przed przerwą zdążyć się jeszcze rozgrzać i przygotować do zmiany, wiadomo było od razu, że ewentualna zmiana będzie miała miejsce dopiero po przerwie, czyli za ponad 15 minut. Proponuję zacząć myśleć, a nie nakręcać aferę bez powodu.

1

@Vintee
To wyobraźmy sobie, że przybędzie ten mityczny już niemalże silny i wybiegany (ciekawe kto był takim w najlepszym w historii środkowym trio Busi, Xavi, Iniesta?) i zajmie jedno z 3 miejsc w środku pomocy. Kto do niego dołączy w once de gala? Kto usiądzie na ławce jak już obecnie (gdy wszyscy będą zdrowi) ciężko będzie wybrać tych 3 z tak dużej grupy?

Obrodziło nam młodymi, zdolnymi rozgrywającymi, pasującymi do stylu Xaviego i trzeba z tego korzystać, a nie szukać na siłę zawodnika, który sprawdza się w innych systemach, a nam do szczęścia nie jest potrzebny, tym bardziej, że jak sam zauważyłeś (w razie potrzeby) Nico może pełnić taką funkcję. A ja bym do tego dołożył też De Jonga, który zatracił obecnie swoje walory odnośnie gry piłką, które nabywał w Ajaxie i obecnie właśnie głównie dużo biega i walczy.

1

Mamy Busquetsa, Nico, De Jonga, Gaviego, Pedriego, Puiqa i Coutinho, a nawet jeszcze Sergiego Roberto na 3 pozycje w pomocy, a ludzie z uporem piszą o konieczności sprowadzenia środkowego pomocnika..
Nie, my musimy pozbyć się 2 z tych co mamy obecnie, a nie kogokolwiek sprowadzać.

0

@ToJa79
"Musimy ciężko pracować, sezon jest jeszcze długi, możemy się poprawić.."
Na szczęście przychodzi Xavi i tym razem coś prawdziwego w tych słowach będzie.

0

@equwesta
A to w miesiąc, jeszcze podczas którego przez 2 tygodnie piłkarze będą na zgrupowaniach reprezentacji Xavi ma nauczyć wszystkich wszystkiego czy o co chodzi?

0

Zamiast 3 średnich transferów zróbmy jeden porządny, tzn. Lautaro Martineza. To najbardziej brakujące ogniwo w naszym obecnym składzie. W tym celu fajnie byłoby się pozbyć Depaya, Busquetsa, Lengleta i Roberto- zgromadzimy trochę funduszy i zrobimy miejsce w budżecie płacowym.
A w lecie trzeba się będzie skupić na skrzydłowym. I tu mam swój nieoczywisty typ, Rayan Cherki z Lyonu. Myślę, że nie kosztowałby zbyt wiele, a Xavi by go fajnie oszlifował. :)

1

@maciejsonFCB
Jedyne co Xavi ma wspólnego z Koemanem, to że obaj byli świetnymi zawodnikami Barcelony zanim zostali trenerami.
Jakby Xavi zrobił Koemanowi wykład o taktyce to ten po 2 zdaniach by podziękował, bo mózg by mu się zagotował od nadmiaru informacji. To jest ta różnica, dzięki której Xavi odnosi i będzie odnosił trenerskie sukcesy, a dla Koemana trenerskim sukcesem było, że nie został zwolniony z Barcelony od razu po pierwszym sezonie jak z 2/3 swoich wcześniejszych klubów i to mimo tego, że stanowisko utrzymał tylko dlatego, że Barcelony przed sezonem nie było stać na jego zwolnienie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?