2

@BarcaInfo
Co prawda nie głosowałem, bo generalnie uważam taki plebiscyt tutaj za totalnie niepotrzebny, ale skoro już takowy powstał to fajnie, że wygrywa go człowiek, który dostarcza wszystkim masy informacji, niezależnie od tego czy sam je zdobywa czy tylko przekazuje, a nie np. tutejszy "Bartomeu", czyli bajdurzący Jarek, co by najchętniej walczył o utrzymanie z Koemanem do końca życia (swojego/klubu/naszego/samego Koemana- niepotrzebne skreślić).

0

@Hasszz
Jakiś powód?

0

Widzę, że wyniki odwzorowują rzeczywistość, bo 3 miejsce, podobnie jak w przypadku prawdziwej ZP to jakiś żart, a wygrał po prostu najlepszy. ;)

1

Ehh, zamiast samotnie iść po idealnego stylowo Lautaro, gonią w tłumie po kompletnie niepasującego Haalanda, za którego trzeba zapłacić podwójnie, bo ma go w swojej stajni Raiola..

0

Bardzo dobra decyzja, lepszego nie znajdziemy, tylko trzeba go odbudować jak i całą drużynę.

1

Z całego tego pakietu jedynie Mazraoui tu pasuje stylowo i miejmy nadzieję, że wobec niedawnej informacji o skreśleniu Desta przez Xaviego to jego w główniej mierze dotyczyła rozmowa.

0

@ArcziArtt
W lidze grał nawet znacznie lepiej za Setiena, a później przez długi czas prawie wcale nie grał. Teraz dostaje coraz więcej minut, potrzeba mu czasu na odbudowanie się, po miesiącach przyspawania do ławki, ale jak widać po wczorajszym meczu jest na dobrej drodze.

1

@MessiIniestaRonnie
No właśnie, świetnie zagrał mimo, że nie miał z kim pograć, masz rację. ;)

2

Alves swoim powrotem przyćmił świetny występ Puiga, który zagrał dużo lepiej od Daniego. Na porównywalnym poziomie zagrał też Coutinho, co również pismaki przeoczyli. Najważniejsze jednak, że Xavi zauważył i wspomniał o nich na pomeczowej konferencji.

5

Riki najlepszy na boisku, szkoda, że nie bardzo miał z kim pograć, może poza Alvesem i Coutinho w pierwszej połowie.
Nie wiem kto najgorzej (pomijając młodych debiutantów), Dest czy Mingueza. Można ich podsumować tak: pierwszy niestety niewidoczny, drugi niestety widoczny, co kontakt z piłką to zagrożenie.. dla przeciwnika.

0

Oby Laporcie to wyszło jak z pozostaniem Messiego, bo Haaland, choć zawodnik to świetny, to jednak pasuje do naszej gry jak.. Luuk.

0

Kontuzji nikomu nie życzę i absolutnie się nie cieszę, ze Memphis jej doznał, ale tak się zastanawiam czy nawet mimo bardzo ograniczonych opcji ofensywnych brak Depaya nie będzie jednak plusem. Może Xavi zdecyduje się go odpalić żeby pozyskać fundusze na transfery, widząc, że pod jego nieobecność nawet zawodnicy z innych pozycji lepiej sobie radzą w ofensywie niż on.

0

Żeby zrobić analizę przeciwnika to trzeba być choć trochę biegłym taktycznie, Valverde czy Koeman to taktyczne miernoty, więc słowa Firpo niestety nie mogą dziwić.

0

"Styl Barçy ze mną jako napastnikiem… Myślę, że dobrze wykonuję swoją pracę"
Żartowniś. :D

Mimo, że jest w zasadzie jedyna sensowną opcja na "9" w tej chwili to i tak powinien usiąść z Bayernem na ławce. Lepiej zagrać z fałszywą "9", która coś będzie dawać drużynie, niż z rzeczywistą, która nie da nic.

0

Depay nie może grać tylko dlatego, że jest jedynym jako tako sensownym wyborem na "9". Frenkie i tak będzie wbiegał w pole karne, więc ja bym tu zagrał z Dembele i Akomachem wysoko na skrzydłach i Coutinho jako fałszywa "9".

0

@PawelBarcaVeB
Jego problemy zaczęły się odkąd zaczął "pracować" pod wodzą Valverde, który sam otwarcie powiedział, że nie przywiązywał wagi do przygotowania fizycznego.
Nie dość, że nie potrafił odpowiednio przygotować Dembele do gry to jeszcze wystawił go z niezaleczonym urazem w meczu LM z Lyonem, gdzie pogłębił on kontuzję przez co wypadł z gry na długi czas.
Dopiero teraz Xavi i jego sztab mogą to naprawić, bo Koeman też nie przywiązywał wagi, żeby indywidualnie popracować z zawodnikiem nad tym by przestał łapać urazy.
Zresztą już widać, choćby po filmikach z treningów, inne podejście nawet samego Dembele, który na początku treningów dodatkowo się dociąga, często jako jedyny z całej drużyny. Ostatnio też przed wejściem na boisko rozciągał się na rozgrzewce z jednym z członków sztabu, zwracając szczególną uwagę na mięśnie ud, z którymi to ma największe problemy.

0

@malicinho
Proponuję zacząć oglądać mecze, lub robić to z większą uwagą. Rozumiem, że Dembele miał kontuzje i można nie pamiętać jego wcześniejszej gry, ale już nawet jego ostatnie wejścia na boisko pokazały, że wbrew wziętej z kosmosu opinii, że jest jeźdźcem bez głowy, potrafi on kreować kolegów z drużyny, uruchamiać ich prostopadłymi podaniami, etc.

A co do 1 dobrego meczu na 10- tyle graliśmy jako drużyna za Valverde czy Koemana, więc nic dziwnego, że Dembele się do tego dopasowywał. ;)

3

Ale co niektórzy będą rozdarci jak nas Dembele rzeczywiście poprowadzi do wygranej w Monachium.. Z jednej strony chcą go wypychać wszelkimi sposobami, z drugiej może do nich w końcu dotrzeć jak świetnym jest on zawodnikiem. I co wtedy? Wbrew sobie go chwalić, udawać, że zawsze się było za nim czy wbrew wszystkiemu i wszystkim iść w zaparte i dalej wypychać naszego najlepszego obecnie ofensywnego zawodnika..
Nie łatwy jest los hejterów. ;)

0

Już w tym momencie jest problem bogactwa w środku, który mamy zabezpieczony na minimum 10 lat.

3

Tak jak pisałem przed transferem, potencjał na rezerwowego skrzydłowego w Barcelonie (w żadnym wypadku nie na "9"), mentalność gwiazdy. To się nie zgrywa. W Lyonie miał umiejętności na lidera i jego mentalność gwiazdy szła z tym w parze, przez co błyszczał, u nas nie będzie.

1

@sokot
I to już zdążył jednego zmarnować, czym na szczęście przyczynił się do przyśpieszenia zwolnienia Koemana.

0

Lautaro to może być brakujące ogniwo w teamie Xaviego. Jakby była możliwość wymienić na niego Depaya to sam bym chętnie na plecach zaniósł jednego do Mediolanu, a drugiego przyniósł do Barcelony.

0

@dafik85
Podatny na kontuzje. ;)

1

Od dawna twierdzę, że pozbycie się Todibo to jedna z gorszych decyzji w Barcy ostatnich lat. Zrobi większą karierę niż Araujo.

0

@AxelF
Czekaj, czekaj, bo chyba się nie rozumiemy.. Ty myślisz, że mój pierwszy komentarz w tym wątku odnosił się do tego, że ja się nie zgadzam z wygraną Messiego?
Nie, wręcz przeciwnie, chodzi mi tylko o to, że jakby zasady były jasne i wyniki ustalane na podstawie rzeczywistych osiągnięć na boisku, a nie popularności to nie byłoby całej tej szopki, bo nikt nie mógłby mieć wątpliwości, że Leo był w tym roku najlepszy.
No i nie byłoby wtedy takich "kwiatków" jak 3 miejsce dla Jorginho, który nie wiem czy w 50 najlepszych się mieści..

0

@Feniks_37
To Ty odejdź, a Cou niech zostanie. ;)

0

@Donio
To nic nie zmieni, w dalszym ciągu agenci będą zarabiali furę siana za nic, bo przecież największe prowizje będą dostawali w przypadku zawodników najlepszych, których nikomu nie trzeba "wciskać" bo chce ich wielu, a którzy i tak sami podejmą ostateczny wybór swojego nowego klubu.

Myślę, że tu musiałyby zacząć działać kluby, choćby na zasadzie podwyższania pensji zawodnikowi o np. połowę zakładanej prowizji jego agenta, w przypadku gdy zawodnik tego agenta zwolni i podpisze umowę bez niego. Zarabia zawodnik, oszczędza klub, agent zostaje na lodzie.

1

Ciekawe jak Koeman chciał zestawić podstawową trójkę w środku, biorąc pod uwagę to, że jedno miejsce miał zająć ten mityczny fizyczny zawodnik z doświadczeniem, którego chciał sprowadzić, a na pozostałe 2 pozycje do wyboru byliby Busquets, De Jong, Gavi, Pedri i Nico? Których 3 z nich by Koeman posadził na ławce?

0

@AxelF
W Lidze: Lewandowski 8.07, Messi 8.52, w LM: Lewandowski 7.66, Messi 8.51, w reprezentacji: Lewandowski 7.14, Messi 7.25.

Nie wiem jaki tam jest zastosowany algorytm, ale Messi miażdży tam konkurencję jeśli chodzi o poprzedni sezon. W tym sezonie, na ten moment najlepszy jest Salah, przed Lewandowskim.

0

@Abominacja
Nawet w przytoczonym przeze mnie FMie zostało wzięte pod uwagę czy to bramkarz czy napastnik i za odpowiednie działania na boisku rośnie lub maleje im ocena.
W Fantasy NBA także są fajne algorytmy do wyliczania ile daje dany zawodnik, wzięte jest pod uwagę jak często dane zagranie ma miejsce, przykładowo 2 bloki mają dużo większą wartość niż 2 zbiórki czy 2 asysty- można by też coś takiego wyliczyć dla statystyk piłkarskich.
Oczywiście, odpowiednie grono osób musiałoby subiektywnie ustalić pewne kwestie (typu właśnie to wartościowanie w zależności od rozgrywek) i ktoś mógłby się nie zgodzić z tymi ustaleniami, ale różnica będzie taka, że kryteria będą jasne i znane każdemu i na wybór nie będzie miała wpływu sympatia czy antypatia Macieja Iwańskiego czy innych przypadkowych dziennikarzy, a rzeczywiste osiągnięcia graczy na boisku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?