4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Ile razy widzę twarz Gaviego nie mogę się oprzeć wrażeniu, że on nie ma 17 lat, tylko jakieś 27. Żeby się za kilka lat nie okazało, że z nim jest jak z tymi Afrykańczykami z lewymi paszportami, zwłaszcza, że i jakością gry bliżej mu do 27 latka.. ;)
9
Zaraz po przyjściu z Liverpoolu jeden z najlepszych na boisku gdy grał w środku pola, później przeniesiony na skrzydło przez Valverde męczył się tam strasznie mając za zadanie w zasadzie głównie dryblowanie 1 na 1, czego nie potrafi robić, stał się mocno przewidywalny ze swoimi zejściami do środka na strzał, bo innych opcji praktycznie nie miał w defensywnie nastawionej drużynie Valverde, nie miał z kim pograć. To sprawiło, że osłabł przede wszystkim mentalnie. A teraz, gdy wystrzelili młodzi środkowi pomocnicy dla Cou już nie ma miejsca na jego pozycji w naszym systemie. Szkoda, że tak się to potoczyło, bo jakby od razu po przyjściu trafił na trenera Xaviego to stałby się świetnym następcą Iniesty, a tak 2 trenerskie betony- Valverde i Koeman zniszczyli mu najlepszą część kariery..
10
Pjaniciowi ktoś powiedział, że Koemana już zwolnili i może przestać hejtować Barcę?
10
To dobra wiadomość, bo.. oznacza, że jednak nie potrzebujemy zwalniania miejsca w budżecie i możemy wciąż płacić grubą kasę nieużytecznym zawodnikom.
2
@kaamil1910
Jakby nie MATS to by go pewnie wszyscy długo "chwalili" za ten debiut. ;)
Nie pokazał nic ani w ataku, ani w obronie. Objeżdżali go niesamowicie, dodatkowo mimo słusznego wzrostu nie wygrywał górnych piłek- pewnie długo poczeka na kolejny mecz w pierwszej drużynie, o ile w ogóle jeszcze kiedyś w niej zagra.
4
Frenkie na DMie i od razu pewniej to wygląda. Gramy mocnymi rezerwami, w zasadzie bez bocznych obrońców, na skrzydłach żółtodzioby, a kontrolę nad grą mamy jak już dawno jej nie było. Puig fajnie układa grę, szkoda, że ma tylko prawe skrzydło do otworzenia, a i to mocno przeciętne, przydałby się Alba lub Balde..
btw. Dziś widzimy różnicę w grze na Luuka między drużyną UŁOŻONĄ przez Xaviego, która kontroluje grę i wypracowuje De Jongowi akcje, a drużyną Koemana, która grała na aferę, posyłała masę wrzutek na nikogo i kompletnie nie kontrolowała gry.
12
Gdy za Setiena grał w podstawie wśród dobrych zawodników pokazał, że może być liderem gdy ma z kim grać, bo w prawie każdym spotkaniu, w którym wtedy występował był najlepszym, lub jednym z najlepszych na boisku. Dziś nie za bardzo będzie miał z kim pograć z przodu, kogo kreować, więc jak się okaże, że w pojedynkę nie rozjechał rywali to po meczu grupa głupio-mądrych znawców znów będzie szczekać, że jest za słaby..
0
Szkoda, że znów Riki nie będzie miał z kim pograć..
0
@poskus
Jak Ferran był realny to i Lautaro w lecie jest.
1
@poskus
A ja wolę u nas Lautaro od każdego innego. ;)
0
@XTobiX
Ja wierzę, że jednak u nas zagra. Laporta lubił czasem zadziałać po cichu. Tzn. nagłaśnia przez media, że jest zainteresowany jakimś graczem (w tym przypadku Haaland), a w rzeczywistości działa na rzecz pozyskania innego.
A Lautaro jest zawodnikiem dla nas idealnym, podobnie jak De Ligt. Wierzę, że skoro Xavi zauważył to w przypadku tego drugiego to i Martineza ma na radarze.
3
@Magicc89PL
Bo w innych nie grał ostatnimi czasy wcale..
Ale gdy za Setiena grał regularnie to też był jednym z najlepszych na boisku.
3
@DejvidR
Puig był najlepszy na boisku w meczu z Boca.. a zagrał w nim od początku, czyli tak jak powinien zagrać z Mallorcą. ;)
0
Jedynie Lautaro jest najlepszy w 2 kategoriach w tym porównaniu. :)
Jak rozbijać bank na napastnika w lecie to tylko na niego.
0
@david89
Nawet jakby ich 20 przyjęli, to z pewnością byłoby za mało skoro się zarazili.
A jakby przyjęli tylko 1 i się nie zarazili to z pewnością dlatego, że ją przyjęli. ;)
2
@FCBurnley
De Ligt jest stworzony do gry w drużynie grającej w stylu jaki przywraca Barcelonie Xavi. On w Juve przeszedł dobrą szkołę defensywną, coś jak Pique swego czasu w Manchesterze.. To podobna droga i podobna kariera przed nim jeśli do nas trafi. Nie mam co do tego wątpliwości.
A czy jest słaby? Słabi nie są liderami drużyn grających w półfinale LM, zwłaszcza w wieku niespełna 19 lat, będąc kapitanami. ;)
2
Jeśli nas będzie stać to zdecydowanie lepiej De Ligt za furę siana niż Christensen za darmo.
3
@Dawid_J
Pionowo, do przodu i do tyłu.
Rakitić dla porównania grał u nas pół wertykalnie, tzn. tylko do tyłu. ;)
9
Riki powinien dostać teraz 2 razy po 90 minut w ciągu 3 dni żeby mógł łapać właściwy rytm.
0
@borysekdani
Powiedzmy, choć ze względu na wiek ja bym to na razie nieco inaczej podzielił, żeby nie zajechać młodych, ale w tym momencie jest taki hype na tych młodziaków, że zostałbym posądzony o herezje.
Zresztą pisałem już wielokrotnie w tamtym sezonie, że Pedri powinien być sadzany na ławce, że gra za dużo i nawet jak nie złapie przez to kontuzji to w pewnym momencie znacznie osłabnie. Okazało się, że było kombo, czyli słabsza gra i kontuzja. Dopiero wtedy do wielu dotarło.. Teraz niestety podobną drogą idzie Gavi, a jest jeszcze młodszy niż Pedri. Mam nadzieje, że teraz, wraz z powrotem Pedriego się to zmieni. Sezon, albo i nawet 2 sezony młodzi powinni być wdrażani stopniowo, przygotowywani do większych obciążeń, do gry seniorskiej, a tu nie dość, że w klubie co 3 dni to jeszcze w reprezentacji..
0
@Magicc89PL
Jakby Puig w wielu Gaviego czy choćby Nico dostał taką szansę jak oni w pierwszym zespole to były już nie do ruszenia z podstawowego składu. Jednak, jak pisałem jakiś czas temu, kilka lat na ławce w kluczowym dla rozwoju młodych zawodników wieku mogło go na tyle uwstecznić (albo przynajmniej przystopować), że niestety może już zostać tylko zmiennikiem. Niemniej jednak należy go pochwalić za przywiązanie do klubu i za to, że walczy do końca, a nie odszedł na wypożyczenie, co w przypadku Barcelony jest równoznaczne z definitywnym odejściem z klubu.
Choć z drugiej strony Xavi też późno dostał kierownicę, a jednak równych sobie w prowadzeniu Barcelony nie miał, więc skoro teraz to właśnie Xavi zarządza rozwojem Puiga to jest szansa, ze jeszcze nie wszytko w jego przypadku stracone.
Już 2 stycznia zobaczymy ile na ten moment zostało jeszcze z Rikiego, gdy wyjdzie w podstawie na Mallorcę..
0
@borysekdani
Nico powinien być zmiennikiem De Jonga na DMie. ;)
0
Odświeżyłem sobie właśnie debiut u nas De Jonga gdy zagrał na DMie i nie mogę odżałować, że Valverde z Koemanem tak nam zepsuli nowego Busquetsa wystawiając go na innych pozycjach, a sam Busi wciąż jest u nas titularem..
24
Juve szuka napastnika i chce oddać De Ligta? Pakować Depaya w walizkę i natychmiast lecieć do Turynu na wymianę..
6
"Myślę, że arbitrzy sami powinni odpowiadać na takie pytania na pomeczowych konferencjach."
W punkt. Powinni wychodzić po każdym meczu i wytłumaczyć każdą kontrowersyjną decyzję, dlaczego wedle przepisów była słuszna. Jeśli jakiejś nie wytłumaczą popierając przepisami, będą kręcić, lawirować, naciągać, etc.- z automatu odsunięcie od prowadzenia kilku spotkań. Recydywa to powinien być spadek do niższej ligi. I w druga stronę, 10 meczów "na czysto" awans do wyższej ligi/ważniejszych meczów.
Nie rozumiem i nie zrozumiem chronienia sędziów, bo "mają trudną pracę". Trudniej jest właściwie oceniać sytuacje na boisku, zwłaszcza mając do dyspozycji VAR niż grać na poziomie La Ligi?
Zresztą to samo tyczy się także sędziów w sądach, powiedzcie teraz np. takiemu Tomaszowi Komendzie, że "sędzia ma trudną pracę". Z pewnością to zrozumie. Tak samo jak piłkarz, który po latach ciężkich treningów i wyrzeczeń będzie miał w końcu może jedną, jedyną w życiu szanse na wygranie np. LM, a w finale sędzia wypaczy wynik i tej LM z tego tylko powodu nie wygra..
0
@LatajacyHolender
No tak, już wiadomo, ze 20 letni Garcia nie będzie nowym Puyolem, a Arteta pracujący od roku jako manager nie będzie lepszy od Pepa..
0
@Borneo
I jak to się w takiej sytuacji ma do tego, że nie pozwalają grać niezaszczepionemu Irvingowi, a pozwalają zaszczepionym już dawno temu, u których szczepionki, jak piszesz, przestały działać, czyli w rzeczywistości obecnie będącym w takiej samej sytuacji jak Irving?
4
W NBA tylko(?) Irving niezaszczepiony, a liga ma takie problemy z Covidem? Może jeszcze z 5 dawek powinni przyjąć..
0
@xoran
Nam potrzeba napastnika pracującego dla drużyny, a nie wykończeniowca, który będzie czekał aż reszta drużyny stworzy mu sytuacje. Zobacz jak Jutgla ściągnął obrońcę Elche, żeby Gavi mógł wbiec w wolne pole i strzelić bramkę- to sposób grania Lautaro, ale tego w statystykach nie widać. Do tego Martinez potrafi świetnie grać kombinacyjnie, posłać prostopadłe podanie, pracuje w pressingu. To u nas ważniejsze niż suche statystyki strzelonych goli.
1
De Ligt, Lautaro, Grimaldo, Mazraoui- moim zdaniem brakujące ogniwa do odbudowania naszej wielkości