4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Lukjav
Przez takie myślenie jakie prezentujesz jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy..
Zobacz jak grał Griezmann w Atletico, a jak gra u nas. Zrozum, że gra w jednej drużynie nie przekłada się na grę w innej. Lautaro choć słabszy statystycznie od np. Haalanda dla nas jest wart 2 razy więcej od niego, bo ma idealne predyspozycje do grania w naszym systemie.
Nie raz czytałem, że nawet Lukaku jest lepszy od Lautaro i to jego powinniśmy ściągnąć. Z pierwszą częścią tego twierdzenia może i nawet bym się mógł zgodzić, a już z pewnością z tym, że Lukaku daje więcej Interowi niż Lautaro i jest tam ważniejszym piłkarzem. Jednak do nas Lukaku kompletnie nie pasuje, tak jak nie pasuje Griezmann, zaś Martinez pasuje jakby wywodził się z naszej szkółki.
Depay zaś, o czym już nie raz tu pisałem, umiejętnościami na 2 czy 3 z ławki do ataku by się u nas nadawał, ale jego mentalność lidera na to nie pozwala. Jedyna konfiguracja, w jakiej jest w stanie pokazywać swoje umiejętności to bycie liderem drużyny, z tym, że jego umiejętności pozwalają mu na bycie takowym jedynie w drużynach pokroju Lyonu lub słabszych. Gdy trafi do mocniejszej drużyny i będzie jednym z wielu zablokuje się i będzie przechodził obok meczów jak Griezmann, co już miało miejsce w MU.
Inna kwestia, że potrzebujemy "9", a Depay może grać na tej pozycji dokładnie na takiej samej zasadzie jak Messi czy Griezmann, jak gra z nimi w roli "9" wyglądała widzieliśmy w tym sezonie, nawet Braitwhaite swego czasu grał w podstawie, bo lepiej pd nich ogarniał tą rolę.
1
Aguero to świetny, doświadczony zawodnik, takiego mieć na ławce to skarb. Tylko jeśli do pierwszego składu sprowadzimy o klasę gorszego on niego Depaya to na nic się zda transfer Sergio. Żeby ten transfer miał sens to trzeba dołożyć wszelkich starań by wymienić Griezmanna na Lautaro Martineza, czyli zawodnika idealnego do naszego stylu gry, który mam nadzieję już od najbliższego sezonu odzyskamy dzięki Xaviemu.
1
@Vempers
Przeczytaj newsa, a potem swój komentarz. Widzisz kluczowy błąd?
0
@derlysy1979
Ciekawe, że u zwolenników Koemana wobec piłkarzy, typu Busquets, Alba czy Pique tego szacunku nie widać, mimo, że nie mniej dali klubowi niż Ronald..
1
@derlysy1979
Uwaga, pierwsza lekcja logicznego myślenia:
Suarez miał jeszcze roczny kontrakt. Jakby nie chciał odejść to by został jeszcze rok wypełniając kontrakt i Bartomeu mógłby mu naskoczyć. A jakby Koeman go chciał w drużynie i mu to przekazał, zamiast odsuwać go nawet od treningowych gierek, to Suarez by odchodzić nie chciał. Dotarło? Jak nie to przeczytaj tyle razy aż dotrze kto zdecydował o tym, że Suarez ZECHCIAŁ ODEJŚĆ.
1
@mr_robot
Większość się zgadza, ale z tym, że "widać, że z całego serca kocha klub", nie mogę się zgodzić i to nie dlatego, że twierdzę, że nie kocha. Zapewne ze względu na swoją klubową piłkarską przeszłość Koeman ma Barcę w sercu, ale jedyne co widać w jego zachowaniu i wypowiedziach na konferencjach to, że "walczy" o utrzymanie się na stanowisku. Gdy tylko drużyna traci punkty Koeman spieszy z serią wymówek: sezon przejściowy, grają młodzi, kontuzje, etc. Nigdy to jego wina. Zaś gdy drużyna wygrywa od razu jest zmiana tonu wypowiedzi: nie mówiłem, że nie możemy wygrać, walczymy o mistrzostwo, mamy szanse dogonić Atletico, chcemy wygrać wszystkie pozostałe mecze, etc.
2
@LatajacyHolender
W rewanżu z Juve w drużynie z Turynu w trójce stoperów zagrali 34 letni Bonucci i boczny obrońca Danilo, na bramce zaś stał 43 letni Buffon, a w środku pomocy zagrał Ramsey, który w ostatnich 10 meczach, kluczowych w walce o awans do przyszłorocznej LM i finale pucharu zagrał łącznie 92 minuty, występując jedynie w 3 z tych 10 meczów.
Juve chciałoby w tym meczu mieć w składzie Lengleta, Busiego i Dembele..
A jednak Pirlo, którego wielu podaje jako przykład "straszaka" dla zatrudnienia u nas Xaviego ograł w tym meczu "genialnego" Koemana.
1
@Lucassito
Grał w podstawie i był jednym z najlepszych zawodników na boisku. To dlatego właśnie przed tym sezonem były co do niego takie duże oczekiwania i dlatego tak wielu wypomina Koemanowi, że go skreślił.
0
@AxelF
Sevilla top drużyna Europy? Chyba Ligi Europy. :D
Rakitić nie został zdegradowany do roli pomagiera, tylko po prostu grał tak jak mu pozwalały na to umiejętności. Nic więcej nie mógł zdziałać, choć grał na kluczowej przed jego przybyciem pozycji w drużynie. Oczywiście to nie jego wina, że został kupiony i że taką, a nie inną rolę w drużynie dostał, ale konsekwencją jego gry było odejście od kreowania gry przez środek pola, na rzecz taktyki "podaj do Messiego".
Afellay też zaliczył ważną asystę z Realem, tylko co z tego?
3
@Gall
Nie zmyślaj, tylko trzymaj się faktów. Fati czy Pedri po tylu meczach z rzędu co Puiq w końcówce poprzedniego sezonu też byli powoływani tylko do U21. Dopiero jak pograli parę razy tyle zostali powołani do dorosłej repry.
Pedri pierwsze powołanie dostał w marcu, a do tego czasu zagrał prawie w każdym meczu w klubie. Wcześniej był powoływany do U21.
I ciekawostka: w meczu U21 rozegranym przed rozpoczęciem tego sezonu Puiq zagrał 90 minut, Pedri wszedł na 20, w pierwszych meczach U21 po rozpoczęciu sezonu (po 3 meczach ligowych) Puiq grał w podstawie, a Pedri wchodził za niego z ławki.
I teraz pytanie jakie ludzie lubią stawiać w kierunku Puiqa: czyżby się wtedy trenerzy nie poznali na Pedrim? A dlaczego grał Puiq skoro jest słaby?
Od razu spieszę z odpowiedzią, choć jest ona oczywista: grał ten, który grał też w klubie. Gdy Koeman przestał wystawiać Puiqa, a zaczął Pedriego to i w reprezentacji hierarchia się zmieniła. Jakby w klubie grał Puiq, a Pedri siedział na ławce to i w reprze byłoby tak samo.
0
No ja nie wiem, jak Laporta mógł mu nie okazać wsparcia po świetnych meczach z Granadą, Levante czy Celtą.. :D
Ktoś się jeszcze dziwi, że z 2/3 zespołów, które prowadził wylatywał po mniej więcej 1 sezonie?
4
@Gall
Hiszpania to nie Polska, Puiq nie gra w klubie to i nie gra w reprze. Jak grał w klubie to go powoływali i grał w podstawie. Tak to działa i tak działać powinno.
1
Bardzo dobry bramkarz, z tym, że nogami to pewnie i Raiola gra lepiej od niego. ;)
0
@lukasbarca86
To nic tylko życzyć byś doczekał drugiej. :P
6
@Kondziubarca
Za "dawne" piękne czasy zasłużyli, żeby ich ostatni mecz dla Barcy był zwycięski.
1
@Lucassito
Pokazał w końcówce poprzedniego sezonu, że się mylisz. ;)
2
@VanBest
I także przez tą decyzję Koemana za chwilę nie będzie już w klubie, a Puiq w nim pozostanie. :)
2
Pożegnamy Koemana i Puiq pojedzie na następne mistrzostwa z pierwszą drużyną, które Mingueza i Pena będą oglądać sprzed TV. :)
0
Oczywiście, że na boisku nie jest wykonywana odpowiednia praca, bo zawodnicy nie wiedzą co mają grać. Jak idzie to fajnie, improwizujemy, bawimy się, etc. W momencie jednak gdy iść przestaje drużyna powinna grać to co najlepiej potrafi, to co jest przygotowywane na treningach i co powinno funkcjonować najlepiej. Tymczasem u nas nic nie zostało przygotowane, jest improwizacja na całego, i gdy przychodzi do meczów z mocnymi rywalami, na których to nie wystarcza to regularnie dostajemy oklep, bo nie wiemy jak grać by wygrać.
Zwolnić Koemana, zatrudnić Xaviego, który zadba o każdy detal, jak to robił Guardiola (słynne filmiki z przerwanymi na dłuższy czas treningami by wytłumaczyć jednemu z zawodników jak ważne jest to by w danym momencie podał do gracza x, a nie y) i odbiór pracy wykonywanej na boisku będzie zupełnie inny.
Nie zmienia to jednak faktu, że należy drużynę mocno przewietrzyć z zawodników, którzy nie są (w niektórych przypadkach już nie są) w stanie grać na poziomie odpowiednim dla takiej drużyny jak Barcelona, także ze względów mentalnych, bo o ile tegoroczną ligę z obecna kadrą powinniśmy już kilka kolejek temu mieć zapewnioną, to trzeba zmian by wygrać LM, na której obecnie najbardziej nam zależy.
0
Czyli szanse na to, że jednak do nas nie trafi są coraz większe, super. :)
0
@Midast
Oczywiście, ze tak to działa w sensie księgowym, bo kwotę transferu rozpisuje się do amortyzacji na ilość lat kontraktu zawodnika.
1
Nas jeśli chodzi o transfery z klubu "zabija" amortyzacja. To jest straszna bujda. Według niej, teoretycznie jak kupimy zawodnika za 100mln i podpiszemy z nim 2 letni kontrakt to po roku opłaca nam się go sprzedać za 60mln, bo przez rok 50 zostanie zamortyzowanych. A jak podpiszemy tylko roczny kontrakt to nawet jak nie przedłuży kontraktu po tym roku i odejdzie za darmo to nie tracimy.
Żeby jeszcze bardziej uzmysłowić absurdalność amortyzacji, rozpiszę to inaczej:
sprowadzamy gracza za 100mln, jeśli damy mu kontrakt na 5 lat to po roku przy sprzedaży za 70 mln tracimy, a jeśli na 2 lata to po roku możemy go sprzedać za 60 i księgowo jesteśmy do przodu. :)
0
Lewy obrońca mogący grać jako środkowy pomocnik? Fajnie, ale to miał być Alaba. :)
1
Nie rozumiem dlaczego ludzie oczekują, że Laporta będzie przy każdej możliwej okazji mówił konkrety o projekcie sportowym. W ten sposób utrudniałby tylko wszelkie negocjacje, które z pewnością toczą się w kuluarach.
Wyszedł ostatnio, powiedział raz, że będą zmiany i teraz działa, a jak będzie miał coś do ogłoszenia wtedy to zrobi. Ja też chciałbym wiedzieć już teraz jakie są plany, ale gdybyśmy się o nich dowiedzieli to bardzo wątpliwe, że nic by z nich nie wyszło, bo wszelkim działaniom sprzyja cisza, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.
1
Ehh, wciąż nie mogę przeboleć, że po takich artystach jak Xavi, Iniesta czy Fabregas tak przeciętny gracz jak Rakitić został dyrygentem drugiej linii Barcelony. Moment jego przyjścia do Barcelony to symboliczna data początku końca najlepszej drużyny w historii futbolu, a dopełnieniem tego było zatrudnienie Valverde.
0
@Lathspell
Z tym, że żeby go dorzucić to by pewnie było więcej dopłacić. :P
8
@KORTIS
Można im za to nawet dopłacić ze 20 mln.
0
@LatajacyHolender
Wiedze mam, ale nie opartą tylko na jego fajnych statystykach. ;)
0
@LatajacyHolender
Podporządkuje się, bo nie będzie miał wyjścia, tak jak Griezmann, ale też tak jak Griezmann będzie przez to przechodził obok większości meczów.
Tu nie chodzi o to kim będzie chciał być Depay (bo chcieć to on sobie może w Lyonie, a nie w Barcelonie), tylko o to kim jest w stanie być w takim zespole jak Barca.
Nikogo lepszego nie kupimy? Przecież nawet Aguero jest dużo lepszy od Depaya, a już na swojej naturalnej pozycji "9" jest 2 razy lepszy.
Lautaro gorszy od Depaya? :D No tego to nawet nie skomentuję..
0
@LatajacyHolender
Oczywiście, że nie będzie innego lidera, dlatego nie powinniśmy ściągać do klubu zawodników, którzy tylko jako liderzy się sprawdzają, a takim jest Depay.
On ma umiejętności na bycie u nas 2/3 zmiennikiem do ataku, ale nie odnajduje się w takiej roli, musi być kluczowym zawodnikiem drużyny, żeby pokazać pełnię swoich możliwości, a u nas nim nie będzie bo jest Messi i dlatego, że jest zbyt słaby by być liderem takiej drużyny jak Barcelona.
Neymar czy Suarez potrafili współpracować z Messim, nie musieli być liderami, choć inna kwestia, że Neymar chciał nim być i dlatego odszedł.