4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Turniej dodatkowo obciążający organizmy zawodników i nabijający kasę działaczom, ale.. jakby nie patrzeć każdy z naszych zawodników z pewnością wolałby tam teraz być zamiast wakacjować.. nawet Lewy by nie był zmęczony.
1
@Kasy
No pod względem pracy na treningach Lewy jest podobny do CRa.
Jak ktoś nie ma wielkiego talentu to musi wszystko wypracować. Lewy dzięki masie powtórzeń na treningach nauczył się wykańczania akcji i w tym elemencie jest jednym z najlepszych w historii.
Jakby Ronaldinho dbał o siebie i trenował tak jak Lewy to nie byłoby teraz dyskusji pt. Messi czy Maradona albo Pele, chyba że w kontekście numeru 2 w historii.
0
@TridenteMSN
Nie, nie zadowala, ale to o 20 minut więcej dobrej gry niż przeciwko takim rywalom z Lewym w składzie..
0
@TridenteMSN
Do momentu wylewu Skorupa też tak to widziałeś?
Zamiast tego wylewu nieco wcześniej gol Casha czy Piątka i dzisiaj byśmy inaczej rozmawiali..
Jak się potrafi oceniać tylko na podstawie wyniku to nie ma sensu oglądać meczów, a tym bardziej dyskutować na temat gry.
0
@Pablozeusz
Właśnie się nie potwierdza po tym zgrupowaniu, już w meczu z Finlandią widać było poprawę, w zaangażowaniu, współpracy, jedności, czyli w tych elementach, w których mogła ona nastąpić w tak krótkim czasie, tzn. w tych wynikających z kwestii psychologicznych. Wynik był słaby, ale sama gra drużyny jako całości lepsza niż w poprzednich meczach. Indywidualny wylew Skorupa zamazał pozytywny obraz tego meczu, ale ewidentnie chłopaki dostali pozytywnego kopa zmianą kapitana i rezygnacją Lewego.
Niestety teraz Lewy zapewne wróci, więc nie dowiemy się czy bez niego byśmy awansowali, ale najważniejsza w tym kontekście i tak jest kwestia rywala w barażach, a nie obecności czy braku Lewego w kadrze.. no chyba, że nawet do tych baraży nie awansujemy.
0
@Coveta
A właśnie odnośnie PZPN to ogon psem macha ostatnio, a nawet dwoma psami, jeden już przez to "uśpiony"..
0
@Lukiss
Jak ktoś chce odpocząć gdy ma nawał meczów w klubie tuż przed zgrupowaniem, a po zgrupowaniu kadry ma kolejne mecze w klubie to można zrozumieć, tu sytuacja była taka, że przed meczem z Finlandią było ponad 2 tygodnie odpoczynku, a po tym meczu długie wakacje.
Ewidentna ściema z tym zmęczeniem i o to tu chodzi, a nie o sam brak przyjazdu.
0
@Lukiss
Jeśli ma siłę na sparing z Bilbao, a 2 tygodnie później "nie da rady" zagrać z Finlandią to tak, ma w dupie drużynę narodową.
0
@Greg1991
Otóż to, chłopaki się ucieszyli z odebrania Lewemu opaski i mimo napiętej atmosfery z Finami widać było zaangażowanie i pracę w pressingu, widać było w końcu jedność na boisku, nikt nikomu nie machał łapkami z niezadowoleniem, motywowali się, pracowali razem. A, że słabi jesteśmy i Skorup miał wylew, a do tego trener taktycznie nie pomógł to wynik był jaki był.
0
@Almighty
Dlaczego mieli iść na rękę gościowi, który ma gdzieś ta kadrę i woli grać w sparingu Barcelony niż jako kapitan w ważnym meczu kadry? Dla takich nie ma miejsca w drużynie narodowej, a tu jeszcze mieli o jego PR dbać?
1
Teraz jeden warunek dla nowego selekcjonera powinien postawić Kulesza, zakaz powoływania Lewego, który dobitnie pokazał, że ma tą drużynę gdzieś, nie będąc zmęczonym by zagrać 89 minut w sparingu z Bilbao, ale "będąc zmęczonym" by ponad 2 tygodnie później móc zagrać w ważnym meczu kadry z Finlandią.
0
@Pablozeusz
Sam sobie przeczysz. Zauważasz, że u nas nie ma komu kreować sytuacji, a Lewy bez tego traci użyteczność, po czym stwierdzasz, że bez niego będzie gorzej.
Zgodziłeś się, że lepszych nie znajdziemy, po czym piszesz, że aby był efekt z gry Lewego wystarczy to zrobić.
Nie będzie gorzej bez Lewego i nie znajdziemy takich co mu będą dogrywać do pustaka, dlatego musimy się pogodzić z tym, że dla takiego zawodnika w tej kadrze nie ma miejsca i grać na miarę naszych możliwości, a nie ciągle próbować ustawiać całą drużynę pod Lewego i obwiniać wszystkich, że nie tworzą sytuacji dla wielkiej gwiazdy, to nie pomoże.
Nawet w Barcelonie przeciwko mocniejszym rywalom koledzy jedynie raz na x meczów wykładają coś Lewemu, poza tym on także przeszkadza drużynie, bo gramy w 10.
Lubię analogie do innych sportów, bo pozwalają odciąć się od personalnych sympatii czy antypatii przy stawianiu ocen.. dlatego wyobraź sobie, że masz w drużynie siatkarskiej środkowego, który atakuje praktycznie bezbłędnie, ale w zasadzie nie blokuje, technicznie jest słaby, serwuje baloniki i masz też słabego rozgrywającego, a do tego przyjęcie, które maks raz na seta pozwala zagrać krótką. Jasne, to nie wina tego środkowego, że jest dla tej drużyny nieprzydatny, ale.. to fakt, że jest, bo trzymanie na parkiecie gościa, który może raz na seta zaatakuje, a może nie, a poza tym nic drużynie nie da mija się z celem. Lepiej w takiej drużynie postawić na kogoś kto postraszy zagrywką i pogra blokiem. A dodajmy do tego jeszcze, że ten środkowy czuje się wielką gwiazdą i co chwilę ma pretensje do kolegów o złe przyjęcie, o złą wystawę, albo jej brak i wprowadza tym ferment w drużynie..
0
@Pablozeusz
Ja rozumiem, że można nie ufać selekcjonerowi, że wynalazł wszystkich najlepszych w tym kraju i ich powołał, ale.. na świecie jest masa skautów, jak tylko jakiś młokos się gdzieś wybija to świat piłkarski już o nim wie.. uwierz, u nas tak kuleje szkolenie, że naprawdę lepszych nie znajdziemy, bo jakby byli to by już grali co najmniej w topowych zagranicznych szkółkach.
Jasne, nie jestem od tego by decydować o czyimś zmęczeniu, ale 89 minut z Bilbao, których można było spokojnie uniknąć mógł zagrać z Finlandią po dodatkowych 2 tygodniach odpoczynku. To niepodważalny fakt. Skoro bez najmniejszych problemów, z radością i świeżością zagrał dla Barcelony to znaczy, że mógł grać. Kapitan reprezentacji wybrał sparing Barcelony kosztem ważnego meczu kadry. Tu nie trzeba nic dodawać, widać priorytety, widać szacunek do reprezentacji i jej kibiców.
Ja pisałem o stwarzaniu zagrożenia, nie kreowaniu sytuacji. A kto jeśli nie napastnik ma stwarzać to zagrożenie?
Co do wykańczania.. tak, Lewy jest napastnikiem który czeka aż mu inni wypracują sytuacje, w przypadku naszej kadry oznacza to.. granie w 10 przez większość czasu, większości meczów.
Lepiej wpuścić na boisko kogoś kto w czymś tej drużynie będzie pomagać niż Lewego, który będzie chodził po boisku jak król i wkurzał innych swoim gadaniem i machaniem łapkami. Jasne, on jest super wykończeniowcem, ale jeśli chodzi o inne elementy gry to większość z tych, których próbuje ustawiać jest na zdecydowanie wyższym poziomie od niego i to on powinien się uczyć od nich, a nie odwrotnie.
0
@Volley
W większości meczów, także ze słabszymi rywalami "musimy" w końcówkach, a nie siadamy gdy Lewy jest na boisku..
0
@Pablozeusz
Ale przez tą kadrę się ciągle nowe nazwiska przewijają i nic to nie daje. Trzeba ustabilizować skład, scalić pewną grupę, w której nie będzie ważnych i ważniejszych, albo się za takich uznających i pogodzić się z tym, że dla nas głównym celem jest sam awans na imprezy mistrzowskie, a udział w nich to nagroda.
Motywuje? Stojąc i machając łapkami? Wkurza i deprymuje, grać się odechciewa jak najsłabszy na boisku próbuje wszystkich pod siebie ustawiać, bo ma status gwiazdy.
Zmęczony być może, jak najbardziej, zrozumiałbym jakby walczył o jakieś wysokie cele klubowe, po zgrupowaniu miał kolejne ważne mecze w klubie i chciał się na nie przygotować, ale.. on uznał, że nie da rady zagrać w ważnym meczu z Finlandią po ponad 2 tygodniach odpoczynku, a zagrał następnego dnia w "sparingu" z Bilbao 89 minut. A po Finlandii już nie ma kolejnych meczów, są wakacje.
I jeszcze jedno, on od 19 kwietnia rozegrał jedynie 250 minut, a mógł mieć 160 jakby poprosił Flicka żeby go nie wystawiał z Bilbao, bo chce zachować więcej sił żeby pomóc kadrze w ważnym meczu. Przecież z kilometra widać, że to ściema z tym zmęczeniem, głupia wymówka. Jak można go bronić po czymś takim?
Grosicki w takim wieku zagrał właśnie mecz pożegnalny, w 30 minut stworzył więcej zagrożenia niż Lewy przez ostatnie 300 w reprezentacji.
Jak widać można, tylko Grosicki został odstawiony ze względu na wiek, a Lewy choć daje dużo mniej ciągle jest przez wielu traktowany jak król.
0
@Pablozeusz
A Ty uważasz, że znajdziemy lepszych? Takie mamy mieć podejście i to coś Twoim zdaniem zmieni? Gdzie chcesz ich znaleźć?
Mamy co mamy, czas się pogodzić, że to nie jest światowy top i przestać oczekiwać, że my będziemy jeździć na mistrzostwa bić się o ich wygranie.
Wywyższanie się Lewego, który ani trochę nie pomaga w grze, tylko oczekuje, że mu inni będą wykładali setki, a jak tego nie robią to ma do wszystkich wokół pretensje czym jedynie innych wkurza i zniechęca nie pomoże tej drużynie.
Probierz stanął po stronie kadry, zawodników którzy mieli dość fochów Lewego, to bardzo dobry krok, by scalić kadrę od wewnątrz, a nie narobienie syfu.
Syf zaczął się od tego, że Lewy nie miał problemu z graniem 89 minut w "sparingu" Barcelony, a stwierdził, że jest tak zmęczony, że ponad dwa tygodnie później nie będzie w stanie zagrać w ważnym meczu kadry, po którym będzie mógł odpoczywać do woli, bo ma wakacje, czym pokazał, że ma gdzieś tą kadrę.
0
@Volley
Zgadza się, ale jak jest Lewy to jeszcze dodatkowo macha łapkami z niezadowoleniem, dyryguje, choć sam jest najsłabszy na placu, przez co reszta zaczyna grać jeszcze gorzej, bo to strasznie wkurza.
Wczoraj w końcówce było widać jedność, siedliśmy na Finów tak, że z Lewym to nawet na San Marino tak nie umieliśmy, to był efekt braku Lewego i to mimo ogólnie napiętej atmosfery w kadrze i wokół.
0
@Pablozeusz
Nie, ja widzę wszystkie problemy, ale nawet nie ma chętnych na nowego prezesa PZPN, nie da się nagle wynaleźć lepszych graczy od tych których mamy obecnie, nowy trener nie sprawi nagle, że Slisz będzie De Jongiem, Moder Pedrim, a Cash Yamalem, żeby strzelać bramki Lewym, natomiast Lewego pozbyć się z kadry można od ręki, żeby przestał siać ferment w kadrze swoim gwiazdorzeniem.
1
@pride1899
Nie specjalnie i nie wszystko, ale jest sporo spraw, w których mam odmienne zdanie, bo w przeciwieństwie do innych myślę i wyciągam wnioski.
0
@Pablozeusz
I to właśnie pokazuje, że się do tej kadry nie nadaje, bo żeby być przydatnym musi mieć wokół siebie zawodników, którzy w zasadzie nim będą strzelali gole, a w naszej kadrze takich nie ma i prędko nie będzie (o ile kiedykolwiek).
1
No i oby tak nie było, bo to że przychodzi młody, perspektywiczny bramkarz to fajnie, ale nie jest to powód by pozbywać się z kadry najlepszego obecnie GK.
0
@AlphaNumeric
Widziałem mimo napiętej atmosfery, że nasi byli wczoraj jakby uwolnieni, widziałem, że w końcu graliśmy skutecznie pressingiem, do wylewu Skorupa w tym i wielu innych elementach graliśmy tak jak z Lewym chyba nigdy, później potrafiliśmy przydusić finów w końcówce, a skuteczności wielokrotnie nie było z Lewym i nie było bez niego, tu nic się nie zmieniło, zresztą on za Probierza ma 5 goli, tyle samo co jeszcze 2 czy 3 innych, także nawet jedyny argument fanbojów Lewego tutaj nie ma racji bytu.
0
@HypeR
Brak szacunku to okazał Lewy samej reprezentacji i kibicom, w dodatku ma wszystkich za durniów (w wielu przypadkach jak się okazuje słusznie, bo pluje na nich, a oni go jeszcze bronią), jednego dnia wymawia się przez zmęczenie z ważnego meczu kadry do którego zostało ponad 2 tygodnie, a następnego dnia świeżutki gra 89 minut w "sparingu" Barcelony z Bilbao.
Pokazał, że mu nie zależy na drużynie narodowej, a dla takich nie ma w niej miejsca.
0
kadra bez Probierza i bez Lewego>kadra z Probierzem i bez Lewego>kadra z Lewym i bez Probierza>kadra z Probierzem i Lewym
Także mam nadzieje, że Kulesza chce gadać z Lewym tylko po to by ten się wkurzył i zrezygnował definitywnie, niezależnie od tego kto będzie selekcjonerem.
0
Ważne, że to była męska czapka..
0
@PeterMaro
Zgadza się, standardowo
0
@VinDiesel
Kto jechał? Kiedy? Dlaczego?
I co to ma do tego, że Lewy ma gdzieś reprezentację i oszukuje kibiców i wszystkich innych na każdym kroku, jak w tej sytuacji, najpierw, że nie przyjedzie bo zmęczony (a dzień później już nie zmęczony gra 89 minut w "sparingu"), później, że planował niespodziankę dla Grosika i ustalał to z Probierzem (co ten dementuje), a jeszcze chciał oszukać, że to on sam się zrzeka opaski, żeby tylko PRowo dobrze wyglądać, bo tylko to się dla niego liczyło w tej sytuacji.
0
Kapitan kadry przed meczem o nic przeciwko Bilbao zgłasza, że ponad dwa tygodnie później nie zagra z powodu zmęczenia w ważnym meczu kadry z Finlandią, po czym dzień później o dziwo kompletnie nie zmęczony gra 89 minut z Bilbao, czym pokazuje dobitnie, że nie o zmęczenie chodzi, tylko o to, że reprezentację i jej kibiców ma gdzieś, a później ci kibice skandują jego nazwisko w czasie meczu, na który mu się nie chciało przyjechać..
Ten ich kopie w tyłek, a oni jakby mogli to by go w tyłek całowali.. masakra.
0
@kibic1899
Brawo, choć jeden myślący!
3
Mogli dzisiaj to pożegnanie Grosika zrobić, w ostatnich 2 meczach z Finami 5 bramek strzelił..