Azi

0

@FCMichalo Vidal musi się pogodzić z mniejszą ilością minut. Ale taki zawodnik jest nam potrzebny.

Na tą chwilę mamy podstawową 4 do środka pola: Busi, Rakitic, de Jong i Arthur. W tym sezonie nie powinniśmy więc się martwić o rotacje czy zbyt dużą ilość minut któregokolwiek z nich.
Pozostaje pytanie co z S. Roberto? Moim zdaniem nie ma co liczyć na to, że Semedo nagle zacznie grać w piłkę, więc prędzej czy później Sergi wróci na prawą obronę. W Wague pokładam nadzieję ale trzeba dać mu czas na stopniowe wejście do zespołu. Szczególnie w trudnych meczach. Zapewne pogra trochę w LM i z łatwiejszymi rywalami.
Pytanie: co z Alena? Niewątpliwie jest potrzebny ale ciężko będzie zagwarantować mu sensowną liczbę minut.

Azi

36

Myślałem że nigdy czegoś takiego nie napiszę ale: trzymam kciuki za Real.

Trochę mnie to przeraża...

Azi

0

@panczo To kolejny mecz o nic. Tylko na takie spotkania możesz się powołać? Nietęgą masz mózgownicę skoro rzucasz takie zarzuty a Malcoma w Barcelonie już nie ma. Może warto się zastanowić dlaczego tak jest?
"Umtiti wciąż nie pozbierał się po kontuzji(...)" - skąd Ty wiesz takie rzeczy? Bredzisz jak nakręcony.

Azi

1

@panczo Ty patrzysz na Todibo z meczy towarzyskich albo o nic i spodziewasz się wystawienie gołowąsa na wyjazd do Bilbao. Serio - weź się zastanów czy ktokolwiek zrobiłby coś tak głupiego mając w składzie mistrza świata? To że Tobie się wydaje że Todibo wygląda lepiej to nie znaczy że tak jest.

A Malcom nie zagrał nawet jednego dobrego meczu w Barcelonie. W ogóle mnie nie dziwi że Cou grał a Malcom nie. Jeżeli coś mnie dziwi, to fakt że Malcom trafił do Barcelony oraz to, że został na cały sezon a nie sprzedali go jeszcze zimą (może nie było ofert).

Azi

0

@Chwytliwy Nie pamiętam komu o tym pisałem ale wypożyczenie Cou na 2 sezony prognozowałem już z tydzień temu. To najlepsza opcja. Na dziś nie sądzę aby ktoś nam zapłacił za niego ponad 100 baniek a za mniej go nie wypuścimy.

Azi

1

@Chwytliwy Valverde lubi mieć zmiennika na każdą pozycję. Na PO jest Semedo i S. Roberto (więc Wague nie jest potrzeby). Na LO Alba i Junior. Na stoperze Pique, Lenglet i Umtiti (też jest rezerwowy). W środku pola de Jong, Busi, Rakitic (nie spodziewam się innej pomocy) + S. Roberto, Alena. W ataku Dembele, Griezmann i Suarez a na zmiennika Rafa i Cou. Nawet zakładając kontuzje/zmianę Suareza - jego miejsce zajmie Griezmann a na lewą stronę wejdzie Cou.

Swoją drogą - zapewne będziemy mogli zobaczyć jak rodzi sobie słynny duet Semedo - Dembele. Choć patrząc na wypowiedź Valverde (można ją różnie interpretować) nie mam pewności czy Semedo zagra.

Azi

0

@Chwytliwy Nie wiem czy dobrze rozumiem. Cou jest w kadrze. To jest dość logiczne zważając na to że Leo nie może zagrać a mamy niedostatek napastników.

Ktoś z trójki Cou, Perez, Rafa zapewne odpadnie na trybuny. Rafa jest raczej na prawą stronę (ale tam może zagrać ewentualnie S. Roberto). Perez i Cou na lewą, więc obstawiam że odpadnie któryś z nich - ze wskazaniem na Pereza. Z drugiej strony Cou jest nie przygotowany do sezonu - jeżeli nie załapie się do 18-stki to nie będzie to dla mnie wielkim szokiem.

Azi

3

@panczo Ty nadal rzucasz tylko i wyłącznie swoje "widzi-mi-się". To wszystko co piszesz nie ma żadnego pokrycia w faktach.

Malcom. Super że w chłopaka wierzysz ale on nie pokazał absolutnie nic co pozwalałoby sądzić, że może cokolwiek znaczyć w Barcelonie. Ogromny talent, któremu ktoś zrobił dużą krzywdę, wmawiając mu, że pasuje do stylu Barcelony. Nie pasuje i dlatego już go tutaj nie ma. Jeżeli chcesz sobie wmawiać, że zły trener uwziął się na biednego Malcoma - proszę bardzo. Pamiętaj jednak, że nie wszystkich interesują teorie spiskowe.

Cou. Tak - poprzedni sezon miał słaby. Nikt nawet nie próbuje twierdzić że jest inaczej. Obecnie próbujemy go wypchnąć z klubu co nie jest proste bo musimy dostać za niego minimum 100 baniek aby to było racjonalne. A nikt tyle nie zapłaci. O opcji wypożyczenia go na 2 sezony pisałem już z tydzień temu - ta opcja jest dla nas najlepsza. Pytanie tylko czy Bayern zgodzi się na obowiązek wykupu? Moim zdaniem się nie zgodzi podobnie jak było za Jamesem.

"Bo jeżeli już coś piszesz i się z kimś nie zgadzasz, to wypada to podeprzeć jakimś argumentem czy kontrargumentem, a nie rzucać krótkie zdanie, którym zrzucasz czyjąś opinię do "widzimisię"."
Bardzo ładne podsumowanie. Twoja opinia to "widzi-mi-się". To miło że zaczynasz rozumieć na czym "widzi-mi-się" polega. Jeżeli rzucasz jakąś teorię - tak jak tam wyżej w pierwszym poście - to udowodnij ją. To Ty wymyślasz teorię, więc to na Tobie spoczywa obowiązek jej udowodnienia. Wymaganie dowodu, od osoby która się z Twoją teorią nie zgadza - to jest zwyczajnie głupie. Więc nie - jeżeli się nie zgadzam z Twoimi założeniami TO TY musisz je poprzeć argumentami bo to Ty coś sobie wymyśliłeś.

Azi

1

@panczo "W Barcelonie od pewnego czasu nie grają najlepsi i najzdolniejsi, tylko najdrożsi." - widzi-mi-się
No chyba że potrafisz to udowodnić? Ale obawiam się, że jeżeli ktoś rzuca teksty w stylu "Oświeć mędrcze, błagam ! xD" to raczej nie należy się po nim spodziewać błyskotliwej i merytorycznej dyskusji :)

Azi

0

@Wilczeq Pewnie postawiłbyś chałupę gdybyś jej nie przegrał w poprzednim sezonie? :P

Azi

8

@panczo Tyle że Twoje widzi-mi-się niewiele ma wspólnego z rzeczywistością...

Azi

0

@karlu105 Zmiennikiem na prawej stronie może być S. Roberto. W sumie nie zdziwi mnie jeżeli odpadnie Cou - on podobnie jak Arthur i Vidal nie mają prawa być dostatecznie przygotowanie do sezonu z prostego faktu, że dołączyli najpóźniej. Ale obstawiam że Cou jednak usiądzie na ławce a Perez na trybunach.

Azi

7

@Avada Kedavra ile on odbył treningów? Podobnie Vidal i Cou, który mimo wszystko znalazł się w kadrze (ale to z kolei można wyjaśnić brakiem wartościowego zmiennika pod nieobecność Leo).

Azi

9

@panczo Ty serio się spodziewałeś że Todibo wygra rywalizację z Umtitim? :D

Azi

2

Nieobecność Todibo, Arthura i Vidala jest bardzo prosta do wyjaśnienia. Ale ciekawe że jest Cou.

Skoro jest Semedo i S. Roberto to nie ma potrzeby zabierania też Wague. Obstawiam że odpadnie Rafa lub Perez ze wskazaniem na tego drugiego.

Azi

1

@BarcaInfo Nieobecność Todibo, Arthura i Vidala jest bardzo prosta do wyjaśnienia. Ale ciekawe że jest Cou.
Skoro jest Semedo i S. Roberto to nie ma potrzeby zabierania też Wague. Obstawiam że odpadnie Rafa lub Perez ze wskazaniem na tego drugiego.

Azi

0

@SelloutCrowd Nie chce mi się dyskutować - mam ciekawy serial do obejrzenia a jutro do pracy. Niech ktoś inny przejmie moją rolę ;)

Azi

0

@SelloutCrowd ale co to ma do rzeczy? Albo rozmawiamy o konkretnym przypadku - podaj szczegóły - albo rozmawiamy o ogóle i nie rozpatrujemy jakichś tam okoliczności. Nie da się dyskutować o obu opcjach na raz.

Azi

1

@SelloutCrowd Polecam zastanowić się co jeżeli Ty masz dziewczynę a jakiś kretyn ma podobne "rozterki" moralne? W razie powodzenia "odbijania" warto zastanowić się ile w takiej sytuacji warta jest ta dziewczyna.

Azi

0

Już się cieszyłem że pochwalę autora za dobry artykuł, już witałem się z gąską, wyglądałem ostatniego zdania... I wtedy przeczytałem to: "Napastnikiem, któremu wielu wróżyło wielką karierę, jednak on sam idzie teraz raźnym krokiem drogą bardziej Pawła Brożka niż Roberta Lewandowskiego."

To jest typowy facepalm. Stary jak sama ludzkość.
https://image.shutterstock.com/image-photo/facepalm-statue-paris-france-260nw-1101218345.jpg

Niestety to jedno zdanie zaburza cały odbiór dobrego teksu.

Azi

17

Jedno nazwisko a koleś zyskał w moich oczach niewyobrażalnie :)

Azi

0

@Kuczek Kontrargumenty? :D
Dobre sobie. Jak ktoś mi mówi że słońce krąży dookoła ziemi albo światem żądzą jaszczuroludzie to się z takich ludzi śmieje a nie z nimi dyskutuje :D

Azi

0

@ForcaMilosz 1-1-8 wygląda bardzo zachęcająco :)

Azi

0

@Kuczek aż się zdziwiłem że zauważyłeś kpinę :)

Serio chłopie jak chcesz się pobawić w ustawianie składu to odpal sobie Fifę, fm czy nawet ligę polska manager. Więcej będzie z tego pożytku.

Azi

1

@Kuczek za Semedo Dembele w obronie. Po co nam Arthur? Niech w pomocy gra de Jong, Messi i Cou. To będzie tak hiper ofensywnie że nie będzie nam w ogóle potrzebny bramkarz i obrona! Łiiiii! ^^

Azi

1

@swiergol2 dobrze napisane. Umiejętności nikt Brazylijczykowi nie umniejsza ale zachował się jak kretyn, obraził klub i powinien ponieść konsekwencje swoich decyzji.

Azi

0

Sam nie wiem po co przeczytałem tą przydługą wypowiedź, która zadaje się być o niczym. Nasuwają się następujące wnioski:
1. wypowiedz jest zasadniczo o niczym;
2. autor chce żeby Neymar wrócił i wymyśla jakieś dziwne argumenty w tym kierunku;
3. autor nie lubi Valverde.

To samo można opisać w około 20 znakach:
#ValverdeOUT
#NeymarTAK

Azi

0

@fcbarcafan19 Ciekawe czy są jacyś dostawcy, którzy mają w pakietach Polsat Sport Premium, C+ i Eleven, tak żeby można było obejrzeć wszystkie mecze Barcelony w tym sezonie?

ipla nie ma C+ a Player nie oferuje Polsatu...

Azi

2

@VamosRakieta a czemu w ogóle przejmujesz się wpisami internetowej patologii? Wiadomo że takowa jest i będzie. Ich wpisy nie są obrazą Rakitica, bo on zna swoją wartość i zwyczajnie ich ignoruje. Obrazą jest tutaj porównywanie takich ludzi z normalnymi kibicami.

Na tej stronie nie jest wcale lepiej. I brakuje takiego punktu w regulaminie, który zezwalałby na banowanie takich "kibiców", którzy notorycznie obrażają klub, zawodników, trenera itp. itd. Krytyka nie jest niczym złym ale duża grupa osób zwyczajnie nie widzi żadnej różnicy między krytyką a hejtem. I choć świadczy to tylko o nich samych, to jednak licznie powtarzający się hejt wpływa to na postrzeganie całości. I potem taki Footroll robi sobie popularność na kretyńskich postach.

Azi

0

@Geble a nie 446? ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?