Azi

0

@Deraxium i dlatego doszedłeś do wniosku że jak sobie poplaczesz nad tym faktem na forum to będzie lepiej? A najlepiej wymyślając głupie rozwiązanie problemu?

Azi

2

@Deraxium Kolega @Bagsik88 to ładnie opisał. Wy wiecznie i w kółko rzucacie ciągle to samo. To jest zwyczajnie nudne. W tej waszej krytyce zawsze powtarza się ten sam tekst a zmienia się tylko nazwisko trenera.

A najgłupsze jest w tym wszystkim jakieś dziwne przekonanie że jakby XYZ przyszedł to by było tak pięknie.

Sorry ale to właśnie jest w tym wszystkim dziecinne. Nawet nie próbujecie zweryfikować źródła problemu, tylko z miejsca rzucacie rozwiązanie. A im głupsze - tym lepiej.
Tak się problemów nie rozwiązuje. Jeżeli coś Ci stuka w aucie to nie wymieniasz silnika tylko diagnozujesz z czego może wynikać problem. A Wy proponujecie bardzo dziwne rozwiązania z uzasadnieniem "bo tak" albo jeszcze głupszym "przecież każdy kto ogląda mecz widzi".

Azi

0

@Deraxium Ja zabraniem komuś krytykować albo oglądać? Ty masz wieczne problemy z rozumieniem tekstu pisanego kolego.

Azi

0

@Ratamahatta Najzabawniejsze jest to że Valverde to ma tyle do gadania przy tych transferach co Żyd za okupacji...

Azi

1

@Vxb93 A ja komuś zabraniam wyrażać własne opinie? O.o
@cescblaugrana95 Jaka ofensywa?

@Ghandi Ty krytykujesz podejście Valverde. Ja krytykuje Twoje. Żadna krytyka niedostępna?
e: pomijam fakt, że skoro tak lubisz i podziwiasz Kloppa to łatwiej iść kibicować LFC niż wylewać swoje żale na LR. Ale to nadal wolny kraj...

Azi

9

@Ghandi Możesz iść kibicować LFC. To wolny kraj ;)

Azi

1

@macio_944 Akurat różnic jest dużo, dużo więcej. Jeżeli już koniecznie musisz porównywać (co dla mnie nie ma sensu) to poszukaj jakiś podobieństw.

Azi

2

@Vxb93 Znany cytat. Tutaj niektórym się wydaje że wystawienie nastolatka w ważnych meczach w takim klubie - to jest pikuś dla psychiki. Z taką presją poradził sobie Leo - ale ilu jest takich zawodników jak on?

Azi

0

@KapiFCB Zwróciłeś uwagę że prasa nie spekuluje nawet takiego wariantu? Dla mnie cała dyskusja mija się z celem - nie sądzę abyśmy kogoś ściągali na wariata, tym bardziej patrząc na zeszłosezonowe doświadczenie w tym zakresie.

Azi

4

@pomi11 EV bardzo chciałby tak grać - to widać akurat bardzo wyraźnie. Do tego sezonu problem stanowił fakt, że w pomocy miał Busiego i Rakitica oraz Arthura z ciągłymi problemami zdrowotnymi. Rakieta to tez nie jest ani Xavi ani Iniesta. Odpada więc podstawowe założenie - bardzo silna druga linia. Bez tego dalsze porównywanie się do Pepa nie ma żadnego sensu.

Zdaje się że to Xavi niedawno świetnie scharakteryzował Busiego porównując do do Casemiro. To był opis w punkt. Jeżeli w naszej drugiej linii nie tworzy się wyrwa (np. Vidal wyszedł za wysoko) to Busi ma do pokrycia tylko skrawek boiska - i jest wtedy genialny. A jeżeli zmusisz go do biegania i krycia dużej przestrzeni to już wolałbym żeby za Busiego biegał Krychowiak... Busi to nie jest przecinak - dlatego nasza gra aby była w pełni skuteczna zawsze będzie specyficzna w porównaniu do innych zespołów.

Masz rację że Busi i Rakitic potrzebują odpoczynku. Ale kto miał ich zastąpić? W przerwie meczu z Bilba otworzyłem heatmapę i zobaczyłem totalną wyrwę w samym środku boiska - w strefie, która jest dla nas najważniejsza. To skreśla całkowicie i Alena i S. Roberto z pełnienia jakiejś znaczniejszej roli w środku pola. Dlatego tak ważne jest aby mieć min 4 a najlepiej 5 zawodników do wyboru. Doszedł de Jong - genialnie - ale oddając np. Rakitica strzelimy sobie w nogę a za dwa sezony będziemy płakać jak to EV czy jego następca zniszczyli holendra...

Prawa obrona jest bardzo słaba. S. Roberto w ogóle się nie nadaje. Semedo jest parodystą w ataku. Niestety bardzo źle wygląda też w defensywie. Liczę na Wague ale on z kolei jest zbyt agresywny i idzie na raz. Dużo pracy go czeka jeżeli chce coś znaczyć. Na rynku też nie bardzo widać okazji do kupienia kogoś sensownego. Niestety.

Azi

0

@rademenes Jest to chyba najbardziej prawdopodobny wariant na Betis. W zasadzie niewiadomą zostaje na ile minut gotowy jest Vidal? Bo bez takiego zawodnika ta strategia mija się z celem. A wiemy, że jeżeli zagra Leo to tez nie cały mecz - z założenia mamy więc dwie "wymuszone" zmiany. To duże ryzyko.

Azi

2

@cisman Nie. Sztab zdaje sobie świetnie sprawę z faktu, że złamanie pressingu to samobójstwo. A niestety ani z Cou ani z Dembele nie możemy być pewni, że rywal nie wyjdzie nam z bardzo groźną kontra. Szczególnie gdy w drugiej linii jest jeszcze Vidal - w takich okolicznościach pressing wydaje się czystym samobójstwem.

Paradoksalnie pressing w naszym wykonaniu nie wymaga aż tyle biegania. Widać to właśnie na przykładzie Leo. Ważne jest aby zmusić rywala do jak najszybszego oddania piłki (najlepiej dzida do przodu) albo wycofania piłki, co pozwoli na spokojniejsze podejście lub poukładanie formacji do obrony.

Azi

2

@rademenes Tak jak graliśmy z Paulinho dwa sezony temu? To była skuteczna opcja ale nie chciałbym w długim okresie oglądać takiej Barcelony. Dużo lepiej się czuję, kiedy mamy pełną kontrolę nad meczem a wynik nie jest w dużej mierze zależny od skuteczności pomocnika wchodzącego w drugie tempo.

Azi

35

Zamiast bazować na sile ataku trzeba skupić się na przejęciu kontroli nad meczem. To jest coś czego Lucho nigdy nie zrozumiał. Podstawą musi być silna druga linia oraz wysoki, skoordynowany pressing. Nie ma innej opcji aby zdominować rywala.

Sama formacja nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest aby po przejęciu piłki to rywal musiał za nią biegać. A w przypadku straty aby nie miał do kogo tej piłki zagrać. Trzeba wymuszać na rywalu wycofywanie piłki, co umożliwi podejście jeszcze bliżej albo do zagrywania długich piłek, które spokojnie powinny paść łupem stoperów lub MatSa, świetnie zabezpieczających całą strefę między obrońcami a naszym polem karnym.

Mamy obecnie trzech zawodników którzy świetnie nadają się do pressingu. Suarez i Messi robią to instynktownie. Griezmann nigdy nie miał z tym problemów. Niestety problem pojawia się kiedy na boisku jest Dembele, który łamie schemat i otwiera możliwość wyjścia z kontrą. To samo było z Cou, który notorycznie odpuszczał rywala.

Jeżeli chodzi o drugą linię to Rakitic nigdy nie miał problemów z pressingiem. Arthur i de Jong mają to wręcz we krwi. Busi jest chyba najlepszym zawodnikiem czytającym grę w historii piłki. Problem pojawia się natomiast, gdy na boisku jest Vidal czy Alena. S. Roberto też ma dużo do poprawy.

Mając już piłkę i min. 3 dobrych fachowców w środku pola - wystarczy przenosić piłkę z jednej strony na drugą aż rywal zrobi gdzieś wyrwę w obronie. Dalej jest już prosto - zagranie piłki w ten sektor i szybki atak. Ten schemat powielał wielokrotnie Messi z Albą. Problem w tym że Semedo w ogóle nie umie się do niego dostosować. Wychodzi za wcześnie lub w ogóle nie korzysta z wolnej przestrzeni. W praktyce więc nasze ataki idą albo lewą stroną albo środkiem. A nie da się grać na 2/3 boiska przy rywalu, który stawia zasieki.

I nie - żaden Neymar nie jest nam potrzebny. Skład jest dobry jaki jest.

Azi

1

@Rewolucja123 Marzy mi się powrót do lat młodości :)
W szkole to było fajnie. Co chwila przerwa, zero wymagań, zero odpowiedzialności i szybko fajrant. W domu czekał obiad, można było robić co się chce. Fajna sprawa :)

Azi

3

@Jakchcesz Ja czekam tylko na informację że poszedł do Realu, Juve czy gdziekolwiek indziej byle dalej od Barcelony...

Azi

0

@NeroTFP Nie znam sprawy. Powiedz coś więcej.

Azi

0

Normalnie cisza jakby rok szkolny się zaczął :D

Azi

0

@ProMILs Ciekawe po co Real i Atletico grały skoro nie chciały wygrać. Za kare zapewne. Ale z taką logiką jaką tutaj proponujesz to dlaczego nie? :D

Tak uważam że dorośli faceci mówią jak mają z czymś problem. A nawet taka pierdoła jak Neymar wysyła jasne sygnały niewerbalne.

Strzepisz sobie język nadaremnie. Listę to możesz sobie robić i na milion osób. A czy na tej liście choć jedna osoba się nada - to już zupełnie inna kwestia.

Azi

0

@Values a gdzie on powiedział że zawodnikom nie zależy?

Azi

3

@marcinkidon Niesamowita logika. Uwielbiają przecież jak prasa się nad nimi znęca po dosłownie każdej kolejnej porażce - nawet w meczach o nic. To takie hobby. Trochę masochistyczne ale co tam?

Azi

0

@ranger3120 podłączam się :)

Azi

2

Jak widzę Cuenca jednym zdaniem skreślił się u "specjalistów" z LR :D

Azi

0

@Bykunn Źle się wyraziłem. Mam na myśli sytuację jaką często spotyka się w biografiach pisanych z perspektywy pierwszej osoby. Nie wątpię że Rakitic dał wkład do tego tekstu ale raczej nie spodziewam się, że sam tekst napisał.

Azi

0

@Avada Kedavra nie wiem kto jest autorem (bo raczej nie Rakitic) ale tekst świetny. Zresztą widać po ostatnim komentarzu ;D

Azi

0

@MarioVeB! Widać to kolejny koleś który wymyśla jakąś głupotę i szuka adoratorów...

Azi

2

@fajny_football Kto w Barcelonie drży o wynik z Betisem? :D
Nie bądź śmieszny. To że Ty się boisz to nie znaczy że zawodnicy również.

Azi

0

@Chwytliwy to jest jedna z takich sytuacji gdzie moim zdaniem dyskusja nie ma sensu. Jeżeli nie da się jednoznacznie ocenić czy spalony był czy nie to promując ofensywną grę (i większą ilość bramek) uznawałbym że spalonego nie ma.

Podkreślam słowo "jednoznacznie".

Azi

4

@ollo0 Myślę że Rakiecie już dawno znudziło się dementowanie głupot

Azi

1

@Kubsoleon Factorio, Fallout 1 i 2 lub ewentualnie NV.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?