Azi

0

@Fake69 W Bilbao, Valencji i Olimpiakosie grał raczej tylko 4231. 442 stosował chyba wyłącznie w Barcelonie i Villarreal.

Azi

0

@4drian0 Mbappe jest jednowymiarowy. Jest świetnym napastnikiem ale bazuje niemal wyłącznie na szybkości. Sane nie przebił się u Pepa i ogólnie odnoszę wrażenie że robi się z niego dużo lepszego zawodnika niż jest w rzeczywistości. Sancho za dużo nie widziałem, więc nie będę się na tą chwilę wypowiadał.
Felix - widziałem bodaj jeden mecz z jego udziałem. I nie zwrócił mojej szczególnej uwagi. Talent na pewno ma - ale podobnie jak wyżej - będę się przyglądał.

Azi

1

@barteq Cicho bądź! Pep by wyczarował! U Pepa grałoby 11 wychowanków!! :P

Azi

13

@Gerardo77 Sorry ale takie porównania nie mają sensu. Jeżeli zawodnik dostaje wolne to może odpoczywać jak mu się podoba.

Azi

1

@Brusu Zapewne tak - nawet jeżeli nie będzie gotowy na 100% to przypuszczam, że będzie chciał zagrać.

Azi

22

Ciężko znaleźć zawodnika o równie wielkim potencjale co Dembele. Ale jednocześnie udowadnia on, że w piłce głowa jest ważniejsza od nóg. Szkoda chłopaka, bo jeżeli nie weźmie się w garść to będzie miał karierę na poziomie Balotelliego a nie największych gwiazd.

Azi

1

@Janiama Vaverde dużo razy w wywiadach mówił że chce wąską kadrę aby w razie potrzeby dać szansę zawodnikom z rezerw. No i ma okazję jak nigdy :)

Azi

0

@Janiama W obecnej sytuacji spodziewałbym się jednego z trzech wariantów:
1. Powrót do 442 z Vidalem pełniącym rolę Paulinho. W takim wariancie można wystawić Griezmanna i Leo (lub Rafę/Alena jeżeli Messi nie będzie gotowy);
2. Nie zmieniamy ustawienia i wyjdzie Perez/Rafa/obaj (zależy czy zagra Leo);
3. Próbujemy czegoś zupełnie innego - tą opcję uważam za nierealną, gdyż zwyczajnie nie ma czasu na przygotowanie czegokolwiek. Arthur i Vidal muszą nadrabiać zaległości treningowe a reszta ekipy też nie jest optymalnie przygotowana.

Ogólnie pierwszy wariant wydaje mi się najłatwiejszy do zrealizowania. Skład MatS - S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Busi, de Jong, Rakitic*, Vidal - Messi, Griezmann wygląda obiecująco.
* Rakitic a nie Arthur, bo nie wierzę aby on i Vidal byli gotowi na 90 minut - tutaj jest pewniak do zmiany

Azi

0

@Chwytliwy Co do Alena i Rafy to się zgodzę. Ale jak się nie ma co się lubi...

Ofensywny pomocnik nie jest nam potrzebny skoro w zespole jest Leo. Za takowego pomocnika uważa się Cou, tyle że u nas nie ma dla takowego miejsca w środku pola. Dlatego też Cou już nie ma.

Rozumiem jednak że w ustawieniu 433 chodzi Ci o tego "najbardziej ofensywnie usposobionego pomocnika". Nie klasyfikowałbym tego tak. Dla mnie ideałem środka pola jest Busi - de Jong - Arthur. Żaden z nich nie jest "ofensywny" ale mają na tyle duże umiejętności, że spokojnie powinni dać radę przenieść sprawnie piłkę w luźniejszy sektor skąd powinny wychodzić szybkie akcje. W razie potrzeby jest Vidal, który może wchodzić w pole karne - tyle że w mojej opinii nie jest to potrzebne. Jeżeli skrzydłowi/boczni napastnicy schodzą do środka zostawiając linię boczną wahadłowym to żaden ofensywny pomocnik nie jest potrzebny. Problem w tym, że Dembele tego nie robi (głównie na prawej stronie ale można to wyjaśnić też pokraczną grą Semedo).

Azi

0

@ProMILs a ligę wygrali bo nikt inny jej nie chciał :D
Pomijam tak oczywiste rzeczy jak to, że zawodnicy jakoś nie narzekają na trenera. Oraz fakt, że nie ma obecnie żadnego sensownego kandydata, który mógłby przejąć zespół. Skoro pojawiają się pomysły typu Tuchel czy Wenger to znaczy że ludzie powariowali.

Azi

5

@Szakalaka12369 Xiaomi Redmi Note 7

Azi

1

@blaugrana1980 Bardzo dobry plan. Niech go realizują dalej :)

Azi

3

@Chwytliwy Alena jest ofensywnym pomocnikiem. Rafa to samo. Na lewe skrzydło jest Perez, Dembele, Griezmann. Po co nam kolejny?

Azi

2

@ksobi U mnie w pracy jest taka starsza pani. Niedawno się poślizgnęła i złamała nogę. Na zwolnieniu jest już chyba 3 tydzień. Ewidentnie wina Valverde!

Azi

0

@Janiama Wystawianie Semedo zaczyna przypominać samobiczowanie. Lepiej nich Alena pogra na 10.

Azi

0

@Akobz MatS - S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Rakitic, Busi, FdJ, Rafa (ewentualnie Perez) - Alena, Griezmann

Oczywiście zakładając że Leo się nie wyleczy.

Azi

0

@Chwytliwy Może będzie? Kto to wie? Z adaptacją nie powinien mieć problemów. Pytanie jak zareaguje jak trybuny będą gwizdać a przy którymś rożnym oberwie świńską głową? ;)

Azi

0

@bodzio10 A kiedy była kompletna? Dziś jak nic przydałby się Cucu.

Azi

0

@catluck Ta a jak Real nas rozwali u nas 0:5 to najwyżej powiemy "plan był dobry"...

Azi

1

@Chwytliwy oby nie! Serio szanuję jego umiejętności i wiem że są nam potrzebne ale wolałbym oddać mistrzostwo Realowi niż oglądać kogoś takiego w naszych barwach. Są rzeczy ważniejsze niż trofea i kasa a Neymar pokazał już dwukrotnie że tego nie rozumie.

Azi

1

@BarcaInfo Nogi to nie problem, bo Leo też często łapał urazy jeżeli pamięć mnie nie myli. Dembele ma natomiast zapewne największy problem w głowie ;)

Azi

0

@draxidox Po niektórych wypowiedziach widać że są wakacje

Azi

0

@Chwytliwy Pojedzie ze dwóch zawodników z rezerw i LR będzie krzyczała że EV to wariat bo chce gać juniorami? ;)

Azi

0

@AllBundy i Puyol za Umtitiego. A R10? Xavi?

Azi

0

@catluck Tak to jest jak się kupuje bezgranicznie wszystko co piszą media :D

Azi

1

@AllBundy Fajny skład choć osobiście wolałbym Wague zamiast S. Roberto. Wiem, że na dziś nie ma takiej opcji - ale kto wie, kto wie? W Arthura na początku poprzedniego sezonu też mało kto wierzył a jeszcze w czasie fazy grupowej pokazał się z naprawdę solidnej strony.

Azi

0

@drNo Jaką dyskusję? :D
Tutaj nie było ani jednego postu dyskusji. Wszyscy Cię olali, bo - wybacz za uproszczenie - nikt tych bzdur podszytych animozjami nie bierze serio. Tylko Tobie wydaje się że napisałeś coś logicznego. W dodatku cały dzień bardzo zabawnie się napinasz zamiast - wreszcie - pomyśleć.

Azi

1

@Mizander faktycznie coś w tym jest :/

Azi

0

@kolo123 kiedyś oglądało się bardzo przyjemnie ale ostatni sezon mnie mocno rozczarował.

e: ale słyszałem też pozytywne opinie - więc jak zawsze kwestia gustu

Azi

0

@student97r Żyjemy w czasach w których mega patologia wrzuca filmiki na YT żeby zabłysnąć. A udaje im się to bo ktoś takich kretynów ogląda...
A Ty się dziwisz że ktoś nazywa EV wuefistą? :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?