Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@PawelVeB
Group C
Barcelona
Ajax
Olympiacos
Lokomotiv (byłaby idealna gdyby tutaj był Atlanta, Genk, Leipzig lub Lille)
0
@EsTut Oby odpuścili sobie transfer. Dożywotnio.
1
@monsterrize to kup sobie jakieś medykamenty na te dolegliwości, skoro trudne mecze tak na Ciebie działają :D
1
Chciałbym ominąć Szachtar, Lokomotiw i Galatasaray
Fajną grupą byłoby: Ajax, Olympiakos, Genk/Atlanta
1
@Aureczek zaaranżowania? Rozumiem że chodzi Ci o zaangażowanie?
0
@Copernicus Widziałem jak grał w meczach o nic i sparingach. W meczach o stawkę u nas nie grał, więc trudno żeby ktokolwiek taki mecz oglądał... Todibo potrzebuje minut żeby się rozwijać. On ma 20 lat a jego dorobek w dorosłej piłce to 12 spotkań.
"Nie bawisz się gdybania, ale nie interesuje Cię co się stanie ze składem kiedy wypadnie jeden z naszych środkowych obrońców, nie daj boże dwóch."
A co jak teraz MatS złapie uraz? I jeszcze Pena? I Carevic (e: sprawdziłem że już ma uraz!). I jeszcze Pena!!! Kupmy jeszcze 6 bramkarzy bo MOŻE spadnie meteoryt i nie będzie miał kto grać.
Dlatego nie bawię się w gdybanie. I słucham co mówi trener. Jeżeli mówi że kadra 19-20 osobowa jest ok, to uważam że wpychanie mu dodatkowych 2-3 zawodników nie ma sensu.
8
@kuffs i jeszcze im dopłacić!!
28
LR: Szklanka! Sprzedać jak najszybciej!!!!
0
@Copernicus Umiem sobie wyobrazić ale nie bawię się w gdybania.
"Todibo to gwarancja jakości" - nie opowiadaj mi bajek. Ten chłopak rozegrał 12 spotkań w dorosłej piłce z czego 10 z nieporównywalnie słabszym klubie a 2 w meczach o nic. Jedyne czego gwarancją jest Todibo to braku doświadczenia.
0
@Copernicus Z jednej strony piszesz że młody musi grać a z drugiej chcesz Todibo, który ma siedzieć na trybunach czekając na kontuzje. Poproszę o jakąś spójną wersję.
Nie widzę też powodu dla którego rolę 4 stopera nie może pełnić grający na co dzień zawodnik z rezerw. W tym czasie Todibo ogrywałby się na wypożyczeniu. Widać na trybunach więcej się nauczy...
0
@Copernicus "Todibo to nasza przyszłość(...)"
Dlatego lepiej żeby siedział na trybunach czekając aż Pique lub Umtiti doznają kontuzji? I wtedy ma na boisko wejść 20-latek bez żadnego rytmu meczowego? To w Twoim mniemaniu jest logiczne podejście do sprawy?
Rafa - zakładając że wszyscy będą zdrowi - Mamy Leo, Grieza, Suareza i Dembele. Będzie więc - w najlepszym razie - 2 do zmiany. Do tego zabierze miejsce, które może zająć Perez czy Ansu. Sprawa wyglądałaby inaczej, gdyby Rafa przedłużył umowę - ale z jakiegoś powodu tego nie robi.
0
@joloskyy Widzę że nadal nie przeczytałeś tego co napisałem...
Tam masz wszystko wyjaśnione - wystarczy to przeczytać. Chyba że masz problem ze zrozumieniem. Ale to już inna kwestia. I Twój problem, którym nie chce mi się zajmować.
0
@Fake69 Też mi się tak wydaje. Paranoją jest, że trener niewiele ma do powiedzenia w kwestii transferów. To już 3 sezon kiedy mówi, ze chce wąską kadrę. A potem wielkie zdziwienie, że minuty dostają mniej grający zawodnicy a nie młodzież z rezerw.
Przykład Ansu pięknie pokazuje jakie korzyści może nieść wąska kadra. Zresztą dotyczy to też Pereza. Ale jeżeli wiecznie będziemy ściągali jakiś Malcomów a potem narzekali, czemu tak mało grają, to młodzież nigdy się nie przebije.
Zasady powinny być jasne - pierwszy skład to priorytet i ma pierwszeństwo. Ale nie ma potrzeby trzymania 20-paru zawodników, jeżeli jakość tych z końca listy nie jest znacząco wyższa niż umiejętności młodzieży.
1
@joloskyy Odpowiedź masz w kolejnym zdaniu kolego. Czytamy całość zanim zaczniemy komentowanie...
0
Nadal mamy zbyt szeroką kadrę. Pozostaje pytanie kogo oddać?
Todibo - szans na grę nie ma żadnych. Wypożyczenie na jeden sezon raczej by mu nie zaszkodziło. A w jego wieku potrzebna jest gra a nie siedzenie na trybunach. 4 stoperem może być ktoś z rezerw - ta opcja sprawdziła się w pierwszej połowie poprzedniego sezonu.
Alena - słabo zaprezentował się w pierwszym meczu. A jak do formy wróci Arthur to ciężko mu będzie załapać się nawet do 18-stki. Wypożyczenie lub transfer z opcja odkupu. Do klubu gdzie będzie grał.
Rafa - ciężka spraw. Z jednej strony dziś bardzo potrzebny, z drugiej kończy mu się umowa, więc żeby dostać za niego jakąś kasę - trzeba byłoby go sprzedać jeszcze latem. Do tego ogromne ryzyko kontuzji.
1
@Salwik92 Nie ma w PSG zawodnika którego widziałbym u nas. Po co nam napastnik, który bazuje w pierwszej kolejności na szybkości?
0
@Odesseiron To akurat czyste gdybanie. Niech Real sobie weźmie Neymara. Napisze piękną białą historię. Jak Ronaldo (prawdziwy). Albo - co bardziej prawdopodobne - zaplami im śmietankę.
5
112h 15 min. Jakoś wytrzymamy. Bez transferów do klubu :)
0
@konrad1661 Serio - martwienie się tym, że Semedo odejdzie jest zabawne samo w sobie :D
1
@robsesh @Ziemny @kamilo0066 @IronSanHybrid
A miałem nadzieję że to jakiś dobry żarcik...
0
@Rewolucja123 Tak to jest jak się zatrudnia "fachowców" od transferów...
0
@messi564 W naszym przypadku rozpisywanie X na 9, Y na 6 itp. itd. mija się z celem. Nasza gra w dużym stopniu opiera się na wymienności pozycji a co za tym idzie to jak rozpiszecie ustawienie na kartce - to nie ma żadnego znaczenia.
Dobrym przykładem jest ostatni mecz. W teorii gramy 433 z Rafą na lewym skrzydle. Ale jeżeli otworzycie heatmapę to zobaczycie, że Rafa grał bliżej naszej bramki, niż de Jong, który - przynajmniej w teorii - grał w drugiej linii.
Nie oznacza to jednak, że to de Jong grał na skrzydle a Rafa w pomocy.
W ataku również mogą być bardzo różne ustawienia. To wszystko zależy od tego jakie zadania dostanie dany zawodnik a nie od tego na jakiej pozycji będzie ustawiony. Generalnie cała lewa strona jest zaklepana dla Alby, więc można śmiało założyć, że zawodnik grający bliżej lewej, będzie miał za zadania:
1. albo schodzić do środka - tak aby Alba miał więcej miejsca
2. albo cofać się głęboko aby tworzyć wolną przestrzeń za plecami obrońców.
Wszystko zależy jak to sobie wymyśli trener. Ważne aby gra się kleiła a do pressingu podchodziła cała drużyna (lub nie podchodził nikt). Dużo osób pamięta jak wyglądał CR, kiedy próbował w pojedynkę namówić kolegów do wyjścia do pressingu. Trochę pomachał rękoma i taki był efekt.
Zanim zaczniecie więc rozważać kto ma grać na jakiej pozycji lepiej zastanówcie się z kim jest mecz i jak ten ktoś gra w piłkę. Griezmann z Bilbao nie wyglądał dobrze na 9. Bo Athletic gra bardzo wąsko, wręcz w tłoku. To jest dobre miejsce dla Suareza, który lepiej czuje się bez piłki. Betis zostawiał hektary wolnej przestrzeni. Podobnie sytuacja ma się ze skrzydłami. Są takie mecze, kiedy Leo trzyma się bliżej środka a są i takie, gdzie hasa sobie po w zasadzie całej szerokości boiska albo trzyma się prawej strony. To zależy z kim gramy i jak ten ktoś się broni.
Nie ma i nie będzie pierwszej, jedynej, żelaznej 11. Szczególnie teraz, kiedy wreszcie są jakieś opcje w środku pola. Kiedy nie trzeba zmuszać Busiego do krycia całego boiska (sic!) i można go zmienić na Vidala (jak w ostatnim meczu) i pozwolić sobie na bardziej wertykalną grę bez obawy o to, że rywal nas zabiega.
2
@Szicek10 To lepiej niech nic nie publikuje
2
@IronSanHybrid Nie łapię. Co w tym jest takiego zabawnego?
0
@Colon Anglicy wiedzieli co robią :D
0
@BarcaInfo jak zwykle wyprzedził tiki-takę :D
1
@IronSanHybrid Wybrał PSG. Mam nadzieję że tym razem też ich wybierze ;)
0
@mkord A co ja mam w tej kwestii do gadania? Wyrażam wyłącznie swoją opinię. Jeżeli się nie zgadzasz - zapraszam do merytorycznej dyskusji. Albo ignorowania wypowiedzi.
11
@Pablit zapewne tak, że media nie konsultują ze sobą tego, żeby ich newsy miały ręce i nogi.
1
@Jakchcesz Dokładnie tak działają słowa: jak napiszesz "Dla mnie wszystkie osoby powinny głosować na PIS (...)" to jest to tylko i wyłącznie Twoje zdanie. Mogę się z nim zgadzać, mogę nie, mogę polemizować, mogę zignorować. Ale nie mogę Ci napisać że jesteś Stalinem bo chcesz żeby wszyscy głosowali na PiS.
Próbujesz kneblować kolegę, który wygłosił (tylko i wyłącznie) swoje własne zdanie. W dodatku bardzo dokładnie to podkreślił niemal na samym początku wypowiedzi. Wyraził swoją opinię takiej formie w jakiej miał ochotę.
Nie baw się w cenzurę kolego. Jeżeli uważasz że @KmN nie ma racji to podyskutuj z nim na argumenty. Wolność nie działa tak, że wszyscy do około mają się zamknąć i wyrażać tylko taką opinię jaka Ci się podoba.