Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
23
Sam podpisał kontrakt niech sam poniesie odpowiedzialność. Nikt go nie zmuszał do odchodzenia z Barcelony.
1
@Jakchcesz Nie wchodzę w dyskusje "Griez na skrzydle". W ogóle nie rozpatruje takiego ustawienia jak Griez biegający przy linii bocznej. Dla mnie sprawa jest jasna jak słońce: boczne sektory są zarezerwowane dla bocznych obrońców (de facto wahadłowych). Napastnik może zejść do boku poklepać albo wspomóc rozegranie ale robi to aby zrobić przewagę a nie żeby budować atak. On jest dodatkiem do wahadłowego - nie odwrotnie. Dlatego jest mi szczerze obojętne gdzie na kartce wpisze się nazwiska zawodników.
Nie rozpisuję też pomocników na 6 i 8 czy ofensywnego, defensywnego itp. Z założenia Busi jest "najbardziej cofniętym" co jednak nie znaczy że defensywnym (takiego w drużynie nie mamy). Druga linia ma przejąć kontrole nad meczem. Ma podejść na tyle wysoko by uniemożliwić wyjście z szybką kontrą i ułatwić pressing bez nadmiernego biegania i być na tyle mobilna aby uspokoić grę i pozwolić kolegom na zorganizowanie się zarówno w obronie jak i w ataku.
1
@Jakchcesz MatS - S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Busi, FdJ, Arthur - Messi, Suarez, Griezmann
Mając na ławce Wague, Juniora, Umtitiego, Rakietę, Vidala i Dembele można spokojnie pokombinować różne warianty. Do tego jest Semedo (moim zdaniem zbędny), Alena oraz nieograny Todibo. Ciężko oczekiwać jednak że ktoś z tej trójki da jakąś wartość dodaną drużynie.
0
@Copernicus Nie mam pojęcia czy jest takowa ekipa. Może Bayern bez Lewego? Ale nie bardzo oglądam ich spotkań więc ciężko mi ocenić. Raczej zgaduje.
Nie w tym jednak rzecz. Wystawianie 6 pomocników kosztem napastników to też - jak by nie patrzeć - skrajność. Chodzi mi tylko o obalenie poglądu, że trzeba bić w ilość i jakość ataku bo bez tego "gramy defensywnie". Zawsze najlepszy jest złoty środek.
e: nie widzę problemu z takim składem - chętnie zobaczyłbym taki eksperyment. Nie sądzę aby przyniósł podobny efekt co w reprezentacji Hiszapnii - to jednak daleko niższa jakość od tamtego składu.
2
@amanter skąd wymyśliliście tego Neymara zbawcę w LM? O.o
4
@kibic1899 Bo oni nie mieli napastnika w formie, który dałby więcej niż którykolwiek z 6 pomocników. Ale to nie ma znaczenia - da się coś zrobić i bez napastnika. I wygrać wysoko tez. Chodzi mi tylko o to, że sporo osób tutaj na siłę chce wpychać do składu 3-4 napastników kosztem drugiej linii, która jest dużo ważniejsza w naszym systemie gry.
5
Czytam te narzekania na urazy napastników albo widzę przedziwne składy z ustawieniem w stylu 424 i zastanawiam się skąd się biorą takie naiwne pomysły i żale?
Ktoś pamięta Euro 2012? Kto wygrał? Jaki był wynik np. w finale? Na czyich zawodnikach opierała się gra i skąd taki pomysł na grę?
Przypomnę tylko skład: Casillas, Arbeloa, Pique, Ramos, Alba, Busquets, Xavi, Xabi Alonso, Fabregas, Iniesta, David Silva
Ilu napastników widzicie? Uświadomcie sobie wreszcie - to nie ilość napastników decyduje o tym jak wygląda gra i ile bramek pada. O tym, że brak jakości w drugiej linii (kluczowej) powoduje, że najlepsi napastnicy niewiele znaczą przekonuje się już od kilku lat reprezentacja Argentyny. Oczywiście można grać pomysłem "dzida do przodu" ale jakoś taki schemat nie pasuje do Argentyny z Leo. Do Barcelony też nie.
1
@Salwik92 na 200%! "PSG nie stać żeby go trzymać"
0
@ksobi Dziennikarze zawsze piszą to co się sprzeda. To takie dziwne? Dlatego często się powtarza że czekamy na oficjalkę i nie nakręcamy się. Jeżeli kupujesz te bzdury, to przepraszam bardzo ale pretensje możesz mieć tylko do siebie.
3
Miłego dnia panowie :)
0
@NaFazieHitman wzajemnie
1
@NaFazieHitman Nie czekam i nigdy nie czekałem
3
@NaFazieHitman dobry wieczór :)
3
@ViscaBarca123 Na transfermakrt widnieje w ich rezerwach, więc chyba nie zrobił najlepszego biznesu uciekając ze La Masii
0
@SeeleyBooth @Dzemix111 setka użytkowników już poleciała sprawdzać WP i Onet. Druga zamawiać koszulki. Ehhh nie dacie ludzi wkręcić ;P
0
@dzagos 21 chyba
0
To prawda że wypożyczamy Thiago?!? O.o
0
@PopekMonster 00:01
0
@Janiama Bez obrazy ale nie wierzę aby Andrzej Strejlau powiedział cokolwiek w stylu "W polu karnym zmiana krycia może być tylko w przypadku gdy jest stały fragment gry."
W takiej sytuacji każdy szanujący się zawodnik wyciągałby stopera do boku albo przed pole karne aby ułatwić kolegom wrzucenie piłki. Takie bieganie jako plaster nie ma żadnego sensu.
Już wcześniej pytałem jak sobie wyobrażasz sytuację, gdy jeden ze skrzydłowych schodzi do środka a potem szuka wolnej przestrzeni bliżej drugiej strony boiska? To co? W takiej sytuacji boczny obrońca biega za nim po całym polu karnym? Przecież to byłaby paranoja.
Oczywistością jest, że zawodnicy przekazują sobie krycie. To jest dokładnie to co zrobił S. Roberto. Dwukrotnie. Rozumiem że jak przeciwnik idzie z szybkim kontratakiem to nie ma czasu się ustawić i gonisz swojego. Ale tutaj? Tutaj czasu było pod dostatkiem. Dość by Semedo upominać o powrót do strefy. A to nie jest jednostkowy błąd Portugalczyka - on tak robi od kiedy przyszedł do klubu. I nie jest to pierwsza bramka, którą tracimy w ten sposób.
e: z "Taktyka gry w piłkę nożną" - Andrzej Szwarc - Trener koordynator Pomorskiego ZPN
"Celem ustawienia się zawodników jest podzielenie pola obrony tak, aby zmniejszyć zakres działania przeciwnikom przy jednoczesnym zachowaniu możliwości współdziałania w ich kryciu. Jeżeli przeciwnicy zamieniają się pozycjami, to obrońcy przekazują sobie wzajemnie ich krycie na granicy wyznaczonych stref."
"Bronienie mieszane to rozsądne połączenie krycia strefą i każdy swego w jeden system. Na przykład, do krycie ścisłego na całym polu obrony szczególnie ważnego napastnika wyznaczamy najlepszego obrońcę, zaś pozostałym obrońcom nakazujemy krycie w ramach swoich stref."
http://www.pomorski-zpn.pl/storage/app/uploads/public/561/829/8ed/5618298ed59c0276634107.pdf
1
@kibicsportu sędziowie biedę klepią a Wy się czepiacie że kilka euro na boku chcą dorobić!
3
@Mario96w spoko EV powoła ich najlepszych zawodników ;)
3
@Felippe96 w Portugalii okienko jest do 22 września. W Australii do połowy października. A w Peru nawet do 7 grudnia. Nie ma się co śpieszyć z decyzją.
1
@Odesseiron Podobno szykują nowy kontrakt :)
0
@Zieliniak nie ma sensu zakładać, że Szejk czegoś nie może :)
A co do Neymara - prawdopodobnie tak właśnie jest. Ale kto wie?
0
@mrboom Nie wygląda to dobrze. Robimy gigantyczne wyrwy między formacjami. Widać też jak na dłoni, że zawodnicy nie są zgrani.
0
@BarcaKings965212 bardzo chętnie. Inaczej zimą wrócimy do tego cyrku...
0
@SinMistico Kolejne gdybania.
Kto grał wszystko w poprzednim sezonie? Busi i Rakitic. Rozumiem że przyszli do klubu dopiero po odejściu Neymara?
0
@Fabik87 Mnie tam nie zdziwi jak Neymar posiedzi pół roku na trybunach. Nie zaszkodzi mu. Może wywietrzy mu głowę. I jego "otoczeniu" również.
0
@monsterrize nie bawię się w gdybania. Jak zobaczę to zobaczę a jak nie to nie. Ale nie bawią mnie takie dziecinne założenia.
0
@monsterrize Z Neymarem też odpadaliśmy z Atletico i Juve więc Twoja teoria jest jakaś taka mało wiarygodna. No i zapomniałeś się odnieść do tego, że City, które odpada ostatnio wcześniej niż Barcelona - jest od nas mocniejsze. Ciekawe założenie.