Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ściah Nadal nie rozumiem. W jakich sytuacjach może to być prawda a w jakich nie może? :)
@Grzesior667 Jeżeli ktoś ma 4/16 udanych zagrań to równie dobrze może mieć wysoką ocenę (jeżeli te udane zagrania to np. kluczowe podania) albo też słabą ocenę (jeżeli to dryblingi albo główki). To wszystko zależy. Dlatego podkreślam żeby nie skupiać się przypadkiem - na samej ocenie danego zawodnika. Często będzie się przekładała na faktycznie dobrą grę ale czasem statystyka wprowadza w błąd. Takie życie.
10
@damianex10 to "lekarstwo" VAR się nazywa ;)
0
@ściah Proszę o rozwinięcie zdania bo jak zwykle wątek się rozdziela na kilka pomniejszych tematów z postawą Alby w rewanżu z LFC włącznie ;)
0
@Grzesior667 Tyle że whoscored nie odnotowuje zmarnowanych dogodnych okazji. Odnotowuje strzały celne, niecelne, w obramowanie i zablokowane. A jakoś nie chce mi się wierzyć w sztuczną inteligencję, która ocenia czy w danej sytuacji zawodnik zachował się prawidłowo czy nie...
Jeżeli mówimy o dryblingach to mam na myśli udane a nie próby. W tym przypadku masz odnotowaną nie tylko liczbę dryblingów ale też ilość prób udanych oraz nie udanych. Na myśli miałem oczywiście udane dryblingi.
0
@Grzesior667 1. Co ma Alba do tej dyskusji?
2. Kto mówi o próbach dryblingu na 5 obrońców?
3. I jak algorytm potraktuje opisaną przez Ciebie sytuację?
W trzecim punkcie - podkreślam, że moim zdaniem, choć pewności nie mam - algorytm potraktuje ten strzał na plus oceny danego zawodnika. A w mojej indywidualnej ocenie będzie to błąd zawodnika. I to jest własnie sytuacja o której piszę. Algorytm opiera się o statystykę. Nie patrzy na to czy zawodnik podjął najlepszą możliwą decyzję.
0
@Grzesior667 Ciekawe podejście do piłki nożnej. Z tego wynika że lepiej stać i czekać co zrobi rywal niż próbować zdobyć bramkę?
Sorry bardzo ale ja jestem zwolennikiem piłki ofensywnej. Nie ma dla mnie znaczenia czy stracimy 0 czy 4 bramki. Byleby strzelić jedną więcej niż rywal. To tyczy się też obrońców - szczególnie bocznych, którzy w takim zespole jak Barcelona mają więcej zadań w ofensywie niż w obronie.
2
@Zip Matrix rewolucje - tylko Neo jakoś dziwnie wygląda ;)
0
@BigShaq @ściah Ja rozumiem że to ciekawostka. Rozumiem też że ludzie bliżej zapoznani z "systemem" rozumieją o co w tym chodzi. Ale to nie jest dyskusja w pubie przy piwie. Ktoś może jednak odnieść wrażenie że ta ocena bezwzględnie przekłada się na postawę zawodnika w danym meczu - czytaj. jak ktoś dostał 7 a reszta ma 6 to znaczy że był najlepszy w danym zespole.
0
@Grzesior667 Tyle że piłka nożna to taki sport w którym ilość odbiorów i udanych dryblingów nie przekłada się bezpośrednio na wynik. Oznacza to też że grając zachowawczo osiągniesz dużo lepszą notę od zawodnika, który będzie miał np 10 strat ale starającemu się stworzyć okazję kolegom.
Dlatego często powoływanie się na to że X miał ileś-tam strat jest błędem logicznym. Leo czasem ma ich sporo ale wynika to z tego, że szuka okazji do zdobycia bramki. Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.
1
@Grzesior667 Co ma do rzeczy fakt, że każdego ocenia tak samo skoro ta ocena często nie ma nic wspólnego z tym jaki jest wkład danego zawodnika w wynik?
2
@BigShaq @ściah nota na WhoScored to czysty algorytm oparty na ilości udanych zagrań pomniejszony o liczbę zagrań nieudanych. Dla przykładu:
Semedo dał rywalom rzut karny ale miał 5 odbiorów i 3 dryblingi. W efekcie nota 7,8.
Polecam nie sugerować się samą oceną na tej stronie. Whoscored jest dobre do ogarnięcia statystyk zawodnika czy heatmapy ale oceny są często totalnie z czapy.
0
@mekston zabawne jest dopiero jak te same osoby potem się pieklą jak nie chcą im dać czegoś na raty w sklepie.
0
@AmigoBlancos bo Gdybylandia to piękne miejsce. Tylko nic co przylatuje z tej cudownej krainy nie jest argumentem. Ale to temat na zupełnie inną opowieść.
0
@A4ron bo to jest taka logika: jak Ci się nie podoba gra to wywalaj trenera. A tutaj to jest inaczej? :D
6
@szoch6 chłopie idź na to swoje podwórko i nie zajmuj serwerów, bo włosy siwieją jak się te Twoje użalania czyta
0
@liberoFCB Dla Ciebie i Tobie podobnych taki problem to jest pstryknięcie palcem. A prostych rozwiązań nie ma. A przynajmniej nie takich, które nie rodziłoby innych problemów.
0
@liberoFCB zwróciłeś uwagę że problem dotyczy też dwóch sezonów kiedy EV nie było?
0
@Lola120 Powodzenia! Bez stresu - nie ma powodów :)
2
@Kapitan hawk Dlaczego Wrocław? :D
2
@MarshallLAW Też fakt. Łatwo poznać wyższy poziom specjalisty. Zidentyfikował problem zanim ten wystąpił.
1
@ranger3120 Czyli napisali że nie ale wolisz się zapytać na LR? O.o
1
@ranger3120 w specyfikacji napisali, że karta nie obsługuje tego typu pamięci
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Barca_Big_Moment Alba jest na prawej czy na lewej? A jeżeli jest na lewej to czemu na tej stronie jest też Messi?
0
@Avada Kedavra Mnie bardziej podoba się OpenOffice - to taka podróbka :)
0
Wczoraj mocno wahałem się czy oglądać City czy Bayern. Z jednej strony bardzo kusi mnie aby zobaczyć jak wygląda nowe City z Rodri a z drugiej jak wygląda Cou na 10-tce.
Ostatecznie wybrałem Bayern zakładając, że może uda mi się w weekend wygospodarować trochę czasu na mecz City. Mecz był jednak nudny, Cou widoczny ale nieefektywny a ogólnie Bayern nieudolny. Skończyłem więc na PSG.
0
@Croocers Bo to facet wybitnie obiektywny :D
3
Zupełnie nie czaję czemu nie poszedł na wypożyczenie. To że będzie ostatnim do grania w drugiej linii było (przynajmniej dla mnie) jasne jak słońce.
0
@nammah widać ostatnie 3 dni mają wolne w robocie ;)
1
@pax Borussia świetnie zamykała się pod własną bramką. Prób dojścia do sytuacji nie brakowało. Pamiętajmy o tym, że to mecz o 3 punkty a nie dwumecz, który rozgrywa się inaczej.
Suarez był osamotniony. Trudno jednak aby był zagrany z Griezem jeżeli to był w zasadzie ich pierwszy mecz. Ansu też nie pomagał. Chłopak ma wielki potencjał ale LM na ten moment to zdecydowanie za wysokie progi. Tak dobrze zorganizowaną obronę można rozklepać tylko szybką wymianą piłki i zmianą pozycji. A ani nasza druga linia ani atak (a już obie formacje razem) nie miały prawa być zgrane.
Ale widać w naszej grze pomysł i chęci. Widać też braki automatyzmów. To wszystko przyjedzie jednak z czasem - o ile nie będą nas cały sezon trapiły długie kontuzje. Martwi mnie też brak opcji do rotacji na stoperze. De Ligt jest nam potrzebny 100x bardziej niż Neymar. Ale cóż...