Azi

1

@pax Borussia świetnie zamykała się pod własną bramką. Prób dojścia do sytuacji nie brakowało. Pamiętajmy o tym, że to mecz o 3 punkty a nie dwumecz, który rozgrywa się inaczej.
Suarez był osamotniony. Trudno jednak aby był zagrany z Griezem jeżeli to był w zasadzie ich pierwszy mecz. Ansu też nie pomagał. Chłopak ma wielki potencjał ale LM na ten moment to zdecydowanie za wysokie progi. Tak dobrze zorganizowaną obronę można rozklepać tylko szybką wymianą piłki i zmianą pozycji. A ani nasza druga linia ani atak (a już obie formacje razem) nie miały prawa być zgrane.

Ale widać w naszej grze pomysł i chęci. Widać też braki automatyzmów. To wszystko przyjedzie jednak z czasem - o ile nie będą nas cały sezon trapiły długie kontuzje. Martwi mnie też brak opcji do rotacji na stoperze. De Ligt jest nam potrzebny 100x bardziej niż Neymar. Ale cóż...

Azi

0

@BarcaInfo Nie wiesz czemu z boiska zszedł Busi? I to już koło 60 minuty? To była 3 zmiana i w 60 minucie. Trochę duże ryzyko na zmianę bez potrzeby.

Azi

0

@LioMessi10 i co ta noga na linii zmienia? Co to ma wspólnego z duchem gry? Równie dobrze można nakazywać powtórki karnego jeżeli napastnik będzie się zatrzymywał przed oddaniem strzału, drobił czy co tam jeszcze wymyślą.

Azi

2

@JohnA Sytuacja nie jest normalna. W ataku gra Griezmann, który jest w klubie ledwie 2 miechy. W dodatku asystuje mu 16-latek. Suarez nie miał rozegranych nawet 90 minut w lidze. Do tego Leo, który zaliczył pierwsze minuty w tym sezonie i widać to wszystko było bardzo dobrze na boisku. BVB to nie są idioci żeby się otworzyć na nas bez potrzeby. Prób przebicia się pod bramkę mieliśmy naprawdę sporo - ale defensywa rywala zagrała naprawdę dobre zawody. A to nadal dopiero pierwszy mecz.

Azi

6

Ludzie to jest Liga Mistrzów a nie gra z ogórkami w lidze. Remis na wyjeździe jest pozytywnym wynikiem. Nawet LFC Kloppa zaliczył wtopę z Romą, dwie z Napoli a nawet Crvena Zvezda Belgrad potrafiła im dokopać. I to w sezonie kiedy wygrali LM... Przestańcie biadolić jak to jest źle.

Azi

2

@AmigoBlancos Jeżeli porównasz wyniki Kloppa i Valverde na wyjazdach to lepsze ma Valverde.

Klopp: 5 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek - 17/39 możliwych do zdobycia "punktów" - 44%
Valverde: 4 zwycięstwa, 6 remisów i 2 porażki - 18/38 - 47%

Uwzięliście się na te wyjazdy w LM jakby to nie były najtrudniejsze możliwe rozgrywki. Sorry ale nie ma ekipy która leje wszystkich u siebie i na wyjazdach.

Azi

0

@Barca17griezz10 miał być trzecim do Leo i Suareza a z miejsca musiał wejść w rolę lidera ataku.

Azi

2

@sebasek99 Ładnie to wygląda. Mogłoby lepiej, gdyby Griezmann nie nachodził tak bardzo na Arthura. Ale ogólnie nie będę się czepiał francuza. Zadanie na początek dostał karkołomne a wywiązuje się więcej niż przyzwoicie.

Azi

0

Szkoda że nie udało się ściągnąć Kubo.

Azi

0

@snoopdegie Coś w tym jest. Odejście Leo wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne. Na tą chwilę. Czy na koniec kariery trafi do Argentyny? Patrząc na to co dzieje się w tym państwie - raczej nie. Ale gdyby miał przejść z Suarezem do MLS? Czemu nie? Tyle że raczej nie za rok czy dwa. Spodziewam się ze Leo pogra min. do 35 roku życia w Barcelonie.

Azi

0

@DonMatteo901 a jakie to ma znaczenie?

Azi

0

@_catalan przesłuchałem wczoraj w drodze do pracy i muszę przyznać, że raczej ciężko się z nim zgodzić.

Nie wziął pod uwagę jednego bardzo ważnego elementu: otóż Leo jest legendą Barcelony. Odchodząc do jakiegoś rywala, np. City, zwyczajnie zaszkodziłby swojemu wizerunkowi w oczach socios i pokazał wszystkim że dobro klubu nie jest dla niego ważne - to tak jakby samemu chciał psuć swoją legendę. Nadal pozostałby najlepszym zawodnikiem w historii ale to byłoby jakieś takie zbrukane. Nie wierzę aby Leo był gotów na takie zagranie - to nie ten typ człowieka. Zawodnicy tak blisko związani z wielkim klubem zwyczajnie się tak nie zachowują - mogą odejść na emeryturę do Japonii, Kataru, Emiratów, Chin, USA czy nawet do Argentyny. Bo takiej piłki nie traktujemy poważnie i zwyczajnie zakładamy że to piłkarska emerytura. Ale odejście do rywala wywołuje zadrę w sercu kibica.

Azi

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Azi

2

MatS - S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Busi, Arthur, FdJ - Messi, Suarez, Griez

Azi

0

@karci0 Mój wujek często rzuca tego typu teksty. Ten sobie bardzo upodobał :)

Ja znalazłem piękną i mądrą :)

Azi

4

@kerouac Ja tam nie mam wielkich obaw o wynik dzisiaj

Azi

9

@masq Właśnie dlatego, że powiedział prawdę

Azi

3

@Osioł "Nie szukaj ładnej. Szukaj mądrej. Za kilka lat i tak nie będziesz mógł na nią patrzeć

Azi

5

Obstawiam że do 18-stki nie załapie się Pena, Wague, Alena i Perez

Azi

0

@lucca87 Sypało się już w pierwszym sezonie Lucho. Szanuje LE ale sukces w pierwszym sezonie to w większej mierze zasługa Xaviego niż trenera. To Generał ratował drużynę po Anoeta i konflikcie z Leo, kiedy Lucho w zasadzie mógł się już pakować.

Azi

0

@lucca87 Nie mówię że złe. Za to bardzo wybiórcze jeżeli będziemy udawali że w ostatnim sezonie Lucho nie graliśmy w LM :P

Azi

3

Leo (wreszcie) zagra czy to tylko taki zabieg aby zaskoczyć rywala?

Azi

0

@lucca87 dwa pierwsze sezony
Z: 6 (3) - 66,7% (60%)
R: 2 (0) - 22,2% (0%)
P: 3 (2) - 33,3% (40%)

Nadal matematyka się nie spina ;)
W finale gra się na neutralnym terenie (zazwyczaj) więc ciężko tutaj przypisywać którejś drużynie "wyjazd"

Azi

0

Azi

1

@daniel32778 Wyjazdy Lucho (LM)
PSG (porażka 2:3) - faza grupowa
Ajax (2:0)
APOEL (4:0)
City (2:1) - faza pucharowa
PSG (3:1)
Bayern (2:3) - koniec 1 sezonu

Roma (1:1) - faza grupowa
Bate (2:0)
Bayer (1:1)
Arsenal (2:0) - faza pucharowa
Atletico (0:2) - koniec 2 sezonu

Borussia M. - (2:1) - faza grupowa
City (1:3)
Celtic (2:0)
PSG (0:4) - faza pucharowa
Juve (0:3)

zwycięstwa: 8 (w tym w fazie pucharowej: 3) co daje 50% (43%)
remisy: 2 (0) co daje 0,125% (0%)
porażki: 6 (4) co daje 0,375% (57%)
Bramki: 26:23 (9:14 !!!!)

Nie są to super wyniki. I na pewno nie wygrywaliśmy 3/4 spotkań...

Azi

0

@Jordi10 mnie to bardziej przypomina taką rozgrzewkę


Azi

0

@Rewolucja123 Od jakiś dwóch sezonów nie oglądałem chyba żadnego meczu BVB. Oni teraz grają z kontry?

Azi

1

@pax Przy pierwszej straconej bramce nie czepiałbym się nikogo (albo czepiał się - na siłę - wszystkich). Tutaj trzeba podkreślić jak genialny był to atak. Tym bardziej niespodziewany, że rywal ogólnie wyglądał słabo.

OK - Arthur powinien kryć rywala. OK - Alba powinien złapać Gameiro na spalonego. Ale tak między Bogiem a prawdą: tutaj cała drużyna zaspała. Sam fakt, że Rodrigo dostał podanie obciąża już naszych zawodników. Zostawiliśmy dziurę między formacjami, więc rywal ją wykorzystał. To były dwa podania. Dwa bardzo precyzyjne zagrania i strzał od słupka. W tej akcji wyszło im wszystko perfekcyjnie. Ale takich akcji w sezonie próbuje się bardzo dużo a udaje się bardzo, bardzo mało. Mieliśmy więc zwyczajnie pecha.

Co do Semedo - to wezmę go w obronę. Nie spodziewam się po nim że zacznie grać solidnie ale wczoraj wypadł i tak o wiele, wiele lepiej niż zwykle. W tym sezonie obrona nam nie leży, ale Portugalczyk to wreszcie nie był to zawodnik widmo. Pojawiał się w ataku i mógł nawet skończyć z bramką. A że w obronie są błędy - były, są i będą. Taki to zawodnik.

Azi

5

Cillessen: "Ale bym sobie posiedział na ławce w Barcelonie"

Azi

1

@mortistheaxe może pojedzie z drużyną to zobaczysz jak spaceruje przed meczem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?