Azi

6

@xJLx temat nie jest zero-jedynkowy. Praca to nie jest miejsce do wygłaszania tego typu poglądów. Ale praca nie jest też miejscem do akcji typu "Włączanie LGBT jest obowiązkiem każdego z nas".

Jak dla mnie sprawa jest prosta - obie strony popisały się tutaj straszliwą głupotą. Ale większą winę stawiałbym jednak po stronie Ikea, która jako wielka firma powinna jednak "być mądrzejsza" niż jej pojedynczy pracownik.

Cała akcja został niepotrzebnie nagłośniona. Nie wynika z tego nic pozytywnego a rodzi jedynie konflikty.

Azi

0

@Deathwing112 mnie tam pkt nie bolą. Bo ich nie mam :p
Prawko robiłem 13 lat temu. Robię 15-20 tyś. km rocznie _ głównie w trasie - i jakoś mandatów mi nie dają. Do tej pory dostałem jeden w pierwszym roku po zrobieniu prawka, kiedy byłem młody, głupi i naiwny ale wydawało mi się że wręcz przeciwnie ;)

Kwestia mandatów: nie wysokość kary jest ważna ale poczucie że możesz jej uniknąć - tzw. upiecze mi się. Im trudniej tym skuteczniej kara działa. Ja chciałbym aby było miejsce gdzie wrzuca się filmik z kamerki a nagrany kretyn z miejsca dostaje mandat. Ale niestety nie ma czegoś takiego.

Azi

0

@michaleu fajne. Taktyk

Azi

1

@Janiama chciałem zagłosować na Ramosa i mi się telefon zawiesił. To był znak!

Azi

0

Toż to transfer sezonu. A ten zapomniał :P

Azi

0

@BigShaq talent na pewno ma nieprzeciętny. Zobaczymy czy ma poukładane w głowie.

Azi

0

@Janas11224 Fajnie że mamy de Jonga ale to jeszcze za mało. Arthur ma notorycznie problemy mięśniowe. Podobno nad tym pracują - zobaczymy co z tego wyniknie. Ale na dziś nie da się określić kto będzie grał ile i kto będzie tworzył trzon zespołu. W pierwszych meczach zagrają zapewne Busi, Rakitic i de Jong, bo są dużo lepiej przygotowani niż Arthur, który w zasadzie nie odbył chyba normalnego treningu. Podobnie Vidal. Ewentualnie Puig może zagrać.

Ale: jeżeli nie będziemy grali płynnie na całej długości i szerokości boiska ORAZ zawodnicy nie będą wychodzili do podań tylko będą stali i gapili się co robią koledzy to kogo byś nie postawił w drugiej linii - będzie źle. Busi gra dobrze tylko wtedy, gdy nie musi dużo biegać. Jeżeli musi asekurować dwóch zawodników i sporą strefę to z jego motoryką nie dziw się że wygląda słabiej. Ogólnie my nie umiemy się bronić a dobrze wyglądamy tylko z piłką. To widać nawet w tych 4 meczach, które ogólnie rzecz biorąc były mega chaotyczne i niewiele da się z nich wyciągnąć informacji. Na pewno nie mają nic wspólnego z planem na ten sezon. Podobnie zresztą jak te zeszłoroczne. I dwa lata temu.

Jak to mówią: pożyjemy, zobaczymy.

Azi

0

@daniel32778 i co z tego wynika? O.o

Azi

0

@Janas11224 Nie no pełen szacunek jeżeli po 4 meczach presezonu jesteś w stanie określić kto przez najbliższe 10 miesięcy powinien tworzyć kręgosłup zespołu. I w dodatku jest tam zawodnik, który nie zagrał w żadnym z tych 4 spotkań! Wow!

Azi

3

@kenneth99 Cou - Messi - Puig

Azi

0

@barteq Geniuszu: to Ty odpisałeś na mój komentarza a nie ja na Twój. I nie interesują mnie Twoje dyskusje z Avada. Więcej - nawet tego nie czytałem.

Po Twoim wpisie widać wyraźnie że nie ogarniasz tego co się dzieje.

Azi

0

@barteq obraziłem Cię gdzieś? O.o
Sorry ale jeżeli będziesz udawał idiotę to nie zdziw się jak potem tak Cię potraktują.

Dobrze wiesz o co chodzi, więc daruj sobie takie teksty i powyższe mądrości.

Azi

0

@barteq nie rżnij głupa. No chyba że faktycznie masz problem ze zrozumieniem swojego rozmówcy.

Azi

1

@barteq i dzięki temu nic później w europie nie ugraliśmy. Nikt nigdy nie twierdził że "era Pepa" będzie trwała wiecznie. Ale odeszliśmy od naszych fundamentów i teraz ponosimy tego konsekwencje. Tyle że Wy na siłę próbujecie zwalać winę za ten stan rzeczy na nieodpowiednie osoby.

Azi

0

@David00 nie zgodzę się z Tobą bo w drugim meczu w pierwszej połowie nie byliśmy słabsi. Tyle że totalnie nieskutecznie. Liverpool nie zasłużył na 0:3 w pierwszym meczu.

Przed tym dwumeczem napisałem że od wyniku ważniejsze jest aby rywal wracał do domu z przekonaniem że został zniszczony. Wynik wskazuje na taki stan ale gra już zupełnie nie. LFC czuł się pokrzywdzony więc wyszedł na noże w rewanżu.

I teraz wracamy do tego co jest kluczowe: dlaczego pomimo dobrych wyników jednostkowych nie ma sukcesów w LM?
Bo nie niszczymy rywala. Jak graliśmy finał LM z MU to po godzinie gry Rooney mówił że już wystarczy - wygraliśmy. Dziś tak nie ma bo nie mamy klasowego środka pola. Jeżeli druga linia zdominuje rywala to choćby w ataku grał kulawy Suarez to będziemy wygrywać. W każdym innym przypadku rywale będą nas spychać tak jak to zrobił Liverpool.
Przestańmy więc biadolić na Rakitica i męczyć transfer Neymara. Nam potrzeba kontroli nad meczem a nie armat. I tak w europie jest mało drużyn, które zdobywają więcej bramek. Ale to nie ilość bramek jest u nas ważna ale fakt zniszczenia rywala.

Azi

0

@barteq ten tryplet to zasługa magii MSN i negocjacjom Xaviego, dzięki którym nie wywalili Lucho po wtopie na Anoeta. I od tego czasu nasza gra kuleje. Do klubu dorwali się ludzie, którzy chcieliby grać bardziej bezpośrednią piłkę zupełnie olewając podwaliny stworzone przez Cruyffa. Po kilku latach bez sukcesów w europie nagle się budzimy z ręką w nocniku - że to nie działa i tak się nie da. Tyle że Leo ma już 32 lata, Busi też najlepsze lata ma za sobą. W środku pola nie ma jakości a gra wygląda fatalnie.

Ale to przecież wina Valverde...
No i Rakitica!

Azi

0

@Drozdu7 do środka pola to jest Busi, de Jong, Arthur i Rakitic. I brakuje piątego, którym powinien być Puig (grając głównie w rezerwach). S. Roberto będzie musiał grac na prawej obronie. Wague nie prezentuje jeszcze dostatecznego poziomu a o Semedo to szkoda nawet gadać. Vidal to wojownik - przydaje się - ale nie jako kręgosłup zespołu. Alena powinien iść na wypożyczenie. Na środek pola jest za słaby a na grę wyżej nie ma szans. Cou nie jest pomocnikiem. Najlepiej gra na pozycji Leo, którego jakoś do pomocników nie zaliczamy.

Azi

1

@bialagora niech idzie. Mała strata. Bardziej mnie boli strata Kubo niż Neymara.

Azi

4

@FC1899Barca jak fifa zła to może być football manager. Zrealizujesz się i nie będziesz nam opowiadał swoich pięknych wizji :)

Azi

0

@hoeniker Pierwszy mecz wygraliśmy 3:0.
Nie patrz na jedno spotkanie. Ci sami zawodnicy grają co 3 dni przez cały sezon. I akurat Vidal nie jest w tym zestawieniu wartością dodaną. To wojownik ale jednocześnie bardzo łamie linię przez co ułatwia rywalom wyprowadzanie akcji. Jeżeli dodamy do tego Busiego, który jest dużo wolniejszy niż w zasadzie każdy z rywali to wychodzi jedno wielkie bagno.

Jest nadzieja że Arthur będzie zdrowy i stworzy dobry zestaw z de Jongiem. O ile jakiś kretyn nie sprzeda Rakitica bo efekt będzie ten sam: w drugiej połowie sezonu przemęczona druga linia.

Azi

4

@mesi8191 chyba o 18:00

Azi

0

@Avada Kedavra pytałeś go?

Azi

1

@Geble a czego się spodziewasz jak sprowadzasz do kluczowej strefy zawodników typu Vidala? O.o
Busi nie musiał biegać bo miał tylko kawałek boiska do pokrycia a jak gra się przenosiła w inny sektor to też ustawiał się tak aby rywal za łatwo nie wyszedł z kontrą. Teraz nasza druga linia nie trzyma poziomu. Łamie się co chwilę a do Busiego ma się pretensje że jest za wolny...

Paranoja. Masz jednego z największych geniuszy na swojej pozycji w historii piłki i masz do niego pretensje że nie prezentuje czegoś czym nie dysponuje. To tak jakby mieć pretensje do Leo że wygrywa za mało główek. To są zawodnicy pod których układasz zespół. Ale my nie mamy z kogo układać...

Azi

2

@cyron1 Rakitic nie jest ideałem. Daleko mu do tego co grał Xavi albo Iniesta. Ale na bezrybiu i rak ryba. A my potrzebujemy jakości w drugiej linii żeby wrócić do tego co graliśmy 10 lat temu. Oby Arthur był zdrowy bo z de Jongiem wreszcie będą jakieś opcje do zmian w środku pola i Rakitic z Busim nie będą musieli grać wszystkiego.

Azi

1

@hoeniker Nic się nie zgadza. Przez ostatnie kilka sezonów do pierwszej drużyny nie dołączył nikt kto wziąłby na swoje barki ciężar gry. A Ty oczekujesz stanu jaki był tylko z dużo gorszymi jakościowo zawodnikami.

Nasza siła to druga linia. Myślisz że czemu cały poprzedni sezon Rakitic i Busi nie byli zmieniani? Bo nikt nie zbliżył się choćby połowicznie do poziomu jaki prezentują (który i tak jest dużo niższy niż było za Pepa). Nie mamy jakości w kluczowej strefie a Ty oczekujesz genialnych rezultatów. To tak jakbyś z uporem walił sobie dłoń młotkiem z nadzieją że w końcu poczujesz radość a nie ból. To jest po prostu głupie.

Azi

1

@hoeniker Tylko że LFC był w tym roku a Roma rok temu :P

I to co najważniejsze: nasza siła zawsze zależała od jakości naszej drugiej linii. Xavi odszedł lata temu, Iniesta w zeszłe lato. W ich miejsce pojawił się Rakitic, który jest świetnym zawodnikiem ale to nie jest Xavi czy Iniesta. Do tego Vidal oraz mający ciągłe problemy mięśniowe Arthur. A Ty piszesz brednie o najmocniejszej kadrze od lat...

Azi

1

@MesQueUnClub_87 Właśnie miałem coś takiego napisać :D

Azi

2

@BarcaInfo Poproszę o Neymara + pewną sumę pieniędzy na pokrycie jego pensji. Wyślemy im autogr... a niech stracę! KOSZULKI!!!! NOWE!! Rakitica, Dembusia i Umtitiego. Z autografem. Takie przepocone. Niech poczują poważną piłkę ;)

Azi

2

@insp1re może dlatego że na prawej obronie nie ma żadnego konkurenta? :D

Azi

9

@damianex10 to będzie czarnoskóra dziewczynka. A jego "rodzicami" (tfu! opiekunami!) będzie para azjatyckich gejów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?