Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@messi564 Fekir oraz Gundogan. W dalszej kolejności Willian, Cavani, Silva, Falcao
Ale żaden nie nadaje się do pierwszej 11. To tylko ewentualne wzmocnienie ławki rezerwowych i tylko z uwagi na duże doświadczenie. Ale marna szansa aby zgodzili się na niską pensję skoro mogą porządnie zarobić na emeryturze w Chinach, USA czy nawet Japonii.
0
@Kajtek77 "nie liczy się długość ale technika" :p
0
Komentarz usunięty
0
@pero1983 z innymi silniejszymi od nas też nie. Jeżeli nie mają gorszego dnia. Włosi grali "wrzutki" na 5 naszych obrońców. To się wybroniliśmy jakoś. Z Hiszpanią to już nie przeszło. Różnica w umiejętnościach jest widoczna gołym okiem nawet ja się nigdy nie widziało żadnego z tych zawodników.
0
@Bartek22 wiesz co to jest ocena subiektywna? Lepiej się zapoznaj z definicją bo robisz z siebie co raz większego głupka.
0
@Jasy jestem ekonomistą z wykształcenia. Odróżniam zysk od przychodów ;)
Nie wiem co autor miał dokładnie na myśli pisząc o przychodzie. Jestem jednak pewien że nie chodzi o zysk jako taki. Kluby nie muszą mieć zysków. Chętnie zapoznam się bliżej z warunkami FFP ale nie bardzo mam dobre źródło a nie mam czasu się na tym bardziej skupić.
1
@Mns21 lepiej w presezonie jak latać gdzieś na mecze towarzyskie w trakcie sezonu.
3
@RosjaninBut dlaczego? Ogólnie poglądy socjos daleko odbiegają od tego co na LR jest powszechne.
0
@Jasy Raczej nie. To że przychód jest gigantyczny to wiadomo. Ale koszty również. Szczególnie pensje które też są przecież raportowane. Nie sądzę aby kluby musiały się dokładnie spowiadać ze swoich finansów ale muszą udokumentować większość wydatków i udowodnić że posiadają stałe dochody pozwalające na ich pokrycie.
0
@michal26 zwykle jak piszemy o transferze z klubu to podaje wyliczoną kwotę minimalną.
Co do przychodów to tutaj jest gorzej. Nie wiem jak UEFA weryfikuje te dane i jaki wpływ mają wydatki na płace.
1
@MrShakira
@michal26
Klub nie może wydać więcej niż 30 mln ponad udokumentowane przychody w okresie ostatnich 3 sezonów.
Jeżeli patrzysz na transfery to musisz brać pod uwagę również amortyzację zawodnika.
Przykład: transfer X kosztował 50 mln euro. Umowa na pięć lat. Po roku możesz go sprzedać za 40 mln (4/5 wartości) i wyjdziesz na zero. Nie opłaca się go sprzedawać taniej bo to wpłynie negatywnie na bilans. Jeśli nie możesz go sprzedać po sezonie za 4/5 ceny wyjściowej to lepiej go wypożyczyć i sprzedać po kolejnym sezonie (status jak u Gomesa).
Warto też przeczytać:
https://www.fcbarca.com/78519-wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-finansowym-fair-play.html
0
@kodi77 a świstak siedzi i zawija je w te sreberka
2
@kodi77 na lewej obronie? To lepszy absurd niż wciskanie go do pomocy :D
0
@robsesh jestem niezadowolony od jakiś czterech sezonów. Tylko nie wyżywam się na Valverde jakby miał odpowiadać za błędy innych osób.
1
@IronSanHybrid pierwsza część jest zdecydowanie najlepsza. Dalej seria jest już zbyt niewiarygodna. Ale ogląda się nadal dobrze.
0
@Deraxium Ty widzisz kogo ostatnio zakontraktowali do rezerw? I oczekujesz sensownych transferów? Optymistą pełną gębą :)
0
@antylegionista ja tam bym się nie taplał publicznie w błocie dla kasy.
0
@sintesox ta. Na pewno podpisali papiery które byłyby dowodem na nielegalne kontakty z piłkarzem innego klubu... Baju baju.
1
@Rewolucja123 wszędzie zarobi. Ale oni czekają aż mu podniesiemy ofertę. Nie róbmy tego. I tak powinien do nas trafić. A jeżeli wybierze kasę to znaczy że nie jest wart aby grać w Barcelonie.
3
Z jednego powodu ta afera z Neymarem bardzo mnie cieszy. De Ligt widzi że PSG to trochę śmietnik i raczej nie jest to klub marzeń. I że kasa to nie wszystko.
1
@daro22 gratulacje ociec!
1
@Dejvv Bartomeu zostań prezesem Realu. Please!!!
0
@Artem33 następnego dnia po obejrzeniu nie pamiętałem o czym były odcinki. To oznacza że ten sezon był beznadziejny.
0
@Rewolucja123 Ja zbieram kasę! ;)
1
@cracker wymiana mega utalentowanego zawodnika na no nama będącego fanem największego rywala. To mniej więcej oddaj poziom jaki prezentują pracownicy Barcelony :'(
0
@Coutinho007 Miałem nadzieję że to będzie walczak typu Vidala. Na jego wielkie umiejętności nigdy nie liczyłem.
1
@Coutinho007 nie pamiętam żeby zawalił nam jakiś mecz. Nie dał rady - to nie wstyd. Odszedł chyba po sezonie i większość kasy udało się odzyskać. Jak na eksperyment to mało stratni byliśmy. Ale ja nie robiłem sobie z nim wielkich nadziei.
e: jeżeli ktoś mnie mocno rozczarował to np. Caceres. Ale to są jednosezonowcy. Przychodzisz, okazujesz się za cieńki i już Cię nie ma.
Song!
9
@LuisSalvano Xiaomi
0
@joloskyy ciężko ocenić czy był najsłabszy skoro naszym zawodnikiem był wyłącznie na papierze :P
0
@Coutinho007 mnie osobiście jakoś bardzo nie rozczarował. Jeżeli już to Hleb