1

@kanver_ Jakby ta trójka odeszła to klub zarobi ponad 100m, a do tego wraz z odejściem Lewego zwolni lwią część budżetu płacowego.

Też jestem zdania, że Barca zasługuje na nowy początek i świeżą krew;)

Grimaldo, Bastoni, Nusa/Schjelderup, Fisnik Asllani to powinny być opcje priorytetowe

0

@BojanKriKicz Tam zabrakło skrzydła bo Martin grał bardzo nisko, a Rapha nie grał szeroko

Ogólnie Inter gra Catenaccio, ale nie faulują tak ostro jak Materace

0

Ciekawe czy fdJ by odnalazł się w obecnym PSG

0

@lef5 Wina Flicka jest minimalna bo jedynie mógł dawać częściej odpoczywać Pedriemu, Yamalowi czy Raphinii.

Z tym składem wyciągnął max potencjału

1

@Riguelme Bastoni, Grimaldo/Cancelo, Nusa/Schjelderup, Fisik Asllani

Całość realna tylko musi odejść Lewy, Fati, Christensen, Pena, Ter Stegen

Wtedy zwolni się miejsce w budżecie płacowym, a zakładam że uda się sprzedać kilku zawodników.

0

@tomek8756 PSG Bayern nadrobi z nawiązką

0

@Aequlibre Najbardziej by pasował Fisnik Asllani do tego co chce grać Flick

0

@derus W pierwszym meczu Kovacs też sędziował podręcznikowo!

0

Lenglet dzięki bracie!!! VeB! Cule do końca życia:)

0

@draxidox Trzeba nacisnąć szturmem od pierwszych minut to się chłopak podpali bo mentalnie to jest placek

0

@BORO_12 Nie jestem hejterem Lewego, ale po prostu w tym wieku Ferran daje więcej jako niekoniecznie lepszy napastnik tylko dodatkowy gracz z pola, który wnosi więcej intensywności pressingu i walczy w odbiorze czego nie robi Lewy.

Uwielbiałem Lewego w BVB, później grał jeszcze lepiej w Bayernie, ale jego czas już mija to nie jest ten zawodnik co sześć lat temu.

Barca musi kupić Fisnika Asllani'ego bo jest idealnym następcą Lewego. Po prostu brak mobilności jest tutaj największym minusem, ale rozumiem, że metryki nikt nie oszukał.

Niech wejdzie z ławki i strzeli bramkę, tego mu życzę.

0

@beter2 Olmo też jest rozgrywającym tylko gra nieco wyżej bracie. Nawet jak odetną Pedriego to Yamal, Cancelo czy Olmo mogą zrobić akcję po której padnie bramka.

fdJ to słabsza wersja Pedriego dlatego Bernal lub Gavi są lepszym rozwiązaniem do środka pola na takie fizyczne mecze.

Nie zapominajmy też jak słabo fdJ wygląda w fazach przejściowych jak gubi krycie i przy kontrach rywala jest spóźniony i zagubiony jak dziecko we mgle.

fdJ powinien grać pod koniec meczu jak przewaga będzie po stronie Barcy, żeby trzymać piłkę.

1

@BORO_12 Lewy po prostu nic nie daje w obronie bo nie wraca. Po jego pasywności (brak doskoku) Cubarsi zawalił mecz.

Lewy nie pasuje do takiego grania od pierwszej minuty bo intensywność gry go przytłoczy, a sam jest statycznym napastnikiem co do stylu Barcy nigdy nie pasowało.

Aczkolwiek jego obecność się przyda w końcowej fazie meczu bo może powalczyć o górne piłki

1

@Natalia12345 Nie pierwszy raz się pomyle, ale według mnie Gavi i Fermin mieli konflikt o tę samą dziewczynę. Oby dziś pokazali jedność bo byli oddanymi przyjaciółmi od dziecka ;)

1

@beter2 środek pola oddany bo nie ma fdJ?

Czy zdajesz sobie sprawę, że środek pola wygrywa ta drużyna, która fizycznie narzuca większą intensywność gry?

W PSG cała trójka doskakuje non stop po stracie piłki, a Frenkie stoi i się przygląda po czym wraca truchtem na połowę.

To nie jest zawodnik do dominowania środka pola, takim jest Pedri. Do tego trzeba mieć dwóch takich graczy jak Gavi i Fermin żeby zmielić na popiół intensywnością rywali.

0

Ja lubię Cholo i poszczególnych graczy Atletico, ale jego styl gry jest zaprzeczeniem hiszpańskiej szkoły gry w piłkę.

Jakby trafił do Interu, albo Juve to by zrobił lepsze wyniki bo to idealne miejsce pod jego wizje piłki

0

@JANEK2014 Wystawił najlepszy możliwy skład do walki z Materacami!

1

@BORO_12 Lewy nic nie dał w pierwszym meczu dopiero jak zszedł to drużyna zaczęła grać szybciej i nieprzewidywalnie.

Lewy się przyda w drugiej połowie jak będzie musiał walczyć o główki

1

Gavi Pedri Fermin to powinna być docelowa pomoc Barcelony na lata. Do stylu gry Flicka (dynamiczne fazy przejściowe) lepszych pomocników nie dostaniemy. Zabójczy pressing i kontrola w środku, kreatywność i fizyczność.

Do tego Cancelo będzie dzisiaj miał pełną swobodę na lewej flance, a jeden z pivotów Gavi/Pedri będą asekurować te flankę z Martinem.

Yamal musi współpracować z Kounde tak jak w ubiegłym sezonie do tego Fermin i Ferran potrafią zagrać zespołowo, a to będzie kluczem żeby stwarzając zagrożenie z jednej strony zyskiwać przewagę liczebną po podaniach na jeden kontakt

Drużyna musi zagrać agresywnie, odważnie i bez skrępowania, jakby udało się strzelić do 20' to jestem przekonany, że uda się remontada!

0

@mati15d Najlepsze wyjście bo Rashford jest cienki w grze pozycyjnej. A do tego Cancelo lepszy w czytaniu gry i poza dryblingiem potrafi grać kombinacyjnie;)

0

@fotohobby Najlepsza możliwa opcja bo Ferran daje intensywność, a Lewy z ławki daje wykończenie i obronę stałych fragmentów gry

0

@partymaker Gavi Pedri Fermin w środku pola to może być gamechanger! Intensywność pressingu i walka wręcz z Materacami.

A niektórzy pisali fdJ od początku na kontry Materacy...

Flick jest fachowcem i jakby miał pełny skład jaki tylko chce to byłby pionierem w tej branży!

0

@konajoncek Cancelo bo gramy na czterech pomocników. Jeden z pivotów będzie asekurować lewą obronę

8

Gavi Pedri Fermin to powinna być bazowa trójka w pomocy, zabójczy pressing, kontrola i fizyczność!

Dobry skład, Lewy i Rashford nie pracują w defensywie dlatego nie mogą wejść od początku.

Mamy czterech pomocników dlatego Atletico nie ma prawa przejąć środka, Gavi Fermin Ferran będą gryźć trawę i kopać po kostkach Materacy.

Do tego lewa strona jest dużo lepiej zabezpieczona bo Gavi/Pedri będą zbiegać do lewej flanki asekurować naszego wingback'a Cancelo tak jak to robi PSG Lucho.

Cancelo i Yamal muszą szukać szerokości, wchodzić w pojedynki biegowe, ale też grać na ścianę z partnerami bo Fermin, Olmo, Ferran czy Gavi są zdecydowanie bardziej mobilni dlatego mogą grać bardziej wertykalnie.

Niech cała drużyna zagra z pasją i poświęceniem, nawet jeśli odpadać to na własnych warunkach! VeB!

0

@addept Lewy lepiej wygląda z ławki. Od początku Ferran jest lepszym wyborem

0

@meg23 Bayern nie jest lepszy od PSG zobaczysz to w potencjalnym półfinale.

0

@ali3gator Tak, Barca dużo lepiej gra jak ma mobilnych graczy z przodu. Ktoś musi wyjść do Yamala żeby go wspierać w grze kombinacyjnej na skrzydle, a Ferran też więcej daje w obronie bo wraca i pressuje.

2

Ferran musi wyjść od początku bo potrzeba intensywności pressingu, to samo Gavi i Fermin wściekłe psy spuszczone ze smyczy.

Jak Atletico zostanie przyparte do muru taką agresją i fizycznością to może się pogubić i szybko stracić gola.

Do tego lepiej żeby szybcy zawodnicy byli od początku bo wtedy będzie najwięcej faz przejściowych i takie kontry Materacy prędzej zneutralizują właśnie biegacze niż Lewy, de Jong czy Rashford którzy powinni wejść w drugiej części gry jak mecz stanie się mniej taktyczny

0

@addept Lewy to lepiej żeby wszedł w drugiej połowie bo jego brak doskoku w pressingu będzie kulą w nogi, tak samo Rashford lepiej żeby zaczął na ławce i wszedł jak mecz się otworzy.

0

@turhiay UEFA chce im oddać z nawiązką za Real (double touch)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?