@maatiixx Benfica go puści za 20-30m bo umowa Schjelderupa obowiązuje do czerwca 2027 i nie chce jej przedłużyć. Poza tym wykazywał chęć dołączenia do Barcy co ułatwia potencjalne negocjacje.
@maatiixx Schjelderup za 20-30m przy zacznie niższej pensji to lepsza opcja. Chociaż jakby Rashford zaczął biegać, poświęcać się dla zespołu i wracać do obrony to myślę, że go mogą wykupić.
@kanver_ Szkoda Pedriego bo powinien odpoczywać po tych problemach mięśniowych. Trochę Flick źle to rozegrał, ale widać, że chcą jak najszybciej zamknąć temat mistrzostwa dlatego koniec końców musimy być świadomi, że Flick nie robi tego celowo :/
Yamal dobrze, że został do końca bo jest w niesamowitym gazie. Ale Pedri po problemach mięśniowych nie może grać całego meczu...
Flick zdjął Fermina, Balde i Ferrana ale nie musiał ich wcale zdejmować ważniejsze było pozwolenie Pedriemu na jak najdłuższy odpoczynek przed rewanżem we wtorek.
Hansi jesteś genialny za te wyniki z przeciętną kadrą, ale rotować składem to musisz się uczyć od Lucho
@Lukas82 Pedri i Yamal powinni częściej odpoczywać tutaj się zgadzam. Nie rozumiem dlaczego Flick za każdym razem ściąga tych samych zawodników, fakt te jego zmiany są przewidywalne
Na przykładzie dzisiejszego meczu powinien zejść Pedri, skoro Casado grał z tyłu to fdJ by wszedł w buty rozgrywającego.
Yamal chciał grać do końca i jest w gazie, więc jego zostawienie na boisku było okej, ale były mecze gdzie dreptał i trzymał go do końca a schodzili Rashford, Ferran czy Fermin
Pedri nie dokończył meczu w środę z powodu problemów mięśniowych, a dziś biegał do końca oj to Flickowi nie wyszło najlepiej trzeba uczciwie przyznać. Ten Ferran też mógł zostać do końca, ale chyba Olmo jest szykowany od początku na rewanż
@malypuzon Opinia to nie hejt ziomek. Po prostu Frenkie jest idealny pod granie na niskiej intensywności gdzie może sobie klepać w środku pola i robić kółeczka, a do tego co chce grać Flick to Bernal, Gavi czy Casado bardziej pasują co nie zmienia faktu, że chłop ich zjada umiejętnościami, ale mniej daje drużynie zespołowo.
@Aequlibre Casado jedynie za godną kasę można puścić bo to wciąż konkretna opcja do rotacji, a Kounde jakby kluby z PL rzuciły 70-80m to nawet nie trzeba się zastanawiać to samo jakby wyłożyli 100+ za Raphe
@daniel32778 Araujo był tytanem, ale niestety jego mental... Słowa Gundoguna były dosadne
Christensen to już wrak zawodnika kontuzje mu zniszczyły karierę jak Umtiti
Ciężko winić Flicka, że drużyna dostaje w trąbę mając obrońców Balde, Martin czy Kounde (ten sezon to śmiech)
Cubarsi to materiał na dobrego stopera trzeba mu zatrudnić szefa (Inigo 2.0) to będzie grać mądrze, a na bocznych Grimaldo i Eric/Fort albo ten Espart
Jakby Flick dostał kadrę na lato: Bastoni, Grimaldo, Cancelo, Bernardo, Senesi, Fisnik Asllani i Schljderup to nawet bez Alvareza na szpicy ma projekt sportowy, który realnie może konkurować o najważniejsze cele
Marzeniem byłby Antonio Nusa na lewe skrzydło, ale jego koszt byłby porównywalny z transferem Bastoniego lub nieco niżej, więc musiałby odejść fdJ, Araujo, Kounde i może Rapha żeby wszystkich pomieścić
A Rapha dwie kontuzje w tym sezonie, 30 na karku i pytanie czy nie lepiej byłoby zarobić blisko 100m? Jest kotem w pressingu, ale jeśli Barca chce budować skład na miarę PSG czy Bayernu to trzeba wypchnąć kilka gwiazd bo Yamal jest supergwiazdą i trzeba zapewnić mu kilku zawodników zespołowych, którzy poświęcają się, aby Yamal mógł błyszczeć.
Natomiast w przypadku Raphy pozycja mu nie pasuje, wolałby grać bliżej prawej strony, a jego umiejętności dryblingu nie są w stanie odciążyć Yamala w pojedynkach 1v1 a taki Nusa mógłby to z pewnością zrobić.
Najpierw bym poczekał na ruch Deco, jeśli załatwi sprawę z kontaktami to odblokuje przepływ gotówkowy, a jak Lewy i Stegen odejdą to znaczny % budżetu płacowego klubu zostanie zwolniony
Sama sprzedaż Ferrana i nie przedłużenie Rashforda to blisko 50m na transfery z amortyzacją Jakby fdJ odszedł za 80 baniek to można kupić Bastoniego, Fisnika, Schjelderupa rozbijając te transfery na roczne raty
Grimaldo i Cancelo to wydatek 30-40m myślę, że warto, a Senesi i Bilva za podpis dla agenta to uzupełnienie kadry.
Później można myśleć czy chcą zatrzymać Araujo, Kounde, Balde, Casado czy Raphinie jeśli byłaby za nich dobra oferta to klub powinien nauczyć się sprzedawać bo potencjalnie można uzupełnić kadrę wychowankami, a rzucić się po Alvareza i Nuse jak uzbierają środki.
Wtedy byśmy mogli ocenić Flicka bo jego projekt byłby kompletny, ale nie ufam Laporcie i Deco w kwestii transferowych dlatego może się tak zdarzyć, że znów skończy się jak zwykle... Pompujemy Alvareza, a wróci Fati z wypożyczenia;)
@Lukas82 Kadra Barcy to nawet nie jest w pierwszej piątce Europy pod względem jakości
Flick zrobił wyniki ponad stan i nie można mu zarzucać, że jest taktycznie niżej od Lucho, Pepa czy Ancelottiego
Zobacz kto grał na środku obrony w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Aston kurwa Martin, może być solidnym zmiennikiem dla Bastoniego w meczach na ogórki, ale z takim stoperem nie możesz wymagać treble od Flicka
Stracił latem Inigo Martineza, który był jednym z liderów całego projektu... Posypała się całkowicie obrona, fdJ i Raphinia notują kontuzje i będzie trzeba spojrzeć realnie czy to nie ostatnia szansa żeby cokolwiek za nich zarobić w razie dobrej oferty
Wiem, że Rapha jest królem pressingu i daje tej drużynie wiele charakteru, ale wkrótce będzie miał 30 lat i jego wartość zacznie spadać, aż odejdzie za 15m do Brazylii
Środek pola Barcy to Pedri, sam jeden Pedri i czasem Olmo coś pogra, ale często w środku pola brakuje wsparcia dla najlepszego rozgrywającego. Bernal dopiero zaczyna grać, wrócił po kontuzji i musi się odbudować fizycznie, a Pedri nie ma zmiennika, gra wszystko co może i cierpi kondycyjnie.
Skrzydła Barcy to Cancelo na lewej i Yamal na prawej. Ani Rashford ani nawet Raphinia nie zrobią takiej orki z przeciwnika na małej przestrzeni jak Yamal, Olise czy Saka. Rywale Barcy doskonale wiedzą, że 70% ataków Barcy to prawa flanka i piłka do Yamala bo drugie skrzydło często nie gwarantuje nawet w połowie takiego zagrożenia jak dryblingi i dogrania Lamine
Przydałby się jakiś lepszy skrzydłowy, który odciąży Yamala i wygra połowę swoich pojedynków, ale żeby mógł trafić na Camp Nou dobry drybler z umiejętnością gry kombinacyjnej na małej przestrzeni to najpierw Barca musi wyjść z tego bagna płacowego
Jeśli nikt nie odejdzie z klubu, klub nie zarobi na sprzedaży kilku graczy i nie postawi na wychowanków to możemy zapomnieć o Lidze Mistrzów bo Lucho, Klopp, Pep czy ktokolwiek inny zanim wygrali Ligę Mistrzów to najpierw zbudowali projekt od podstaw
Flick zasługuje na wielki szacunek bo zrobił więcej niż powinien przy takim okropnym stanie finansowanym postawił zespół na nogi trzeba pamiętać jak Barca odpadała z United w Europa League albo rok wcześniej z Freiburgiem lub innym niemieckim zespołem
Lewy zawsze był trudny, niech idzie do Serie A tam intensywność gry jest niska będą tamte warunki dla niego komfortowe, a jego odejście zwolni znaczną część budżetu płacowego klubu
Barca o wiele lepiej wyjdzie jak weźmie Fisnika Asllani'ego za 25-30m
A Ferran oczywiście na listę transferową, Rashforda nie przedłużać, a wtedy wyciągnąć Schjelderupa z Benfici za 20-30m bo za rok kończy mu się kontrakt
@BIGCULES W tym sezonie dwa razy wypadł przez kontuzje, nie było go na najważniejsze mecze sezonu, a jego chęć "zdobycia złotej piłki" będzie długofalowo osłabiało zespół bo Yamal jest supergwiazdą w Barcy.
Nie możesz mieć dwóch takich graczy w składzie jeśli oni chcą ze sobą rywalizować o gole/asysty żeby być w wyżej w klasyfikacji złotej piłki zobacz co dzieje się w Realu czy to jest zdrowe dla drużyny?
Flick chciał Nico Williamsa na skrzydło bo zdaje sobie sprawę z tego, że Yamal i Raphinia nie mają tej chemii co Kvaradona z Doue w PSG
Raphinia jest liderem zespołu, daje intensywność w pressingu, ale lewonożny gracz na pozycji na której chcesz mieć gościa, który wejdzie w drybling i rozciągnie grę, a Raphinia tego nie robi. On 90% meczu spędza w środku, dublując pozycję Ferrana i niedługo skończy 30 lat dlatego jego wartość będzie drastycznie spadać.
W tym roku można zarobić około 100m na jego odejściu. Ja bym wolał mieć stopera, bocznych, napastnika i skrzydłowego niż jednego gwiazdora bo sory, ale piłka nożna to gra zespołowa.
Jak PSG wyłoży 80m za fdJ, jakiś klub z PL wyciągnie Ferrana za 20-40m, może Kounde też pójdzie za dobrą kasę 60-70m do Anglii to przy około 100m za Raphinie, zwolnienie z pensji Fatiego, Christensena, Stegena, Pena i Lewego mamy 300m na transfery...
Bez letniej przebudowy składu projekt Flicka będzie stać w miejscu kiedy inne kluby robią krok do przodu===> czyli regres jest nieunikniony
Za pieniądze zarobione z transferów możesz kupić Bastoniego za 80m, Grimaldo za 20-30m, Cancelo za około 15m, Bernardo za premie za podpis, Senesiego za grosze, Schjelderupa za 20m, Nuse za 50-70m i Fisnika Asllani'ego za 20-30m i stać Cię na ich pensje!!! Nie musisz bać się, że nie zdołasz ich zarejestrować bo w obecnej sytuacji Barcy trzeba najpierw pozbyć się kominów płacowych, sprzedać kilku zawodników żeby móc ruszyć z projektem.
@daniel32778 Martin to taki Lenglet 2.0 na ligę starczy jako zmiennik, ale na UCL to widać te "obsrane" spodnie w ważnych meczach z najlepszymi rywalami
Chociaż jakby wyciągnęli Bastoniego to wolałbym żeby Martin został jako zmiennik, a żeby pozbyć się Araujo i Christensena.
@novy1899 Barca nie jest przewidywalna jeśli chodzi o ekonomię... zarząd etc.
Aczkolwiek Flick może ulepić naprawdę dobry zespół jak dostanie niezbędne wzmocnienia, Barca Lucho też była w pewnym sensie rozpracowana przez rywali, a jednak jak miała właściwy rytm to była walcem jak obecne PSG
Bayern Kompany'ego to w zasadzie replika Bayernu Flicka tylko Kane częściej schodzi niż Lewy do rozegrania. Da się takim stylem gry wygrywać tylko musisz zbudować silny projekt, a nadal sytuacja finansowa klubu jest niezdrowa... Latem przebudowa jest konieczna nawet jakby udało się wykonać remontade na Metropolitano. Nawet awans do finału tego nie zmieni...
@Tridente2015 Flick zasługuje na godną kadrę na przyszły rok pytanie czy zarząd Laporty wraz z Deco mogą ogarnąć przebudowę skład?
Wiele zależy od tego czy przekonają graczy do odejścia (kominy płacowe) otworzą się na sprzedaż de Jonga, Araujo czy Ferrana żeby mieć czym dysponować w zakresie wzmocnień
Jak dostaną dobre oferty za Kounde, Balde czy Raphe to też trzeba się pochylić bo jeśli uda się ich spieniężyć póki mają realną wartość rynkową to też można te środki przeznaczyć na nową 9, boki obrony, lewonożnego stopera i lewego skrzydłowego bez dużych pieniędzy takie przemeblowanie jest nierealne
@ShawnC Olmo na tle Rashforda i Lewego biegał w pressingu poprawnie, ale miał kilka momentów, że odpuszczał kiedy piłka przechodziła blisko niego i nie reagował...
Nie będę ganić Daniego bo inni byli znacznie gorsi nawet Pedri dawał ciała z powodu wypalenia fizycznego (brak zmiennika)
Myślę, że obecność kilku graczy na boisku, którzy nie dają intensywności pressingu może wpływać negatywnie na resztę bo wiesz to czynnik psychologiczny "Ty nie biegasz, to ja też"
W PSG Lucho każdy biega i cała drużyna funkcjonuje jak organizm oby to samo stało się z Barcą Flicka w najbliższej przyszłości
Ter Stegen, Christensen, Pena, Fati i Lewy to goście na których nie da się zarobić, ale przynajmniej Deco może zaoszczędzić na ich kosmicznych pensjach, które drenują budżet płacowy (uniemożliwiając powrót do zasady 1:1)
"Bastoni nie jest potrzebny, Martin ogarnie" To już widzimy, że rzeczywistość zweryfikowała
Eric Garcia zagrał jak de Jong w aspekcie destrukcji, krycie przedpola, wspieranie bocznych obrońców i stoperów na alibi często odpuszczone
Olmo zbyt pasywnie w pressingu do tego dwóch wybitnych biegaczy Rashford i Lewy tworzą świetną dla Atletico strukturę defensywną, którą Alvarez i Juliano mogą wjechać do bramki bez żadnego oporu
To nie był najmocniejszy skład jaki mógł wystawić Flick, po prostu Cholo zagrał poker w meczu ligowym tym samym wybił mu argumenty z ręku
@BIGCULES Sprzedać to trzeba de Jonga póki jest warty dużych pieniędzy, a nie pozbywać się stopera
Araujo, Kounde, Balde, Raphinia, Ferran za nich można coś wyciągnąć ale to jest Barca oni nie sprzedają z zyskiem tylko oddają za dopłatą albo za darmo
0
@maatiixx Benfica go puści za 20-30m bo umowa Schjelderupa obowiązuje do czerwca 2027 i nie chce jej przedłużyć. Poza tym wykazywał chęć dołączenia do Barcy co ułatwia potencjalne negocjacje.
Wystarczy odrobinę researchu ;)
0
@maatiixx Schjelderup za 20-30m przy zacznie niższej pensji to lepsza opcja. Chociaż jakby Rashford zaczął biegać, poświęcać się dla zespołu i wracać do obrony to myślę, że go mogą wykupić.
0
@kanver_ Szkoda Pedriego bo powinien odpoczywać po tych problemach mięśniowych. Trochę Flick źle to rozegrał, ale widać, że chcą jak najszybciej zamknąć temat mistrzostwa dlatego koniec końców musimy być świadomi, że Flick nie robi tego celowo :/
1
@NeyJr11 Tylko zarządzania minutami zawodników na poziomie Kloppa albo Lucho mu brakuje do pełni szczęścia
0
Yamal dobrze, że został do końca bo jest w niesamowitym gazie. Ale Pedri po problemach mięśniowych nie może grać całego meczu...
Flick zdjął Fermina, Balde i Ferrana ale nie musiał ich wcale zdejmować ważniejsze było pozwolenie Pedriemu na jak najdłuższy odpoczynek przed rewanżem we wtorek.
Hansi jesteś genialny za te wyniki z przeciętną kadrą, ale rotować składem to musisz się uczyć od Lucho
0
@Lukas82 Pedri i Yamal powinni częściej odpoczywać tutaj się zgadzam. Nie rozumiem dlaczego Flick za każdym razem ściąga tych samych zawodników, fakt te jego zmiany są przewidywalne
Na przykładzie dzisiejszego meczu powinien zejść Pedri, skoro Casado grał z tyłu to fdJ by wszedł w buty rozgrywającego.
Yamal chciał grać do końca i jest w gazie, więc jego zostawienie na boisku było okej, ale były mecze gdzie dreptał i trzymał go do końca a schodzili Rashford, Ferran czy Fermin
Pedri nie dokończył meczu w środę z powodu problemów mięśniowych, a dziś biegał do końca oj to Flickowi nie wyszło najlepiej trzeba uczciwie przyznać. Ten Ferran też mógł zostać do końca, ale chyba Olmo jest szykowany od początku na rewanż
0
@yoli Przy sytuacji finansowej klubu powinni dążyć do kilku większych sprzedaży żeby postawić płace na nogi, ale to Barca ;)
Nie pamiętam żadnej dużej sprzedaży z klubu, a sprzedawać powinno się umieć
0
@malypuzon Opinia to nie hejt ziomek. Po prostu Frenkie jest idealny pod granie na niskiej intensywności gdzie może sobie klepać w środku pola i robić kółeczka, a do tego co chce grać Flick to Bernal, Gavi czy Casado bardziej pasują co nie zmienia faktu, że chłop ich zjada umiejętnościami, ale mniej daje drużynie zespołowo.
1
@Batys Polityka to sport dla bogatych
0
@Aequlibre Casado jedynie za godną kasę można puścić bo to wciąż konkretna opcja do rotacji, a Kounde jakby kluby z PL rzuciły 70-80m to nawet nie trzeba się zastanawiać to samo jakby wyłożyli 100+ za Raphe
0
@Kubsoleon fdJ nie jest lepszy od Casado do takiego grania jakie preferuje Flick
1
@Lukas82 Daj Flickowi transfery takie jak sobie zażyczy, a wtedy się przekonasz, że jest wybitnym trenerem
Lucho, Pep, Klopp może są wyżej taktycznie, ale Flick jest na tej samej półce elity
1
No penalty no party!!!
0
Schjelderup za 20-30m byłby zacznie lepszym wyborem
0
@daniel32778 Araujo był tytanem, ale niestety jego mental... Słowa Gundoguna były dosadne
Christensen to już wrak zawodnika kontuzje mu zniszczyły karierę jak Umtiti
Ciężko winić Flicka, że drużyna dostaje w trąbę mając obrońców Balde, Martin czy Kounde (ten sezon to śmiech)
Cubarsi to materiał na dobrego stopera trzeba mu zatrudnić szefa (Inigo 2.0) to będzie grać mądrze, a na bocznych Grimaldo i Eric/Fort albo ten Espart
Jakby Flick dostał kadrę na lato: Bastoni, Grimaldo, Cancelo, Bernardo, Senesi, Fisnik Asllani i Schljderup to nawet bez Alvareza na szpicy ma projekt sportowy, który realnie może konkurować o najważniejsze cele
Marzeniem byłby Antonio Nusa na lewe skrzydło, ale jego koszt byłby porównywalny z transferem Bastoniego lub nieco niżej, więc musiałby odejść fdJ, Araujo, Kounde i może Rapha żeby wszystkich pomieścić
A Rapha dwie kontuzje w tym sezonie, 30 na karku i pytanie czy nie lepiej byłoby zarobić blisko 100m? Jest kotem w pressingu, ale jeśli Barca chce budować skład na miarę PSG czy Bayernu to trzeba wypchnąć kilka gwiazd bo Yamal jest supergwiazdą i trzeba zapewnić mu kilku zawodników zespołowych, którzy poświęcają się, aby Yamal mógł błyszczeć.
Natomiast w przypadku Raphy pozycja mu nie pasuje, wolałby grać bliżej prawej strony, a jego umiejętności dryblingu nie są w stanie odciążyć Yamala w pojedynkach 1v1 a taki Nusa mógłby to z pewnością zrobić.
Najpierw bym poczekał na ruch Deco, jeśli załatwi sprawę z kontaktami to odblokuje przepływ gotówkowy, a jak Lewy i Stegen odejdą to znaczny % budżetu płacowego klubu zostanie zwolniony
Sama sprzedaż Ferrana i nie przedłużenie Rashforda to blisko 50m na transfery z amortyzacją
Jakby fdJ odszedł za 80 baniek to można kupić Bastoniego, Fisnika, Schjelderupa rozbijając te transfery na roczne raty
Grimaldo i Cancelo to wydatek 30-40m myślę, że warto, a Senesi i Bilva za podpis dla agenta to uzupełnienie kadry.
Później można myśleć czy chcą zatrzymać Araujo, Kounde, Balde, Casado czy Raphinie jeśli byłaby za nich dobra oferta to klub powinien nauczyć się sprzedawać bo potencjalnie można uzupełnić kadrę wychowankami, a rzucić się po Alvareza i Nuse jak uzbierają środki.
Wtedy byśmy mogli ocenić Flicka bo jego projekt byłby kompletny, ale nie ufam Laporcie i Deco w kwestii transferowych dlatego może się tak zdarzyć, że znów skończy się jak zwykle... Pompujemy Alvareza, a wróci Fati z wypożyczenia;)
5
@Lukas82 Kadra Barcy to nawet nie jest w pierwszej piątce Europy pod względem jakości
Flick zrobił wyniki ponad stan i nie można mu zarzucać, że jest taktycznie niżej od Lucho, Pepa czy Ancelottiego
Zobacz kto grał na środku obrony w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Aston kurwa Martin, może być solidnym zmiennikiem dla Bastoniego w meczach na ogórki, ale z takim stoperem nie możesz wymagać treble od Flicka
Stracił latem Inigo Martineza, który był jednym z liderów całego projektu... Posypała się całkowicie obrona, fdJ i Raphinia notują kontuzje i będzie trzeba spojrzeć realnie czy to nie ostatnia szansa żeby cokolwiek za nich zarobić w razie dobrej oferty
Wiem, że Rapha jest królem pressingu i daje tej drużynie wiele charakteru, ale wkrótce będzie miał 30 lat i jego wartość zacznie spadać, aż odejdzie za 15m do Brazylii
Środek pola Barcy to Pedri, sam jeden Pedri i czasem Olmo coś pogra, ale często w środku pola brakuje wsparcia dla najlepszego rozgrywającego. Bernal dopiero zaczyna grać, wrócił po kontuzji i musi się odbudować fizycznie, a Pedri nie ma zmiennika, gra wszystko co może i cierpi kondycyjnie.
Skrzydła Barcy to Cancelo na lewej i Yamal na prawej. Ani Rashford ani nawet Raphinia nie zrobią takiej orki z przeciwnika na małej przestrzeni jak Yamal, Olise czy Saka. Rywale Barcy doskonale wiedzą, że 70% ataków Barcy to prawa flanka i piłka do Yamala bo drugie skrzydło często nie gwarantuje nawet w połowie takiego zagrożenia jak dryblingi i dogrania Lamine
Przydałby się jakiś lepszy skrzydłowy, który odciąży Yamala i wygra połowę swoich pojedynków, ale żeby mógł trafić na Camp Nou dobry drybler z umiejętnością gry kombinacyjnej na małej przestrzeni to najpierw Barca musi wyjść z tego bagna płacowego
Jeśli nikt nie odejdzie z klubu, klub nie zarobi na sprzedaży kilku graczy i nie postawi na wychowanków to możemy zapomnieć o Lidze Mistrzów bo Lucho, Klopp, Pep czy ktokolwiek inny zanim wygrali Ligę Mistrzów to najpierw zbudowali projekt od podstaw
Flick zasługuje na wielki szacunek bo zrobił więcej niż powinien przy takim okropnym stanie finansowanym postawił zespół na nogi trzeba pamiętać jak Barca odpadała z United w Europa League albo rok wcześniej z Freiburgiem lub innym niemieckim zespołem
0
Lewy zawsze był trudny, niech idzie do Serie A tam intensywność gry jest niska będą tamte warunki dla niego komfortowe, a jego odejście zwolni znaczną część budżetu płacowego klubu
Barca o wiele lepiej wyjdzie jak weźmie Fisnika Asllani'ego za 25-30m
A Ferran oczywiście na listę transferową, Rashforda nie przedłużać, a wtedy wyciągnąć Schjelderupa z Benfici za 20-30m bo za rok kończy mu się kontrakt
0
@BIGCULES W tym sezonie dwa razy wypadł przez kontuzje, nie było go na najważniejsze mecze sezonu, a jego chęć "zdobycia złotej piłki" będzie długofalowo osłabiało zespół bo Yamal jest supergwiazdą w Barcy.
Nie możesz mieć dwóch takich graczy w składzie jeśli oni chcą ze sobą rywalizować o gole/asysty żeby być w wyżej w klasyfikacji złotej piłki zobacz co dzieje się w Realu czy to jest zdrowe dla drużyny?
Flick chciał Nico Williamsa na skrzydło bo zdaje sobie sprawę z tego, że Yamal i Raphinia nie mają tej chemii co Kvaradona z Doue w PSG
Raphinia jest liderem zespołu, daje intensywność w pressingu, ale lewonożny gracz na pozycji na której chcesz mieć gościa, który wejdzie w drybling i rozciągnie grę, a Raphinia tego nie robi. On 90% meczu spędza w środku, dublując pozycję Ferrana i niedługo skończy 30 lat dlatego jego wartość będzie drastycznie spadać.
W tym roku można zarobić około 100m na jego odejściu. Ja bym wolał mieć stopera, bocznych, napastnika i skrzydłowego niż jednego gwiazdora bo sory, ale piłka nożna to gra zespołowa.
Jak PSG wyłoży 80m za fdJ, jakiś klub z PL wyciągnie Ferrana za 20-40m, może Kounde też pójdzie za dobrą kasę 60-70m do Anglii to przy około 100m za Raphinie, zwolnienie z pensji Fatiego, Christensena, Stegena, Pena i Lewego mamy 300m na transfery...
Bez letniej przebudowy składu projekt Flicka będzie stać w miejscu kiedy inne kluby robią krok do przodu===> czyli regres jest nieunikniony
Za pieniądze zarobione z transferów możesz kupić Bastoniego za 80m, Grimaldo za 20-30m, Cancelo za około 15m, Bernardo za premie za podpis, Senesiego za grosze, Schjelderupa za 20m, Nuse za 50-70m i Fisnika Asllani'ego za 20-30m i stać Cię na ich pensje!!! Nie musisz bać się, że nie zdołasz ich zarejestrować bo w obecnej sytuacji Barcy trzeba najpierw pozbyć się kominów płacowych, sprzedać kilku zawodników żeby móc ruszyć z projektem.
1
@daniel32778 Martin to taki Lenglet 2.0 na ligę starczy jako zmiennik, ale na UCL to widać te "obsrane" spodnie w ważnych meczach z najlepszymi rywalami
Chociaż jakby wyciągnęli Bastoniego to wolałbym żeby Martin został jako zmiennik, a żeby pozbyć się Araujo i Christensena.
1
@novy1899 Barca nie jest przewidywalna jeśli chodzi o ekonomię... zarząd etc.
Aczkolwiek Flick może ulepić naprawdę dobry zespół jak dostanie niezbędne wzmocnienia, Barca Lucho też była w pewnym sensie rozpracowana przez rywali, a jednak jak miała właściwy rytm to była walcem jak obecne PSG
Bayern Kompany'ego to w zasadzie replika Bayernu Flicka tylko Kane częściej schodzi niż Lewy do rozegrania. Da się takim stylem gry wygrywać tylko musisz zbudować silny projekt, a nadal sytuacja finansowa klubu jest niezdrowa... Latem przebudowa jest konieczna nawet jakby udało się wykonać remontade na Metropolitano. Nawet awans do finału tego nie zmieni...
0
@Tridente2015 Flick zasługuje na godną kadrę na przyszły rok pytanie czy zarząd Laporty wraz z Deco mogą ogarnąć przebudowę skład?
Wiele zależy od tego czy przekonają graczy do odejścia (kominy płacowe) otworzą się na sprzedaż de Jonga, Araujo czy Ferrana żeby mieć czym dysponować w zakresie wzmocnień
Jak dostaną dobre oferty za Kounde, Balde czy Raphe to też trzeba się pochylić bo jeśli uda się ich spieniężyć póki mają realną wartość rynkową to też można te środki przeznaczyć na nową 9, boki obrony, lewonożnego stopera i lewego skrzydłowego bez dużych pieniędzy takie przemeblowanie jest nierealne
3
@Dejvo Leao to mentalny placek jak Rashford. Niby pobiega z piłką i zrobi trochę wiatru, ale na tym się kończy jego przydatność dla zespołu
12
Jakby Barca oddała Bernala, a zostawiła de Jonga to byłby to największy oznak frajerstwa jaki tylko mogę sobie wyobrazić
2
@ShawnC Olmo na tle Rashforda i Lewego biegał w pressingu poprawnie, ale miał kilka momentów, że odpuszczał kiedy piłka przechodziła blisko niego i nie reagował...
Nie będę ganić Daniego bo inni byli znacznie gorsi nawet Pedri dawał ciała z powodu wypalenia fizycznego (brak zmiennika)
Myślę, że obecność kilku graczy na boisku, którzy nie dają intensywności pressingu może wpływać negatywnie na resztę bo wiesz to czynnik psychologiczny "Ty nie biegasz, to ja też"
W PSG Lucho każdy biega i cała drużyna funkcjonuje jak organizm oby to samo stało się z Barcą Flicka w najbliższej przyszłości
0
Ter Stegen, Christensen, Pena, Fati i Lewy to goście na których nie da się zarobić, ale przynajmniej Deco może zaoszczędzić na ich kosmicznych pensjach, które drenują budżet płacowy (uniemożliwiając powrót do zasady 1:1)
4
"Bastoni nie jest potrzebny, Martin ogarnie" To już widzimy, że rzeczywistość zweryfikowała
Eric Garcia zagrał jak de Jong w aspekcie destrukcji, krycie przedpola, wspieranie bocznych obrońców i stoperów na alibi często odpuszczone
Olmo zbyt pasywnie w pressingu do tego dwóch wybitnych biegaczy Rashford i Lewy tworzą świetną dla Atletico strukturę defensywną, którą Alvarez i Juliano mogą wjechać do bramki bez żadnego oporu
To nie był najmocniejszy skład jaki mógł wystawić Flick, po prostu Cholo zagrał poker w meczu ligowym tym samym wybił mu argumenty z ręku
0
@Aequlibre Atletico nawet jak przyjedzie Barcę i Arsenal to dostanie w trąbę od PSG w finale
0
Lewy od zawsze miał wszelkie predyspozycje żeby zostać gwiazdą Serie A to jest idealny kierunek dla niego!
1
Grimaldo niedługo wróci do domu
0
@BIGCULES Sprzedać to trzeba de Jonga póki jest warty dużych pieniędzy, a nie pozbywać się stopera
Araujo, Kounde, Balde, Raphinia, Ferran za nich można coś wyciągnąć ale to jest Barca oni nie sprzedają z zyskiem tylko oddają za dopłatą albo za darmo