@Bilon87 Real na SB raczej wygra bo Bayernowi tam zawsze się ciężko grało
Lepiej dla Barcy mimo wszystko, żeby Real się doczołgał do półfinału UCL a później oberwał od Lucho bo trzy mecze ligowe można łatwo zawalić jeśli grasz na dwóch frontach
@oZinho Jak Flick wyjdzie z inicjatywą i powie, że Bernal jest podstawowym pivotem na przyszły sezon to Frenkie będzie musiał odejść jeśli zależy mu na regularnych występach.
To nie jest tak, że piłkarz ustala swoją rolę w zespole tylko to zależy od kierownictwa, dyrekcji sportowej i sztabu szkoleniowego
Gavi Pedri Fermin, a Olmo na f9 nawet z drewnianym Rashfordem to Barcelona powinna zdominować środek pola tym samym narzucając intensywność i tempo gry materacom
PS. Tylko Eric zamiast Urusa na prawej obronie żeby nie prosić się o kłopoty
@fotohobby Kto jest kogo szefem w takim układzie? Jeśli pracujesz w korpo jak Barca to musisz się liczyć z tym, że mogą Cię zwolnić albo zarobić na Twoich udziałach.
W świecie kapitalizmu jesteś niewolnikiem tego kto płaci więcej
@_Synapsy_ Sprzedać za pięć milionów bo Deco to amator i więcej nie wyciągnie, to będzie kolejna odsłona serii "Szwagry" a zostawiają Frenkiego, który miał dobry sezon w Ajaxie w 2019, a później zagrał osiem dobrych meczów w Barcelonie przez sześć lat;)
Lepiej zostawić drogiego w utrzymaniu Holendra z wartością rynkową czy taniego wychowanka? Bernal ma być podstawowym pivotem, więc pytanie czy Barcę stać na ekskluzywnych rezerwowych jak fdJ czy Rashford?
@Guillegavira Tak, Lewy ile może to daje, ale chodzi mi, że oni we dwoje nie mogą grać w tym samym czasie bo jeden odpuszcza (Angol) a Lewy niedomaga, więc tworzy się dziura...
@mekston Pojedyncze strzały z całej siły jak się mocno napina to ma mocne trzeba przyznać, ale Sinner nie musi się napinać gra bardziej naturalnie, a średnią prędkość zagrań generuje większą. To samo tenisowe IQ zdecydowanie po stronie Włocha, ale odporność na stres i gra pod presją to zdecydowanie Hiszpan.
Podzieliło się dość sprawiedliwie bo wątpię, żeby jeden osiągnął znacznie więcej niż ten drugi.
@Salchent Można uzdrowić finanse obcinając kominy płacowe, ustawić 6-8 piłkarzy na liście transferowej, dogadać się z odejściem Christensena, Fatiego czy Ter Stegena wtedy masz spójność finansową klubu mogąc sobie pozwolić na norweskie skrzydła Antonio Nusa + Andreas Schjelderup, którzy chcą grać dla Barcy i pójdą na ugodę z agentami, żeby tutaj trafić.
Niestety rzeczywistość jest taka, że ja mogę sobie pograć w FM'a a klubem zarządza Laporta wraz z szwagrami to ciężko oczekiwać żeby podejmowali racjonalne decyzje.
Wcale się nie zdziwię jeśli nikt nie odejdzie z klubu, a dadzą 30 baniek za Angola, którego United chce się pozbyć i szukają frajera. Niestety tym frajerem będą kibice FCB bo Rashford jak nie pasował do klubu to tym bardziej nie będzie wykonywał poleceń taktycznych (pressing, powroty)
fdJ, Kounde, Araujo, Ferran nawet Balde mają rynkową wartość tylko brakuje planu jak to rozegrać w cywilizowany sposób
@Eric_Abidal_22 Płuca ze stali, ale kalkulacja kosztów eksploatacji organizmu zawiodła bo na własne życzenie nabawił się kontuzji w towarzyskim meczu reprezentacji. To już druga jego kontuzja w tym sezonie
Jeśli pressing ma być założony poprawnie to musi być kolektywem, jeśli wyjdzie do początku Rashford i Lewy to w zasadzie można oddać piłkę Atletico cofnąć się jak za Valverde...
@Murazor PSG oferowało 55 baniek tydzień temu i dyrekcja sportowa (Deco) odrzucił. Jeśli oni chcą Bastoniego to muszą szukać opcji bo znowu będzie młyn z rejestracją etc
Garcia nie powinien grać w środku boiska to nie jest jego naturalna rola, skoro Gavi jest fizycznie gotowy to może zagrać 50-60 min, a później Casado go zmieni w drugiej połowie.
Nie róbmy znowu Valverde 2.0 pamiętam jak w środku pola grali stoperzy i boczni obrońcy to była padaka do kwadratu poza tym Araujo na prawej obronie to przepis na nieszczęście zatem Eric musi grać na prawej stronie defensywy bo czuje się tam komfortowo i zespół gra lepiej drużynowo niż z Kounde (nominalny ŚO)
Bernardo może zagrać na każdej pozycji w pomocy i ataku, najwięcej by skorzystał na tym Flick mogąc dawać więcej odpoczynku Pedriemu bo ostatnio widać, że jest wyeksploatowany do granic możliwości. Jestem za pozostaniem Bernala i Casado jako fundamentów nowej Barcy, a jeśli chcemy uzdrowić finanse to de Jong mógłby odblokować transfer Bastoniego
Jeśli zarząd Laporty rzeczywiście planuje latem wielki reset finansowy to poza pozbyciem się kominów płacowych jak Lewy, Fati, Ter Stegen czy Christensen (oszczędność w księgach płacowych) warto byłoby sprzedać kogoś z zyskiem jak choćby de Jonga, Ferrana, Balde czy Kounde bo za nich kluby Premier League mogą zaoferować dobre pieniądze.
Każdy z wyżej wymienionych nie jest niezastąpiony w projekcie Flicka, trzeba wrócić do korzeni i postawić na talenty La Masia, Bernal już w tym momencie podnosi spójność zespołu w defensywie, czego nie potrafi zrobić de Jong. Ferrana to ciężko nazwać napastnikiem, lepiej żeby odszedł niż parodiował rekina. Balde od dwóch lat nie poczynił żadnego progresu, a w jego grze ofensywnej widać regres i jednowymiarowość co udowodnił krótki pobyt Cancelo.
Z kolei Kounde jest zbyt solidny żeby marnować się w ustawionej wysokiej linii, która ogranicza jego przydatność dla zespołu. W reprezentacji Francji Jules gra bardzo dobrze, ale to wynika z tego, że styl gry Deschampsa idealnie pasuje do jego warunków, a w Barcelonie brakuje mu tej dynamiki i przyśpieszenia w sytuacji gdy musi ścigać się na pierwszych metrach z szybkimi skrzydłowymi.
Statystyki defensywne Francuza w tym roku wyglądają dramatycznie, ale jest to uzasadnione nadmiernym ryzykiem jakie podejmuje drużyna Hansiego, która zostawia hektary wolnej przestrzeni dla rywali kryjąc każdego 1v1 co nigdy nie będzie optymalne dla kogoś takiego jak Kounde.
Fort i Espart posiadają cechy nowoczesnego bocznego obrońcy, a przy transferze Cancelo i mam nadzieję Grimaldo mieliby od kogo się uczyć (zakładając, że zostaną włączeni jako gracze rotacyjni dla doświadczonych już zawodników)
Grimaldo jest wychowaniem Barcy i powrót kogoś takiego do zespołu pokaże młodym talentom z akamedii, że Hansi realnie stawia na szkółkę, co zaowocuje większym zaangażowaniem drużyn młodzieżowych.
Jeśli dyrekcja sportowa przekona do odejścia z klubu tych zawodników, którzy obciążają budżet płacowy, a są poza klubem jak Lenglet czy Fati (do tego wiecznie kontuzjowany Duńczyk) to przy zwiększonych przychodach z nowo otwartego Spotify Camp Nou powrót do zasady 1:1 jest praktycznie pewny.
Dlatego każdy zysk netto będzie mógł zostać wówczas przeznaczony na nowe transfery do klubu co przy priorytetach Flicka na letnie okienko będzie umożliwiać sprowadzenie nowego lewonożnego stopera, nowego lewego skrzydłowego, nowego napastnika, bocznego obrońcy etc.
Jeśli faktycznie Bastoni jest naturalnym wyborem na zastępstwo Inigo, który był szefem obrony i perfekcyjnie zarządzał najwyższą możliwą linią obrony to warto zaufać Flickowi, skoro go chce to musi mieć jasny plan jak go wkomponować w system obok Cubarsiego.
Inter biorąc pod uwagę ostatnie perypetie Bastoniego (symulka z Juve i czerwień w najważniejszym meczu reprezentacji) może być skłonny do negocjacji, ale każda kwota poniżej 60 mln euro będzie przez dyrekcję sportową natychmiast odrzucana.
Zatem, aby przyszedł Bastoni ktoś musi odejść i najlepiej żeby tych odejść było kilka bo wtedy jest realna szansa, że przy zarobku z transferach z klubu amortyzacja środków na pozyskanie nowych zawodników zapewni stabilizację finansową klubu czego nie doświadczyliśmy od początku 2020 pandemicznego roku.
Jeśli Deco wykona dobrą pracę do końca czerwca to Barcelona zyska stabilność, kibice zyskają spokój, a Flick dostanie projekt sportowy jaki miał w Bayernie.
Koszty pozyskania Cancelo zależą od przebiegu negocjacji Jorge Mendesa z AL Hilal może uda mu się wywalczyć rozwiązanie kontraktu co byłoby na rękę Barcelonie, a potencjalny transfer Grimaldo ok 15-25m byłby uzupełnieniem nowej obrony z Bastonim.
Wciąż nierozwiązana sprawa Rashforda wydaje się kolejną sagą jaka będzie się ciągnęła do końca sezonu, wiele zależy od sytuacji finansowej co jak wiemy Anglik pojawił się w Barcelonie tylko dlatego, że nie mogła ona dokonać rejestracji Nico Williamsa.
Znając Flicka możemy być pewni, że obecna gra Marcusa nie spełnia jego oczekiwań co do ciągłości aktywnego pressingu i jego gra kombinacyjna jest co najwyżej przeciętna, a sam drybling Rashforda nie robi takiego spustoszenia w strukturze rywala jakiego potrzebuje Barcelona, aby odciążyć Yamala w grze 1v1
Jeśli uda się pozbyć niechcianych piłkarzy w kadrze to mogę sobie wyobrazić, że Barcelona ruszy po Antonio Nusa po to profil skrzydłowego jakiego chciał mieć na lewej stronie Flick jego drybling i balans ciałem to klasa światowa nawet Yamal nie wchodzi tak często w pojedynki jak właśnie Norweg, a Flick również bardzo ceni intensywność pressingu jaką daje Nusa i jego odbiory na połowie przeciwnika.
Antonio Nusa byłby opcją nawet lepszą niż Nico Williams bo drybling ma nawet lepszy, a szybkość i gra kombinacyjna jest na porównywalnym poziomie. Natomiast Nico Williams nie pracuje tak aktywnie w pressingu i nie notuje tylu skoków pressingowych co właśnie Nusa, co jasno wskazuje, że byłby on idealnym dopełnieniem systemu ofensywnego Flicka.
Drugą opcją wartą zainteresowania jest kolejny Norweg tym razem z Benfici Andreas Schjelderup, który co prawda nie jest typowym skrzydłowym jak jego rodak nie gra tak szeroko przy linii, ale jest graczem grającym w lewej pół przestrzeni co przy obecnym Cancelo, grającym jako wingback ma rację bytu.
Schjelderup nie jest tak widowiskowy jak Nusa nie notuje tylu efektownych dryblingów, ani nie mija rywali jak tyczki, ale gwarantuje wyśmienitą grę kombinacyjną co przy rajdach Cancelo i grającym między liniami Ferminem lub Olmo może zawiązać między nimi grę klepką na małej przestrzeni co jest kluczowe dla DNA Barcy.
Uważam, że Flick chciałby mieć obu tych zawodników w swojej kadrze, dlatego że jest on trenerem, który uwielbia mieć alternatywę dla swojego planu taktycznego. Podczas pobytu w Bayernie lewą stronę ataku obsadzali Kingsley Coman (szeroko grający skrzydłowy) świetny w dryblingu i dośrodkowaniach, a także Musiala lub Muller, którzy grali jako fałszywe skrzydło dając całą przestrzeń flanki dla będącego wtedy w peaku formy Alphonso Davies.
Takie rozwiązanie dla Flicka byłoby o tyle komfortowe, że Nusa może zagrać na obu skrzydłach i jako fałszywy napastnik w razie potrzeby, a Schjelderup może zagrać na każdej pozycji w ataku i jako ofensywny pomocnik. Zdaje się, że Roony nie przekonuje Flicka na tyle by częściej ściągać z boiska Yamala, dlatego przy zakończeniu wypożyczenia Rashforda, a także odejściu Lewego i Ferrana będzie trzeba dokonać co najmniej dwóch wzmocnień w ataku, wówczas zmiennikiem Yamala byłby Toni Fernandez, który już debiutował u Flicka.
Wiem, że w klubie panuje zgoda co do definitywnego pozbycia się Ferrana, a sprawa Lewego jest dość delikatna, są głosy w klubie mówiące żeby go zostawić w klubie przy mniejszym wynagrodzeniu, ale czy nie lepiej byłoby pozwolić mu odejść do Juve, gdzie intensywność jest stosunkowo niska, więc organizm Polaka wytrzyma takie odciążenia, a system Flicka, który wymaga nieustannej intensywności pressingu i ciągłego biegania za stoperami konieczne jest przestawienie tam Raphinii (przy transferach skrzydeł) albo sprzedaż Brazylijczyka, którego zastąpi wtedy Alvarez.
Uważam, że przy pozbyciu się kilku graczy, schodząc z pensji listy płac, a także zarobku przy transferach graczy, którzy mogą zostać zastąpieni, odważnie stawiając na szkółkę i dając im więcej szans w pierwszym składzie wystarczy zmienić boki obrony na Cancelo i Grimaldo, jeśli będzie potrzebować większej fizyczności to przy sprzedaży Kounde lepszym wyborem jest Geertruida za stosunkowo połowę ceny Francuza.
Aczkolwiek włączenie do kadry Esparta i powrót Forta z wypożyczenia może w zupełności wystarczy, aby w nieco bardziej fizycznych meczach za Cancelo grał właśnie jeden z wychowanków na prawej obronie.
Grimaldo jest okazją rynkową i wciąż może wiele dać zespołowi, a należy pamiętać, że jest wychowankiem. Od odejścia Alby nie było w kadrze gracza, który byłby w stanie zagwarantować 15 asyst z boku obrony co właśnie robi Grimaldo w barwach Bayeru. Flick uwielbia mieć gracza, który jest inteligentny taktycznie i gdy Nusa grałby przy linii to nie pójdzie na obieg tylko ustawi się w środku jako inverted fullback wspierając Bernala w kryciu przedpola.
Cancelo dziś pokazał, że może grać jak skrzydłowy po jego rajdzie padła bramka na 2-1 która dała zwycięstwo na Metropolitano właśnie takiego Portugalczyka oglądaliśmy w sezonie 2022/23 w barwach Man City. Pep wtedy przez cały sezon wystawiał Walkera na prawej stronie, który był trzecim stoperem, a asymetrycznie działała lewa strona z ultra ofensywnie usposobionym właśnie Cancelo, który miał wiele swobody na skrzydle tak samo jak robi to Flick.
Czy ta bramka nie wskazuje zatem, że odblokowanie lewego skrzydła jest obecnie jednym z obowiązków na letnie okienko? Każdy zespół grający przeciwko Barcelonie spodziewa się, że 60% lub więcej akcji będzie szło stroną Yamala, dlatego celowo odpuszcza krycie lewej strony Barcy, aby podwajać lub nawet potrajać Yamala, który obecnie jest graczem od którego jest uzależniona gra Barcelony.
Yamal jest wciąż jedynym graczem, który bierze piłkę i próbuje kiwać, czasem mu nie wychodzi bo ciężko jest grać jeśli cała defensywa ustawia klatkę odbierając mu przestrzeń z jakiej taki skrzydłowy jak on żyje, dając zespołowi przewagę po wygranych pojedynkach lub rajdach z piłką przy fazach przejściowych Flicka.
Taki zawodnik jak Antonio Nusa byłby opcją, aby zrównoważyć strefy ataków Barcelony to jest piłkarz idealny do systemu Flicka, nawet lepszy niż byłby Nico Williams. Co ciekawe Yamal i Nusa znają się z czasów młodzieżowych mistrzostw zarówno kontynentu jak i świata, a ich relacja jest koleżeńska do tego stopnia, że wymieniają wiadomości prywatne.
Nusa został kiedyś zapytany o drużynę dzieciństwa powiedział "Barca Pepa" i jego marzeniem jest wspólna gra z Yamalem co wiele wyjaśnia. Co prawda jego cena nie będzie niska, ale skoro udało się wyciągnąć Olmo z tego samego klubu to jeśli Nusa powie agentowi, że zamierza dołączyć do Barcelony i tylko ona go interesuje to Lipsk go puści za 40-60 baniek co będzie kwotą zbliżoną do klauzuli Nico Williamsa w 2024/25.
Z kolei Schjelderup byłby uzupełnieniem ataku, dałby więcej opcji niż Roony bo potrafi grać na skrzydle i w środku, a jego cena to może być promocja rzędu 20m bo za rok kończy mu się kontrakt.
Alvareza można próbować pozyskać tylko wtedy jeśli uda się załatwić sprawę z środkiem obrony, skrzydłem i bocznymi. Transfer Argentyńczyka wydaje się być najmniej realnym celem, ale jeśli uda się ogarnąć wszystkie kwestie płacowe i posprzątać budżet to wraz z amortyzacją taki większy transfer około 80-100m byłby możliwy, ale wówczas trzeba liczyć się z tym, że musi tych odejść z klubu być sporo może również Araujo i Raphinia mogą zostać poświęceni jako ofiary tego transferu.
0
Rynek Niemiecki jest dobrze znany Hansiemu jest kilka bardzo ciekawych graczy pasujących do stylu gry Barcy
Antonio Nusa, Fisnik Asllani, Grimaldo, Luka Vušković, Nico Schlotterbeck, Van Diomande, Said El Mala
Warto zrobić czystki w kadrze żeby móc wyciągnąć kogoś z tej grupy
0
@Guillegavira Pedri Gavi Fermin! Zabójcza kontrola pressing i szalona intensywność!
1
@Bilon87 Real na SB raczej wygra bo Bayernowi tam zawsze się ciężko grało
Lepiej dla Barcy mimo wszystko, żeby Real się doczołgał do półfinału UCL a później oberwał od Lucho bo trzy mecze ligowe można łatwo zawalić jeśli grasz na dwóch frontach
0
@Filarrr11 Jeden z nich Raphinia/Yamal będzie musiał odejść bo to przypomina Real i sytuację Vini/Mbappe
Tutaj żaden nie zaakceptuje, że ten drugi jest supergwiazdą tylko będą konflikty wewnętrz zespołu (rywalizacja o złotą piłkę)
0
@oZinho Jak Flick wyjdzie z inicjatywą i powie, że Bernal jest podstawowym pivotem na przyszły sezon to Frenkie będzie musiał odejść jeśli zależy mu na regularnych występach.
To nie jest tak, że piłkarz ustala swoją rolę w zespole tylko to zależy od kierownictwa, dyrekcji sportowej i sztabu szkoleniowego
0
Hansi zbyt mocno ufa Ferranowi największym wzmocnieniem ataku jest pozbycie się bezzębnego rekina
4
Gavi Pedri Fermin, a Olmo na f9 nawet z drewnianym Rashfordem to Barcelona powinna zdominować środek pola tym samym narzucając intensywność i tempo gry materacom
PS. Tylko Eric zamiast Urusa na prawej obronie żeby nie prosić się o kłopoty
0
@fotohobby Kto jest kogo szefem w takim układzie? Jeśli pracujesz w korpo jak Barca to musisz się liczyć z tym, że mogą Cię zwolnić albo zarobić na Twoich udziałach.
W świecie kapitalizmu jesteś niewolnikiem tego kto płaci więcej
1
@_Synapsy_ Sprzedać za pięć milionów bo Deco to amator i więcej nie wyciągnie, to będzie kolejna odsłona serii "Szwagry" a zostawiają Frenkiego, który miał dobry sezon w Ajaxie w 2019, a później zagrał osiem dobrych meczów w Barcelonie przez sześć lat;)
Lepiej zostawić drogiego w utrzymaniu Holendra z wartością rynkową czy taniego wychowanka? Bernal ma być podstawowym pivotem, więc pytanie czy Barcę stać na ekskluzywnych rezerwowych jak fdJ czy Rashford?
0
@Derean Casado może być zmiennikiem Bernala zarabiając 15% pensji Holendra.
Barcy nie stać na ekskluzywnych rezerwowych jak fdJ czy Rashford bo ma deficyt budżetowy
0
Zamiast sprzedać drogiego fdJ oszczędzając na jego pensji to lepiej wypychać z klubu wychowanków, którzy grają z serca (niska płaca)
W taki sposób Deco i Laporta robią wszystko żeby Barca pozostała 'memem'
0
@liberoFCB odwodzie, kiedyś popełniłem ten sam błąd.
Różnica jest taka, że Casado to wychowanek i przyszłość klubu (pensja minimalna) a fdJ jest drogi, a jego pensja jest nieaktywna do jakości
Zamiast sprzedać za grosze Casado, Flick powinien postawić na Bernala jako pierwszy wybór na pivota, a Casado jako jego zmiennik
Holender powinien być wystawiony na sprzedaż bo można wyciągnąć sumę, która pomoże wzmocnić kadrę i przy okazji odciążyć budżet płacowy
0
@Guillegavira Tak, Lewy ile może to daje, ale chodzi mi, że oni we dwoje nie mogą grać w tym samym czasie bo jeden odpuszcza (Angol) a Lewy niedomaga, więc tworzy się dziura...
0
@FcPortoFan1999 Może przesadziłem, ale poza Djoko 2011/2015 to myślę, że Sinner to taka wersja peaku Djokovicia nie licząc jego prime
A ulepszona to nie chodzi, że lepsza technicznie tylko po prostu silniejsza (moc zagrań fh+bh i lepszy serwis)
0
@mekston Trochę na własne życzenie przegrał bo prowadził z breakem i miał piłki na drugiego breaka w pierwszym, a w drugim to była karuzela...
0
@mekston Pojedyncze strzały z całej siły jak się mocno napina to ma mocne trzeba przyznać, ale Sinner nie musi się napinać gra bardziej naturalnie, a średnią prędkość zagrań generuje większą. To samo tenisowe IQ zdecydowanie po stronie Włocha, ale odporność na stres i gra pod presją to zdecydowanie Hiszpan.
Podzieliło się dość sprawiedliwie bo wątpię, żeby jeden osiągnął znacznie więcej niż ten drugi.
1
@macio_944 Bayern nie wygra na SB raczej stawiam na Real ewentualnie remis bramkowy
1
@mekston Szkoda Wawrinki bo by ograł Carlosa raczej. Należał mu się win nad no1 na koniec kariery;)
0
@FcPortoFan1999 Sinner to jest ulepszona wersja najlepszego Djokovic'a, ale z mentalem Federera.
Jakby miał mental Rafy to byłby "The best player ever"
0
@bleble123 W 2022 i 2024 też były kontrowersje zwłaszcza w półfinale z Bayernem jak agent Marciniak uznał bramkę ze spalonego.
W 2022 mecze z Chelsea i PSG były przekręcone, a mecz z City był sędziowany pod Real
1
@marcin62 Religia to twór systemu kontroli, podział to najłatwiejszy sposób niewoli
0
@Salchent Można uzdrowić finanse obcinając kominy płacowe, ustawić 6-8 piłkarzy na liście transferowej, dogadać się z odejściem Christensena, Fatiego czy Ter Stegena wtedy masz spójność finansową klubu mogąc sobie pozwolić na norweskie skrzydła Antonio Nusa + Andreas Schjelderup, którzy chcą grać dla Barcy i pójdą na ugodę z agentami, żeby tutaj trafić.
Niestety rzeczywistość jest taka, że ja mogę sobie pograć w FM'a a klubem zarządza Laporta wraz z szwagrami to ciężko oczekiwać żeby podejmowali racjonalne decyzje.
Wcale się nie zdziwię jeśli nikt nie odejdzie z klubu, a dadzą 30 baniek za Angola, którego United chce się pozbyć i szukają frajera. Niestety tym frajerem będą kibice FCB bo Rashford jak nie pasował do klubu to tym bardziej nie będzie wykonywał poleceń taktycznych (pressing, powroty)
fdJ, Kounde, Araujo, Ferran nawet Balde mają rynkową wartość tylko brakuje planu jak to rozegrać w cywilizowany sposób
0
@Eric_Abidal_22 Płuca ze stali, ale kalkulacja kosztów eksploatacji organizmu zawiodła bo na własne życzenie nabawił się kontuzji w towarzyskim meczu reprezentacji. To już druga jego kontuzja w tym sezonie
0
Jeśli pressing ma być założony poprawnie to musi być kolektywem, jeśli wyjdzie do początku Rashford i Lewy to w zasadzie można oddać piłkę Atletico cofnąć się jak za Valverde...
0
@Murazor PSG oferowało 55 baniek tydzień temu i dyrekcja sportowa (Deco) odrzucił. Jeśli oni chcą Bastoniego to muszą szukać opcji bo znowu będzie młyn z rejestracją etc
1
Garcia nie powinien grać w środku boiska to nie jest jego naturalna rola, skoro Gavi jest fizycznie gotowy to może zagrać 50-60 min, a później Casado go zmieni w drugiej połowie.
Nie róbmy znowu Valverde 2.0 pamiętam jak w środku pola grali stoperzy i boczni obrońcy to była padaka do kwadratu poza tym Araujo na prawej obronie to przepis na nieszczęście zatem Eric musi grać na prawej stronie defensywy bo czuje się tam komfortowo i zespół gra lepiej drużynowo niż z Kounde (nominalny ŚO)
2
Bernardo może zagrać na każdej pozycji w pomocy i ataku, najwięcej by skorzystał na tym Flick mogąc dawać więcej odpoczynku Pedriemu bo ostatnio widać, że jest wyeksploatowany do granic możliwości. Jestem za pozostaniem Bernala i Casado jako fundamentów nowej Barcy, a jeśli chcemy uzdrowić finanse to de Jong mógłby odblokować transfer Bastoniego
0
@Kazragore To nie brak zaangażowania tylko krucha psychika Urusa jest jego największą bolączką, ale Flick nie widzi problemu
11
Jeśli zarząd Laporty rzeczywiście planuje latem wielki reset finansowy to poza pozbyciem się kominów płacowych jak Lewy, Fati, Ter Stegen czy Christensen (oszczędność w księgach płacowych) warto byłoby sprzedać kogoś z zyskiem jak choćby de Jonga, Ferrana, Balde czy Kounde bo za nich kluby Premier League mogą zaoferować dobre pieniądze.
Każdy z wyżej wymienionych nie jest niezastąpiony w projekcie Flicka, trzeba wrócić do korzeni i postawić na talenty La Masia, Bernal już w tym momencie podnosi spójność zespołu w defensywie, czego nie potrafi zrobić de Jong. Ferrana to ciężko nazwać napastnikiem, lepiej żeby odszedł niż parodiował rekina. Balde od dwóch lat nie poczynił żadnego progresu, a w jego grze ofensywnej widać regres i jednowymiarowość co udowodnił krótki pobyt Cancelo.
Z kolei Kounde jest zbyt solidny żeby marnować się w ustawionej wysokiej linii, która ogranicza jego przydatność dla zespołu. W reprezentacji Francji Jules gra bardzo dobrze, ale to wynika z tego, że styl gry Deschampsa idealnie pasuje do jego warunków, a w Barcelonie brakuje mu tej dynamiki i przyśpieszenia w sytuacji gdy musi ścigać się na pierwszych metrach z szybkimi skrzydłowymi.
Statystyki defensywne Francuza w tym roku wyglądają dramatycznie, ale jest to uzasadnione nadmiernym ryzykiem jakie podejmuje drużyna Hansiego, która zostawia hektary wolnej przestrzeni dla rywali kryjąc każdego 1v1 co nigdy nie będzie optymalne dla kogoś takiego jak Kounde.
Fort i Espart posiadają cechy nowoczesnego bocznego obrońcy, a przy transferze Cancelo i mam nadzieję Grimaldo mieliby od kogo się uczyć (zakładając, że zostaną włączeni jako gracze rotacyjni dla doświadczonych już zawodników)
Grimaldo jest wychowaniem Barcy i powrót kogoś takiego do zespołu pokaże młodym talentom z akamedii, że Hansi realnie stawia na szkółkę, co zaowocuje większym zaangażowaniem drużyn młodzieżowych.
Jeśli dyrekcja sportowa przekona do odejścia z klubu tych zawodników, którzy obciążają budżet płacowy, a są poza klubem jak Lenglet czy Fati (do tego wiecznie kontuzjowany Duńczyk) to przy zwiększonych przychodach z nowo otwartego Spotify Camp Nou powrót do zasady 1:1 jest praktycznie pewny.
Dlatego każdy zysk netto będzie mógł zostać wówczas przeznaczony na nowe transfery do klubu co przy priorytetach Flicka na letnie okienko będzie umożliwiać sprowadzenie nowego lewonożnego stopera, nowego lewego skrzydłowego, nowego napastnika, bocznego obrońcy etc.
Jeśli faktycznie Bastoni jest naturalnym wyborem na zastępstwo Inigo, który był szefem obrony i perfekcyjnie zarządzał najwyższą możliwą linią obrony to warto zaufać Flickowi, skoro go chce to musi mieć jasny plan jak go wkomponować w system obok Cubarsiego.
Inter biorąc pod uwagę ostatnie perypetie Bastoniego (symulka z Juve i czerwień w najważniejszym meczu reprezentacji) może być skłonny do negocjacji, ale każda kwota poniżej 60 mln euro będzie przez dyrekcję sportową natychmiast odrzucana.
Zatem, aby przyszedł Bastoni ktoś musi odejść i najlepiej żeby tych odejść było kilka bo wtedy jest realna szansa, że przy zarobku z transferach z klubu amortyzacja środków na pozyskanie nowych zawodników zapewni stabilizację finansową klubu czego nie doświadczyliśmy od początku 2020 pandemicznego roku.
Jeśli Deco wykona dobrą pracę do końca czerwca to Barcelona zyska stabilność, kibice zyskają spokój, a Flick dostanie projekt sportowy jaki miał w Bayernie.
Koszty pozyskania Cancelo zależą od przebiegu negocjacji Jorge Mendesa z AL Hilal może uda mu się wywalczyć rozwiązanie kontraktu co byłoby na rękę Barcelonie, a potencjalny transfer Grimaldo ok 15-25m byłby uzupełnieniem nowej obrony z Bastonim.
Wciąż nierozwiązana sprawa Rashforda wydaje się kolejną sagą jaka będzie się ciągnęła do końca sezonu, wiele zależy od sytuacji finansowej co jak wiemy Anglik pojawił się w Barcelonie tylko dlatego, że nie mogła ona dokonać rejestracji Nico Williamsa.
Znając Flicka możemy być pewni, że obecna gra Marcusa nie spełnia jego oczekiwań co do ciągłości aktywnego pressingu i jego gra kombinacyjna jest co najwyżej przeciętna, a sam drybling Rashforda nie robi takiego spustoszenia w strukturze rywala jakiego potrzebuje Barcelona, aby odciążyć Yamala w grze 1v1
Jeśli uda się pozbyć niechcianych piłkarzy w kadrze to mogę sobie wyobrazić, że Barcelona ruszy po Antonio Nusa po to profil skrzydłowego jakiego chciał mieć na lewej stronie Flick jego drybling i balans ciałem to klasa światowa nawet Yamal nie wchodzi tak często w pojedynki jak właśnie Norweg, a Flick również bardzo ceni intensywność pressingu jaką daje Nusa i jego odbiory na połowie przeciwnika.
Antonio Nusa byłby opcją nawet lepszą niż Nico Williams bo drybling ma nawet lepszy, a szybkość i gra kombinacyjna jest na porównywalnym poziomie. Natomiast Nico Williams nie pracuje tak aktywnie w pressingu i nie notuje tylu skoków pressingowych co właśnie Nusa, co jasno wskazuje, że byłby on idealnym dopełnieniem systemu ofensywnego Flicka.
Drugą opcją wartą zainteresowania jest kolejny Norweg tym razem z Benfici Andreas Schjelderup, który co prawda nie jest typowym skrzydłowym jak jego rodak nie gra tak szeroko przy linii, ale jest graczem grającym w lewej pół przestrzeni co przy obecnym Cancelo, grającym jako wingback ma rację bytu.
Schjelderup nie jest tak widowiskowy jak Nusa nie notuje tylu efektownych dryblingów, ani nie mija rywali jak tyczki, ale gwarantuje wyśmienitą grę kombinacyjną co przy rajdach Cancelo i grającym między liniami Ferminem lub Olmo może zawiązać między nimi grę klepką na małej przestrzeni co jest kluczowe dla DNA Barcy.
Uważam, że Flick chciałby mieć obu tych zawodników w swojej kadrze, dlatego że jest on trenerem, który uwielbia mieć alternatywę dla swojego planu taktycznego. Podczas pobytu w Bayernie lewą stronę ataku obsadzali Kingsley Coman (szeroko grający skrzydłowy) świetny w dryblingu i dośrodkowaniach, a także Musiala lub Muller, którzy grali jako fałszywe skrzydło dając całą przestrzeń flanki dla będącego wtedy w peaku formy Alphonso Davies.
Takie rozwiązanie dla Flicka byłoby o tyle komfortowe, że Nusa może zagrać na obu skrzydłach i jako fałszywy napastnik w razie potrzeby, a Schjelderup może zagrać na każdej pozycji w ataku i jako ofensywny pomocnik. Zdaje się, że Roony nie przekonuje Flicka na tyle by częściej ściągać z boiska Yamala, dlatego przy zakończeniu wypożyczenia Rashforda, a także odejściu Lewego i Ferrana będzie trzeba dokonać co najmniej dwóch wzmocnień w ataku, wówczas zmiennikiem Yamala byłby Toni Fernandez, który już debiutował u Flicka.
Wiem, że w klubie panuje zgoda co do definitywnego pozbycia się Ferrana, a sprawa Lewego jest dość delikatna, są głosy w klubie mówiące żeby go zostawić w klubie przy mniejszym wynagrodzeniu, ale czy nie lepiej byłoby pozwolić mu odejść do Juve, gdzie intensywność jest stosunkowo niska, więc organizm Polaka wytrzyma takie odciążenia, a system Flicka, który wymaga nieustannej intensywności pressingu i ciągłego biegania za stoperami konieczne jest przestawienie tam Raphinii (przy transferach skrzydeł) albo sprzedaż Brazylijczyka, którego zastąpi wtedy Alvarez.
Uważam, że przy pozbyciu się kilku graczy, schodząc z pensji listy płac, a także zarobku przy transferach graczy, którzy mogą zostać zastąpieni, odważnie stawiając na szkółkę i dając im więcej szans w pierwszym składzie wystarczy zmienić boki obrony na Cancelo i Grimaldo, jeśli będzie potrzebować większej fizyczności to przy sprzedaży Kounde lepszym wyborem jest Geertruida za stosunkowo połowę ceny Francuza.
Aczkolwiek włączenie do kadry Esparta i powrót Forta z wypożyczenia może w zupełności wystarczy, aby w nieco bardziej fizycznych meczach za Cancelo grał właśnie jeden z wychowanków na prawej obronie.
Grimaldo jest okazją rynkową i wciąż może wiele dać zespołowi, a należy pamiętać, że jest wychowankiem. Od odejścia Alby nie było w kadrze gracza, który byłby w stanie zagwarantować 15 asyst z boku obrony co właśnie robi Grimaldo w barwach Bayeru.
Flick uwielbia mieć gracza, który jest inteligentny taktycznie i gdy Nusa grałby przy linii to nie pójdzie na obieg tylko ustawi się w środku jako inverted fullback wspierając Bernala w kryciu przedpola.
Cancelo dziś pokazał, że może grać jak skrzydłowy po jego rajdzie padła bramka na 2-1 która dała zwycięstwo na Metropolitano właśnie takiego Portugalczyka oglądaliśmy w sezonie 2022/23 w barwach Man City. Pep wtedy przez cały sezon wystawiał Walkera na prawej stronie, który był trzecim stoperem, a asymetrycznie działała lewa strona z ultra ofensywnie usposobionym właśnie Cancelo, który miał wiele swobody na skrzydle tak samo jak robi to Flick.
Czy ta bramka nie wskazuje zatem, że odblokowanie lewego skrzydła jest obecnie jednym z obowiązków na letnie okienko?
Każdy zespół grający przeciwko Barcelonie spodziewa się, że 60% lub więcej akcji będzie szło stroną Yamala, dlatego celowo odpuszcza krycie lewej strony Barcy, aby podwajać lub nawet potrajać Yamala, który obecnie jest graczem od którego jest uzależniona gra Barcelony.
Yamal jest wciąż jedynym graczem, który bierze piłkę i próbuje kiwać, czasem mu nie wychodzi bo ciężko jest grać jeśli cała defensywa ustawia klatkę odbierając mu przestrzeń z jakiej taki skrzydłowy jak on żyje, dając zespołowi przewagę po wygranych pojedynkach lub rajdach z piłką przy fazach przejściowych Flicka.
Taki zawodnik jak Antonio Nusa byłby opcją, aby zrównoważyć strefy ataków Barcelony to jest piłkarz idealny do systemu Flicka, nawet lepszy niż byłby Nico Williams. Co ciekawe Yamal i Nusa znają się z czasów młodzieżowych mistrzostw zarówno kontynentu jak i świata, a ich relacja jest koleżeńska do tego stopnia, że wymieniają wiadomości prywatne.
Nusa został kiedyś zapytany o drużynę dzieciństwa powiedział "Barca Pepa" i jego marzeniem jest wspólna gra z Yamalem co wiele wyjaśnia. Co prawda jego cena nie będzie niska, ale skoro udało się wyciągnąć Olmo z tego samego klubu to jeśli Nusa powie agentowi, że zamierza dołączyć do Barcelony i tylko ona go interesuje to Lipsk go puści za 40-60 baniek co będzie kwotą zbliżoną do klauzuli Nico Williamsa w 2024/25.
Z kolei Schjelderup byłby uzupełnieniem ataku, dałby więcej opcji niż Roony bo potrafi grać na skrzydle i w środku, a jego cena to może być promocja rzędu 20m bo za rok kończy mu się kontrakt.
Alvareza można próbować pozyskać tylko wtedy jeśli uda się załatwić sprawę z środkiem obrony, skrzydłem i bocznymi. Transfer Argentyńczyka wydaje się być najmniej realnym celem, ale jeśli uda się ogarnąć wszystkie kwestie płacowe i posprzątać budżet to wraz z amortyzacją taki większy transfer około 80-100m byłby możliwy, ale wówczas trzeba liczyć się z tym, że musi tych odejść z klubu być sporo może również Araujo i Raphinia mogą zostać poświęceni jako ofiary tego transferu.
@July_6_BcN @GeneralXavi @mekston @partymaker @Encore @ranger3120 @LeoMessi1994 @Lionel_Messi10 @barcelonaLM @Barcanajlepszyteam
0
@FCB24 Patrz teraz :D