0

@Giwera Muset też by dostał raczej, ale by mógł seta urwać, trzeba liczyć na Bena

1

@michal26 Iga na początku kariery była znacznie lepsza w obronie i lepiej biegała teraz tego nie ma jakoś dziwnym trafem uleciało

0

@michal26 Bez jaj zobacz mecz AO 2023 na Rybakine tam grała o wiele bezpieczniej

Nawet w AO 2022 na Collins chociażby albo USO na Sabalenke w półfinale czy Jabeur w finale

Nie chodzi o to, że grała pasywnie bo grała dość aktywnie wtedy, ale z dużą większą kontrolą zagrań niż ta obecna chaotyczna nawalanka z linii

2

@esem91 To mnie martwi bo Ryba nie serwowała najlepiej, a Iga przełamała ją na samym początku, a później przy 0-40 jak wyszła z tego Elena to Iga nie miała nawet breaka

Nie wiem czy słońce przeszkadzało czy wiatr, ale kłopot z wyrzutem był widoczny (trochę lepiej było w drugim)

Jeśli Rybakina może zagrać przyzwoity mecz na Ige i go wygrać bez problemu to znaczy tylko tyle, że Polka nie była przygotowana do tego AO

Zresztą najpierw Coco mnie zawiodła (spodziewałem się) a teraz Iga (też się spodziewałem)

Niech Iga szykuje formę pod mączkę bo w zasadzie tam nie będzie miała takiej konkurencji jak na szybkim hardzie

@michal26 Ciekawe co nasza ulubiona pani psycholog teraz powie bo serio tutaj mało co się zgadza w tym momencie

0

@michal26 Prime Iga 2022 też by raczej poległa na peak Rybakine na szybkim twardym korcie bo wtedy Iga grała znacznie bezpieczniej niż obecnie, a ona lubi mieć czas żeby odpalić swoje armaty

Na mączce Iga jest kotem jak Rafa i tutaj przyznaje rację, chociaż Barty była równie potężna

0

@esem91 Myślę, że po prostu rywalka jej wyjątkowo nie leży chyba z nikim Iga nie jest tak stłamszona z głębi (może Anisimova porównywalnie spycha tak głęboko)

0

@michal26 Iga wygra RG bo Coco nie jest w formie, a Rybakina grając tak jak w drugim secie wygra ten AO niezależnie z kim zagra

Mam wrażenie, że Iga trochę przegrała w głowie ten mecz bo statystyka punktów pod presją była zdecydowanie na korzyść Eleny

Nie od dziś wiadomo, że tenis Rybki to kryptonit stylu Igi

0

@kejdzi Pomyśleć, że bez frajerskiego remisu z CB byłoby TOP3

1

@FcPortoFan1999 Oj ciężka bo Ryba wygrała kilkanaście meczów z rzędu nie licząc tej wpadki na Muchovą w Brisbane

Był czas w 2023 gdzie Iga dostawała bęcki od Ryby mecz za meczem, ale od 2024 role się nieco odwróciły

Vukov także przygotuje jakieś pułapki na Ige pod kątem taktycznym, ale mecz będzie fizyczny to jest pewne

1

@FcPortoFan1999 Iga z Amandą by wolała żeby się zrewanżować, ale też mi się wydaje że Jess raczej wygra w 1/4

Ryba o wiele mocniejsza niż rok temu jak Iga przejdzie to po jakimś maratonie trzech setów

@mekston Z tego co pamiętam to trzy lata temu, też miała zyskać a wtedy serwis i forehand Ryby zrobił robotę 6-4 6-4 ale pod pełną kontrolą Eleny

Nie wiem czy Rybka gra aż tak dobrze jak wtedy, ale naprawdę jest bliska szczytu formy a Iga się męczy z tą grą od dłuższego czasu czyli z moich obliczeń Iga wygra 5-7 7-6 7-5 bo zawsze faworytka przegrywa hah

Uważam, że jakby Ryba przeszła Markete w 4R USO to by mogła pokonać Sabalenke w ćwierćfinale szkoda, że Czeszka nie dała jej szansy wtedy tą kontuzją nieszczęsną (oby teraz porażka Ryby nie oznaczała tego samego)

0

@mekston To fakt, ale ih to jego bastion od początku kariery tak naprawdę zawsze był groźny na hali dla każdego

Paradoksalnie jakby były upały w środę, piątek i niedzielę to jemu to może najbardziej pomóc

Najbardziej byłby pokrzywdzony wówczas Carlitos

0

@FcPortoFan1999 Svitolina nie ma szans będzie podobny mecz co z Jovic to jest świetny match up dla Saby

Ryba Pegula w 1/2 czy widzisz szanse na Iga Amanda?

Kto u panów? Stawiasz bardziej na Bena czy Museta w kontekście potencjalnego upsetu?

0

@mekston Sinner wtedy miał swój peak, a Zverev był pasywny nawet jak na niego

Zastanawiam się jakby Zverev grał gdyby go trenował Becker albo Agassi

Wszechstronny tenis Zvereva przy dobrym gameplanie może całkowicie zneutralizować firepower Sinnera, który uwielbia tempo i gorzej gra gdy rywal rwie rytm bo wybija go z uderzenia

Alcaraz dużo lepiej okręca rotacje i lepiej radzi sobie z odbijaniem niskich piłek slicowanym bh natomiast Sinnera łatwiej przeczytać bo jest schematyczny w tym co robi

0

@FcPortoFan1999 Coco wciąż szuka swojej gry, ciągle ma problemy z fh i niepewny serwis

Trzeba czasu, żeby biomechanik poskładał w kupę jej serwis i będzie groźna, ale Svitolina zagrała jak w 2018 wtedy zanim pojawiła się Coco bardzo jej kibicowałem w szlemach ale zawsze w 1/2 dostawała od Halep, Muguruzy czy Barty/Osaki teraz to samo będzie na Sabe

Kto może ograć Sabe? IMO tylko Ryba

0

@FcPortoFan1999 Ta kontuzja w 2022 zabrała mu prawie lata gry w prime, nie zasłużył na taki los, żeby dostawać oklep w finałach

Kiedyś uważałem, że Zverev zrobi lepszą karierę niż Murray, ale po prostu popełnił kilka zaniedbań co kosztowało go zatrzymaniem rozwoju

W pewnym momencie Sinner i Alcaraz będą mieć kryzys tak mi się wydaje, nie wierzę co mówię, ale obecnie bardziej mnie jara WTA bo tam jest sześć mocnych zawodniczek a ATP straszny beton od dwóch lat

Coco Cię zmartwiła dziś czy byłeś przygotowany na klęskę?

0

@FcPortoFan1999 Uważam, że jakby Becker został trenerem Saschy kilka lat wcześniej to byłby lepszy od Sinnera pod każdym względem

Na Djokovica może nie potrafi grać bo inteligencja tenisowa Serba to inny poziom, ale na Sinnera potrafi grać bardzo dobrze tylko po prostu musi mieć jasny gameplan i strategie bo Jannik ma widoczne słabości

Jakby Djoko miał woleje, slajs i backspin Zvereva to raczej Jannik by nie oddychał na korcie co widzieliśmy w SW19 jak Dima grał w ten sposób

Nie wiem jak można zmarnować taki talent, ale wciąż uważam, że wygra minimum jednego szlema być może RG bo tam najlepiej się czuje

0

@mekston Jakby utrzymał poziom serwowania to mogą być tb'i ale uważam, że trafił gorzej bo Sinnera prędzej by dopadł mimo wszystko

0

@mekston Dlatego Bublik był dla mnie większym zagrożeniem dla Carlitosa

Nie wiem czy ktokolwiek poza Draperem w sztosie lub agresywnym Zverevem może cokolwiek zdziałać na takich bombardierów

Novak może sprawić kłopoty, ale głównie Garfii bo Sinner nakłada za wielką intensywność

@FcPortoFan1999 Zverev by Jannika w obecnej formie mógł odprawić bo ma lepsze narzędzia niż taki Alex

1

@majkiii "Trzeba szukać nowych rozwiązań" +1

0

@mekston Mensik z tym mięśniem brzucha co Rafa cztery lata wcześniej się zmagał i podczas kolejnych meczów sobie poderwał

Novak dostał szansę od losu, ale nawet jak przejdzie do 1/2 to trudno mi wierzyć, żeby wytrzymał tempo gry Sinnera, a nawet jeśli ten nie jest w optymalnej dyspozycji

Porównam sobie nową wersję Zvereva do obecnego Novaka

Zverev też ulepszył serwis i jest o wiele bardziej proaktywny w grze co widać gołym okiem, ale Novak nie ma takiej wszechstronności w grze co Sascha

Novak ma tylko zmysł analityczny, dobre czytanie gry i mentalność zwycięzcy, ale Sinner to w tym momencie już przewyższył

Zverev lepszy serwis i lepszy backhand down the line + już w tym momencie lepszy także drugi serwis

Gra kombinacyjna Serba jest dobra, gdy buduje akcje od tyłu kortu + potrafi przyspieszyć z fh jak tylko nadąży za grą rywala (gdy Holender kilka razy go przegonił to popełniał błędy)

Novak ma lepszy forehand i generuje lepsze kąty, ale Zverev jest lepszy w obronie gdy musi grać z niskiej piłki (większa rotacja topspinu)

Do przodu Serb potrafi grać wciąż lepiej niż Sinner z dość dużą przewagą, ale Zverev ma tradycyjny backspin slice dlatego potrafi zrywać rytm gry i wybijać przeciwnika z uderzenia zmianą rytmu (Novak jest bardziej monotonny i gra częściej płasko)

Volley Zvereva to bardzo duża broń, którą zaczął wykorzystywać w większym stopniu bo przy tak genialnym serwisie wcześniej marnował swój potencjał ofensywny

Novak nie ma takiego zasięgu i takiego czucia przy siatce, ale zagrywa świetne dropshoty czego Niemcowi może brakować (choć też potrafi)

Nie wiem jak Tobie, ale mi się osobiście bardzo podoba nowa wersja Zvereva, jest taktycznie agresywny, bardziej proaktywny i częściej przejmuję inicjatywę wykorzystując swoje warunki fizyczne (zasięg, serwis, wolej)

Sądzę, że losowanie ratuje Sinnera bo naprawdę jego gra nie przekonuje, jakby miał Zvereva w 1/2 to by mógł polecieć, ale jakoś mam przeczucie, że jakaś niespodzianka się przytrafi

Pegula jak wygra z Amandą to nie powinno być to żadną niespodzianką? Wolę Amandę, ale Pegula ma grę żeby takie rywalki po prostu neutralizować nawet Ryba z nią nie dawała rady

Pamiętasz 4R AO 2023 to wtedy była sesja dzienna czy nocna bo nie pamiętam?

0

@mekston Muset ma szaloną motywację żeby się zemścić za ten ostatni finał, który powinien wygrać bo miał szansę, którą zmarnował

Novak z kontuzjowanym VDZ miał nie małe problemy, także Muset przy swojej dyspozycji powinien dążyć do długich wymian na własnych warunkach z głębi kortu, ale także dawać coś ekstra jak z Fritzem

Siła ognia Lorenzo z jednorocznego bh jest zabójcza może spokojnie trzymać na dystans Serba jak będzie tylko miał wystarczająco dużo czasu, a fh mają podobne

Ben może się rozkręcić jak było z Ruudem

Ale pomyśl jaki byłby atrakcyjny mecz Bena z Musetem w 1/2 :D

0

@mekston Saba naprawdę źle taktycznie zagrała tamten finał, myślę że wyciągnęła wnioski bo jej repertuar zagrań jest o wiele bogatszy niż w ubiegłym roku

Keys czy Amanda nie mają szans w walce na Sabe, która będzie je wybijać z rytmu slicem i ściągać do siatki skrótami bo tak powinno się na big hitterki grać

Jedyną rywalką, która może wytrzymać tempo gry na hard court Saby to Gauff, ale nie w obecnej słabszej formie (Iga na mączce)

Rybakina ma najlepszy serwis i fh w Tourze, jeśli mam być szczery to lepiej żeby to ona poszła dalej bo Iga w tym momencie nie ma takiej gry żeby zrobić krzywdę Arynie na jej ulubionym korcie

Ale oczywiście stanie się tak, że Iga zagra koncert w ćwierćfinale i półfinale (chyba Pegula IMO) a później zbierze baty od Aryny co będzie boleć mnie osobiście znacznie bardziej niż gdyby przegrała z Rybakiną bo istnieje możliwość, że ten finał będzie wówczas wyrównany jak Ryba się w nim znajdzie

Sinner ma 19 setów wygranych z rzędu na Bena i dlatego ten mecz przegra, jakoś przeczuwam, że albo Muset się przełamie na Novaka albo Ben właśnie na Rudego

Jak będzie kolejny nudny półfinał Sinner vs Djokovic to nawet nie będzie mi się chciało oglądać bo wiadomo, że mając ten sam styl wygrywa bardziej aktywny i lepszy fizycznie, a tutaj Novak nie ma żadnej broni żeby w jakikolwiek sposób zagrozić nawet lekko zardzewiałej wersji Jannika

Swoją drogą grając ciągle w ten sam przewidywalny sposób nie możesz oczekiwać, że nagle rywal zapomni jak się gra w tenisa więc chyba trzymam kciuki za Bena i Museta żeby przynajmniej jeden z nich sprawił niespodziankę

0

@mekston Saba w zeszłym roku męczyła się w każdym meczu, nie była w połowie obecnej formy a Keys wygrała tylko dzięki strzałom z fh bo trafiła w idealny dzień

Keys w dobry dzień strzeli 60 fh i nic nie zrobisz a innego dnia pośle 40 ue jak to zrobiła z Pegulą

Saba ma najłatwiejszą rywalkę w półfinale, mimo wszystko Gauff w słabszej formie by ją podgryzła w długich wymianach a tutaj skończy się że Svitka ugryzie kilka gemów

Na podstawie moich obserwacji zaryzykuje, że Saba wygra AO bez straty seta jeśli Ryba odpadnie przed finałem (bo tylko ona może realnie jej zagrozić)

U panów Sinner jest mocno pod formą i nie zdziwię się jeśli Ben trafi na dzień konia (to samo co Keys rok temu) wtedy Alcaraz wygrywa finał bez straty seta (jedynie Zverev go przetestuje i urwie dwa sety)

Możesz stawiać dom jestem pewny moich typów:)

17

Trzeba uczciwie przyznać, że takich transferów powinno być zdecydowanie więcej

Zamiast wykładać olbrzymie kwoty na gwiazdy i ryzykować wtopy ala Griezmann to można wprowadzać młodych graczy z potencjałem, który może się zwrócić w ciągu kilku lat przy niewielkim nakładzie finansowym

Taka filozofia transferowa minimalizuje ryzyko przepłacania za niepasujące do systemu Barcelony elementy, a także daje możliwość rozwoju talentów i potencjalnego zarobku w przyszłości lub włączenia ich do głównego składu

3

@LeoMessiiBarcaPepa Każda cywilizacja upada, żeby później na jej gruzach powstała nowa era ludzkości, tak też będzie tym razem

Koniec cyklu to początek następnego, dlatego świat jest w permanentnym kryzysie

Nie da się zrozumieć rzeczywistości z ludzkiego punktu widzenia, dlatego postęp technologiczny jest ukierunkowany w ten sposób, żeby inteligencja cyfrowa zastąpiła rasę ludzką

Czy to pozwoli światu zbliżyć się do Boga? Nie sądzę bo kto czytał Biblię, ten wie, że Bogowie także popełniali ludzkie błędy i grzeszyli w taki sam sposób jak ludzie (Mówię tutaj o Starym Testamencie tym oryginalnym)

Po prostu świat jest zaprogramowany na prokreację, ale ona sama jest zależna od entropii, którą ewolucja technologiczna będzie mogła kontrolować

1

@LAMC_10 Trump to dobry wybór dla Bliskiego Wschodu bo to ich pantofel, dla Stanów to będzie gwóźdź do trumny, ale o tym się dowiesz za kilka lat ;)

0

@mekston To mogłoby być nieco trudniej bo serwis Mensika jest powtarzalny, ale problem z Hubim jest taki, że on powiela schemat Zvereva w szlemach gra na szpilkach i próbuje nie przegrać, zamiast atakować wygraną na własnych zasadach

Massu zbudował Thiema do wielkich rzeczy, ale czy zdoła to samo zrobić z Hubim, który ma swoje ograniczenia to już czas pokaże

Świątek jutro oby meczyk od początku dnia

0

@Ronaldinho10theking Algorytmy, mass media i ai także swoje dokłada sumując to otrzymamy solidnie zaprogramowanego niewolnika systemu

0

@mekston Fakt, Ruud ma Bena o to kto dostanie bęcki w ćwierćfinale od final bossa

Szkoda, że Hubi takie manto zebrał od Jankesa bo takiego Machaca by moim zdaniem w dobry dzień wyjaśnił

0

@mekston Od zeszłorocznego RG oglądam gościa regularnie i to jak mu się przestawiło w głowie to bajka

Kiedyś miał momenty genialnej gry, ale odcinało mu prąd i zachowywał się jak Kyrgios, ale od zeszłego roku stał się dojrzalszy emocjonalnie i potrafi zachować koncentrację przez cały mecz ;)

4R Bublik vs Ruud We will be there! :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?