Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Skaramuczi Robię co mogę, ale Włosi to cwaniaczki.
0
@Bagsik88 Z Interem też był niedostępny. Z Sevillą zagrał cały mecz. Z Sociedad był po kontuzji, a Getafe to nie jest ważny mecz. No ale niech będzie. Roberto zagrał kosztem Semedo w tym sezonie cały jeden mecz. Niezbyt dużo, na pewno nie na tyle, żeby mówić, że wszystkie ważne mecze w tym sezonie gra Roberto.
Śmieszna sprawa, bo zdania, które zacytowałeś nie były napisane przeze mnie przy jakimkolwiek porównaniu, ale przy opisie gry Semedo, głównie tego błędu, więc to co napisałeś nie ma żadnego sensu.
Na ogół gdy przytacza się w opisie piłkarza innego zawodnika, to chce się wybronić tego pierwszego. Ja tego nie robię, bo nie chcę żeby moje komentarze były nacechowane antypatią lub sympatią do piłkarza, tak jak u Ciebie sympatią do Griezmanna. Pewnie powiesz, że moje nacechowane są antypatią, ale ja do Griezmanna nic nie mam i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że mówię to co myślę, a nie to co podpowiadają mi emocje.
W kwestii cyferek dla mnie mają drugorzędne znaczenie. Semedo może mieć nawet 10 asyst, dla mnie i tak brakuje mu zdecydowania i jakości w ofensywie.
0
@Bagsik88 Chodziło o obecny ssezon. Chyba takich oczywistości nie muszę tłumaczyć. Przytoczyłeś mecze z zeszłego sezonu, żeby wyszło na Twoje, ale fakty są takie, że podstawowym PO w tym sezonie jest Semedo. No chyba, że się mylę, w takim razie proszę przytoczyć mecze, w których Roberto zagrał kosztem Semedo. Ważne i z tego sezonu rzecz jasna.
Po co przytaczasz ten fragment? W jaki sposób on się odnosi do treści dzisiejszego komentarza? Błąd Semedo polegał na złej antycypacji piłki przy dośrodkowaniu i w konsekwencji minięciu się z nią przy próbie wybicia. Nie miał nic wspólnego z tym, co opisałem w przytoczonym fragmencie.
Porównałem tę dwójkę, kiedy tego dotyczył komentarz. Odpowiedziałem wtedy na pytanie, natomiast tutaj rozmawialiśmy stricte o Griezmannie i mieszanie w to wszystko jeszcze Hazarda nie ma sensu, przynajmniej dla mnie. Generalnie staram się pisać na temat.
Nie byłoby dobrze, bo miały asysty, ale gra pozostawiałaby wiele do zyczenia. Semedo ma 3 asysty w tym sezonie, tyle samo co w całym poprzednim. W dodatku tamte z zeszłego sezonu, o ile mnie pamięc nie myli w dwóch przypadkach są wywalczeniem rzutu karnego. Widzisz, żeby postrzeganie jego osoby przez użytkowników się zmieniło? Bo ja nie.
1
@kerouac Proszę również o eleganckiego napastnika, LS, pomocnika oraz zabranie Rakiticia i Busquetsa. Kurde dużo tego.
0
@Bagsik88 Jakie to są te najważniejsze mecze, w których gra Roberto kosztem Semedo?
"Czyli teraz jak Semedo zawalił przy dośrodkowaniu to EV nie ma tego za złe?"
O co znowu chodzi? Gdzie ja napisałem coś na podstawie czego można wysnuć takie wnioski?
Owszem, bardzo duży błąd.
Nie, nie byłoby dobrze gdyby Semedo grał jak Griezmann.
Owszem, Griezmann zagrał dobry mecz z Alaves. Po co piszesz o Hazardzie skoro to nie jego dotyczy dyskusja? Ogółem to nie ma potrzeby wspominania o grze innych zawodników przy pisaniu o kimkolwiek. Chyba, że chce się coś dobrze zobrazować, albo wybronić piłkarza na zasadzie porównania. Niepotrzebnie. Jak dobrze gra to nie trzeba piłkarza porównywać piłkarza do żadnego innego, żeby "urosnął".
Ja w żadnym momencie nie bronię Semedo, ani też nie atakuję, tylko piszę to co widzę. Jeżeli odebrałeś moje wypowiedzi za obronę Semedo, to znaczy, że nie przeczytałeś ich uważnie. Nie pierwszy raz zresztą.
0
@Explode Owszem, tak jak wspomniałem, ten problem również występuje.
1
@Explode No wygraliśmy. I co z tego? W zeszłym sezonie też mieliśmy wszystko, żeby tę LM wygrać, a zawiodła w tym przypadku tylko głowa, a byliśmy już bez Neymara.
Powtórzę, jeszcze raz, mamy podobny problem od jakichś 3-4 lat i jest on niewziązany z Neymarem, ale z profilem zawodników w środku pola. Problem w ataku również występuje, ale ten w środku pola jest większy i trwa dłużej.
4
@itmustbejoke Ja się nie zgodzę. Z Neymarem w składzie dostaliśmy w dupę od Juventusu 0-3.
Ivan Rakitić i Sergio Busquets. To są 2 największe problemy Barcelony. Kiedy zamiast nich wejdą pomocnicy typu de Jong i Arthur, to najważniejszy problem związany z tymi porażkami zniknie. Nie damy się zdominować, jednak nie wystarczy wywalić jednego, żeby tego problemu nie było to obaj muszą nie grać.
1
@Danny Gaucho Już rózgi w papierki owijam.
0
@Rewolucja123 No był, gdyby nie kontuzje to Griezmanna też by ze składu wywalił, więc nie rozumiem o co chodzi.
0
@Vxb93 Były jakieś plotki, że w czerwcu 2020 w związku z fabułą, ale to tylko domysły.
0
@Rewolucja123 Wtedy Dembele kontuzji nie miał.
0
@4drian0 Pique jak zwykle wchodził w formę kilka miesięcy( śmieszne to jest), ale teraz gra bardzo dobrze, nie powinien wyskakiwać teraz z jedenastki.
1
@NeroTFP Pamiętam, jak w sezonie 09/10 Małysz był wiecznie drugi za Ammanem, ogółem mnóstwo razy był na podium w tamtym czasie, a wygrać w ciągu ostatnich dwóch sezonów udało się jedynie raz.
Stoch świetnie trzyma formę. Gdyby poprowadził karierę tak jak Małysz, to zakończyłby ją już po następnym sezonie, na szczęście wydaje się skoczkiem bardzo odpornym na upływ czasu.
0
@Rewolucja123 Nie wiem, nie chcę wyrokować, bo widziałem 2 mecze U17 i jakieś urywki z Las Palmas, ale takie miałem wrażenie, że on ma dziwny profil. Nie kontroluje środka pola jak Arthur czy Puig, nie chroni piłki w taki sposób. Troszkę "szarpie" prowadząc piłkę. Może być mu ciężko grać w środku pola Barcelony. Na skrzydło z kolei za wolny.
0
@student97r Nie rywal, bo Luis i tak zgarnie większość minut, a jego następca(załóżmy taki Lautaro) będzie przez to wystawiany na LS. Chyba, że nowy trener będzie miał zdrowsze podejście do rotacji.
Suarez dzisiaj zagrał bardzo dobrze, ale naprawdę da się zostawić po sobie złe wrażenie pomimo 3 asyst. Dla mnie cyferki pozostaną cyferkami, trzeba rozróżnić te czysto statystyczne od tych, gdzie zawodnik musiał się trochę natrudzić.
0
@steciowy Nie jest najlepszy dla Barcy. Taki Benzema dużo lepiej do nas pasuje.
0
@Janiama Jak to lepiej grać, jak ma bardzo utrudnione operowanie piłką? Nie może w ogóle do środka zejść. Większośc ofensywnie usposobionych zawodników woli grać na przeciwej stronie do swojej lepszej nogi. Czy to Iniesta, Messi, Griezmann, czy Coutinho. chociażby. Można tak długo wymieniać.
Tak, Vidal poza grą trochę.
2
Dzisiaj Griezmann bardzo ładnie do podań wychodzi.
Płynność gry jak zwykle zaburzona, a Valdek jeszcze lewonożnego Alenę bliżej lewej strony wystawia. Szkoda gadać.
Vidal niewidoczny raczej, bardzo szeroko ustawiony asekuruje Messiego.
0
@itmustbejoke U nas dalej grałby kaszanę, problem leży w taktyce, Valverde, a przede wszystkim formacji. Na pewno wypożyczenie jego miało więcej sensu niż Dembele, któy wybroniły się grając i w Barcelonie i w Bayernie, jego problemem są kontuzje.
0
@Konias4318 Tak, już widzę jak kogoś znajdzie na najuboższą pozycję na rynku transferowym.
0
@Bagsik88 Tłumaczę błędy, żeby potwierdzić, że teza którą wysunąłęś( że dla mnie nie ma problemu z jego błędami) jest fałszywa. Już któryś raz wciskasz mi w usta rzeczy, których nie powiedziałem. Trener ma wybór. Semedo, Roberto i Wague. Wague jak praktycznie każdego młodego odsunął od gry całkowicie, natomiast jako pierwszy wybór na PO w tym sezonie wyznaczył Semedo. Przecież chłop grał praktycznie wszystkie mecze w podstawowym składzie do czasu kontuzji.
Przedstawiłeś wtedy wybitnie wybiórczą statystykę. 33 kontakty z Bilbao i 60 z Sociedad. Co to nam mówi? Nic. Mecz meczowi nierówny. Jakbyś wziął średnią kontaktów z piłką z września, a potem z grudnia to moglibyśmy dyskutować, a tak to jest statystyka z jednego meczu. Jego gra wzajemna się poprawiła, natomiast to nie temu zawdzięcza powiedzmy niezłe występy w ostatnich meczach, tylko temu, że w tych pojedynkach rywale zostawili sporo miejsca, z Mallorcą, a szczególnie z Borussią.
0
@Bagsik88 Tak, forum jest uprzedzone do Semedo, jak do połowy piłkarzy, ale do niego szczególnie.
Znowu brak czytania ze zrozumieniem się kłania. Gdzie ja piszę, że nie ma problemu?
Jego indolencja i brak przebojowości w ofensywie to bardzo duży problem. Natomiast w kwestii tego ustawiania się powtarzam jeszcze raz. Nie ma mozliwości, żeby to było bez konsultacji z trenerem. Valverde już dawno by go przestawił. Dzięki temu szybciej odzyskujemy piłkę. Gdyby ustawił się równo w linii z innymi piłkarzami, to przeciwnik by sobie klepał i klepał, a tak popychają akcję do przodu, Semedo dobiega, dośrodkowanie, wybijamy i przy dobrym ustawieniu pomocników odzyskujemy piłkę. Zmiana ustawienia jest prosta jak drut, Semedo jest taki głupi, że przez 2,5 roku Valverde mówiłby mu ustawiaj się w linii z innymi, a on nie słuchał i spoko? Niemożliwe.
Betis, Eibar, Mallorca. Jedyne naprawdę dobre mecze Griezmanna w Barcelonie. Do tego jako tako z Sociedad, Borussią i Interem. To wszystko.
0
@Bagsik88 Czemu?
3
@itmustbejoke Jakby go nie ustawić to nie będzie grał tam gdzie Messi, a tylko na tej pozycji wygląda dobrze. Nie łudziłbym się więc, że to się dobrze skończy.
Z tych 3 transferów tylko Dembele miał sens, bo kupili skrzydłowego na skrzydło, a nie dziesiątki.
0
@Bagsik88 1.Jak zawsze gra słabo to jak mam pisać.
2.No tak, czyli słabo od razu. Wiadomo
3.Atakował i co z tego? Nic z tych ataków nie wynikało.
Gdyby to zostawianie miejsca było takim problemem, to Valverde już dawno by mu uwagę zwrócił. A robi tak w zasadzie od zawsze. Proszę zwrócić uwagę, że z tych akcji nic nigdy nie wynika. Wymieniają piłkę na tej naszej prawej stronie. W pewnym momencie zawodnik dochodzi do starcia z Semedo. Kończy się to zawsze dośrodkowaniem lub wycofaniem piłki, a dośrodkowanie w najgorszym wypadku kończy się wybiciem na rzut rożny. To pozorne zagrożenie.
0
@Gall No trochę tak, to jest chwalenie Rakiticia tylko za to, że jest zdrowy i w ważnym momencie gotowy do gry. Fajnie, ale co z tego. Nie ma w tym jego żadnej zasługi, oprócz tego, że się zapewne dobrze prowadzi. Jak każdy piłkarz. Ma końskie zdrowie i może się tylko cieszyć z tego.
1
@Bagsik88 Utarte zwroty dot. Griezmanna to praca w defensywie, pressing i ustawianie się. Czy to zrobił czy nie, to już nieważne, według wielu wykazuje te cechy w każdym meczu, ale nie potrafią wskazać sytuacji. Natomiast to co ja o nim piszę nie jest ani popularne ani utarte, chyba nie rozumiesz w ogóle co to znaczy "utarte".
Alba nie zagrał słabo.
Jeden mecz z Liverpoolem jest mu wypominany do dzisiaj, a przez to wymyślają nawet wtedy kiedy gra dobrze.
O Semedo natomiast pisze się zawsze tak samo. Słaby w ofensywie i zostawia hektary wolnego miejsca z tyłu.
Nieważne jak zagrał, ale to jest mu wypominane po każdym meczu, bardzo często słusznie, ale jak mówię. Z przyzwyczajenia już właściwie, ale konkretnej sytuacji nie wskażą.
0
@Katalończyk 99 No właśnie, ja tak samo uważam, a widzisz żeby mu się dostawało? Ja jakoś nie bardzo.
0
@Janiama A czyli że kozła ofiarnego z niego robią? No trochę tak, na pewno najbardziej z pomocy, tylko de Jong dostał plaster, a Rakitić z Roberto nie potrafili tego w ogóle wykorzystać. Miejsca było dużo, a piłka do ataku jakoś nie dochodziła.
Więc krytyka Rakiticia jest słuszna, ale o Roberto się zapomina, to jest racja.
Jednakże ta krytyka na teraz inny charakter, kiedyś często Rakitić był kozłem ofiarnym. Teraz to dostaje się wielu.
Rakitić, Busquets, Semedo, Alba, Roberto(ale tylko jak gra na PO), Arthur, Dembele.
Każdy dostaje w mniejszym lub większym stopniu. Krytyki unikają na dobrą sprawę tylko de Jong, ter Stegen i trójka w ataku. No i jeszcze Fati. To tyle.