Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@MaTt_BarcaFan Żeby być największą wtopą w historii to trzeba się kopać po czole, a Dembele coś w Barcelonie pokopał.
Gdyby kosztował przykładowo 40 baniek, z nie 120 to nikt by wtopy z niego nie robił, ale tutaj już zawinił zarząd i zachowane Neymara.
0
@Coutinho007 Znowu nic nowego. Znowu brak odniesienia. To samo ja mogę napisać, mówisz tylko o pozytywach pomijając oczywiste wady. Bo przecież Griezmann nie drybluje tak jak ktoś tam, ALE...praca w defensywie, powroty do obrony, ustawianie się. Reszta bez znaczenia. To są kocopoły, bo osoby posługujące się takimi zwrotami nie chcą przeprowadzić dyskusji, tylko wybronić swojego ulubieńca. Podejrzewam, że nawet nie wiesz dokładnie o czym piszesz i jak hm dopytał o szczegóły, to udasz, że nie doczytałeś, jak z tą pomocą w rozegraniu. To Ty kierujesz się sympatiami, a nie ja. Ja się do pozytywów Griezmanna odniosłem, Ty do wad nie.
Dobra, dziękuję.
0
@Coutinho007 Napisałeś dziesiąty raz dokładnie to samo. Jak wyczerpaleś temat, to po co się powtarzać.
Mówienie ciągle o pracy w defensywie i ustawianiu się to są wybitne kocopoły, to jest typowy sposób na bronienie zawodnika, który przechodzi obok meczów. Wiem, bo już to przerabiałem 3 lata temu z Rakiticiem i też wtedy pewne sztampowe zwroty się utarły.
Albo odnieś się do tego, co mu zarzucam(nie zrobiłeś tego ani razu, tylko cały czas pompujesz pracę dla drużyny), albo zakończmy tę dyskusję, bo to nie ma sensu. I może się w końcu dowiem w jaki sposób pomaga w rozegraniu.
1
@Bagsik88 Tylko tak jak mówiłem, jak poprawi zgranie z partnerami to mało co zmieni, bo prawdziwy problem leży gdzie indziej. Villa to jeszcze stare czasy, Messi grał na fałszywej dziewiątce, system gry był inny, a przede wszystkim zamiast Valverde był Guardiola i to się sprawdziło. W ostatnich latach jeszcze żaden zawodnik rzucany na skrzydło się nie sprawdził. Czy to Coutinho, czy Paco czy nawet Sandro i Munir jeszcze za Enrique. Pewnych swoich ograniczeń się nie przeskoczy, z Griezmannem jest to samo.
W każdym razie dziękuję za rzeczowe odniesienie się do tematu zamiast pierdzielenia kocopołów o mitycznym ustawianiu się i grze w defensywie. A z Borussią nie zagrał dobrze tak na marginesie.
2
@Mathew86 Cofnięty napastnik, którego domeną przez kilka ostatnich sezonów było strzelanie bramek, duszący się na skrzydle ma lepsze statystyki niż ofensywny pomocnik(którego domeną nie było strzelanie bramek) duszący się na skrzydle. Niesamowite. Łudziłem się, że da się pogadać w kontekście Griezmanna o czymś innym niż cyferki i praca w defensywie, niestety tylko łudziłem.
3
@Bagsik88 Niezmiennie mam mu do zarzucenia to samo co przez cały sezon(oprócz meczu z Mallorcą). Pisałem to już mnóstwo razy. Nie tworzy przewagi w żaden sposób, czy to dryblingiem czy niekonwencjonalnym podaniem, nie popycha akcji do przodu, jest stateczny i zbyt pragmatyczny, nie potrafi nawet zejść do środka z piłką w ten sposób, żeby stworzyć przewagę, najczęściej wycofuje piłkę do stoperów. Stoi z boku, czeka na piłkę, której nie dostaje, potem wraca do defensywy i robi za drugiego lewego obrońcę. Wszystkie te braki wynikają z faktu, że on wybitnie nie nadaje się na LS, nie ma podstawowych atrybutów takich jak szybkość i drybling, do tego jest lewonożny. I nie będzie miał, więc jego gra na LS jest z góry skazana na porażkę. Może się jeszcze ciutkę poprawić jego gra wzajemna z partnerami, ale to nie zmieni praktycznie nic. To nie jego wina, tylko zarządu, który nic nie nauczył się na przypadku Coutinho.
0
@NGTRX Wszyscy tacy o których wspomniałeś jedyne co potrafią powiedzieć to cyferki i praca w defensywie, a reszta nie ma znaczenia, dlatego ja widząc niedobór w innych aspektach, oddaję mu pracę w defensywie i następnie skupiam się na nich.
2
@Coutinho007 Kiedy Ćwiąkała o nim mówił? Jeżeli to nie jest ten materiał sprzed transferu, to chętnie się zapoznam. Jeżeli chodzi o resztę, powtórzę po raz setny. Piętnuję Griezmanna, bo prawie nikt nie widzi jak słabo gra. To dlatego, że nie tyle pieprzy grę, co przechodzi obok niej i nie zapada ludziom w pamięci, przez co zwracam na niego szczególną uwagę.
Najlepszym dowodem na to, że zawodzi jest fakt, że w pierwszej kolejności ludzie mu wyciągają defensywne aspekty gry. Napastnikowi. To namacalny dowód na to, że w ataku nie istnieje.
I przepraszam bardzo, Pique, Suareza i Busquetsa też krytykuję często i jakoś nikt nie ma pretensji, że to z powodu antypatii, a wolę Griezmanna od całej trójki.
O, to już flashbacki są. Legendarna praca w defensywie, ustawianie się i wybieganie. Słowo w słowo jakbym słyszał "argumenty" na obronę gry Rakiticia z sezonu 16/17, kiedy też prawie nikt nie widział problemu, bo przecież Rakitić musi łatać dziury po Messim, tak jak teraz Griezmann zapieprzać za Messiego i Suareza. To, że to były bzdury pokazał sam Rakitić w sezonie 17/18, zaliczając świetny sezon. Z tym samym Messim w składzie, który magicznym trafem przestał mu przeszkadzać. A może chodzi po prostu o formę, pozycję i taktykę?
PS. O co chodzi z "pomocą w rozegraniu"? Bardzo ciekawa sprawa, bo za cholerę nie wiem, co to znaczy.
2
@Coutinho007 A no tak, przecież to ile kto wniósł mierzy się liczbą zdobytych goli. Zwracam honor w takim razie.
6
@adam444 Nie ma argumentów, bo typ ma rację.
1
@Image Rodrygo to bardzo duży talent, a nie jakieś Viniciusy. Na szczęście dla nas nie zrobi tam kariery, bo przy Hazardzie będzie na siłę wpychany na PS, gdzie jest co najwyżej poprawny.
25
@Rogalson Nie jest.
0
@BarcaInfo Szkoda, bo po powrocie Semedo wróci na trybuny.
1
@Rewolucja123 Na skrzydło brakuje mu dryblingu i przebojowości. Rzeczywiście sprawia wrażenie, se najbardziej by się na 9 nadawał, pasowałoby tylko trochę przypakować.
0
@Mario96w Ja się zdziwię, Grimaldo nigdy nie kupią, Todibo i Puiga odeślą zaraz na jakieś bezsensowne wypożyczenia i tyle z tego będzie.
0
@Explode Przepraszam bardzo, proszę zobaczyć na liczbę rozegranych minut.
Dembele ma ich bodajże 4215. Jest to bardzo mała ilość. Neymar w Barcelonie miał coś koło 15000 minut i 105 bramek(nie pamiętam jak z asystami). W każdym razie gdyby Dembele zagrał tyle minut co Neymar, to miałby 69 bramek i 65 asyst. To nie liczby są złe, tylko ilość rozegranych minut mała.
1
@Janiama Spokojnie, za chwilę Neymar znowu wyleci.
1
@kubix05 Teraz już na poważnie, ktoś koło sierpnia fejka puścił.
0
@itmustbejoke Wywalić Griezmanna i nie kupować Neymara.
10
@amanter Piękny dzisiaj, tylko trochę za dużo Lautaro pozwalał, ale ogólnie najlepszy ze stoperów.
Potwór w wyprowadzeniu piłki. Ostatnim stoperem u nas, który umiał robić to w ten sposób był chyba Bartra.
5
@socha To, jaką, jak nie typową?
Na pewno nie jest to profil gracza a'la Griezmann, dziesiątka ani tym bardziej skrzydłowy. To dziewiątka, powiedziałbym, że o takim barcelońskim profilu i o to chodzi.
1
@Coutinho007 Nie, to nie ma sensu. Albo jeden albo drugi, ale nie obu naraz. Chyba, ze nowy trener nie będzie miał takiej skłonności do marnowania zawodników, ale dalej nie uważam za dobry pomysł trzymać dwóch takich piłkarzy w zespole.
Lautaro in, Suarez out. Wszyscy poza Ernim i Messim zadowoleni.
1
@Chwytliwy Nie, dopóki nie odejdzie Suarez, młody byłby na siłę wpychany na LS, a wiemy dobrze jak to się kończy.
A widać gołym okiem, że Suarez nie dorasta do pięt Lautaro, niestety jak mniemam zarząd ma odmienne zdanie na ten temat.
0
@Cochise Ale jak już mówiłem, w tym roku jeżeli miałby odejść, to też za czapkę gruszek. Chyba, że dokończy sezon bez kontuzji, w co nie wierzę, więc sytuacja jest bez wyjścia.
0
@Explode Kubo to pozycja Messiego, a przed nim w "hierarchii" byliby jeszcze(do gry na prawym skrzydle) Dembele, Griezmann i pewnie Perez. Nie miałby szans zagrać u nas choć 20 minut.
LS u nas leży i kwiczy. Dembele wiecznie kontuzjowany, Griezmann gra kaszanę, więc Fati może się wykazać.
1
@Cochise No jednak będą gorsi, nie dadzą tyle na skrzydle co Dembele, zresztą Fati to nawet nie jest skrzydłowy, a Perez na LS nie istnieje, nie leży mu ta pozycja.
A jeżeli chodzi o Dembele to trzeba przekalkulować co się bardziej opłaca i tyle. Nie sztuka opchnąć komukolwiek za 30 baniek i spokój, straty będą ogromne. Tylko czy jego w ogóle stać rozegrać pół roku bez kontuzji, bo o to się właściwie rozchodzi. Jeśli nie to jesteśmy skazani na Dembele, a Dembele na Barcelonę. Jeżeli będzie ciągle kontuzjowany, to nikt nie będzie chciał go kupić, a jak już to po śmiesznie niskiej i nieopłacalnej cenie. Natomiast jeżeli będzie zdrowy to w sumie szkoda sprzedawać.
Sytuacja jest okropna, patowa. Ja bym przede wszystkim trzymał kciuki za zdrowie, jak to dopisze to o poziom gry jestem spokojny, o kupców również. I wtedy bym chyba sprzedał, bo po prostu nie wierzę, że z Ousmanem kiedykolwiek sytuacja się ustabilizuje. Nie wierzę, że będzie zdrowy jak reszta graczy. Raz na 2 miesiące, raz na pół roku, raz na rok. Co jakiś czas to dwójka pójdzie. Albo jeszcze gorzej. My potrzebujemy stabilizacji. Natomiast trzeba od razu zapomnieć, że znajdziemy za niego gracza na poziomie powiedzmy 80 milionów. To niemożliwe.
3
@Explode W Barcelonie by murawy nie powąchał , więc nie sądzę.
3
@KamQiX 4 lata między nimi jest, to sporo jednak.
16
Bardzo fajny mecz.
Co mi się rzuciło w oczy, to różnica poziomów pomiędzy Lautaro, a Suarezem. Argentyńczyk posiada wszystkie cechy, które Luis zaczął z wiekiem zatracać. Szybkość, nieprzewidywalność, DOKŁADNOŚĆ PODAŃ, technika, wygrywanie pojedynków. Kapitalny snajper.
Todibo potwór w wyprowadzeniu piłki.
Na duży plus Alena, Wague, Perez i Fati.
de Jong fantastyczna zmiana.
Firpo ma kapitalne warunki techniczne i fizyczne, ale ciągle jest spóźniony o pół sekundy i często podejmuje złe decyzje. To do poprawy, ale potencjał jest.
Griezmann znowu jakby obok meczu, tym bardziej że na swojej pozycji nominalnej grał.
1
@jedrek7000 Akurat w szkółce na pozycji skrzydłowego nie ma takich talentów jak Dembele na pozycji skrzydłowego.