Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@A_Gomesinho_21 I pierdyliard prostych strat, często w klarownych sytuacjach. Rzeczywiście super.
0
@Janiama No i masz rację. Zamiast chłopaka(Fati sam na sam wybiegał) woli zwody robić. de Vrij go faulował na żółtą, ale co z tego, jak po akcji było.
Sam mówiłeś, że oddanie piłki koledze na 5 metrów albo dośrodkowanie z rożnego to żadna asysta. Właśnie Suarez tylko piłkę oddał. Fati całą robotę strzałem zrobił.
I w tym meczu jest tak jak mówiłem wcześniej. Na jedno dobre odegranie do Fatiego 5 strat Suareza.
0
Suarez fatalna zmiana.
1
@Janiama Na jedno takie odegranie ma 5 strat, Lautaro gra pięknie i z głową.
Albo ta akcja, kedy Lautaro przyjął piłkę 40-metrową i oddał od razu strzał. Lewą nogą. W przypadku Suareza byłoby to niemożliwe.
Tak wiem, do Messiego odegrał, bramką piętą, ale tak ogółem, to dużo cześciej nam pierdzieli akcję niedokładnym przyjęciem piłki.
4
Todibo i Lautaro są piękni.
Swoją drogą Suarez chyba by się posrał, gdyby miał tak dokładnie odgrywać do partnerów.
3
@itmustbejoke Borussii, pluję na Inter.
10
Pamiętajcie, że Valerde wie lepiej i choćby nie wiem jak Puig dobrze grał, to na treningach pewnie nie prezentuje się na tyle dobrze, żeby otrzymać okazję do gry.
1
@4drian0 To ludzie w klubie mają dla niego przygotować plan treningów i określić czy i w jaki sposób powinien wzmocnić się fizycznie.
0
@pauletaa Myślę, że nie pociśnie z tyloma zawodnikami defensywnymi w składzie, ale my tym bardziej nie pociśniemy. Typuję 0-0 bez celnego strzału na bramkę w pierwszej połowie.
6
Valverde: Riqui Puig na pewno otrzyma swoją szansę, nie wiadomo tylko kiedy.
Też Valverde: wywala Puiga na trybuny w meczu o nic.
Ogółem skład niesamowicie toporny, spodziewam się arcynudnego meczu.
0
@ViscaBarca123 Też bym tego chciał, ale zespół typu Liverpool to najbardziej niewygodny rywal dla fartownego Realu, tym bardziej, że nie mają już Kariusa w składzie.
33
@Janiama To są wszystko kompletne bzdury, a temat już był przewałkowany wiele razy z 2 miesiące temu, także pozwolę sobie tutaj uciąć dyskusję.
10
@Janiama Skoro pluje na rodaków, to chyba nie zasłużyła na Twoją i innych dumę.
10
@itmustbejoke W żadnym. Bezsensowny transfer.
5
@Nano22 Ale pierdzielisz kocopoły.
Żarty to trzeba umieć robić, a nie że sympatyk Valverde wstawi stare zdjęcie, podpisze sztampowe "Kiedyś to było" i myśli, że jest zabawny.
1
@kerouac Wygląda mi na typowe PO, tylko bardziej konserwatywny.
6
@Janiama Podałeś właśnie opis gry Rakiticia, z tym, że ten nie robi kółeczek.
2
@Skaramuczi Roberto nie jest szybki.
0
@messi564 Nie można tak powiedzieć, bo jest tu dopiero od lata. Zawsze może się przytrafić spadek formy lub długa kontuzja. Niech zagra 2-3 sezony na takim poziomie, to będziemy dyskutować.
Natomiast tacy zawodnicy naprawdę rzadko się zdarzają. On ma wszystko, kompletny pomocnik. Młody, a już gotowy do gry na najwyższym poziomie. Idealny profil. Odporny na zmieniające się realia futbolu, zmiany taktyki i trenerów.
Żeby zawodnik przyszedł i od razu zaczął po prostu grać swoje w pierwszym składzie, transfer gdzie nie ma żadnego ale, tylko przychodzi młody chłopak w rozsądnej cenie i prezentuje się świetnie, pokazuje ogromne umiejętności, a do tego tak idealnie do nas pasuje, to ostatnio był Umtiti, a przed nim to nie wiem kto.
Ter Stegenowi, Suarezowi, Neymarowi trzeba było trochę czasu, a tutaj od razu jest jakość.
Najlepsze wejście do drużyny jakie widziałem miał Coutinho i widzimy jak się skończyło, także trzeba poczekać, ale nic nie zapowiada, żeby de Jong obniżył loty.
0
@VenoM Nie zgadzam się, Arthur gra bardziej ofensywnie, w grze kombinacyjnej obaj są świetni, tylko z profilem de Jonga u niego bardziej to widać, jest wyższy i bardziej wybiegany, łatwiej mu wyjść na pozycję. Natomiast w kreacji Arthur jest zdecydowanie lepszy, de Jong nie jest typowym rozgrywającym, nie rozrzuca piłki, nie przyspiesza gry.
Rakitić już lepiej nadaje się na pivota niż Arthur, ale jest wolny. Nie pokryje takiej przestrzeni jaką pokryje de Jong.
de Jong pivot, Rakitić po prawej i Arthur po lewej. Tak jest najlepiej, patrząc na profile zawodników, choć wciąż nie idealnie, Arthur pełni u nas rolę Iniesty, a to nie ten profil pomocnika co Andres. Jest bardziej defensywny.
1
@Rewolucja123 Ale nie taki pivot w stylu Barcelony. Grał tam chyba 2 mecze w zeszłym sezonie i wyglądał fatalnie. Potrzebny jest ktoś szybko wyprowadzający piłkę z głębi pola, który potrafi wejść między stoperów, pokrywający duże przestrzenie, ze świetnym diagonalnym podaniem. Strażnik. Arthur nie potrafi grać w ten sposób.
Wiem, że wszyscy chcą dać de Jonga bardziej do przodu, ale prawda jest taka, że nie potrafi zagrywać kluczowych podań, nie daje zbyt wiele z przodu, nie tworzy zagrożenia. Gra świetnie, ale brakuje mu ofensywnego polotu. Na pozycji defensywnego pomocnika byłby potworem.
3
@Barca_Big_Moment Tylko de Jong z kolei nie da tyle w rozegraniu i grze kombinacyjnej w środku co daje Arthur, który zresztą wyleciał ze składu przez nawracające problemy wydolnościowe. Najlepiej wywalić ze składu Busquetsa kosztem Rakiticia i wszyscy zadowoleni.
0
@Cobra303 Nie poradzę nic na to, że ludzie nie pamiętają ostatnich 4 miesięcy, tylko ostatni jeden mecz. Jak mam z nimi dyskutować, skoro oni napastnika rozliczają z odbiorów. Skoro źle udowadniam swoją rację, to udowodnij swoją.
Dlaczego uważasz że Griezmann gra dobrze? Tylko proszę bez pierdizelenia o zapieprzaniu w defensywie, bo to już przerabialiśmy. Tworzy przewagę swoją grą? Rozrywa szeregi obronne rywala swoim poruszaniem się po boisku? Stwarza klarowne sytuacje kolegom? Dobrze wygląda w grze wzajemnej, przeprowadza kombinacyjne akcje? A jak nie kombinacyjne to może podrybluje coś od czasu do czasu? Robi przysłowiowy wiatr na skrzydle? Zalicza kluczowe podania?
Może odpowiem za Ciebie. Nie, nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Wszystkie rzeczy, które robi dobrze(zakładanie pressingu, wracanie do obrony, odbiory, inteligentne ustawianie się) są związane z grą w defensywie. Powtarzam po raz ostatni. Jeśli napastnik jest usprawiedliwiany ze swojej gry poprzez powroty do obrony, to coś tutaj nie gra. To znaczy, że w ataku aż tak bardzo nie było go widać, że trzeba sięgnąć po aspekty defensywne. Chwała mu za to, że tak ładnie pracuje, ale to są dla napastnika aspekty drugorzędne, dodatek. Najważniejsze jest to co robi z przodu. Czyli nic.
0
@NGTRX No i miałem w 100 procentach rację. Nic nie wymyśliłem. Nie ignoruję, tego co robi dobrze, bo gra do przodu u niego nie istnieje, więc nawet nie mam czego ignorować. Natomiast jeśli chodzi o aspekty defensywne, to jeszcze nie widziałem napastnika, którego rozgrzeszanoby z indolencji w ofensywie, bo walczy w obronie. To są aspekty drugorzędne.
0
@zagi31 No właśnie, on się tylko stara. Stara się wychodzić na pozycję, stara się grać z pierwszej piłki. Ale na staraniu się kończy, a w praktyce to wygląda tak, że schodzi do środka i wycofuje do Lengleta.
On gra w tym nowym systemie już 4 miesiące i nic, ale to nic się nie poprawiło. I już się nie poprawi, bo LS mu wybitnie nie służy. I tak, jest najgorszym zawodnikiem Barcy w pierwszej jedenastce. Chyba, że Pique i Busquets mają gorszy dzień. Jest to dla mnie niezrozumiałe, gość przechodzi obok meczu raz za razem, ale i tak jest chwalony, bo praca w defensywie.
0
@zagi31 Jest dobrze XD ?
Przecież chłop gra dramatycznie. Nie można go pochwalić za nic oprócz pracy w defensywie. Praktycznie najgorszy zawodnik Barcy w każdym meczu. Jak ma nie mieć lepszych liczb od Coutinho, skoro jest nominalnym napastnikiem i strzelanie bramek leży w jego naturze. Jak na liczbę rozegranych minut, to i tak te statysyki nie są dobre.
I chyba wiem skąd się to pieprzenie bierze. Griezmann w odróżnieniu od Coutinho nie emanuje bezradnością, a to dlatego, że w ogóle nie dostaje piłki. Przechodzi obok meczów, jakby go nie było. W ten sposób nie ma go właściwie za co skrytykować. Coutinho miał piłkę, tylko nie dawał rady nic z nią zrobić. I to jest jedyna różnica. Griezmann nie zrobił nic, żeby go chwalić. Jak na razie bardzo nieudany transfer. I pod koniec sezonu nadal będzie nieudany, bo pozycji, która mu nie pasuje nie zmieni.
1
@gryfiT. To nie jest patrzenie negatywne, ale realistyczne i patrząc na dotychczasową karierę Roberto u nas, nic nie wskazuje na to, że ten poziom utrzyma.
2
@NGTRX Roberto z roku na rok jest coraz gorszy. Do jego poziomu z 16/17 to nawet się nie zbliżył. Teraz mu 2 mecze wyszły i już wielka ekscytacja.
2
@kewin "Redaktor Footroll", "kibic" Barcelony.
To wszystko wyjaśnia.
1
@SergioTomas Todibo chciałbym zobaczyć przede wszystkim, żeby zagrał kilka meczów z rzędu za tenisistę Pique. Bez tego nie mamy prawa mówić, że za słaby.
A jakbyśmy mieli kogoś kupować, to nie mam pomysłu. Na rynku chyba wielu odpowiednich zawodników nie widać. Może Ruben Dias?