Bartek22
Dołączył/a: kwiecień 2023
20 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Hushovt No te 20 baniek z Vidala(jak nie mniej) od Interu rzeczywiście załatwi sprawę.
Minuty Vidala zabierze Rakitić i Roberto, Alena i tak nic nie grał.
9
@PatrykBarcelona Van Dijk XD
Casillas XD
Co tu robi Xavi, jak w połowie dekady poszedł do Kataru.
Żenada
0
@Gaucho Te piękne straty piłki, drewniane przyjęcia. Mmmmmm. Super.
Będę tęsknił.
Można mieć napastnika, który też tyle strzela, a w dodatku nie pieprzy każdej akcji prostymi błędami. Łatwo nie będzie, ale próbować warto.
3
@Litman Którym skrzydle? Bo jak czterdziesty ósmy zawodnik ma grać na LS, chociaż się tam kompletnie nie nadaje i to nie jego pozycja, to ja podziękuję.
17
Tak zasadniczo, to o co się rozchodzi?
0
@Volk Nie.
Z topornymi pomocnikami i bez skrzydłowych Guardiola tutaj swojej piłki nie wprowadzi na zadowalającym poziomie.
1
@swiergol2 Ja nie narzekam. Alenę sam bym wypożyczył do tego Betisu.
Vidala bym potrzymał do końca sezonu.
3
@piotrek1315 Problem w tym, że jest kim grać. Rakiticie i Roberty, ale jednak.
9
@swiergol2 Ale Puig tych szans i tak nie dostanie, Alena przecież też nie gra. Wróci Arthur, a minuty Vidala rozegrają Rakitić i Roberto.
0
@Grubson06 No i kulturalnie się wreszcie Neymar ubrał, a nie jakieś kolorowe wzorki.
3
@kkbarca Taaa więcej. Chyba Roberto i Rakitić. Przecież Alena gra ostatnio tylko przez kontuzje Arthura.
Valverde w życiu nie sięgnie po Puiga, chyba że wszyscy pomocnicy do szpitala pojadą.
0
@amanter Źródło jest do kitu.
2
@Vxb93 W szkółce na fałszywej dziewiątce grał.
0
@haryveb944 Bayern go nie wykupi i pójdzie do PL.
1
@msmsms Perez to prawoskrzydłowy, więc nam się za bardzo nie przyda, a Fati to w ogóle nie jest skrzydłowy. Neymar do śmietnika. I tyle na ten temat chciałem powiedzieć.
0
@xJLx Ani jeden ani drugi. Z Fatiego nigdy wielkiego skrzydłowego nie będzie, jak już to napastnik.
Wague to nie jest materiał na Top PO, gra jak solidny zawodnik do rotacji i nic więcej.
O Emersonie się nie wypowiem, nie oglądam Betisu.
Ani Semedo ani Roberto to nie są materiały na Barcelonę, ale jak już to też na solidnych rezerwowych, więc mam nadzieję, że ten Emerson coś pokaże.
Alena ma zły profil do gry w Barcelonie i nigdy tu pełnego sukcesu nie osiągnie. Niech idzie na wypożyczenie, to dobry piłkarz, zaprezentuje się i może sprzedamy za dobre pieniądze.
Pedri się nie wypowiem. Za mało meczy widziałem, z tego co widziałem to też ma zły profil, ale to może być tylko wrażenie.
Puig ma ogromny talent i powinien grać kosztem Rakiticiów i Busquetsów.
Todibo to również ogromny potencjał, ale przy tym trenerze on nie dostanie szans na grę. Oby dostał szansę w innym zespole.
0
@puyol_presidend5 Może nie. Przyjdzie tu taki Haaland i zniknie.
Przez Valverde odeszliśmy od dawnego stylu, ale nadal jak przychodzi niepasujący piłkarz, to często się gubi, a Norweg wybitnie do nas nie pasuje.
0
@kazbychu No i dlatego ja osobiście nie mogę na niego patrzeć, ale właśnie on w momencie transferu te cechy prezentował.
1
@damianex10 Bardzo fajny wzór domowej, ale i tak coś tu nie pasuje. Oby na żywo lepiej wyglądała.
1
@kazbychu Napastnik u nas musi być świetnie wyszkolony technicznie, umieć zejść do rozegrania, grać tyłem do bramki, grać w ataku pozycyjnym. Być integralną częścią zespołu, a nie tylko dołożyć nogę w odpowiednim momencie.
0
@Janiama Czemu przywołujesz Coutinho, skoro rozmawiamy o Paulinho?
Nie widzę sensu. Mnie nie obchodzą cyferki ani cena zawodnika. Przeważnie gdy się wspomina te 2 rzeczy, to ocena zawodnika jest przez to wypaczona.
Liczby mogą być objawem dobrej formy, ale nie muszą. I rzeczywiście ci zawodnicy zaliczyli dobry okres kiedy zdobywali dużo goli oraz zły kiedy ich nie zdobywali, natomiast piszesz tak jakby to, że mieli po 8 goli świadczyło o ich równości, a równi nie byli. Coutinho grał wspaniale w sezonie 17/18 i słabo w 18/19. Paulinho natomiast grał po prostu dobrze w pierwszej części sezonu 17/18 i dramatycznie w drugiej części tego sezonu. Weźmy Semedo. Ma tyle asyst co w całym poprzednim sezonie, a gra się nie zmieniła.
Miałbyś rację z tym przygotowaniem fizycznym, gdyby on "gasł" w oczach, stopniowo. Natomiast on zmiana ustawienia i momentalnie z dobrego piłkarza stał się przeciętnym kopaczem.
Po prostu kompletnie nie nadawał się do środka pola Barcelony. Przejawiał te same wady co Vidal, tylko wysoce dalej posunięte. Weźmy Arthura, on też grał cały sezon w lidze brazylijskiej. Jego problemy ze zmęczeniem były bardzo widoczne. Z zawodnika 7-7,5/10 stał się piłkarzem 5-6/10, Paulinho zjechał z 6/10 na 2/10.
Co to znaczy, że piłkarz na tym poziomie nie jest drewniany? Jesteśmy w Barcelonie, a nie w Las Palmas. Jakby go przyrównać do pomocników z końcówki tabeli lub z drugiej ligi hiszpańskiej to może i tak, natomiast musimy też mierzyć się w LM, a tam nie graliśmy z zespołem, który miałby tak drewnianego pomocnika.
Statystyki często są przytaczane, kiedy już się zapomina jak zawodnik grał. Ja grę Paulinho pamiętam doskonale, więc nie są mi potrzebne.
Ja traktuję wszystkich tak samo i oczekuję dobrej gry od każdego. Nie robię czegoś takiego, że no w sumie ten zagrał gorzej, ale mniej kosztował i nie jest tak renomowanym zawodnikiem, więc jednak zagrał lepiej.
5
Jak dobrze, że wraca temat Neymara, bez tego święta byłyby nudne.
0
@Bagsik88 Na tym polega domysł. Gdybyś nie zaprzeczył to bym nie przepraszał, bo uznałbym, że jest prawdziwy.
Ja Ci tłumaczę oczywistości od początku dyskusji i jakoś daje radę.
Widzę, że musisz mieć ostatnie słowo, więc jak chcesz znajdź sobie następny błahy powód do rozmowy, ale nie będę już na niego odpowiadał. Dzisiaj jest wiele ciekawszych rzeczy do zrobienia :)
0
@Coutinho007
Gomes nie grał gorzej.
Boateng i Mina grali malutko, za mało, żeby oceniać, ale rzeczywiście mogą konkurować.
Douglas nie grał w ogóle.
Murillo zagrał ze 3 mecze i to na dobrym poziomie.
Zresztą być lepszym od Boatenga i Miny to żadna sztuka.
0
@Bagsik88 Było.
Podwójne standardy to by były gdybym wytykał Ci błędy, które sam popełniam i nic sobie z nich nie robię, a tymczasem sobie błąd też wytknąłem.
0
@Bagsik88 Przeprosiłem już za wysnucie domysłu, więc nie wiem o jakich podwójnych standardach mówisz.
0
@jeyx77x Ogromne braki techniczne, tak jak się tutaj mówi "drewno" w czystej postaci, niezwrotny, wolny, kompletnie niekreatywny, złe prowadzenie piłki, toporny, nie umiał uruchomić kolegi podaniem, tylko w bok lub do tyłu. Bierny w obronie, bierny również w pressingu, to nie był walczak tak jak się tutaj uważa, często odstawiał nogę, odpuszczał środek pola, nie potrafił swoim ruchem lub dryblingiem w środku pola stworzyć przewagi. Potrafił natomiast to robić w polu karnym, ale rozmawiamy o wadach :)
0
@Bagsik88
Z toku dyskusji jasno wynikało, że rozmawiamy o tym sezonie, ale jak chcesz myśleć, że chodziło też o poprzedni to proszę bardzo. Dalsze przepychanki w tej kwestii nie mają sensu.
Nie oburzałem się, przepraszam bardzo. Zwróciłem tylko uwagę, że w żadnym momencie nie napisałem zdania, na podstawie którego mógłbyś wysnuć wniosek, że nie mam problemu z błędami Semedo. Po prostu sobie to wymyśliłeś, napisałeś takie zdanie od czapy. Ja mam wszelkie podstawy podejrzewać, że bronisz Griezmanna ze względu na sympatię, ale jak jest na 100 procent? Nie wiem. Nie musisz się przede mną tłumaczyć.
0
@Bagsik88 Przecież na lewej stronie z Interem grał Firpo ostatnio. Semedo kontuzja. W pierwszym meczu zagrał pełne spotkanie. Oprócz meczu z Getafe i Sociedad zaczynał każdy mecz od początku, w którym był gotowy do gry. Naprawdę nie wiem o co chodzi. Jak nie wierzysz to sprawdź na transfermarkcie.
Ja napisałem, że konkretnie ten sezon. Ty się do tej wypowiedzi odniosłeś, więc w takim przypadku nie ma żadnego sensu wspominanie sezonu poprzedniego.
Tutaj znowu elementarny brak czytania ze zrozumieniem. Powtórzę jeszcze raz. Zdania, które wziąłeś w nawias dotyczyły gry Semedo. Konkretnie te.
"O co znowu chodzi? Gdzie ja napisałem coś na podstawie czego można wysnuć takie wnioski?"
Napisałem tak dlatego, bo błąd Semedo nie miał nic wspólnego z moim wcześniejszym opisem tego zostawiania przez niego wolnej przestrzeni w fazie konstruowania akcji przez przeciwnika.
Czy coś Ci wmawiam? Nie, to tylko domysł. Jeżeli nieprawdziwy to przepraszam, natomiast sposób w jaki konstruujesz wypowiedzi może świadczyć o sympatii do Griezmanna.
Jedyne czego się wstydzę, to tłumaczenia takich oczywistości i wracania do 3 komentarzy do tyłu.
4
@Janiama Nie wiem co ma gra Paulinho w Chinach do gry w Barcelonie.
Jeżeli chodzi o jego grę w Barcelonie to piłkarz o dwóch twarzach. W pierwszej części sezonu grał dobrze, ale nie aż tak jak tutaj się uważało. Cyferki sprawiły, że ludzie przestali patrzeć na wady.
Jeżeli chodzi o drugą część sezonu to nie widziałem gorzej grającego piłkarza pierwszego zespołu Barcelony w ciągu ostatnich 5 lat. Był tragiczny. Chyba tylko Mina i jego małpie podchody mogą z tym konkurować. Co ważne, on przestał grać dobrze razem ze zmianą ustawienia, kiedy przestał grać jako ten "trzeci" w ataku, a zaczął grać nominalnie jako pomocnik, więc jestem przekonany, że byłaby duża wtopa. Na szczęście w porę go sprzedali, a sprowadzili 2 razy tańszego Vidala, który jest zawodnikiem absolutnie lepszym w każdym elemencie gry.