16

Tylko się nie zdziwcie jak Griezmann na lewej stronie zagra, Messi w środku a Dembele na prawej :)
Nie no czekałem na to 4-2-3-1 od początku zeszłego sezonu, mam nadzieje, że to wypali i pozostaniemy przy takim ustawieniu.

10

@Janiama No i bardzo dobrze. To tak jak na studiach. Najpierw egzamin, a potem niezależnie od wyników picie.

0

@Janiama Myślałem, że panowie w tym wieku jak spożywają alkohol to raczej w zaciszu domowym, a tu proszę. Trip leśny w młodzieżowym stylu. Szacunek.

0

@Vxb93 Obejrzałem jak na razie Dark, Stranger Things, Peaky Blinders, Ozark, Wikingowie, Uwięzione, Mindhunter, Dom z papieru, Nawiedzony dom na wzgórzu, Holistyczna agencja detektywistyczna DG, Sherlock. I z tych bym taką pierwszą piątkę wybrał takich, które mi się najlepiej oglądało.
1.Dark
2.Sherlock
3.Wikingowie
4.Uwięzione(2 pierwsze sezony)
5.Stranger Things

0

@Szicek10 To kto na skrzydło jak Dembele odejdzie?

0

@Gappeq Nie, wszystkich nie, natomiast jestem za tym, żeby odsunąć święte krowy(niektóre definitywnie), tak, żeby zrobić miejsce dla innych zawodników. To jest też wina Valverde, który ma taką zasadę, że przykładowo wśród 4 stoperów ten ostatni nie gra absolutnie nic, do czasu kiedy ktoś nie wypadnie przez kontuzje albo kartki.
W każdym razie absolutnie bezsensowne jest sprowadzanie zawodników za kupę siana, kiedy na tę pozycję ma się młodych utalentowanych piłkarzy. Wypadałoby tę młodzież chociaż przetestować, ale jak gość siedzi pół roku na trybunach, to nic dziwnego, że zaczyna się wokół niego polemika.
Cały czas odwołuję się do srodka obrony, bo ten przykład jest książkowy. Mamy Pique, Lengleta i Umtitiego, a czwarty w kolejce Todibo przez 3 miesiące zagrał w jednym meczu. To jest skandal i wstyd dla Valverde. Potem go sprzedadzą za 3 miliony z jakąś marną opcją pierwokupu po x latach, a na szybko ściągniemy Skriniara z Interu za 100 milionów. Czemu to ma służyć. Argument, że mnie nie było na treningu i na pewno coś z Todibo jest nie tak, a trener wie lepiej, bo go obserwuje na co dzień nadaje się do kosza. Może Vermaelen też był za słaby w sezonie 17/18? Po kontuzji Umtitiego zaczął wychodzić w pierwszym składzie i pokazał wielką jakość. Tak to wygląda. To jest wina tylko i wyłącznie Valverde. Ja nie wiem czy Todibo sie nadaje czy nie, czy Wague się nadaje czy nie, natomiast to, że oni nie grają to jest w 100% decyzja Valverde związana z hierarchią, żadna tam "postawa na treningach" co pokazuje przykład Vermaelena. Tutaj przede wszystkim musi nowy trener przyjść, który skończy z takimi głupotami i może się na tę rewolucję podaną przez Ciebie zdecyduje(tylko taką bardziej w moim wydaniu, bo uważam jednak, że za dużo zawodników wywaliłeś).
Ja jestem jak najbardziej za. Trzeba zrobić krok do tyłu, żeby następnie wykonać 2 naprzód. Święte krowy muszą odejść, bo potem obudzimy się z ręką w nocniku i zamiast mieć przygotowanych w klubie następców bedziemy na szybko robić wielomilionowe transfery na rynku, a jak to z tym często bywa pewnie przepłacimy i pewnie nie trafimy z zawodnikiem.
Trzeba sprzedać Suareza oraz Busquetsa, z których już nie będzie kompletnie nic. Są na równi pochyłej. Do tego posadzić Pique na ławce. Jego bym nie sprzedawał, ponieważ mimo bardzo słabej formy, motoryka w jego przypadku pozwala mu jeszcze na grę na najwyższym poziomie. Przy Suarezie i Busquetsie już nie. Powiem więcej, patrząc na piłkarzy na porównywalnych pozycjach, w podobnym wieku, w czołowych klubach europejskich, nie znajduję pomocnika oraz napastnika z tak fatalną motoryką jak ta u Busquetsa oraz Suareza. To jest pudrowanie trupa, piłkarze emeryci. Trudno, taki mają styl gry, że zestarzeli się szybciej od innych. Im szybciej klub to zrozumie i się ich pozbędzie tym lepiej.

Także jestem jak najbardziej za. To wcale nie musi oznaczać gorszych wyników sportowych, a oszczędzimy wiele milionów euro. W międzyczasie będziemy cały czas monitorować rynek i jeśli duży transfer będzie potrzebny, to zrobimy go z głową. Mamy zbyt dużo zawodników w wieku około 32 lat. Nie da się uciec od pewnego okresu przejściowego, więc zamiast pozbywać się wszystkich w jednym sezonie i zmieniać naraz pół składu, trzeba przeprowadzić tę zmianę ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie.

13

Temat prawego obrońcy odpuścić, bo i tak tego Kimmicha nie sprowadzą, a inni "kandydaci" są jeszcze gorsi niż Semedo. Trzeba dać szansę Wague lub Emersonowi i liczyć, że się uda.
Na środku obrony postawić na Todibo, Valverde ma chorą cherarchiczną zasadę, która polega na tym, że czwartego w kolejce do gry zawodnika wystawia tylko w przypadku, kiedy ci nad nim są kontuzjowani. Tak było w sezonie 17/18, kiedy Vermaelen przesiadywał na trybunach, a po kontuzji Umtitiego z miejsca wszedł do składu. Nikt mi nie powie, że Verma nie miał umiejętności, teraz Ernesto marnuje karierę chłopakowi z ogromnym potencjałem. Jak ma pokazać umiejętności, jak wejdzie do gry raz na pół roku.
Tak samo robi w środku pomocy z Aleną, na prawej obronie z Wague, jest też przypadek Firpo. To jest przypadek, że wszyscy razem ''słabo prezentują się na treningach"? Nie wydaje mi się.
Jest dwóch młodych, zdolnych chłopaków na środku obrony i trzeba dać im szansę, a nie wiecznie pieprzyć, że potrzebują czasu, a potem na szybko ściągać zawodnika za 100 milionów, jak Pique będzie grał o kulach(choć już teraz czasem wygląda jakby tych kul potrzebował).
W środku pola trzeba zrobić kilka roszad. Można się łudzić, że mamy dobrą pomoc, ale do gry w pierwszym składzie nadają się tylko Arthur i i de Jong. Busquets już powinien piłkę na emeryturze kopać, Rakitić jest na wylocie, Vidal to zadaniowiec, a nie zawodnik na któym można budować pierwszy skład. Alena jest dobrym pomocnikiem, ale nie na poziom Barcelony, powinien odejść na wypożyczenie i zrobić miejsce Puigowi, który ma większy potencjał. Do tego raz na zawsze rozwiązać kwestię Roberto, to już zakrawa o śmieszność, że ciągle nie mogą zdecydować się gdzie on ma grać. Inną kwestią jest to, że on zamiast się rozwijać, to staje się zawodnikiem coraz gorszym. Popadł marazm i przeciętność. Potrzeba trenera, któy na nowo go zdefiniuje, według mnie powinien grać w środku, jako ofensywny pomocnik. Do tego potrzebny jest jeden młody, utalentowany pomocnik, różniący się od piłkarzy, których mamy w klubie. Taki van de Beek byłby bardzo dobrą opcją.
Pomoc de Jong, Arthur, Puig, Vidal, Roberto, van de Beek prezentuje się na papierze bardzo dobrze. Są zawodnicy, którzy potrafią pełnić na boisku różne zadania oraz pomocnicy z ofensywnym polotem i ciągiem na bramkę, a nie tak jak teraz sami defensywni. Marzę o spredaży Busquetsa, ale nie łudzę się, że do tego dojdzie.

No i atak. Tutaj też trzeba kilka kwestii ustalić. Według mnie w pierwszej kolejności trzeba odsunąć od składu Suareza, przez którego będziemy się już tylko cofać. On jest na równi pochyłej i będzie z nim tylko gorzej, a obecnie bazuje jedynie na wciąż dobrze działającej, ale momentami patologicznej współpracy z Messim. W jego miejsce możemy sprowadzić nową dziewiątkę. Nie wiem czy jest sens kupowania Martineza za takie pieniądze. Chyba wolałbym kogoś młodszego i tańszego. Do tego jest opcja gry na dziewiątce z Griezmannem, nie wiadomo czy wypali, zawsze można spróbować. No i jeszcze Fati, który szczerze mówiąc nie przekonuje mnie na skrzydle. Tak wiem, 17 lat, ma jeszcze czas, ale swojego profilu nie oszuka, a brakuje mu bardzo dryblingu. Myślę, że grałby o wiele lepiej jako dziewiątka. Także chyba tak bym zrobił. Sytuacja na dziewiątce jest bardzo trudna, a rozwiązania idelanego właściwie nie ma, ale zawsze można spróbować, co nam szkodzi. Gorzej niż z Suarezem nie będzie.
Kwestia lewego skrzydła również jest skomplikowana. Mamy tylko Dembele, który lubi się połamać, w dodatku jest prawoskrzydłowym, natomiast w formie daje dużo zespołowi.
Także w przypadku ataku nie ma rozwiązań idealnych, mamy za dużo zawodników lewonożnych preferujących prawą stronę boiska. Upychani na siłę z lewej strony nie pokazują sie ze swojej najlepszej strony(w przypadku Griezmanna w ogóle się nie pokazują). Potrzebny jest sezon przejściowy na przeorganizowanie się i zobaczenie na czym stoimy. Możemy na tym trochę stracić, ale lepsze to, niż wtopić ponad 100 milionów transferem robionym na szybko i bez przemyślenia.

Ogólnie jestesmy w trudnej sytuacji, nie wiadomo w którą stronę ma rozwijać się zespół. Ogromnym problemem jest to, ze mamy wartościowych zawodników, ale grających na tych samych pozycjach. Rzuceni na inną zawodzą. Dlatego trzeba wyeliminować święte krowy, które czasy świetności mają już dawno za sobą, żeby zrobić dla tych zawodników miejsce, a zasadniczo 3 filary naszej świętokrowowej społeczności.
Filar obrony Pique-ławeczka
Filar pomocy Busquets-emerytura w Stanach
Filar ataku Suarez-także emerytura w Stanach
Zrobiona w ten sposób próżnia zostanie wypełniona przez zawodników, któzy obecnie nie grają, bo "hierarchia". Sprawdzą się-super. Nie sprawdzą-trudno. Przynajmniej próbowaliśmy. Wtedy kupowanie zawodnikó za kupę siana będzie miało sens, ale jaki sens ma kupowanie stopera za kilkadziesiąt baniek bez przetestowania piłkarzy, których mamy w klubie.

3

@Persyfl W sensie, że mienią się jako partia prawicowa, a następnie oddają komisję ds. rodziny przedstawicielce skrajnej lewicy, co jest fundamentalną sprzecznością.

7

@sebasek99 Amen. A ten Benzema to w ogóle jest świnia pornograficzna.

5

@A_Gomesinho_21 Wręcz przeciwnie, statystyki dla wielu to najważniejsza, o ile nie jedyna część oceny zawodnika. Ludzie po dwóch meczach już nie pamiętają jak zawodnik zagrał, a bez cyferek nie umieliby o danym występie słowa wydusić. Dlatego tak chętnie te cyferki przywołują.

0

@Colon
2 sezon
4 sezon
5 sezon
1 sezon
3 sezon
Też miałem taki przestój w 3 sezonie, chyba jakiś środkowy odcinek mnie zanudził. Ogólnie to wielkich różnic między tymi sezonami nie ma jak dla mnie. 3 wcale nie był zły, ani też 2 wybitnie dobry.

0

@Danny Gaucho O, Lucas Lima. Przypomniałem sobie właśnie, że istnieje ktoś taki.

71

Oh shit, here we go again.

1

@Coutinho007 No właśnie, parę, czyli dokładnie dwa. Z Eibarem i Betisem, w dodatku z Betisem grał na napastniku.

0

Antoni, możesz "pracować" jak głupi, ale dopóki Ernest nie zdejmie Cię z LS, to dalej się będziesz po czole kopał.

3

Sratatata. "Tridetne" MSG, o ile ten niedopasowany do siebie zestaw w ogóle można nazywać tridente, to najgorszy atak Barcy w ostatniej dekadzie.
Griezmann, który na lewej stronie to ćwierć piłkarza, Suarez, który już bardziej się nadaje do ligi emerytów niż do La Liga i Messi. Żadne tridente nie istnieje. Jest tylko Messi i dwóch pozostałych kopiących się po czole( z winy własnej lub pozycji).

2

@ViscaBarca123 Żeby to jasno określić trzeba by zobaczyć widok z innej kamery, ale dla mnie nie ma karnego. Widać, że gość robił interwencję z zamiarem wybicia piłki, przy okazji popchnął Ansu, ale nie na tyle, żeby to spowodowało upadek.

2

@Coutinho007 Coutinho tu nic do rzeczy nie ma, poza dowodem na głupią politykę zarządu i głupie rozumowanie Valverde.

0

@ZielonySzparag Właściwie to już skończył. On nie zacznie nagle dobrze grać na LS po 3 miesiącach. Bez zmiany pozycji się nie obejdzie.

8

@ZielonySzparag No nie ma w tym nic dziwnego, że nominalna dziesiątka gra lepiej na dziesiątce niż na LS.

2

@Rewolucja123 Ale co niekulturalnego w "biali"?

11

@Rewolucja123 Co w tym niekulturalnego?

0

@ForcaMilosz Z Griezmannem niby kiedy?
Z Coutinho graliśmy tak kilka razy w sezonie 17/18 i wyglądało bardzo obiecująco. W następnym taki manewr został zastosowany całe 3 razy i to w drugich połowach, a nie od początku. Valverde można powiedzieć wyciął tę możliwość przy korzeniach.

2

@Janiama Jak Valverde nie spróbował tego ustawienia z Coutinho, to z Griezmannem też nie spróbuje. Sam ostatnio mówił, że dla niego ustawienie 4-3-3 jest najkorzystniejsze i to w nim powinniśmy grać.

0

@ViscaBarca123 Gdy ktoś zaproponuje lepsze pieniądze, to Barca może go sprzedać gdzie indziej, czy jeśli Getafe wyrazi chęć zakupu, to mamy związane ręce?

2

Luisku, Tobie już teraz wiek nie pozwala na na grę na takim poziomie, jakiego wymaga Barcelona.

0

@ViscaBarca123 Przepraszam bardzo, chodziło mi o Lautaro, a nie Messiego.

3

@ViscaBarca123 Tyle, że przy kadrze, którą podałeś, to kupno Olmo nie ma żadnego sensu. Nie będzie się dwóch piłkarzy takiej klasy jak Griezmann i Lautaro* rotować. Jak Messi nie będzie grał, to wejdzie za niego Griezmann i tyle. Olmo niepotrzebny w tym zestawieniu.

1

@SeeleyBooth Ja uważam dokładnie to samo.
Rozchodzi się o to, że ludzie uważają go za piłkarza na miarę Celty Vigo i nie wiem dlaczego.

1

@KamQiX No to takie bajdurzenie z mojej strony, bo prędzej Cristiano zacznie znowu dryblować, niż Barcelona się Busquetsa pozbędzie. W jakimś tam stopniu przy bardziej "barcelońskim" stylu gry jego zalety by się uwypukliły, ale motoryki już nie odzyska nigdy, a ta jest dramatyczna. Taki piłkarz, że upływ lat działa na niego gorzej niż na innych. Żaden wstyd. Czemu inni piłkarze odeszli szybko z poważnej piłki na emeryturę jak zaczęli niszować, np. Schweinsteiger, a Busquets musi grać, choć gaśnie w oczach?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?