Bobo25
Dołączył/a: lipiec 2014
21 obserwujących
22 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Bez przesady z tą hańbą. Jesteśmy w dalszym ciągu w grze o trzy trofea, gramy widowiskowo, pięknie, skutecznie.
Jak dla mnie jeśli dalej będą tak grać to mogą się tak hańbić już zawsze.
3
0
Komentarz usunięty
0
No chyba jednak nie do końca.
4
Komentarz usunięty
5
Komentarz usunięty
0
A Pan Jacek Gmoch?
0
Przecież Alexis jest sprzedany a nie wypożyczony, jakim cudem Barca mogłaby zakazać gry nieswojemu piłkarzowi?
0
Jednak się trochę pomylił...
Nie powiedział wszak że Messi będzie najlepszy ze wszystkich.
3
"Oczywiste jest, że charakterystyczną akcją Leo jest zejście z prawej strony, zakończone precyzyjnym uderzeniem po długim słupku."
akurat taka akcja najbardziej mi pasuje do Robbena. To raczej holender uczynił tą akcję swoim znakiem firmowym.
Problem z Leo jest taki że jest on tak nietuzinkowy, tak wszechstronny, ma taki wachlarz zagrań że ciężko u niego wybrać jakiś konkretny typ i mu to przypisać jako charakterystyczne.
0
Jak będzie kasa to wszystko przejdzie.
1
Akurat właśnie miałem Cię spytać czy masz pomysł na popawę rozgrywek ;)
A poważnie:
ad1. były kiedyś trzecie rozgrywki, nazywały się chyba jakoś Puchar Zdobywców Pucharu czy jakoś tak. Były też wymysły jak puchar intertoto rozgrywany na początku sezonu, gdzie zwycięzcy (chyba 3 najpesze ekipy) miały prawo udziału w pucharze UEFA.
ad2. Chyba ze względów marketingowo-ekonomicznych to nie przejdzie, dwa finały w osobneterminy to dwie okazje do eventów z tym związanych i zarobieniem na tym w różnych miejscach, innu sponsorzy itp. Zrobinie z tego powiedzmy jednego weekendu np piątek/sobota w jednym mieście byloby z finansowego znaczenia chyba mniej opłacalne. A wiadomo w dzisiejszych czasach kasa rządzi światem.
0
transmitują na jakimś kanale TV Valencie??
Wogóle jak to jest z prawem do pokazywania LE, część meczy na c+, mecz na Eurosport, mecz w TVP Sport? Kto ma te prawa?
Akurat Valencii nie mogę znaleźć.
0
Tą ciekawostkę akurat znałem, poprostu nie spotkałem się wcześniej z tymi podaniami z piątki w polu karnym.
0
Komentarz usunięty
0
Dzięki za info, a wg przepisów ten wolny pośredni jest z piątki czy np z miejsca gdzie obrońca przyjął podaną piłkę?
1
Właśnie, podzielam w zupełności Twoje zdanie. Rozumiem że ten przepis mogą uważać za "podstawowy" osoby które miały styczność z futbolem w jakiś sposób zorganizowany. Jako zwykły kibica, czy grajek podwórkowy nazwałbym to raczej "ciekawostką".
Pozdrawiam i dziękuje za rozsądną opinię.
0
Wiedziałeś wtedy o tym?, czy dopiero wtedy się dowiedziałeś (te 15 lat temu) o tym przepisie?
1
Dziękuje za wyjaśnienia, a które są "niepodstawowe"?
Ten przepis jest chyba praktycznie nieegzekwowalny, bo nie przypomiam sobie by oglądając mecz doszło do takiej sytuacji.
Dlatego też myślałem że więcej osób nie wiedziało wogóle o jego istnieniu, nie mówie o chłopakach którzy trenują w jakiś juniorskich drużynach bo to im się pewnie tłumaczy, ale taki zwykły kibic chyba nie czyta od deski do deski regulaminów/przepisów gry i miał prawo nie wiedzieć. A tak dopytam skąd o nim (przepisie) wiesz?
1
Do podstaw bym tego nie zaliczył, jakoś komentatorzy w meczach o tym nie wspominają. I wszyscy chyba jednak nie, patrz pierwsza odp. na mój post.
Nie grałem nigdy zawodowo, ani jako dzieciak nie trenowałem w żadnym klubie, za moich lat to się na betonowych podwórkach kopało gałę, nie było wtedy tam nawet czegoś takiego jak pole karne ;)
Wiecie może od kiedy istnieje ten przepis? i właśnie co gdy tak poda to co sedzia powinien zrobic? wolny pośredni? a jeśli tak to czy z piątki czy z miejsca gdzie obrońca przejął piłkę?
0
A propo przepisów po ostatnim karnym (bo wiele ekspertów się wszędzie ujawniło) wiedzieliście o przepisie że bramkarz wybijając piątkę nie może podać do zawodnika będącego w polu karnym.
Muszę się przyznać że mając już ponad 30 wiosen i interesując się piłką od lat 90-tych dopiero 2-3 m-ce temu się dowiedziałem że coś takiego istnieje grając z kumplami z pracy na orliku, myslałem na poczatku że mnie wkręcają ale faktycznie potem sprawdziłem że tak jest.
Wstyd się chyba przyznawać, dlatego jestem ciekaw czy jest to wiedza powszechna i wszyscy o tym wiecie?
0
Moim zdaniem przeciwnikom tego karnego chyba bardziej chodzi o to że inni wbiegają wcześniej ale na akcję nie mają wpływu, bo albo strzelec jedenastki jest skuteczny bądź też to najczęściej on dobija. A tu mieliśmy sytuację że to zawodnik wbiegający (potencjalnie za wcześnie) strzelił bramkę. Chyba o to bardziej chodzi, a nie o to że inni też wbiegają.
Dla mnie ten cały szum w mediach też jest bez sensu, jest bramka, sędzie uznał, po co drążyć i wychwycać czy największym palcem lewej stopy jakiś zawodnik dotykał lini pola. To jest futbol a nie precyzyjna matematyka.
6
Rany boskie, dopiero co dwie godziny temu zakończył się nasz mecz gdzie zgarneliśmy kolejne 3 pkt w lidzie i powiększyliśmy przewagę nad klubami z Madrytu a tutaj normalnie żałoba, bo Real wygrał mecz w LM. Nie rozumiem co po niektórych.
0
Musiałes wykrakac?
4
Kurcze to mecz już się odbył?, szkoda że przegapiłem ;)
0
Masip
1
a myślałem że do życzeń dodasz świetny mecz w wykonaniu Romy:)
0
No ale jak Messi nie grał 2 m-ce to też nie mógł poprawiać statystyk na lini Leo-Suarez, więc dziwny trochę ten argument.
edit. sorki, mój błąd nie zauważyłem o jaką parę chodzi.
4
"Dziwny jest ten świat, kiedy zamiast cieszyć się futbolem i czerpać radość z oglądania kosmicznie grającej Barcelony, zastanawiamy się, czy nie przekroczono cienkiej granicy między szyderą a zabawą."
Ja tam się nie zastanawiam tylko cieszę się że mogę oglądać takie cudeńka :)
0
"Roznica jest taka, ze nikt Adreasa by nie oddal"
Ale mi głównie o to chodziło, a wnioskując po niektórych (podkreślam, niektórych) wpisach z zeszłego sezonu to nie odniósłbym takiego samego wrażenia.