0

Zgadzam się, tyle że o ile do 23 nominowanych wybiera sama Fifa to już TOP3 wybrane jest na podstawie głosowania przedstawicieli zrzeszonych w Fifa federacji, więc jest już to wybór rzekłbym demokratyczny. Więc raczej nie ma mowy w tym przypadku o jakimś pomijaniu.

1

Nie no bez jaj

0

Ale jak to sobie wyobrażasz że Fifa nomunuje gościa, którego sama zawiesiła na kilka miesięcy? Ewidentnie brak go wśród zeszłorocznej 23 był pokłosiem jego zachowania, w każdym innym przypadku król strzelców PL i współzdobywca złotego buta był by nominowany.

0

Bezdyskusyjnie wygra Leo z olbrzymią przewagą, CR będzie drugi ale i tak będzie miał sporą przewagę nad Neymarem.

0

Ten brak nominacji był chyba jednak spowodowany jego zachowaniem na mundialu Suarez vs Chiellini.

0

Kolejność będzie Leo, CR, Ney, mogę się o to założyć.

0

No tak co oni tam wiedzą, przecież to sami trenerzy piłkarzem, działacze.
Zrozum to jest plebiscyt, to się liczy popularność, sympatie klubowe itp.

0

I tak pewnie będzie. Przecież to widać po tych wsztskich ankietach. Leo z wielką przewagą nad CR, a ten też będzie miał sporą przewagę głosów nad Neymarem.

0

Ja ci gwarantuje że będzie.

0

No ja bym jeszcze nad bramką roku się zastanowił ta akcja zakończona przewrotką Limy też zrobiła na mnie wrażenie.

1

serio? naprawde myślałeś że będzie tam Suarez?

0

Wiedziałem Leo, Cr, Ney. chyba najrozsądniejszy wybór.

0

rzecz gustu, mi bardziej przypadła amerykanka. Ale chyba nie o to chodzi w tym głosowaniu.

0

co do nagrody Puskasa to albo Leo albo Lima, ale ta druga akcja zakończona przewrotką naprawdę wspaniała. Cięzki wybór.

2

Jasne że w polskim radiu. Oczywiście że Lewego nie będzie w trójce, atk samo oczywiste jak to że będzie w niej Leo, Cr i Ney.

11

Ja tam pamiętam jeszcze ZP za 2010 r. gdzie byli nominowani Leo, Xavi i Iniesta. Także taką wspaniałą trójkę się pamięta. MSN jako z jednego klubu też zapadłoby ludziom w pamięci, ale czy tego chcemy czy nie będzie w niej również Ronaldo.

1

nie ma szans by CR dostał ZP. Ta (za 2015) już dawno ma właściciela w osobie Leo. Ale to nie zmienia faktu że w trójce portugalczyk na pewno będzie.

0

W radiu cały czas trąbią o tym czy Lewy znajdzie się w trójce ZP. Przecież to oczywiste że nie. Trójka nominowanych to będą Leo, Cr i Ney. I prawdopodobnie też taka będzie ostateczna kolejność ogłoszona na gali w styczniu. No może jeszcze jest wątpliwość czy Ney przed CR. Ale pewnie tak zostanie.

A co do Suareza czy wy naprawdę wierzycie że będzie w trójce, a nie będzie w niej Ronaldo, no dajcie spokój. Wiem że to pobożne życzenia, ale nie oszukujmy się w tego typu plebiscytach tak już jest i koniec.

2

I to jest najbardziej smutne.

0

Oczywiście że nie ma żadnych (no przynajmniej jakiś poważniejszych), ale to jest plebiscyt typowo uznaniowy i na 95% stawiam że będzie w tej trójce, pytanie tylko czy na 2 czy 3 miejscu.

Czy nam się to podoba czy nie, czy to jest sprawiedliwe czy nie.

Wszystkim w głowach siedzi ta rywalizacja Leo vs CR i dopóki ktoś z tej dwójki nie obniży znacznie poziomu to będą w czołówce.

Pokazuje to wynik ankiety MD - Messi 409 p. Cristiano 212,5 p.. Neymar 92,5 p. Suarez 33,5 p.

Zobacz jaki dystans dzieli Neya od CR. a to ankieta ze 100 osób z 25 krajów, więc jakaś miarodajność tej sondy jest.

0

Podeślij Neymarowi może strzeli coś takiego w finale LM ;)

1

No prosze nasz crack inspiruje nawet największe gwiazdy innych dyscyplin. To już nie jest tylko gwiazda futbolu to jest najwyższy punkt odniesienia dla wszystkich sportowców naszej planety. Takie nasze słoneczko ;)

1

No jak mieli ponoć 10 mln na transfery, to rzeczywiście szkoda wogóle zachodu, zwłaszcza że dojdą Turan i Vidal. Nie widzę nawet jakieś konkretnej potrzeby by w styczniu kogoś na siłe ściągać. MSN nie do ruszenia, pomoc po przyjściu nowych też dobrze obsadzona (ewentualnie nawet Arda i Vidal mogą kogoś zmieniać z ataku). na środek obrony mamy 4 zawodników, na lewej Alba, na prawej Alves. Bramkarze są.
Kogo na chwilę obecną chcieć więcej? tylko trypletu ;)

0

Tak gwoli ścisłości, Surez zagrał praktycznie we wszystkich meczach, a pozostała dwójka chyba była w dużej mierze kontuzjowana. Co i tak nie umniejsza zasług Urugwajczyka. Formę ma niezłą, plus Neymar, dali radę bez Leo. Więcej grali na siebie niż na Argentyńczyka.

3

Może coś mi się pomieszało, za duzo tych nagród, plebiscytów. Po co to wszystko, i tak wiadomo kto jest najlepszy ;)

0

zakaz chyba jednak trenerów nie dotyczy. To kwestia rejestracji nowych zawodników.

1

To pewnie zrobią taki myk jak my, że złożą odwołanie i zawieszą im tą karę na letnie okienko.

1

Przecież zwycięzca jest wybierany bezpośrednio na gali przez głosowanie z wyłonionej wcześniej trójki.

0

zgadzam się, pytanie kto będzie trzeci? Neymar, Suarez, a może będzie niespodzianka i Lewandowski?

0

"Myślę, że wygra Ronaldo, to jest człowiek, który nazywa siebie najlepszym na świecie – kto może go winić? (Śmiech)"

Ewidentnie sobie zażartował. Nawet Kahn nie jest tak szalony, choć jego wybryki na boisku wprawiały mnie czasem w osłupinie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?