0

"Troche to chore, ze i to nie podlega weryfikacji."

A jakiej chciałbyś weryfikacji? Skoro czasem tv tego nie wyłapią dokładnie, albo ktoś tak się wydziera (patrz Pique) że nie sposób tego odczytać z ruchu warg.
W jaki sposób sobie taką weryfikację wyobrażasz, wariograf?

2

Nie przesadzajmy że rozwaliło. W końcu UE pare miesięcy temu poluzowała nam cugle bo wyszliśmy z strefy nadmiernego deficytu.
Boje się że nowy rząd bardzo populistycznie to wykorzysta, a jak ktoś ich nie przyhamuje to za parę lat możemy być drugą Grecją.
Weź też pod uwagę że praktycznie cała kadencja PO zbiegła się ze światowym kryzysem, gdzie większość gospodarek europejskich były w stagnacji, a nawet odnotowywały ujemny PKB. U nas mimio tego wszystkiego udało się utrzymać dodatni wzrost (choć wiem że aż tak dużej zasługi PO w tym nie ma, ale mimo to).

1

Tylko że jak przez te 4 lata rozwalą finanse państwa próbując spełnić swe obietnice to nawet Kukiz z Korwinem nie będą mieli czego zbierać.

24

"Aleix Vidal wygryzie Busquets'a"
że co?

0

Na tym się akurat znam i się zgadzam rzecz jasna :)

0

czy ja wiem, nie znam się na męskiej urodzie ;)

0

ha ha ha, widzisz jednak masz choć trochę poczucia humoru. Tak trzymaj.
Pozdrawiam

0

Teraz trochę grywa, a co do braku wsparcia od pomocników. To właśnie Nolito różni od Munira że aż tak tego wsparcia nie potrzebuje bo sam bierze grę na swoje barki czego nasz wychowanek nawet nie próbuje.

1

Nie przesadzajmy. Są mecze gdzie dominują wyraźnie. Oni na mają takiego stylu jak my, nie potrafią utrzymać się przy piłce przez większość meczu. W tym meczu dopisało im poprostu szczęście, takie mecze się czasami zdarzają, nawet nam. Szkoda dzisiejszego meczu bo naprawdę była szansa byśmy jutro objęli fotel lidera.

0

Ok więcej nie będę Cię przepraszał, masz to jak w banku. Co do tego że zrobiłem to z premedytacją żeby Cię zdyskredytować to się mylisz bardzo ale to bardzo. Mam poprostu takie poczucie humoru i tyle. W żadnym, podkreślam w żadnym wypadku nie miałem na myśli ubliżenie Ci czy "zdyskredytowanie".
Ale Ty wiesz lepiej co miałem na myśli, teraz rozumiem Twoje podejście w czasie naszej wczorajszej dyskusji. Poprostu uważasz że zawsze masz rację i nikt inny jej nie ma prawa mieć. Rację ma Pique (mimo że został oficjalnie ukarany za to i odwołania do innych instancji nic nie dały), rację ma anonimowy liniowy (który nie ma żadnych dowodów) i rację masz Ty że Cię "degraduje" (co nie miało miejsca).
Więc przyznaje Ci rację we wszystkim.
Teraz starałem Cie zdyskredytować ale nie mogę już za to przeprosić jak obiecałem na wstępie.
Ja ze swej strony kończę tę dysputę.

0

Przecież to był żart, przepraszam raz jeszcze.
Ludzie trochę więcej luzu i dystansu do świata. To tylko sport.

0

Kolego, myślałem że masz poczucie humoru i trochę dystansu do siebie. W takim razie przepraszam za ostatni post.
Pozdrawiam.

0

Też nie mam. Nawet mimo jego wieku to jeszcze może pograć z taką formą min. 2 sezony. Godzi się na rolę zmienika MSN. W takim przypadku te 18 mln to nie jest zbyt wygórowana kwota.

0

czyli komentarz w stylu: "nie wierzę w teorie spiskowe, ALE..."
;) żarcik, pozdrawiam

3

tyle że "Muniek" tych bramek jakoś nie strzela.

0

Serio myślisz że by się przyznał gdyby faktycznie to powiedział. Do tego nie przyznania przyznał się następnego dnia, albo jeszcze następnego, kiedy było widome że nie odczytają z ruchu warg tego co krzyczał a zrobił to w tak agresywny sposób że przypomniał mi sytuacje Kloopa z chyba zeszłego sezonu lub dwóch. chyba wszyscy wiedzą o jaką sytuację mi chodzi. Pique ma swój temperament.

0

może to tłumaczyć też tym że chorwat jest dopiero co po kontuzji i nie chciał żeby grał całe 90 min.

9

Co do meczu Celta-Real to moim zdaniem wynik nie odzwierciedla tego co się działo na boisku. Celta tworzyła groźniejsze sytuacje i miała ich więcej. Ale zabrakło umiejętności/opanowania/szczęscia. Do tego niesamowita forma Navasa, w tej chwili chyba najlepszy bramkarz na świecie (biorąc pod uwagę aktualną formę). Szkoda Celty, szkoda że nie urwali punktów klubowi ze stolicy.
Co do sędziego to z jego oceną wstrzymałbym się do informacji co powiedział mu zawodnik z Celty, a to będzie za pewne odnotowane w protokole meczowym. Jeżeli faktycznie znieważył sędziego lub w jakiś inny niecenzuralny sposób skomentował jego decyzję to była to słuszna kartka. Poczekajmy na informacje.

2

Strzelcy bramek tez chyba mają w tych 3 pkt swój udział.

0

Wyedytowałem poprzedni post, coś jeszcze doskrobałem.
Ponownie pozdrawiam i do zobaczenia za pare tygodni.

0

Akurat za biologią nie przepadałem, nie wiem może to kwestia nauczycielki. Co do rm.pl to wszedłem tam by sprawdzić co tam piszą o całej sprawie. Marca jest na równi wiarygodna co MD/Sport/AS. Dla mnie wszystkie te cztery dzienniki są siebie warte i trzymają ten sam poziom.Jednak są tam bezpośrednie cytaty (wskazane w moim poprzednim poście) śledczych i sędziego które jednak wyrażają ich osąd w tej sprawie, a nie są opinią dzinnkarza Marci czy redaktora ze strony rm.plPozdrawiam i naprawdę skończmy to bo to do niczego nie doprowadzi, Ty wiesz swoje, ja mam swoje zdanie i tyle. Za pare tygodni (ewentualnie m-cy) możemy do tego wrócić i zobaczymy czy wszystko się rozmyje po kościach (jak ja twierdze) czy będzie z tego większa sprawa (jak twierdzisz Ty).Pozdrawiam i do zobaczenia za pare tygodni.

1

http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=62059

A to odzwierciedla mój pogląd (zerknąłem czy na stronie rywali piszą coś o rzekomej aferze). A szczególnie ten fragment:
"Nawet śledczy, którzy od lat zajmują się prowadzeniem spraw związanych z ustawianiem meczów, próbami wpłynięcia na wynik spotkania, zakładami sportowymi i korupcją w sporcie, twierdzą, że ta sprawa jest mało wiarygodna. „Oni tak nie działają. Nie w ten sposób, nie taką metodą, nie w takim momencie”, mówią.

Albo wypowiedź sędziów:
"Jednak nie dają anonimowemu donosowi najmniejszej wiarygodności. „Nikt, kto kiedykolwiek w życiu sędziował, nie może myśleć, że przez jeden telefon ktoś może wpłynąć na twoje sędziowanie w czymś tak wielkim jak Klasyk. To niemożliwe”. Cała ta historia jest dla nich „nie do wytrzymania. Gwiżdżesz to, co widzisz. To idiotyzm sądzić, że przeszkodzi ci w tym asystent”.

Idę o zakład że cała sprawa się niedługo rozmyje (śledztwo będzie umorzone) i Real w ogóle na tym nie ucierpi.

Ps. dzięki za wyjaśnienie tej "przyry". Serio mnie to nurtowało, nawet nie wiedziałem że są jakieś lekcje z przyrody. Ja miałem normalną biologie, geografie itp. (to nie żadna aluzja do wieku ;)

Jak pisałem Ty pozostaniesz zapewne przy swoim stanowisku, ja przy swoim. Czas pokaże kto był bliżej racji.
Pozdrawiam

0

Może i jestem za głupi by to zrozumieć, nigdy nie uważałem się za człowieka który pozja dał rozumy, ale na serio dalej nie wiem co to jest ta przyRa. I nie stratam się tego tonowac, tylko stwierdzam że z tych informacji nie wynika ze klub jest w to zamieszany. A skoro ty, siedzący przed komputerem w Polsce, jesteś "przekonany co do prawdy tej sytuacji" to faktycznie nie mamy o czym dyskutować. Mimo braku sympatii do Realu, nie wyobrażam sobie ligi bez nich. To już nie będzie to samo bez tej rywalizacji i bez GD.

I skończmy proszę ta dyskusje bo ty masz swoje stanowisko, ja swoje i obaj jesteśmy uparci;)
Tylko proszę powiedz co to ta przyra bo mnie to nurtuje.

1

Spoko zaraz będzie nowy kontrakt dla Neya, więc zysk może być jeszcze mniejszy.

1

A poza tym szczerze nie chciałbym żeby Real spotkało to samo co Juve (degradacja do 3 czy 4 ligi, co później okazało się niezbyt sprawiedliwe). Nie lubię Realu, ale mam do nich szacunek. Nie wyobrażam sobie żeby mogło ich zabraknąć w lidze. Sezon bez GD to już nie będzie to samo. Cała liga by na tym straciła i również my też. Do tego na pewno nie dojdzie.

1

Co do wizerunku klubu to się kompletnie nie zgadzam. Przyjąłeś od górne założenie że klub (Real) jest w to zamieszany. A na chwilę obecną kompletnie nic na to nie wskazuje (poza tym że jest rywalem Barcy w GD). Po pierwsze nie wybrano jeszcze nawet sędziów na to spotkanie, ba nawet była gdzieś wzmianka że sędzią może być Borbalan. A tu mowa o jakiś asystentach pracujących z sędzią Gonzalezem.Po drugie wg prasy naciski miał wywierać jakiś jegomość z komitetu techn. arbitrów, który o ile mi wiadomo nie pracuje w strukturach madryckiego klubu.Po trzecie nawet w newsie o rekcji naszego klubu jest wzmianka że klub jest (w przypadku potwierdzenia wszystkiego) za ukaraniem "Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej", a nie największego rywala. Tak wiem dyplomacja, ale jednak odnoszą się tylko do REFE. Różnimy się bo ja przyjąłem założenie że to wszystko jest wyolbrzymione i Real nie miał z tym nic wspólnego (bo na chwilę obecną nic na ten temat nie ma), a ty założenie że Real jest w to zamieszany. I tyle.Jeżeli nie będzie na to twardych dowodów to sprawa zostanie umorzona i tyle. Żadnych większych konsekwencji dla Realu z tego nie będzie. Takie jest moje zdanie. Zresztą w takich sytuacjach włodarze Realu chyba lepiej działają od naszego zarządu. Niestety.

1

Nie jestem nauczycielem, nie jestem nawet aż taki stary. Jak już wyznajemy co czujemy to się przyznam że w zeszłym roku przekroczyłem 30-tke. Co do odniesień do wieku to jakoś samo tak mi przychodzi nie robię togo specjalnie. Choć w tym przypadku chyba trafiłem bo nawet nie rozumiem co to jest przyra?Co do Twoich przykładów z Leo i kopaniem w trybuny to pisałem wcześniej: "Za rok, dwa o tym czymś będą przypominać najzagorzalsi "fani" na tej stronie" To samo się tyczy Leo, w prasie sportowej, w międzynarodowych forach nie wspomina się już o tym, wypominają to tylko zakompleksione dzieciaki ze strony rywala, bo zazdroszczą nam naszej gwiazdy. Tak samo będzie z tą "aferą". Prasa zapomni (będą mieli lepsze tematy), co jakiś czas jakiś dzieciak na naszej stronie będzie o tym przypominał przy jakimś błedzie sędziego na korzyść Realu. Tyle.

0

To nie są moje pobożne życzenia. Jestem jak najbardziej za by ukarać winowajców, jeśli wogóle coś takiego miało miejsce. Obawiam się tylko że to wszystko to jak z dużej chmury mały deszcz i szybko się to rozejdzie po kościach z powodu braku dowodów. Śledztwo umorzą i tyle. Tak mi się po prostu wydaje.

0

Jak nie było afery to się upiecze, jak jednak jest coś na rzeczy to powinno się wyciągnąć konsekwencje. Jednak obawiam się, poz wypowiedziach adwokata anonimowego sędziego że nic na potwierdzenie swoich słów nie mają. Więc będzie tylko z dużej chmury mały deszcz. A Real pod parasolem nawet pewnie nie zmoknie.

2

"Dowodem w sprawie mogą być zeznania osoby, poddawanej naciskom."

Na to druga strona złoży zeznania że takie coś nie miało miejsca.

I co wtedy?
Żaden sąd na tej podstawie nie wyda werdyktu uznającego winę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?