0

Taaa, a świstak sziedzi i zawija....

PRzecież wiadomo że chodzi o kasę. Santos dostał za Neya coś koło 18 mln (były o tym artykuły), pozostała (z oficjalnej wersji Barcelony tj. transfer za ok 57 mln) kwota przypadła do podziału dla jego ojca i jakiegoś funduszu inwestycyjngo czy firmy która chyba miał 40% do karty zawodniczej Neymara.
Po tym jak światło dzienne wyszły te wszytkie machlojki przy tej operacji i biorąc pod uwagę ostatnie lata i kwoty płacona za zawodników na świecie te 18 mln jest kwotą wręcz żałosną jak na klasę zawodnika. Więc Santos liczy że jak inne instytucje Fifa czy też sąd hiszpański (sprawa podatków) wyjdą na niekorzyść dla nas (Barcy, Neymara), brazylijski klub bedzie miał jakieś podstawy by domagać się większych pieniędzy.
Tyle w temacie.

0

Ale na mecze będzie przepustki dostawał, więc to nie jest złe rozwiązanie ;)

1

Tyle że ławka w Turcji to takim klubie jak Barca powinny być co najwyżej trybuny.

0

0

1

Kto, Santos? a co ma Santos do Barcy? przecież nie grają w jednych rozgrywkach, Barca do dla nich nie jest żaden rywal. Przecież Santos nawet w tegorocznych KMŚ nie będzie grał. Więc ???

0

Ale my się od dwóch lat przeciwstawiamy i co z tego mamy? jedno co uzyskaliśmy to złagodzenie kary dla naszego gryziorka by mógł trenować z drużyną, nic więcej.

2

Mamy połowę października, zanim to wszystko się zakończy w TAS'ie to będzie pewnie końcówka roku, a od stycznia już mamy wolną rękę.
Po co w takim razie jeszcze się szarpać z Fifa, mało tam wrogów mamy?

4

To samo pewnie mówili Grecy przed euro w 2004 r.

0

"a tak z innej bajki" to zgodnie z nowym regulaminem do działu La Rambla.

0

było o tym głośno, pamiętam jak się śmialiśmy z transferu do Realu tego baska, kurcze wyleciało mi nazwisko, aaa Ilaramendi (czy jakoś tak), za kwotę chyba 38 mln, a to im wyszło właśnie przez zwiększony podatek w przpadku wykorzystania klazuli.
Być może później można go sobie odpisać, nie znam się na hiszpańskim prawie podatkowym.

0

właśnie wpłacając klubowi równowartość klazuli dochodzi jeszcze jakiś większy podatek, nie wiem czy akurat ok. tych 50% ale wiem że sporo większy niż przy transferach "nieklazulowych".

0

środki może i śą, ale pisałem to by uzmysłowić niektórym że to nie będzie kwota 18 mln, tylko bliżej 30 mln. Do tego facet jest koło 30-tki więc raczej rozwijć się piłkarsko to on już nie będzie zbytnio. Jest to opcja na ten i następny sezon (w porywach do dwóch).
Pytanie czy tego naprawdę potrzebujemy skoro w styczniu będą dostępni już Arda i Vidal, którzy też spokojnie mogą grać jako skrzydłowi.
Nie lepiej dać sobie z tym Nolito w styczniu spokój i zrobić konkretniejsze zakupy latem.

0

jeśli 18 mln jest klauzulą (choć jeszcze kilka tygodni temu w prasie podawana była kwota większa) to nie zapominajmy o tym hiszpańskim podatku, który w tym wypadku wynosi bodajże 51%, więc doliczyć należy jeszcze 9 mln co daje nam sumę 27 mln.

3

"Niepokonane pięć drużyn w najlepszych ligach Europu? Bayern, PSG, Real Madryt i… Celta Vigo."

to jak jest ta piąta drużyna?

0

Całego nie podam, ale na pewno w ataku Leo, Neymar i Suarez.

0

Czyli w przyszłym sezonie mamy na 3 miejsca w pomocy 8/9 zawodników: Iniesta (raczej nikt nie sądzi że klub go sprzeda mimo słabszej ostatnio formy), Rakitic, Busi, Arda, Coutinho, Pogba, Rafinia, Sergi Roberto a i jeszcze od biedy Masche może grać w środku pola.

7

"obrażanie innych Użytkowników, redakcji FCBarca.com oraz osób trzecich, w tym zawodników, trenerów i innych osób związanych z dowolnym klubem piłkarskim"

Ale zaraz się tu pusto zrobi jak zacznie się zgłaszanie użytkowników piszących o naszych największych rywalach, w tym ich największej gwieździe w sposób do tej pory powszechny.
Mnie się to podoba, szacunek należy się wszystkim, brawo dla redakcji za ten konkretny punkt regulaminu.

3

No i zepsułeś zabawę.

Mmessi87
Naprawdę wziąłeś mój żart na serio? Skoro wykupiłeś pakiet c+ w swojej kablówce to będziesz miał normalny dostęp do tych kanałów przez cały czas.
Pozdrawiam i przepraszam jeśli uraziłem.

4

Poważnie, ale jest na to sposób, wystarcz że odwrócisz kabel hdmi, tzn. wtyczkę z dekodera podepniesz do tv, a wtyczkę z tv do dekodera. Wtedy kolory wrócą.

5

Tak, od października będą kodowane dla tych co nie wykupili pakietu C+, U ciebie, skoro wykupiłeś wszystkie c+ będzie jedynie zmiana obrazu na monochromatyczny (czarno-biały).

0

Najlepsze jest to że mimo że Real ma w kwestiach ekonomicznych wszystko naj... to i tak Barca w kwestiach sportowych jest ostatnimi laty NAJlepsza.

Dlatego życzę by im się dalej tak super wiodło na niwie finansowej by mieli się czym pochwalić ;)

1

O ile pamięć mnie nie myli to Kluivert grał co najmniej do 2004 roku w Barcelonie, a nie do 1994. Chyba jakiś błąd w artykule.

2

60 minut na ławce rezerwowych dla Leo to jak pół roku bez gry dla pozostałych.

0

Ale to chyba ich klubowy rekord, w sensie Realu. Bo ligowy to chyba do Bravo należy.

4

i to z Atletico, brak słów.

2

Zgadzam się z Tobą, co nie zmienia mojej oceny że jednak Bravo prezentuje się pewniej na bramce.

5

Pozwolę się włączyć do dyskusji. Odnośnie tylko tej jednej wcziorajszej sytuacji bramkowej.

Wydaje mi się że jednak Stegen popełnił mały błąd nie wychodząc wcześniej do Torresa. Jak było ujęcie w tv, sorry w internecie, jak Torres zabiera się z piłką ma do niej dość daleko i kamera zaczęła "jechać" w kierunku bramki to spodziewałem się ze lada moment w kadrze pojawi się wybiegający Niemiec. A on stał blisko linii.

Nie wiem czy to była kwestia chwili, jakiegoś zawahania czy też może jednak w głowie Stegena siedzi jeszcze jego wyjście w meczu z Bilbao i bramka prawie z połowy boiska.

Dodatkowo wydaje mi się po tych wpuszczonych golach przez Niemca że nie widać u niego takiego spokoju i pewności siebie, co u Bravo widać wyraźnie, ale to tylko moje zdanie.

4

Zgadzam się w zupełności. Neymar b. dobrze wykonuje wolne, zwłaszcza te z lewej strony (idealne na prawą nogę). Chyba nawet CR w Realu oddał wolne z drugiej strony dla Bale czy Jamesa. U nas mogłoby być podobnie. Leo z lewej Ney z prawej strony. Nie rozumiem czemu Leo na siłe musi wykonywać wszystkie wolne, już przecież karne potrafił oddawać koledze, więc nie ma chyba takiego ciśnienia na bramki.

0

To nie jest artysta.

2

Przy trójce będzie mógł założyć Kartę Dużej Rodziny i będzie miał zniżki do instytucji publicznych ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?