0

przynajmniej najniższa kara, spodziewałem się dłuższej pauzy. Szkoda że nie będzie go w pierwszych czterech kolejkach, zwłaszcza że przeciwnicy do najłatwiejszych nie należą. Ale damy radę, akurat stoperów ci u nas dostatek.

0

ale kto mu powiedział? liniowy?
W tej kwestii to akurat sędziowie mają więcej do stracenia. Pique dostanie karę pauzy w 4-12 meczach i ucierpi jego wizerunek, co się z czasem rozmyje.
Sędziowie po takim przekręcie już chyba raczej nie po gwizdali by już w najwyższych klasach rozgrywkowych. Dla nich to byłoby równoznaczne z końcem kariery.

0

Można też to odwrócić w drugą stronę czy sędzia by ryzykował swoją karierę perfidnie kłamiąc na temat wypowiedzianych przez Pique słów.
Dziś ma być podjęta decyzja, zobaczymy.

0

Może nie konkretnie takie ale swoje za kołnierzem ma:
http://www.fcbarca.com/59231-przeprosiny-pique.html
http://www.fcbarca.com/64075-pique-zrobilbym-znowu-to-samo-to-byl-tylko-zart.html
czy też ostatni występek po meczu z Sevillą (coś tam w czasie rundy honorowej o ludziach z madrytu mówił)

A co do tych 4 meczy to boję się że z uwagi na agresywność tej wypowiedzi i przede wszystkim wulgaryzm, że na 4 meczach może się nie skończyć. Zobaczymy, ponoć dziś ma być jakaś decyzja w tej sprawie.

0

Chyba stacja radiowa Cope podała to jeszcze przed ujawnieniem protokołu sędziego, a potem się to potwierdziło już w tym kokretnym protokole. Był news w nocy z poniedziałku na wtorek o tym.
A co do słuchu sędziego, to nie wiem czy zauważyłeś ale od dłuższego czasu sędziowie mają mikrofony i słuchawki by się ze sobą porozumiewać. Pique tak głośno wyładowywał swoje emocję że nie dziwie się że główny mógł to usłyszeć bezpośrednio.

0

Przecież już wczoraj podawała prasa, jeszcze przed opublikowaniem protokołu z meczu, te samo zdanie o matce sedziego.

2

Nie pamietam co Ronaldo zrobił, chyba że chodzi o to uderzenie w meczu z AM. Absolutnie nie chcę usprawiedliwiać CR powinien dostać większą karę, ale to sa odmienne sytuacje. BNardziej bym to porównał do sytuacji sprzed 2-3 lat kedy Ramos też obraził sędziego, tyle że nie aż tak wulgarnie i dostał własnie te minimalne (wg regulaminu) 4 mecze kary.
Zawsze wszystko się rozchodzi o protokół meczowy spisany przez sędziego, jak zapisał to co podają media to nie będzie zmiłuj dla naszego stopera.

1

No w sumie powiedział prawdę bo nie użył obelgi w stronę liniowego, tylko w stronę jego matki ;)
Najpierw w prasie odczytują jego słowa z ruchu warg, potem jeszcze potwierdza to sędzia w oficjalnym protokole. Nie ma szans by się obyło bez poważnej sankcji.
Niestety obstawiam 6-8 meczy pauzy.

1

Niestety zgodnie z regulaminem za takie coś jest od 4 do 12 meczy. Więc 4 to jest minimum. 2 czy 3 lata temu Ramos z Realu palnął do sędziego coś w stylu że nie ma wstydu sędziując w ten sposób i dostał właśnie 4 mecze. To co zrobił Ramos to przy Pique jest pikuś, więc jeśli wszystko się potwierdzi spodziewam się ostrzejszej kary, niż te 4 mecze. Obstawiam od 6 do 8. Mam nadzieje że pozostali stoperzy udźwigną wyzwanie.

0

Komentarz usunięty

0

Sędziowie mają mikrofony i słuchawki żeby się ze sobą porozumiewać, spokojnie mógł to usłyszeć, albo błyskawicznie przekazał to mu liniowy. Skoro jest to juz potwierdzone w protokole meczowym, to nic już nie wskurają nawet najlepsi prawnicy Barcy.
Bedzie kara w przedziale 4-12, tak z przepisów wynika.
Obawiam się że na tych 4 się nie skończy, nie po takich słowach.

0

ale chyba nie wyrażał się w wulgarny sposób o matce chilijczyka ;)

3

"Nie ekscytujcie się, ni jest oficjalnie potwierdzone czy rzeczywiście Pique coś takiego powiedział. "

"W pomeczowym protokole Velasco Carballo potwierdził tę wersję wydarzeń."

0

Nie chcę stawiać się w roli adwokata diabła, ale chyba 2 czy 3 sezony temu w lidze hiszpańskiej głośno było bodajże o Ramosie z Realu że do sędziego powiedział coś w stylu że jest bezwstydnikiem i wstydu nie ma sędziując w ten sposób. Dostał bodajże 4 mecze kary za to i to bez żadnych wulgaryzmów w stronę sędziego czy jego rodziny. Boje się że to się nie skończy łagodnie dla Pique, ale z drugiej strony może to będzie dla niego dobrą lekcją i przemyśli swoje postępowanie. To nie pierwsze zresztą wybryki słowne naszego stopera.
ehhh szkoda tego wszystkiego, mam wrażenie że za bardzo nasi piłkarze przyzwyczaili się do wygrywania i cięzko im znosić porażki.

0

Nie obrażam się :)
Oby wybrał dobrze.
Pozdawiam

6

jeszcze Liga Mistrzów jest, no i golf i regaty. A są przymiarki do wykupienia mistrzostw świata w szachach, więc nie będzie tak źle ;)

0

mogłeś się też założyć by żadnej nie straciła.

0

To teraz sobie wyobraź że Barca prowadzi 5:0 jest 90 minuta i Athletic strzela bramkę po katastrofalnym błędzie Ter Stegena, który cały mecz był bezrobotny(czyli to jedyna jego interwencja w meczu) , bo Barca miała 80% posiadani piłki i gra toczyła się na połowie basków.
Wybrażasz sobie co by było, jakby wszyscy piali że Lucho nie uczy się na błędach i dalej stawia na Niemca, mimio że ma na ławce Bravo.

Ale mam bujną wyobraźnię ;)

2

Z tego co widzę to temat niezwykle frapujący, sądząc po ilośc pojawiających się koljencyh komentarzy. Tempem ustępuje chyba jedynie głównym tematom w czasie meczu Barcy.
A swoją drogą do czego musiało dojść, żeby zobaczyć wspólne i dodatkowo zgodne komentarze kibiców Barcy i Realu :)

0

A może nie być Ci "lotto", jak większość ludzi oglądająca la ligę w tv będzie zmuszona przesiąść się na internet i wszystkie tego typu transmisje zaczną się niemiłosiernie zacinać.

0

Ale mają tylko dwa kanały, a może się zdarzyć że nap taki mecz Barcy z tą choziażby Cordobą , będzie o tej samej porze co np mecz Juve-Milan i PSG-OM i wtedy mogą pokazać szlagiery ligi włoskiej czy francuksiej zamiast meczu Barcy z jakimś "kopciuszkiem".

0

co weekend będzie multiliga ;)

0

Niestety ale to nie przejdzie. Było to już wielokrotnie wałkowane, żaden nadawca (platforma sat., kablówka) nie gwarantuje w sowich umowach konkretnej zawartości programowej poszczególnych kanałów. Wypowiedzieć umowę (bez konsekwencji) można w przypadku zmian regulaminowych (nie wynikających ze zmian ogólnych przepisów prawa) oraz usunięcia z oferty kanałów tv (jeżeli nie są w umowie podane jako niegwarantowane).
Pozostaje tylko czekać do końca umowy (u mnie jeszcze niecały rok), a potem brać coś taniego lub naziemną i szukać transmisji w internecie.

1

skąd te 100% wziąłeś ?
Na chwilę obecną bliżej jest 0% że liga będzie w Nc+.

0

Słyszałem że planują wykupić prawa do mistrzostw świata w szachach, będzie Premium jak się patrzy ;)

0

jest jeszcze Liga Mistrzów, ale faktycznie w tegorocznym rozdaniu NC+ dała ciała i tyle. Szkoda że umowę mam z nimi jeszcze przez rok.
Zobaczymy co z tym eleven wyjdzie w najbliższym czasie.

9

Komentarz usunięty

16

Komentarz usunięty

0

Do autora tekstu.

"Na stadionie panowała absolutna cisza, ludzie w skupieniu oglądali przebieg meczu, nie komentując niczego miedzy sobą. Kiedy ktoś sie odezwał, od razu skupiał na sobie uwagę poirytowanych sąsiadów."

a kilka linijek dalej:
"Byliśmy pod wrażeniem (...) atmosfery na stadionie, która bardzo się udzielała"

To ta atmosfera opisana w pierwszym cytacie?

0

Chyba nie w tym temacie zamieściłeś swój post :)
A odnosząc się do tej relacji "Okiem kibica..." to też na to zwróciłem uwagę. A co jest śmieszniejsze autor kilka linijek niżej napisał o tym jak był pod wrażeniem atmosfery panującej na stadionie.
Jak tak ma wyglądać niesamowita atmosfera to ja wolę z kolegami w pubie mecz obejrzeć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?