0

0

To ja już nie łapie tej ekonomii plkarskiej. Skoro od klauzul jest jakiś kolosalny podatek. To czemu kluby nie dogadują się wzajemnie i nie płacą np klauzula + 1 mln. Wtedy zakup dla kupującego wychodzi taniej (niż jakby miał zapłacić 30 mln + jakiś % podatku), sprzedający dostaje więcej bo 31 mln a nie 30 (bo przecież podatek jest dla Państwa) i zawodnik jest zadowolony bo może zmienić pracodawcę (jeśli tego chce oczywiście). Więc wszyscy powinny być w takim przypadku zadowoleni (poszkodowany jedynie skarb państwa), więc w czym jest problem.

0

nie rozumiem wogóle tego co napisałeś.

Klauzula wynosi 30 mln, jeśli klub jakiś wpłaca taką kwotę, Barca nie może odmówić (bo tak w kontrakcie), wpłacając klauzulę niby konieczny jest jakiś dodatkowy podatek, ale jak ktoś wyżej napisał jak City daje dodatkowo 2 mln to już nie płaci podatku od klazuli, to ja się pytam czemu akurat 2 mln a nie np 20 euro, w końcu to też już nie będzie równe kwocie z klauzuli.

0

To chyba tak nie działa, gdyby faktycznie było tak jak piszesz to przecież kluby płaciły by kwotę klauzuli + np 1 Euro i wtedy nie musieli by płacić jakiegoś tam podatku. po co od razu robić bezsensowną nadwyżkę 2 mln.

0

Jakbym miał pod chatą rafinerię to też bym nie wydawał zbędnych pieniędzy bez sesnu, tym bardziej dając kasę jakby nie patrzeć rywalowi w europejskich pucharach. Szejkowie to jednak biznesmeni i nie widzę powodu by mieli bezpodstawnie wydawać kasę praktycznie na nic.

1

Jednego nie łapie z tymi ofertami za Pedro. Wg okładki Mundo ManU daje 25 mln + 5 zmiennych, a City 30 mln+ 2 mln zmiennych. Skoro klauzula Pedro z kontraktu wynosi 30 mln to po kiego MC daje jeszcze te dodatkowe 2 mln zmiennych dla Barcy? Coś mi się wydaje że to są tylko wymysły bajkopisarzy i nic więcej.
A co do Pedro jeżeli naprawdę chce odejść to nie ma sensu na siłę go zmuszać do zostania. Podziękować mu ładne za te lata spędzone w katalonii, za jego poświęcenie, ważne bramki i życzyć szczęścia i dużej ilości minut w nowym miejscu.

1

Nie ma dla niego chyba rekordów nie do pobicia. No chyba tylko na 100 m z Boltem nie wygra :)

0

Nie ma to jak wycieczki osobiste bez merytorycznych argumentów. Szkoda mi czasu na taką dziecinadę.
Pozdrawiam

0

A ja "uwielbiam" takich ludzi którzy się czepiają o każdy szczegół. Wyraźnie pisałem "chyba", "bodajże" bo nie pamiętałem dokładnie przy okazji jakiego wydarzenia to było.
Chcecie konkrety proszę bardzo:
Okładki z zeszłego roku po superpucharze Europy:
http://www.fcbarca.com/57891-poranny-przeglad-prasy-fcbarcacom.html

Za to Superpuchar Hiszpanii za zeszły rok był na okładkach wszystkich gazet, co do hiszpańskich (czyt. madryckich) to normalne ale że był na katalońskich to pewnie dlatego że Real przegrał. :)

Chciałem tylko przekazać że wszystkim 4 dziennikom daleko do obiektywności na linii Barca-Real i tyle.

Ps. w poleceniach narazie MarioVeb! - bobo25 1:20 ;)
To w formie żartu, wyluzujcie trochę chłopaki.


36

chyba po wygranej LM przez Real w zeszłym roku katalońskie gazety dały bodajże wywiad z naszym niemieckim bramkarzem. Więc nie ma co się spinać, cała ta czwórka dzienników jest na tym samym poziomie.

0

U nas tylko Ney, za to Sevilla jest zdziesiątkowana przez różnego rodzaju kontuzje. Szkoda, lepiej dla widowiska by było gdyby obie ekipy mogły grać w najsilniejszych składach.

6

Byle by niedługo nie zobaczyć Alvesa z 10 na plecach ;)

2

Ale pisanie o Realu jako "faszystowskiej organizacji", nawet powołując się na odległą historię to moim zdaniem jest spore przegięcie. Żałuje że wśród nas sympatyków klubu który szczyci się pewnymi zasadami (Mes Que Un Club) są tacy ludzie.

0

a tak z ciekawości jaka jest różnica między skrzydłowym a "bocznym napastnikiem"?
Pytam serio bez żadnych aluzji.

0

i ile z tego trofeów na koniec sezonu mieli?

0

Co do ceny to jeszcze nie padła ostateczna kwota za brazylijczyka. Do tego pierwszy sezon obu piłkarzy w hiszpanii jednak trochę na korzyść walijczyka, miał ważny udział w zdobytych przez nich trofeach. Drugi już zdecydowanie dla Neya, zobaczymy co będzie w trzecim.

0

Jakiego "tematu pod tym postem"?
Tu chodzi o to że bałagan się będzie robił jak każdy będzie się pytał praktycznie o wszystko, rozumiem zapytania o koszulki Barcy, nawet jakieś buty do gry w piłkę, ale kwestie rowerowe czy komputerowe można przecież poruszać na odpowiednich do tego forach, których jest mnóstwo w sieci. Jakiej odpowiedzi oczekujesz tu? Rzetelnej, fachowej?

1

Następny, wcześniej ktoś chciał coś do roweru kupić, teraz ktoś kaomputer chce, niedługo będą tu si ę ludzi ogłaszać z chińskimi koszulkami i skarpetkami.
Ludzie, są odpowiednie fora na takie zapytania.

0

Przecież w styczniu do dyspozycji będą Arda i Vidal, którzy spokojnie mogą grać na skrzydłach + ci wyszydzani przez Ciebie młodzi w zupełności wystarczą. Zważywszy że w drugiej połowie poprzedniego (jakże udanego) sezonu nasze trio grało praktycznie bez rotacji.

0

Chcesz serio? To jest forum piłkarskiego klubu sportowego, na marginesie dodam że najlepszego na świecie (a co podliże się :) ).
Chcesz jakiś konkretnych odpowiedzi na Twoje pytanie to zadaj je na jakimś forum rowerowym, jest ich pełno w internecie. Tam na pewno uzyskasz interesujące Cię wiadomości.
Pozdrawiam serdecznie.

2

No przecież ja tak na poważnie.
Ps. wybaczam.

1

byle nie 2 dni (lub 2 tygodnie) PO rozpoczęciu ligi.

11

Ja mam hełm po dziadku, dobrze leży i jest prawie pancerny. Polecam,

0

A co za Danilo? coś przegapiłem?, czy to jakiś nowy przydomek naszego Douglasa?

0

i co to jest, tożto nawet na miesięczną pensję dla Leo nie starcza. ;)

To jest chore by płacić takie pieniądze za kopanie gały. Niektórzy ludzie przez całe życie tyle nie zarobią co topowi piłkarze w miesięc czy sezon.

0

Ja też, ale moim zdaniem to tylko plota. Tym bardziej że mamy jak kolego Shaggys zauważył jeszcze Arde i Vidala, którzy obaj mogą grać na skrzydłach.

1

No właśnie, tyle że pewnie żadnych ruchów w tej materii nawet nie było tylko ukazała się opinia jakiegoś dzinnikarza że Nolito by się nadawał i tyle. Szczerze wątpie że zgodziłby się przyjść do nas, mając na uwadze jaką rolę by tu odgrywał i jak mało (w porównaniu do Celty) minut by na boisku spędził.

0

A skąd wiesz że będzie rotował bardziej niż zwykle? W drugiej połowie sezonu nasze trio w ataku grało praktycznie non stop.
A po drugie proszę przeczytajcie dokładnie to co jest w artykule napisane:
"Z kolei Nolito, który błyszczał pod skrzydłami Lucho, nadawałby się na zmiennika Kanaryjczyka, gdyby klub szukał dla niego zastępstwa”
Proszę zwrócić szczególną uwagę na słowo "nadawałby się" - to jest poprostu opinia dziennikarza, że Nolito mógłby pełnić rolę Pedro (zmiennika). I tyle, Wymysł bądź pobożne życzenie dzinnikarza.

1

Facet odchodził z Barcy bo nie miał szans na grę, a teraz ma do nas przyjść i liczyć na szansę gry przy naszym trio w ataku (PK i jakiś ogórek od święta to chyba trochę za mało jak na niego)? No prosze was. To tylko wymysły prasy,

0

jeśli za Nolito cena adekwantna do umiejętności to 7-10 mln, to jak ma się to do ceny Pedro, która ma oscylować w granicach 30 mln?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?