0

@TheCule a gdzie ty w tym linku masz: "[PILNE![, [SKANDAL]" ?????

6

@pluszek xDDD x15 znaków.

2

@pluszek taaaa, w grudniu po południu...

0

@TheCule ale co się klika?

4

Poseł na sejm z Suwerennej Polski latał sobie w nocy po dachu sejmowym....

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/biega%C5%82-w-nocy-po-dachu-sejmu-pose%C5%82-nie-czuje-si%C4%99-winny/ar-BB1odDV0?ocid=msedgntp&pc=HCTS&cvid=ab086d3c08144ab1939cb9c16fbeeb4d&ei=17

Poseł tłumaczy się że tylko zdjęcie zrobił i był trzeźwy.
Ja mu wierzę, jak każdemu politykowi...

1

@kubix05 nawet i ten numer miałem, od razu po okładce skojarzyłem, że był w mojej kolekcji.
Szkoda że kilkanaście lat temu już się tego wszystkiego pozbyłem :(

0

@Arcybiskup to może inaczej, jak się jakieś nastolatki pod wpływem emocji pobiją pod szkołą to myślisz że liczą się z tym że mogą zabić?
A z drugiej strony jakiś psychol porywa np jakąś kobietę wywozi ja do lasu i tam ją zabija z premedytacją, od tak bo ma taki kaprys.
Jeśli przyjąć że w obu wyżej wymienionych przypadkach doszłoby finalnie do śmierci to oba przypadki mają być tak samo sądzone za morderstwo, a tym samym grozić w tej sytuacji taka sama kara czyli nawet dożywocie?

Jest morderstwo, jest morderstwo w afekcie, jest morderstwo z premedytacją są i np pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Tak jest mniej więcej ułożony system karny nie tylko u nas, a w większości cywilizowanych krajów. Nie możesz zrównać ze sobą tych przykładowych dwóch sytuacji które podałem, no po prostu nie.

0

@Arcybiskup "imo to jest żart, że jest coś takiego jak pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Dlaczego by nie wprowadzić np. podęrżnięcia gardła ze skutkiem śmiertelnym?"

To nie jest żart, to jest nawet bardzo sensowne. Nie chodzi mi o tą konkretną sytuację (bo to kwestia przedstawienia zarzutów), ale tak ogólnie.
Weź np że ktoś cię zaczepia na ulicy szarpie cię, ty go odpychasz, albo nawet uderzasz, facet pada na beton rozbija sobie głowę i umiera. Chcesz być sądzony wtedy za morderstwo?

0

@barcelonaLM ale Austra już tak, po 0:6 w meczu z Polską, + jeszcze parę stracą z Holandią i Frnacją i rekordzik pobity.

0

@FcPortoFan1999 Wszystkiego najlepszego i życze Ci by w kolejnym sezonie sprawdziło sie Twoje typowanie na mistrza dla Pogoni ;)

0

@VegetaPolska pracujesz w bibliotece?

1

@Stinger_ każdy robi/uważa co chce, nic nikomu nie narzucam.
Nie rozumiem jak możesz nie zrozumieć że ktoś po prostu, tak zwyczajnie może bardziej nie lubić jednego klubu od drugiego...

0

@MOLESTA Rozumiem, czytałem artykuły tutaj o amortyzacji.
Ale FFP to nie wszystko, ogólny stan konta klubu też jest istotny.

0

@BORO_12 dokładnie, nie potrzebne nam miliony i co tam płacić pensje za zawodnika który nic kompletnie nie wnosi do gry.

0

@Zoker spoko, nie gniewam się.

0

@Zoker Coś chyba nie pykło? hip hop to nie moja bajka ;)

3

@Kamilos84 Buksa. Moim zdaniem lepiej aktualnie wygląda.
Buksa plus Świderski/Urbański. Tak to widzę.

2

@FanBarcy22 Ja uważam że to powinien być Buksa. Wg mnie lepiej wygląda aktualnie z formą niż Piątek.
Nie wiadomo co ze Świderskim będzie ale to nie jest typowa 9tka. On lepiej wygląda jak ma obok siebie włascinie 9tke.
Dlatego uważam że możemy zagrać z Buksą + Urbański/Świderski.

0

@marcin62 ja wiem, że oni nieco oderwani od rzeczywistości, ale żeby aż tak...

2

@KamQiX A bo ja wiem? Nie mój cyrk, nie moje ...
Mój post miał na celu walory humorystyczne no i może podniesienie ciśnienia ambasadorom Argentyny... ;)
Vamos Brazil!

4

Panika w ambasadzie Argentyny:
Julian Alvarez chce do Realu
https://www.goal.pl/transfery/pilkarz-man-city-marzy-o-grze-w-realu-madryt/

;))

0

@tristan87 chyba chciałeś napisać: sTymulować trzeba umieć.

0

@mrboom ciasteczko z wróżbą?
;)

4

@mmaciass "Ja tam bym w życiu swoich rodziców nie oddał, nawet kosztem swojego życia"
Ale w sensie co masz na myśli? nie wiem, zrezygnowałbyś z pracy żeby zająć się schorowanymi rodzicami? Z czego byście żyli, jeśli ich emerytury by nie udźwignęły tego?
To nie jest takie proste.
Jeżeli to by "tylko" wymagało od Ciebie poświęcenia że popołudniami po pracy byś do nich zachodził i pomagał to rozumiem jak najbardziej, ale jeśli by potrzebowali pomocy/opieki w większej ilości czasu to jakie widzisz rozwiązanie?

żeby nie było, kocham swoich "staruszków" i mam nadzieję że będą jak najdłużej cieszyć się jako takim zdrowiem (jak to w tym wieku już) i będą samowystarczalni.
Mieszkamy w tym samym mieście także przynajmniej raz w tygodniu się widzimy.
Teraz w wakacje nawet częściej bo będą pomagać w opiece nad wnuczką (kończy pierwszą klasę), na szczęście widać po nich że to nie przymus a przyjemność dla nich, choć nie wiem jak długo wytrzymają z tym moim małym wulkanem energii...

A wracając do tematu, pomimo mojej najszczerszej miłości do rodziców nie mogę sobie teraz wyobrazić że rzucam pracę żeby się nimi zająć. Mam jeszcze kredyt hipoteczny i z jednej pensji żony byśmy nie udźwignęli budżetu domowego, a jeszcze córka...chyba bym nie potrafił poświęcić domu (w sensie rodziny, a przede wszystkim córki, w sensie że skazałbym ją na jakąś biedę czy głód...), żeby zająć się rodzicami. Nie mam pomysłu co bym zrobił gdyby coś się stało... (pfuu, pfuu, odpukać).
Mam nadzieje że do końca swoich długich jeszcze lat będą się cieszyć zdrowiem.

6

@Kgorecki2500 z początku myślałem że to jeden z tych kolejnych dowcipów z tłitera, ale teraz sam nie wiem jak to interpretować.
@mmaciass
To nie jest takie zero jedynkowe. Choć nie wiem co tu ktoś miał na myśli pisząc "przytułek".

Każda tego typu spraw to indywidualny przypadek. Sam mam koleżankę w pracy, która z bólem serca musiał "oddać" ojca do domu seniora, choć on tego bardzo nie chciał. Niestety ale zachorował na Alzhaimera i to już takiego zaawansowanego. Zapominał zakręcić gaz, zamknąć mieszkanie jak wychodził, gubił się na mieście. Córka mieszka osobno w miejscowości odległej jakieś 20 km i często jak tylko mogła po pracy jeździła do niego żeby mu pomóc w domu, coś ugotować, albo po prostu dotrzymać towarzystwa. Druga córka mieszka od lat za granica (Kanada), więc siłą rzeczy nie mogła pomagać. Ta koleżanka jest po rozwodzie, sama wychowuje swoją córkę (już nastolatkę). Nie miała po prostu innej możliwości, choć proponowała ojcu żeby przeniósł się do niej (co też do końca dobrym rozwiązaniem z powodu jego choroby nie było bo potrzebuje opieki/nadzoru praktycznie nieustannie), nie chciał.
Ten dom opieki był jedynym rozsądnym rozwiązaniem (obie córki na wspólnie opłacają pobyt ojca w placówce plus jeszcze trochę z jego emerytury na to idzie, to nie są tanie rzeczy...) i nawet ponoć widać po nim że tam trochę (pomimo początkowej mocnej niechęci) odżył, kontakt z rówieśnikami mu dobrze zrobił, choć dalej przebąkuje czasem że chce wrócić do swojego domu...

1

@KamQiX "Ale gdzie byś nie otworzył jakiegoś artykułu to jest tylko napisane, że chodzi o reklamację ogólnie."
Pewnie jakieś uproszczenia stosowali w artykułach, a diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.
Akurat te sprawy mam/miałem dość szczegółowo omawiane w domu jak żona często opowiadała z jakimi rzeczami do niej ludzie przychodzili z prośbą o pomoc.
Już tam co prawda nie pracuje, ale te sprawy dalej gdzieś tam siedzą w głowie i czasem przeczytam jakiś artykuł jak gdzieś trafie o zmianach w tej materii.
Pozdrawiam.

2

@KamQiX Nie mylę się. żona pracowała przez parę lat w biurze rzecznika praw konsumenta w Szczecinie. Także trochę się na ten temat nasłuchałem w domu. Taka reklamacja na podstawie gwarancji nie jest ustawowo (prawnie) zdefiniowana i warunki tej reklamacji i uznania lub nie są po prostu w zapisach (regulaminie) gwarancji producenta.

Reklamowanie na podstawie przepisów ustawy o ochronie praw konsumenta to co innego i tam już te regulacje są zawarte i są obowiązkiem dla sprzedającego.

No chyba że ostatnio coś się zmieniło, ale nie słyszałem żeby reklamowanie towaru na podstawie gwarancji producenta narzucało obowiązek jej rozpatrzenia w 14 dni (chyba że sam producent takie zapisy w warunkach gwarancji zapisał). Nawet często można tam zapisy znaleźć że producent daje sobie np 30 dni na rozpatrzenie reklamacji.
Jeśli reklamujesz coś na warunkach gwarancji producenta to do nich się stosujesz.
Ale głowy nie dam. Pamiętam tylko że małżonka tak to wtedy przedstawiała, że albo warunki gwarancji producenta albo na podstawie ustawy (co jest w 98%* skuteczniejsze).

* ze wzoru Hajty liczyłem, przy zastosowaniu delty.

0

@hefaj6 Poczytaj sobie o tym, choćby tu:
https://konsument.gov.pl/niezgodnosc-towaru-z-umowa-a-gwarancja-reklamacje/
Te listwy wypełniają jak najbardziej znamiona niezgodności towaru z umową.

Zresztą na przyszłość polecam korzystać właśnie z tej "metody". W większości przypadków zdecydowanie korzystniejsze jest "reklamowanie" wadliwych rzeczy właśnie z tego tytułu aniżeli zwykłe reklamacje na podstawie gwarancji.

1

@KamQiX To dotyczy rękojmi czy jak teraz oficjalnie się mówi "niezgodności towaru z umową". Przepisów na podstawie ustawy.
Kwestie reklamacji takiej "zwykłej" bez powołania się na ww. regulują tylko i wyłącznie postanowienia gwarancji sklepu lub częściej producenta.
Także jak złożył taką zwykłą reklamację to te 14 dni nie mają zastosowania (no chyba że w warunkach grwarancji producenta są takie zapisy, choć bardzo wątpie).
@hefaj6
Złóż na piśmie (najlepiej poleconym za potwierdzeniem odbioru, lub osobiście jeśli masz blisko, z potwierdzeniem przyjęcia pisma) reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową (do 12 miesięcy od zakupu bez żadnych obostrzeń możesz to zrobić). Wtedy to ten sklep bezpośrednio odpowiada za ten towar i ma 14 dni na ustosunkowanie się do Twojego roszczenia.

@tbas "masz 10 dni na zwrot."
hefaj6: " pół roku temu w styczniu miałem trochę luźnej gotówki i kupilem "...
;)

0

@michal26 To Twoja opinia, ja mam swoją.
Dla mnie kobieta która odmawia prawa drugiej kobiecie decydowania o sobie, o swoim ciele (choćby sprawy aborcji) jest podejściem kompletnie nie zrozumiałym.
Sprawy ideowe, takie podejście mocno nacjonalistyczo-katolickie odrzuca, odpycha od Konfederacji bardzo mocno. Dla mnie takie skrajności są niebezpieczne. Tak jak Lewica po drugiej stronie ze swoimi 56 płciami...

W ogóle w tym kraju nie ma dla mnie partii. tutaj to podsumowałem:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14504791#comment-14507815

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?