0

@Polaco9 do Petersburga jest 1030km
Wystarczy skrócić dystans podlecieć pod granicę i można z f16 strzelać do Petersburga. Kupiliśmy takie rakiety.Jest to jedna z najgroźniejszych broni.Można też zbliżyć się przez Bałtyku na upartego. Nie jest to niemożliwe Ale to co jest potrzebne to łodzie podwodne.Do takich celów czyli trzeba realizować program orka.

Te rakiety są już wykorzystywane w polskiej armii, ale to jest największy zakup jak do tej pory. To będzie kilkaset rakiet, powietrze - ziemia o zasięgu około 1000 kilometrów

0

@Lucerfi a tu się mylisz mamy zasoby aby walić w Petersburg
Z Warszawy do Petersburga jest 1030km.Wysraeczy podlecieć pod granicę i strzelać z f16.Jak najbardziej można ich skrzywdzić.

Te rakiety są już wykorzystywane w polskiej armii, ale to jest największy zakup jak do tej pory. To będzie kilkaset rakiet, powietrze - ziemia o zasięgu około 1000 kilometrów

0

@Lucerfi ja bym nie narzekałbym na nato Ukraina mamy o nato.Oczywiście trump je podważa ake dalej to sojusz jest najpotężniejszy ale Europa i nie mówię tu o ue powinna wraz z Ukraina która ma z nimi doświadczenie się organizować co się dzieje choćby na Bałtyku nato będzie patrolować chronić kable.Powstaje specjalna jednostka.Europa musi się organizować bo przybycie usa może trwać choć część hednostek jest.

0

@Lucerfi na razie jest wniosek o zabranie inmunitetu za gaśnice. Komisja do spraw Rosyjskich pracowała na temat finansowania przez pisowski rząd ruskiej organizacji mieszającej w wyborach i wzięli się za Maciarewicza i są kolejne zawiadomienie do prokuratury. Zapewne Braun będzie na liście.Obecnie atakuje sojusznika Polski. Myślę że Bosak spotykający się z ambasadorem Węgier to zwyczajnie jest to parasol ochronny.

0

Mnie cieszy że zagrał Pablo Torre jeśli byłaby kontuzją Pedriego to ten zawodnikz.może go zastąpić.Powinien być w drużynie fajnie aby fermin się jeszcze pidciągnoł Pau Torres są trochę bezbarwni . Troszkę lepiej zagrał Dominges.Araujo bardzo dobry ale mimo szybkości trochę klockowaty się rusza choć wszystko robi super.Podejrzewam że pewną lekkość złapie Erica mało widziałem.Generalnie fajnie że zagrali.Zbliża się trudny mecz.

0

@Kgorecki2500 nie gadaj głupot.Rząd dogaduje się w kwestii eschumacji a ten robi jakaś dezinformacje w kontekście eschumacji robiąc gównoburze.Przez 8 lat nie potrafili nic z tym zrobić.Hak im nie wyszlo to jeszcze starali się zaszkodzić.......

0

@Kgorecki2500 pomnik to nie eschumacje.A karol mówił o eschumacjach po tym jak tusk pojechał do kijowa I powiedział że się zgodzili.Jarol robi gownoburze.Jesli chciał coś dodać to mógl powiedzieć cieszę się o eschumacje fajnie jest jeszcze kwestia pomników i jest to do omówienia.Bie zakluca procesu eschumacji i zwraca na kolejny etap załatwiania sprawy.ztak wychodzi na amatora co robi gownoburze.Czasami pewne rzeczy załatwia się po kolei.Jeßli sprawa jest delikatna.Katpl sloń w składzie porcelany.

0

@LambiPL
Klucz jest w chronologiu zdażeń
1.Tusk jedzie do kijowa I ogłoszą dogadałem się w sprawie eschumacji.
2 karol zabiera głos i mówi że jak nie będzie eschumacji to nie powinni wejść do struktur.Cxyli jak jest konsensus to karol stara się to zaklucic.Czyli w dupie ma te eschumacje skoro zakluca porozumienie
3 .Tusk ogłoszą że są już pierwsze konkrety w sirawie co gdzie i kiedy.
4 zelenski przyjeżdża i odpowiadając na pytanie dziennikarza odpowiada na qtak Nawrockiego.
5.Pisiwcy są oburzeni że zelenski się wtrąca w wybory-jest to śmieszne bo to wpierw karol go zaatakował, odpowiedział na pytanie dziennikarza.

Podsumowując to karol stara się storpedować porozumienie robiąc gownoburze.....amator...

0

@BillyButcher ale też miał prawo sam odpowiedzieć w końcu to karol go zaczepił.Na dodatek tusk przed wypowiedzia karola pojechał do kijowa i ustalili że te eschumację będą.Karol robi Gówno burzę aby zakłucić uzgodnienia. Potem tusk ogłosił że są już pierwsze ustalenia co do konkretów....Wina jest po stronie karola.To amator.....Pierwszy temat o zagraniczny i idrazu Gówno burza gdzie temat się rozwiązuje.Amator....

0

@Kgorecki2500
Zaraz zaraz
Chronologią była taka
1 tusk pojechał do kijowa i zelenski zgodził się na ekskumacje zespoły robocze maja pracować nad terminami
2 karol zaczyna opowiadać ze jak nie pozwolą zrobić ekschumacji to nie wejdą do struktur.
Czyli karol szkodzi bo robi gownoburze kiedy dyplomacja się dogadała.
3 tusk ogłasza że są pierwsze ustalenia co do ekschumachi
4.Przyjezdza zelenski i odpowiada na atak karola
5 pisowcy się czepiają że zelenski wtrąca się w wybory.( prawda to karol zaatakował wpierw karola i sciągnol go w wybory)
Winny zamieszania jest karol - cel punkty wyborcze gdzieś ma echsunacje ważniejsze są wybory bo zakluca kiedy jest pozytywne rozwiązanie.

0

@D10SLEO po pierwsze to zelenski wpierw dał zgodę na ekskumacje a potem karol zaczął mówić że jak oni nie dadzą zgody to nie powinni wejść do struktur.I tu Karol dezinformuje bo są już pierwsze terminy.Więc wywołuje Gówno burze w sytuacji gdzie dyplomacji udało się załatwić sprawę.Może tak naprawdę popsuć relacje I zaklucić cały proces.To poprostu amator bez wyczucia albo gdzieś ma kwestie Wołynia i zależy mu na Gówno burzy aby zdobyć punkty. Ruch w stylu słonia w składzie porcelany amator.

0

@Criss18Barca to karol przywalił w niego więc ten mu odpowiedział. Wiadomo że karol to amator i jak coś powie to idrazu masz konflikt.Nie ma papierów na prezydenta co pokazał. Nawet nie wie co się dzieje.Ukraina dała na ekskumacje zielone światło a ten zaczyna opowiadać że jak Ukraina nie da zgody to nie powinna wchodzić do struktur.Robi zamieszanie z dupy....

2

Plus ogranie rezerwy i kontuzjowanych którzy wracają.

0

@Recha_0684 ale to jest całe sanktuarium......z matką boska w tle.Masz jasną oceny księży tego co się stało gruby nie takt.....wykorzystanie kościoła w kampanii wyborczej.....kościół powinien być niezależny

0

0

@DamianPSV jasne:)

0

@DamianPSV ja bym do tego dodał Pablo Torrre który w każdym meczu grał bardzo dobrze.Doceniłbym bramki lewego jest najlepszy w lidze.Oraz zaciętość fermina Lopeza który potrafi strzelać bramki obecnie pod forma z powodu powrotu po kontuzji potrzebny mu jest czas.

0

@Kondziu_FCB tak i obwinianie o to w 100% pis.
O może jeszcze z wiedzy ekonomicznej bo rozumiem że nie wiesz. Za politykę monetarna odpowiada nbp .Szefem np jest pisowiec.noejaki Jastrząb glapinski.I to on jest odpowiedzialny za walkę z inflacja za pomocą stóp%.natomiast on służy pisowi .Stąd chcą dla niego TS.Milo że o inflacji napisaleś:) bo za to pis odpowiada:)

0

@Tomason
Czytam i może podstawy ekonomi
Po upadku komuny ceny spadały za po i PSL i nazywa się to deflacja. Cel inflacyjne jest zazwyczaj powyżej 0.
Natomiast za pis inflacja była 17%
Inflacja bazowa za którą odpowiada pisowski rząd wykluczając wojnę to było powyżej 10%. Trzeba dka porównania podać że całkowita średnia inflacja ue była 1 cyfrowa.Czyli jest to kompromitacja pisu.Orban skompromitował się bardziej bo inflacja była powyżej 20%.

Ceny energii dlaczego dla przemysłu są droższe bo dla ludzi rząd doplaca.
Bo pis nie zreformował miksu energetycznego.
1 .Z ets na energetykę id 2015r pis wydał 1%
2 . Blokował kpo 2 lata.
Jak blokował zmiany w energetyce

1.turbiny wiatrowe regułą h.Zajaz budowy wiatraków 1 km
2 fotovoltaika negatywne zmiany rozliczenia dla kosumenta
Powód brak wyremontowania sieci.Wylaczenie farm fotowoltaicznych.
3.po rozbudowało przez 5 lat gazoport.Pisowi rozbudiwa gazoportu o połowę zajęła 7 lat.trwalo to wojny.Efekt podpisano najdroższe kontrakty na gaz w Europie z usa.Rowniez pis podpisał drogi kontrakt na gaz wpierw zbudował rurę do norwegi potem zacąłl z nimi negocjować to porażka negocjacyjna.Przed wojną
Pis chciał z Norwegami negocjować ceny ale zwolnił gościa a następca tego nie dopilnował.
4 jeśli chodzi o atom pis owszem dogadał się z Amerykami ale nie zabezpieczył najważniejszego finansowania i to obecni ekipa wynegocjowała od Amerykanów finansowanie tego projektu.
5 w tej chwili z kpo będą budowane turbiny wiatrowe i największy w Europie magazyn energii oraz będą remontowane sieci które połącza farmy na morzu z przemysłem na Śląsku. Również rusza program średnich magazynów energii w Polsce.Czas realizacji 2027-2030r.
Na taki czas pis uwalił Polskę przez to że sabotował energetykę.oczywiscoe powstają i inne projekty....

Co do obietnic .Ko zajęło 2 miejsce i program 100 konkretów nie dostał poparcia aby go realizować.Nie dostał też pis i po 2 tyg rząd Morawieckiego upadł a to był nr 1.Zwia-ku z tym realizowany jest wyciąg z programu kilku partii a nie 100 konkretów. Jest to zapisane w umowie koalicyjnej.Co jest normalne bo dlaczego inne partię miały by realizować 100 ko konkretów.Nie jest to wina ko tylko tak się rozwiązuje sytuacje kiedy jedna partia nie zdobywa większości.Rralizuje się nowy wspólny program.Sory ale nie rozumiesz tu wyników wyborów jeśli oczekujesz realizacji 100 konkretów.Choc ko chcę maksymalnie z tego to realizować ale pierwszeństwo ma wspólny program.

Dalej
Na dziś rządzi pis i władzę ma także koalicję parti tworzący rząd.

Jaką władzę ma pis
Prezydent duda pisowiec- sabotarzysts
Drcytujacy które ustawy wchodzą w życie, wetujący lub oddaje do zamrazarki tk
Tk- pracuje dla pisu
Nbp- rządzi pisowiec pracujący dla pisu miejscy wpływ na gospodarkę poprze stopy
Sąd najwyższy- szef pis Manowska przyjaciółka dudy która ma mu robić rmts- konflikt interesów, neisedziowie i izba pracująca dla pis
Pkw- szefem jest pisowiec walczyć o sprawy pis.
Za Polskę obecnie odpowiada pis jak i koalicja parti.
Oczywiście spościzba pys jest tragicznie zadłużone oanstwo na 230 mld fundusz sorawiedliwisci dług w służbie zdrowia wzrost o 5 mld, ogromny realny deficyt bo budżet bul wyprowadzony poza kontrolę oarkamentu aby sztucznie się zgadzał. Brak reformy energetyki.Zniszczenie prawnych ram w państwie do tego stopnia że może być problem z wyborem prezydenta ( pis duda 13 razy lamie konstytucje ,szydlo nie publikuje wyroków. Przyczyną brak większości konstytucyjnej dla swoich zmian. Obecnie zwalanie na rządzących jest odwracaniem kota ogonem


0

@Donnie_Darko na dziś zginoł Adamowicz a Owsiak dostał groźby e-mailami nie jest to jedyny starszy pan.
Jeśli weźmiesz badania nad tv to tvp za pis problemy ocena przekazu przez specjalistów zwłaszcza jeśli chodzi o paski jako manipulacyjne opiniotwiecze tvn takich problemów nue miała.
Obecnie pisowski kandydat nawrocki na jego wiecu na hasłem górze oddały hasła nienawiści co jest skandaliczne bo obrażają opozycję i sierpem i młotem jest wprost nawoływanie do zabójstwa.

Jasna Góra się od tego odcięła.

gorze-jest-pierwszy-komentarz-przeora-7114262654675712a

0

@Ojciec5tkidzieci nie zwalam wszystkiego mowa o jednym słowie...1 raz się na to powołuje. A to że stosuje korektor to akurat świadczy że coś z tym robię.

0

@Kondziu_FCB a jakie decyzję przecież zanim tusk rządził potwierdzono brak praworzadności.Nawet stanowisko Bodnar minister sprawiedliwości i prokurator generalny jest nieoraworzadny i jest to do zmiany.Śridiwisko oprawne zostało spieprzone przez pis który nie opublikowała wyroków tk orzez szydlo której grozi ts jak będzie większość a Duda złamał 13 razy konstytucje.Bo pis do swoich zmian nie miał większości konstytucyjnej.Stajac się oartia politycznie przesteoczą.Sama struktura prawna jest nieoraworzadna cokolwiek nie zrobisz jest źle bo nawet izba powołana przez pis nie jest sądem.Ale za tą sytuację jest odpowiedzialny pis.W tej chwili na 200 spraw w prokuraturze 163 są wykazane nieorawidlowości a prokuratorzy pozbawieni byli decyzyjności na tle politycznym....będą badać kolejne 400 soraw.Jest to raport prokuratury krajowej.Mówiac wprost mamy diczynienia z mafia polityczną w przyoadku ekipy pis. A obciążanie obecnej rządzących jest bezczelnie i jest odwracanie kota ogonem z przyczyn wyborów.Ktore są kluczem do przywrócenia praworządności bo karol jasno wyraził się że będzie bronił neosedziow itp...jest to walka mafi o zabetonowanie oatologicznego systemu....którego pis wprowadził.

0

@Foton sorry nie dostałem żadnego stypendium.Też jak wielokrotnie pisałem nie mam żadnej parti gdyż po 8 latach się zużywają tak było z po no p8s to po prostu id początku wprowadzał autokracje i to nawet widać że na 200 spraw prowadzonych przez pis w 163 są niporawidlowisci na tle politycznym.I prokuratorzy zostali pozbawieni decyzyjności będą zbadane kolejne 400 soraw I Jaczyński będzie orzesluchiwany w sprawie srebrnej.Co do mnie jeśli wypłynie nowa partia lepsza od rządzących ale demokratyczna zagłosuję na nią.Obecnie zagłosowałem za oartiami które rządzącą bo potrzebne są środki z ue na energetykę trzeba współpracować z ue bo jest zagrożenie że strony Rosji a Trump nie jest pewny jak Biden jeśli chodzi o pomoc i co kolwiek bo jest nieobliczalny i po zmianie orezydenta liczę na zmianę w prawie .Bo za stan oanstwa odpowiedzialny jest też pis który ma dużo władzy.
Prezydent- decyduje które ustawy wchodzą w życie - które ida do zamrażarki tk, które się wetuje.
Nbp- hatezab pisowiec ma wpływ na politykę monetarna stopami wpływa ba gospodarkę.
Sąd najwyższy- Manowska neosedziowie, izba na usługach pisu
Tk-na usługach pisu
PKW- szefem jest pisowiec również na usługach pisu
Obecnie odpiwiedzuakne za państwo jest pis sabotujący państwo ( też wybory) plus rząd.

0

@Mitch_Atleta może zwrócisz jednak uwagę że obecnie pisowska tv republika nakręciła 70 latka który chciał zabić owsiaka.Faceta który zbiera kasę na onkoligie i jednocześnie w jednym miejscu pomoc psychologiczną dla dzieci.Ta cudowna tv chciała zrobić kampanię aby dać jej kasę na światełka a nie na owsiaka.Żaden z podmiotów zbierający kasę nie mówił nie dawajcie komuś innemu dajcie mnie.Wyjatkowo obrzydliwa stacja.Bo finalnie uderzają w dzieci aby sobie zrobić światełka. Co do abramowicza czy to c8 się podoba czy nie.Zostawił rodzinę bo jakiś nawiedzony i nakręcony fanatyk pisu zamordował człowieka.Obecnie republika nakręcila kolejnego tym razem na faceta zbierającego sprzęt do szpitali który ratuje życie innym.To jest kompromitacja pisowskiego środowiska stawiającego w fatalnym świetle......

0

@Patrykl145 raczej jeśli nie orzekazywali to będzie pilnował.Trzeba mieć wielu piłkarzy bo kontuzje robią swoje musisz mieć tak samo silna rezerwę jak pierwszy skład inaczej to lipa.

10

Mamy takiego zawodnika jak Pablo Torre rozgrywa, zdobywa bramki.Nie miał słabe nexus dobra okazja aby zagrał.

0

@Ojciec5tkidzieci ok znalazłem to korektor mi dopisuje czasem głupoty wymyśla....

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@D10SLEO może i Karol jest nawiedzony.Polityk który robo kazania budzi u mnie jako osobę wierzącą fatalne skojarzenia .Nie dziwię się że liczba wiernych spada a liczba chętnych aby być księdzem również skoro kościół miesza się do polityki.Jeszcze są nienawistne hasła obrażającą drugą stronę. Nie ma na to miejsce w kościele.Dlatego dosadnie wyrażam opinię na ten temat.

0

@masik86 na mój gust trzeba brać pod uwagę że wróciliśmy do reguły 1:1. Podpusaliśmu nike podpusaliśmy loże.Araujo jest zawodnikiem Barcy to przedlużenie.Znaczna część transferu jest już zarejestriwana trzeba zebrać na podwyżkę.Myślę że w nowym sezonie odejdzie Eric. M a prawdopodobnie Fati pójdzie na wypożyczenie.qnie wiem co będzie z fdj bo z tego co on mówi to zobaczy.anie pewna jest przyszłość Andreasa.Podejżewam też że będziemy mieli dobry rok w LM.Bo mamy dobry skład i są rezerwy u zawodnikach po kontuzjach jak olmo, fetmin Lopez ,Araujo Franke de jong, Eric każdy z nich za miesiąc może być w dużo lepszej formie.
Dlatego na LM powinniśmy zarobić.Uwazam że finał jest możliwy ale wygranie to inna sprawa. Potencjalnie z każdym ten zespół może wygrać. Z silnymi idzie im dobrze. Za ten super puchar ekstra też coś dostali. Myślę że tragedii nie będzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?