0

tomislav

Ubrane bardzo ładne słowa, ale zarazem spokojne. Ja nie umiem w tej kwestii tak pisać. Od razu atakuję i to wszystkich. Ale w całej rozciągłości zgadzam się z tym co napisałeś

0

deiteite

Klub spada do środka tabeli ? :D A to dobre, w dużo gorszej sytuacji ekonomiczno-sportowej niż teraz Barca była w czubie tabeli więc nie wiem czemu miało by się to zmienić. A że nie wygrywała by przez kilka sezonów ? Normalka, nie zawsze się wygrywa, trzeba czasami przecierpieć gorsze okresy, ale są rzeczy którym trzeba być wiernym.

Reszty głupstw z tematu ekonomii nie komentuje bo już mi zwyczajnie szkoda na to zdrowia.

0

Tak także nie znalazłem nikogo kto by miał więcej niż nasz Antoni Ramallets ;) Victor zmierza jednak w stronę Jego rekordu i mam szczerą nadzieję że na długie lata Jego nazwisko będzie przypisane do tego zaszczytnego rekordu

0

Nie będę powtarzał mojego zdania o tej umowie. Co do projektów koszulek, jeśli już na prawdę stanie się to faktem to tylko i wyłącznie 1 projekt jest dla mnie akceptowalny. I nie przez układ czy estetykę.

Tylko i wyłącznie przez "For". Jeśli będzie "Quatar Foundation for UNICEF" to będzie to najbardziej znośna opcja.

0

Ja osobiście w ogóle w życiu prywatnym nie akceptuje zadłużania się. Ale w życiu prywatnym. To jest wielka firma, która osiąga rocznie przychód starczający na pokrycie całości długu! Jeśli jest na prawdę źle to sprzedaje 2-3 piłkarzy, zaciska pasa i po kłopocie. Piłkarze przychodzą i odchodzą taki np Villa czy Ibra, a tradycja jest długotrwała i wyjątkowa. Innymi słowy lepiej poświęcić coś chwilowego i ulotnego niż coś budowanego z konsekwencją od lat, coś co stanowi o charakterze tego klubu (między innymi)

0

Co za idiotyzm ... Ku*** mać, jakie wy kretynizmy piszecie ludzie to się aż czytać nie chce. Zadłużenie 400mln ? Pff co z tego. Roczny przychód wynosi ponad 400mln! Rozumiecie stale wartości? Real Madryt - pewnie koło 600-700mln długu, Manchester - pewnie koło 900mln-1mld, Liverpool to samo co w/w

Nasz dług jest przy tych wartościach niczym, niczym. Jedynie Bayern może się chyba pochwalić równie dobrą sytuacją finansową, ale też jest to związane z pewnymi kruczkami prawnymi zastosowanymi przez ten klub.

Już napisałem moje zdanie co do tej reklamy. Ideały się sprzedały, a Rosell skur*** wizerunek Barcy.

Można tylko ubolewać nad tym, że w czasach gdzie piłkarze zapisują jedne z piękniejszych kart historii klubu, zarząd zapisuje jedną z najgorszych ...

A co do sond przeprowadzanych przez oba dzienniki w internecie to

po 1 - jak każda sonda w internecie ma to do siebie że jest skrajnie nieobiektywna, co widać doskonale choćby po poziomie komentarzy tutaj.

po 2 - wyniki są bardzo niejednoznaczne i uważam że w referendum na ten temat pomysł by upadł ( i dobrze by się stało)

Ja cały czas mam nadzieję, że to tylko zły sen.

A i nie chcąc szukać w innych tematach oskarżeń pod moim adresem że najgłośniej krzyczą Ci którzy nigdy nie dali euro na klub. To prawda euro nie dałem, płace składke członkowską w penyi w złotówkach, a jakby Barca zgłosiła się do swoich fanów na calym świecie o pomoc finansową zamiast tych idiotycznych reklam to byłbym jednym z pierwszych który by zapłacił ... Nie każdą ilość pieniędzy, ale calkiem sporą bo jestem w stanie poświęcić zakupy itp dla dobra drugiej miłości mojego życia.

0

fcbarcelinho

A jaka jest różnica w sprzedaży ideałów za 30 albo za 100mln ? Jak można w ogóle coś takiego napisać. To jakby Ci ktoś zaproponował, że chce Cię zgwałcić za 3 tysiące też byś mu powiedział, że sorry ale za 3 nie da rady, ale za 10 tysięcy spoko ?

Bo do takich kategorii to schodzi - "wyruch***" ideałów. I nie ważne za jaką kwotę byśmy na to pozwolili. Kure**** i tak pozostanie kure****.

0

masq

Po Tobie się nie spodziewałem takiego idiotyzmu... Bez reklam na koszulce razimy sobie od zawsze. Świat się zmienia, ale nie zaczął się zmieniać w momencie objęcia przez Rosella funkcji. Zmieniał się też za czasów Laporty. I jakoś do tej pory zdawało mi się, że klub ma najlepiej zarządzane finanse i najlepszą sytuację finansowo/bankową z całej europejskiej jak i światowej czołówki. Czy na prawdę trzeba zeszmacić jedną z najpiękniejszych tradycji tego klubu ?

Ja już mówiłem. Taki chociażby Real od socios dostaje co roku dziesiątki milionów więcej niż Barca. Dlaczego tego nie zmienić? Wielu by było takich którzy dla obrony tradycji chętnie by się podzielili z klubem pieniędzmi. Bo dla niektórych kibiców Barcy to na prawdę i realnie coś więcej niż klub. Bo dla niektórych Barcy jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Bo niektórzy nie kibicują Barcy ze względu na sukcesy i świetnych piłkarzy tylko ze względu na tradycję i piękną historię.

Ale co Wy możecie o tym wiedzieć ... Przecież świat się zmienia, ideały upadają i wszystkim rządzi kasa... Po ch** w coś wierzyć i się wyróżniać. Lepiej niech wszyscy będą tacy sami...

0

Nadahu

Jeśli to o czym piszesz to prawda to byłoby to faktycznie mniejsze zło, ociupinkę mniejsze, ale jednak.

0

Baros

Marna prowokacja :)

0

Moim typem są Włosi. Choć to trochę nad wyraz powiedziane bo i w Milanie jak i w Interze nie ma za wielu Włochów. Niemniej chodzi o włoskie kluby.

1. Jeden z powodu zeszłego roku (choć szkoda mi będzie Eto'o)

2. Drugi z powodu Drewienno, któremu trzeba coś udowodnić

0

a nie protestem*

0

Wiesz są różne podejścia. Wyzysk to na pewno złe słowo. Ale jeśli mam dawać pieniądze na jakieś dzieci x (z czego część pieniędzy pójdzie na maszynę biurokratyczną) to wolę raz na jakiś czas kupić coś do jedzenia bezdomnemu. I nie wnikam dlaczego jest bezdomny, nie dam pieniędzy więc na alkohol nie pójdzie, a jak ma się najeść to mi to sprawi większą satysfakcję niż pomoc jakimś bezimiennym dzieciom.

Niemniej UNICEF (chyba wszyscy się zgodzimy) w żaden sposób nie hańbi naszych pięknych barw. Każda komercja była by uderzeniem w serce tego klubu...

Ktoś tam pisał o Borges i Regal. Barca to nie jest instytucja charytatywna, musi się bilansować. Brak reklamy na koszulce głównej drużyny (najbardziej rozpoznawalnej na świecie) jest tylko symbolem, ale protestem przeciwko systemowi. Tym sposobem Barca mówi "Inaczej też się da, jest trudniej, ale się da"

0

Ja już przedstawiłem swoją propozycję.

Nie chcę podawać za przykład Realu ale chyba trzeba. Ostatnio okazało się, że Ich kibice płacą dużo wyższe składki członkowskie. Myślę, że prawdziwi kibice przez duże K zechcą zapłacić te 5-10euro więcej żeby nie musieć umieszczać loga na koszulkach. Ja zrobię to z miłą chęcią. A poza tym ze światowej czołówki Barca stoi chyba najlepiej finansowo więc o jakich problemach mowa ?

0

Dobra ja też nie jestem wielkich fanem takich masówek jak UNICEF itp.

Ale jestem to jeszcze w stanie zrozumieć, że ktoś inny może chcieć pomagać jakimś osobom x. Jednak reklama komercyjna to coś zupełnie innego ;/

0

Jeśli Sandro się do tego posunie to kibice Go zlinczują.

Jestem sobie nawet w stanie wyobrazić wotum nieufności, odwołanie prezesa i zrzucenie się przez socios na odszkodowanie dla firmy byle tylko usunięto reklamę. Sam dołożył bym z własnej kieszeni i jestem pewny, że cała penya Fan Club Barca Polska podzieliła by moje zdanie w tej kwestii i zorganizowała by zrzutkę.

Takie moje zdanie

0

zado77

Kwintesencja tematu ! :)

0

No sezon może i miał lepszy, jestem w stanie się zgodzić, ale na pewno nie miał lepszego ROKU. A to za ROK jest przyznawana nagroda.

Może nagroda wreszcie staje się choć trochę obiektywna i nie będzie przyznawana za sukcesy zespołów w których gra dany piłkarz tylko za Jego indywidualne osiągnięcia. W tym wypadku znamy zwycięzcę na najbliższe kilka sezonów :D

0

MVP brzmi genialnie, lepiej też od mojego ulubionego i do tej pory najlepszego trio - Henry Eto'o Messi. Jak tak dalej pójdzie to chłopaki pobiją wszystkie rekordy bramkowe. Dodatkowo cieszy, że wszyscy trzej tak często sobie asystują

0

misix

Kompletnie nie zrozumiałeś stwierdzenia "najlepsza drużyna w historii piłki nożnej". Chodzi tutaj o pojedynczy skład, trenera, pokolenie graczy. Chodzi o Barcy Pepa Guardioli, a nie o całokształt od 1899roku.

Chociaż tutaj też uważam, że jest to najlepsza drużyna, ale może to być odebrane jako nieobiektywne z wiadomych względów. Ale biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania historyczne to skłaniał bym się do takiego twierdzenia.

0

No i też trzeba bardzo wyraźnie podkreślić że to jest nagroda za rok gry. A nie za konkretny sezon. Dlatego zgadzam się, że Sneijder powinien być w pierwszej 5, a na pewno nie wygrać bo drugie pół roku nie istnieje, a podana przez La Gazetto dello Sport trójka trzyma poziom cały rok

0

Nie mam 100% zaufania do tych informacji, ale nie są z onetu tylko z La Gazetta dello Sport. Onet ją tylko cytuje

0

Jak Go nie lubię to tym razem zachował się tak jak należało

0

Nie jest winą Barcelony że została wprowadzona w błąd przez AENA-e. Jeśli zapewnienia tej firmy by się sprawdziły to nie byłoby problemów i całej tej kuriozalnej sytuacji. Wybrnęliśmy z sytuacji najlepiej jak mogliśmy

0

Bardzo lubie Coelho a tym tekstem pojechał po całości :D Chciałbym przeczytać wszystko a nie tylko wyrywki.

0

Genialny komentarz na bet at home "Keep an eye on Busquets. He's a key player for Barcelona" ! W pełni się zgadzam

0

Co za popieprzona sytuacja ... No, ale nic dobrze że w końcu Osasuna poszła na małe ustępstwo i nie muszą się aż tak bardzo autokarem spieszyć. Tego by tylko brakowało przy obecnej pogodzie. Mam nadzieję, że na boisku udowodnimy swoją wyższość

0

Powinien się zrewanżować Mourinho, że teraz Jemu się nie wydaje żeby Real dał z siebie wszystko przeciwko Barcelonie czym tym samym utrudnił życie Osasunie.

0

Głosowanie nie ma dla mnie sensu skoro miałby oddać głos nie na najlepszego bramkarza obecnie. Do reszty też można mieć dużo zastrzeżeń

0

Ja już zamówiłem, jutro się kase wpłaci i gitara :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?