No sezon może i miał lepszy, jestem w stanie się zgodzić, ale na pewno nie miał lepszego ROKU. A to za ROK jest przyznawana nagroda.
Może nagroda wreszcie staje się choć trochę obiektywna i nie będzie przyznawana za sukcesy zespołów w których gra dany piłkarz tylko za Jego indywidualne osiągnięcia. W tym wypadku znamy zwycięzcę na najbliższe kilka sezonów :D
MVP brzmi genialnie, lepiej też od mojego ulubionego i do tej pory najlepszego trio - Henry Eto'o Messi. Jak tak dalej pójdzie to chłopaki pobiją wszystkie rekordy bramkowe. Dodatkowo cieszy, że wszyscy trzej tak często sobie asystują
Kompletnie nie zrozumiałeś stwierdzenia "najlepsza drużyna w historii piłki nożnej". Chodzi tutaj o pojedynczy skład, trenera, pokolenie graczy. Chodzi o Barcy Pepa Guardioli, a nie o całokształt od 1899roku.
Chociaż tutaj też uważam, że jest to najlepsza drużyna, ale może to być odebrane jako nieobiektywne z wiadomych względów. Ale biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania historyczne to skłaniał bym się do takiego twierdzenia.
No i też trzeba bardzo wyraźnie podkreślić że to jest nagroda za rok gry. A nie za konkretny sezon. Dlatego zgadzam się, że Sneijder powinien być w pierwszej 5, a na pewno nie wygrać bo drugie pół roku nie istnieje, a podana przez La Gazetto dello Sport trójka trzyma poziom cały rok
Nie jest winą Barcelony że została wprowadzona w błąd przez AENA-e. Jeśli zapewnienia tej firmy by się sprawdziły to nie byłoby problemów i całej tej kuriozalnej sytuacji. Wybrnęliśmy z sytuacji najlepiej jak mogliśmy
Co za popieprzona sytuacja ... No, ale nic dobrze że w końcu Osasuna poszła na małe ustępstwo i nie muszą się aż tak bardzo autokarem spieszyć. Tego by tylko brakowało przy obecnej pogodzie. Mam nadzieję, że na boisku udowodnimy swoją wyższość
Powinien się zrewanżować Mourinho, że teraz Jemu się nie wydaje żeby Real dał z siebie wszystko przeciwko Barcelonie czym tym samym utrudnił życie Osasunie.
Myślałem, że deszcz popsuje mozaikę, ale kibice stanęli na wysokości zadania :) Wszystko było tego wieczora idealne i mozaika wpisała się na szczęście w tą doskonałość :)
Ja tam pomimo ewidentnego "nielubienia" Cristiano muszę przyznać, że On w tym sezonie także wspina się na wyżyny. Jednak ciągle jest ciut niżej niż Messi, moim zdaniem oceniając obiektywnie.
Tzw. "prawdziwy" Ronaldo to inna bajka. Straszny "przepychacz", do tego piorunująco szybki i precyzyjny. Maestrią techniczną chyba jednak ustępuje Cristiano, a już na pewno Messiemu, ale trzeba przyznać, że piłkę przy nodze kontrolował świetnie (czasami wydało się, że jest w tym dużo przypadku, choć było to błędne), no i uwielbiał ośmieszać bramkarzy ! :) To chyba jedna z wizytówek Ronaldo
Nie głosowałem bo nie chcę działać na szkodę Messiego :) Może mam jakiś sentyment do Gio, ale uważam że Jego bramka jest najpiękniejszym tegorocznym golem
To jest zestawienie tylko hiszpańskie ... Więc skąd miałyby tam być jakieś kluby angielskie, Borusia czy Ajax ? Barca jest gigantem światowej piłki od początku istnienia jakichkolwiek rozgrywek międzyklubowych na szczeblu ponad krajowym
Tak, cały czas tak samo i nieprzerwanie. Po prostu na złe zdania w tej wypowiedzi kładziesz akcent. Ja np na Obviously I would love to stay here as long as possible.
Wiadomo, że nie sprawi mu problemu granie dla innego klubu bo czemu miało by sprawić ? Nie jest z cantery, nie wychował się w miłości do Barcy. Po prostu tu gra i z tego co można się dowiedzieć to bardzo mu się tu podoba i cieszy się grą. A to najważniejsze :)
Jakich gazet ? Jakich ludzi? O czym Ty w ogóle człowieku bredzisz. Jeszcze nie spotkałem nawet jednej osoby, która by się w ten sposób ośmieszyła. Najlepszy gracz na mundialu haha :D Nawet jedna Jego interwencja nie została mi w pamięci.
Ubliżanie Valdesowi w ogóle zostawię bez komentarza.
Przyjmując Twój tok rozumowania mógłbym spytać dlaczego w bramce Hiszpanii nie broni obecnie najlepszy bramkarz na świecie, tylko ten który kiedyś nim był ? Ale udowodniłeś swoimi postami dobitnie, że jakakolwiek wymiana zdań z Tobą jest stratą czasu.
Co do naszego Diabła Tasmańskiego to jest chyba moim ulubionym zawodnikiem z tych którzy nie są wychowankami (od czasu kiedy odszedł Henry). Zdecydowanie jeden z najlepszych prawych obrońców na świecie (o ile nie najlepszy) i do tego przezabawny koleś poza boiskiem :)
Bardzo fajnie, że nasi zawodnicy mają tak wysoką kulturę gry, a naszemu sztabowi trenerskiemu też raczej nerwy nie puszczają. I to jeszcze w obu ekipach! Widać w tym element barcelońskiej szkoły. Oby tak dalej :)
340mln ? Skąd Ty to wziąłeś człowieku ? No i oczywiście Johan był nieprecyzyjny bo porównuje dobre dane. 7 lat temu dług był wiele, wiele większy niż te 40mln, to także jest suma tamtejszego deficytu.
Jak zwykle nasz kochany Holender mądrze mówi, ale jakoś mówiąc metaforycznie obecny zarząd nie chce mu polać .. ;/
Wczoraj komentator w trakcie meczu powiedział o jakimś przecieku bodajże w Mundo Deportivo tudzież Don Balon (nie pamiętam dokładnie), który miał mówić o tym, że Złotą Piłkę FIFA dostanie Xavi, drugi będzie Messi, a trzeci Iniesta. Najlepszy trenerem zaś ma być Guardiola, przed Del Bosque i Mourinho. Ale nie wiem na jakiej podstawia owa gazeta wysnuła takie przypuszczenie oraz na ile może być ono prawdziwe. Dla mnie jego wiarygodność nie jest duża, chociaż oczywiście chciałbym żeby taka była prawda.
Dochodzimy tutaj do kuriozalnych wniosków a mianowicie, że transfery i każda działalność klubu jest finansowana z praw do transmisji telewizyjnych. Czy to nie wydaje Wam się abstrakcyjne ? Nie sądzicie, że taka np Sevilla czerpie sobie zyski z reklam choćby na koszulkach, a Barca jest tego pozbawiona (na własne życzenie, ale jednak)?
Poza tym jeśli Del Nido uważa że Sevilla jest tak okradana to niech obetnie sobie i swojemu zarządowi pensje o chociażby połowę i przeznaczy na zakupy/finansowanie pensji zawodników.
0
No sezon może i miał lepszy, jestem w stanie się zgodzić, ale na pewno nie miał lepszego ROKU. A to za ROK jest przyznawana nagroda.
Może nagroda wreszcie staje się choć trochę obiektywna i nie będzie przyznawana za sukcesy zespołów w których gra dany piłkarz tylko za Jego indywidualne osiągnięcia. W tym wypadku znamy zwycięzcę na najbliższe kilka sezonów :D
0
MVP brzmi genialnie, lepiej też od mojego ulubionego i do tej pory najlepszego trio - Henry Eto'o Messi. Jak tak dalej pójdzie to chłopaki pobiją wszystkie rekordy bramkowe. Dodatkowo cieszy, że wszyscy trzej tak często sobie asystują
0
misix
Kompletnie nie zrozumiałeś stwierdzenia "najlepsza drużyna w historii piłki nożnej". Chodzi tutaj o pojedynczy skład, trenera, pokolenie graczy. Chodzi o Barcy Pepa Guardioli, a nie o całokształt od 1899roku.
Chociaż tutaj też uważam, że jest to najlepsza drużyna, ale może to być odebrane jako nieobiektywne z wiadomych względów. Ale biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania historyczne to skłaniał bym się do takiego twierdzenia.
0
No i też trzeba bardzo wyraźnie podkreślić że to jest nagroda za rok gry. A nie za konkretny sezon. Dlatego zgadzam się, że Sneijder powinien być w pierwszej 5, a na pewno nie wygrać bo drugie pół roku nie istnieje, a podana przez La Gazetto dello Sport trójka trzyma poziom cały rok
0
Nie mam 100% zaufania do tych informacji, ale nie są z onetu tylko z La Gazetta dello Sport. Onet ją tylko cytuje
0
Jak Go nie lubię to tym razem zachował się tak jak należało
0
Nie jest winą Barcelony że została wprowadzona w błąd przez AENA-e. Jeśli zapewnienia tej firmy by się sprawdziły to nie byłoby problemów i całej tej kuriozalnej sytuacji. Wybrnęliśmy z sytuacji najlepiej jak mogliśmy
0
Bardzo lubie Coelho a tym tekstem pojechał po całości :D Chciałbym przeczytać wszystko a nie tylko wyrywki.
0
Genialny komentarz na bet at home "Keep an eye on Busquets. He's a key player for Barcelona" ! W pełni się zgadzam
0
Co za popieprzona sytuacja ... No, ale nic dobrze że w końcu Osasuna poszła na małe ustępstwo i nie muszą się aż tak bardzo autokarem spieszyć. Tego by tylko brakowało przy obecnej pogodzie. Mam nadzieję, że na boisku udowodnimy swoją wyższość
0
Powinien się zrewanżować Mourinho, że teraz Jemu się nie wydaje żeby Real dał z siebie wszystko przeciwko Barcelonie czym tym samym utrudnił życie Osasunie.
0
Głosowanie nie ma dla mnie sensu skoro miałby oddać głos nie na najlepszego bramkarza obecnie. Do reszty też można mieć dużo zastrzeżeń
0
Ja już zamówiłem, jutro się kase wpłaci i gitara :D
0
Powiem tylko jedno - no fucking way.
0
To jest jedna z piękniejszych bramek jaką widziałem przyjmując, że Xavi sam sobie piłkę przerzucił nad sobą i chyba właśnie tak było.
Moim zdaniem Złota Piłka dla Xaviego bez dwóch zdań
0
Myślałem, że deszcz popsuje mozaikę, ale kibice stanęli na wysokości zadania :) Wszystko było tego wieczora idealne i mozaika wpisała się na szczęście w tą doskonałość :)
0
Ja tam pomimo ewidentnego "nielubienia" Cristiano muszę przyznać, że On w tym sezonie także wspina się na wyżyny. Jednak ciągle jest ciut niżej niż Messi, moim zdaniem oceniając obiektywnie.
Tzw. "prawdziwy" Ronaldo to inna bajka. Straszny "przepychacz", do tego piorunująco szybki i precyzyjny. Maestrią techniczną chyba jednak ustępuje Cristiano, a już na pewno Messiemu, ale trzeba przyznać, że piłkę przy nodze kontrolował świetnie (czasami wydało się, że jest w tym dużo przypadku, choć było to błędne), no i uwielbiał ośmieszać bramkarzy ! :) To chyba jedna z wizytówek Ronaldo
0
Nie głosowałem bo nie chcę działać na szkodę Messiego :) Może mam jakiś sentyment do Gio, ale uważam że Jego bramka jest najpiękniejszym tegorocznym golem
0
Jak zwykłe będę bardzo kibicował Jimmiemu :D Koleś jest genialny
0
Też mi się skojarzyło z Koroną :D Nie zmienia to faktu że koszulki były by świetne, symboliczne i co tu dużo mówić ładne dla oka :)
0
To jest zestawienie tylko hiszpańskie ... Więc skąd miałyby tam być jakieś kluby angielskie, Borusia czy Ajax ? Barca jest gigantem światowej piłki od początku istnienia jakichkolwiek rozgrywek międzyklubowych na szczeblu ponad krajowym
0
Wyjazd jest przekozacki i akurat trafił by w moje urodziny, ale nie mogę sobie pozwolić na zarwanie tygodnia na uniwerku ;/
0
Idiotyzm jakich mało. Aż szkoda w ogóle pisać na ten temat. Kuriozalność tej decyzji mnie przerasta.
0
Tak, cały czas tak samo i nieprzerwanie. Po prostu na złe zdania w tej wypowiedzi kładziesz akcent. Ja np na Obviously I would love to stay here as long as possible.
Wiadomo, że nie sprawi mu problemu granie dla innego klubu bo czemu miało by sprawić ? Nie jest z cantery, nie wychował się w miłości do Barcy. Po prostu tu gra i z tego co można się dowiedzieć to bardzo mu się tu podoba i cieszy się grą. A to najważniejsze :)
0
Jakich gazet ? Jakich ludzi? O czym Ty w ogóle człowieku bredzisz. Jeszcze nie spotkałem nawet jednej osoby, która by się w ten sposób ośmieszyła. Najlepszy gracz na mundialu haha :D Nawet jedna Jego interwencja nie została mi w pamięci.
Ubliżanie Valdesowi w ogóle zostawię bez komentarza.
0
jamjestjam
Przyjmując Twój tok rozumowania mógłbym spytać dlaczego w bramce Hiszpanii nie broni obecnie najlepszy bramkarz na świecie, tylko ten który kiedyś nim był ? Ale udowodniłeś swoimi postami dobitnie, że jakakolwiek wymiana zdań z Tobą jest stratą czasu.
Co do naszego Diabła Tasmańskiego to jest chyba moim ulubionym zawodnikiem z tych którzy nie są wychowankami (od czasu kiedy odszedł Henry). Zdecydowanie jeden z najlepszych prawych obrońców na świecie (o ile nie najlepszy) i do tego przezabawny koleś poza boiskiem :)
0
Bardzo fajnie, że nasi zawodnicy mają tak wysoką kulturę gry, a naszemu sztabowi trenerskiemu też raczej nerwy nie puszczają. I to jeszcze w obu ekipach! Widać w tym element barcelońskiej szkoły. Oby tak dalej :)
0
340mln ? Skąd Ty to wziąłeś człowieku ? No i oczywiście Johan był nieprecyzyjny bo porównuje dobre dane. 7 lat temu dług był wiele, wiele większy niż te 40mln, to także jest suma tamtejszego deficytu.
Jak zwykle nasz kochany Holender mądrze mówi, ale jakoś mówiąc metaforycznie obecny zarząd nie chce mu polać .. ;/
0
Wczoraj komentator w trakcie meczu powiedział o jakimś przecieku bodajże w Mundo Deportivo tudzież Don Balon (nie pamiętam dokładnie), który miał mówić o tym, że Złotą Piłkę FIFA dostanie Xavi, drugi będzie Messi, a trzeci Iniesta. Najlepszy trenerem zaś ma być Guardiola, przed Del Bosque i Mourinho. Ale nie wiem na jakiej podstawia owa gazeta wysnuła takie przypuszczenie oraz na ile może być ono prawdziwe. Dla mnie jego wiarygodność nie jest duża, chociaż oczywiście chciałbym żeby taka była prawda.
0
Dochodzimy tutaj do kuriozalnych wniosków a mianowicie, że transfery i każda działalność klubu jest finansowana z praw do transmisji telewizyjnych. Czy to nie wydaje Wam się abstrakcyjne ? Nie sądzicie, że taka np Sevilla czerpie sobie zyski z reklam choćby na koszulkach, a Barca jest tego pozbawiona (na własne życzenie, ale jednak)?
Poza tym jeśli Del Nido uważa że Sevilla jest tak okradana to niech obetnie sobie i swojemu zarządowi pensje o chociażby połowę i przeznaczy na zakupy/finansowanie pensji zawodników.