0

Pique po prostu odpowiedział na prośbę dziennikarza i nie ma w tym nic zdrożnego. Za to wyraźnie widać, że pewna "uraza" Ramosa jest skierowana do dziennikarza, a nie do naszego obrońcy.

A porównanie Pique do Mourinho moim zdaniem jest niestosowne. Dla mnie jeden to zwykły pajac, który szuka marnych prowokacji, a drugi to zabawny człowiek, który umie rozśmieszyć i kolegów i obcych ludzi, przy czym czasem jest też prowokujący, ale w żartobliwy sposób. Chyba nie trzeba wyjaśniać kto jest kim

0

Nie będzie chciał siedzieć na ławce przez kolejnych kilka lat bo już wie jakie ma umiejętności i perspektywy. A=

0

Uważam, że murawa i tak nam ładnie posłużyło jak na taką intensywność gier. Na Lechu na przykład już chyba trzeci raz wymieniali trawe w ciągu roku ;d

0

Bojan zagrał dobry mecz. Czepianie się Go akurat po tym występie jest bezpodstawne. Zmarnował kilka sytuacji, to prawda, ale tak samo zmarnował Leo i Pedro.

Zmęczenie i wynik to najgorsze.

Najlepsze to zdecydowanie Abidal, Mascherano, który zagrał jak dotąd najlepszy mecz w Barcy chyba no i moim zdaniem dobrą zmianę dał młodziutki Nolito. Całkiem przebojowo sobie poczynał na skrzydle.

0

Najlepszy bramkarz w historii klubu :) I bardzo się cieszę, że teraz dostrzegają to już nie tylko tradycyjni obrońcy Victora, a zdecydowana większość

0

Dalej obrażajcie Keite i Guardiole bo przecież trzyma w zespole patałacha ;)

0

Oceny dobre. Można się w dwóch czy trzech przypadkach kłócić o oczko wyżej/niżej ale to jest dopuszczalna rozbieżność według mnie ;)

Co do Ujfalusiego to uważam, że dostał bardzo dobrą karę. Messi nie zagra w dwóch kolejkach i On też. Sprawa z głowy.

0

Czy ja wiem czy Busi tak słabo ? Nie wybitnie, parę błędów miał, ale według mnie na bank nie słabo. W zasadzie to dziś razem z Pique i Puyolem (a czasem z samym Puyolem) grał w obronie

0

Ale co to jest w ogóle za sience finction. Kto by nie pozwolił Barcie grać w lidze hiszpańskiej ? (nie mówię o iberyjskiej bo to faktycznie fikcja choć nie taka głupia) Nie mam siły już się o to wykłócać. Sprawa jest więcej niż jasna.

0

Moja nauka hiszpańskiego dopiero co się zaczyna, nie jestem także ekspertem od spraw ekonomicznych. Ale pojęcie jako takie mam.

W UE tylko najbogatsze państwa płacą więcej niż dostają (nie chce teraz szukać wykresów, ale jestem pewien że całkiem niedawno takowe widziałem), a z całym szacunkiem, ale Hiszpania do najbogatszych nie należy. UE nie sieje propagandy, przynajmniej co do mnie, wiem że jest to instytucja z wieloma błędami i niedociągnięciami, a biurokracja ją zabija.

No, a co do Ciebie Cule to darzę Cię ogromnym szacunkiem bo na prawdę się tym interesujesz mimo że mamy inne poglądy. Jak sam piszesz dopiero w tym roku, pierwszy raz od wielu lat region Madrytu wygenerował większy przychód niż Katalonia.

A co do tego pompowania pieniędzy w Katalonię to ja doczytałem się innych informacji np o wstrzymaniu finansowania sieci metra w Barcelonie bo pieniądze zostały przeniesione na jakąś inwestycję w Madrycie. No, ale to tylko jedna sytuacja, mieszkasz na miejscu więc pewnie widzisz jak to wygląda. Wiem tylko, że każdą sytuację można przedstawić na swój sposób używając innych przykładów i rzucając światło na inne fakty ; )

0

Jakiegoś to jest pięknie powierzchowne... Z tego co wiem Katalonia jest NAJbogatszym regionem Hiszpanii. Pociąga to za sobą fakt, że do państwowej kasy z tego regionu płynie NAJwięcej pieniędzy. A jako, że na tle innych krajów UE Hiszpania jest dość biedna to dostaje stosunkowo dużo pieniędzy ze wspólnej kasy. Jednak te pieniądze idą w znacznej mierze na wyrównanie rozwoju regionów. A co tu wyrównywać w Katalonii skoro jest NAJbogatsza ? To do Niej muszą równać. A więc prosty wniosek jest taki, że Katalonia daje do kasy w Madrycie NAJWIĘCEJ, a z funduszy unijnych dostaje i tak NAJMNIEJ.

0

Eh te personalne wycieczki... Spytam tylko o to czy Nunez zmienił godło klubu i wprowadził do niego flagę Hiszpanii zamiast Katalonii ? To mi wystarcza. A poprzedniego prezesa bardzo szanuję, z całą pewnością był miłą odmianą po burzliwych czasach przed Jego wyborem.

0

Ale ja kto sobie wyobrażacie odciąć sport od polityki ? Bo ja tego nie rozumiem. Co Barca ma ze swojego herbu wykreślić flagę Katalonii ? Mamy po "Cant del Barca" przed meczami śpiewać hymn Hiszpanii ? Bo to wszystko są elementy polityki. Poza tym jak już ktoś/coś raz się zaangażował w politykę to moim zdaniem jest z nią związany na całe życie w ten czy inny sposób bo jeśli teraz się wypniemy na politykę to jakim prawem mogliśmy w niej uczestniczyć w przeszłości ?

0

Chyba, że problem niepodległości zostanie rozwiązany na zasadzie konfederacji jak Wielka Brytania. Temat grania Barcy w lidze hiszpańskiej był już wałkowany chyba zbyt wiele razy. BBVA nie może sobie pozwolić na stratę takiego zespołu. Piłka to jest już teraz niestety interes. A liga bez Barcy po prostu była by dużo mniej opłacalna.

0

A moje zdanie jest takie, że jak dorośniesz Izzy to zmienisz zdanie na ten temat. Chyba na razie obce Ci się motywacja, ciągłe dążenie do lepszej gry czy nie popadanie w samozachwyt. Mecz był genialny, nie mogłem odejść od komputera nawet po coś do picia, ale nie zmienia to faktu, że były błędy ze strony naszych piłkarzy. I jeśli my je zauważamy to super bo to jest znak, że na 100% zauważył je tak genialny sztab trenerski ; ) Także wrzuć troszke na luz, myślę, że nikt tutaj po zawodnikach nie śmie bezpodstawnie "jeździć", ani też nie ma kogoś kto by się nie cieszył z wygranej i z jej stylu.

0

Fajne słowa Messiego ;) No i Daniego o słuchaniu trenera. Abidal też bardzo trzeźwo się ocenił. Podchodźcie tak do tego dalej i będzie dobrze ! :)

0

Ale ja Javiera nie osądzam. Po prostu taka jest moja obserwacja, że na razie jest ciut za wolny. Ale to dobry piłkarz i się wyrobi. A jak ktoś pisał, że On jest defensywnym pomocnikiem i nie ma rozgrywać to bardzo przepraszam, ale to jest Barcelona. Tu trzeba niestety umieć grać nie tylko na jednej pozycji. Popatrzcie na Yaya Toure jakie czasami miał rajdy, klepki i podania. Popatrzcie nawet na Keite, który w tamtym sezonie miał 6 bramek strzelonych.

Muhito

A kibice wczoraj akurat byli fantastyczni. Ciągle coś śpiewali, wspierali zawodników wykrzykiwaniem nazwisk i klaskali. Dla mnie wczorajsza oprawa była znakomita.

0

W sumie może i szkoda Javiera ale na razie nie podoba mi się Jego gra. Musi złapać odpowiednie tempo. Busi z tej samej pozycji boiskowej rzucił w pierwszej połowie parę genialnych piłek. Szkoda tej straconej bramki no i karnego (ewentualnie jeszcze poprzeczki). Reszta była idealna

0

Skład jest absolutnie genialny. Powinno być piękne widowisko.

0

Jestem zdania, że na pewno by tam nie poszedł, szczególnie, że w młodości nie dali mu szansy w Madrycie.

0

Kolega widać nigdy na bramce nie stał. Wybaczcie mu. Fajne przypomnienie tych karnych ;) Niemniej jestem zdania, że ten element Victor jeszcze może trochę poprawić. Nie jest źle, ale pewne rezerwy jeszcze są.

0

A ja dalej uważam, że ktoś kto "jedzie" po Guardioli bo trzyma stronę Ibrahimovica powinien "odejść z klubu" razem z Nim bo to jest po prostu niegodne cule żeby nie szanować trenera...

0

Ach jak teraz wszyscy jeżdżą po Ibrze. Miód na moje serce. A ile się trzeba było nasłuchać, kim to się nie jest, że się jedzie po jednym z najlepszych zawodników na świecie..

Brak ambicji i honoru, tyle co mam do powiedzenia na temat tego pana w Barcelonie.

0

12mln na tak zwane czysto, a brutto wynagrodzenie wynosiło 15mln z tego co pamiętam. Tak więc 15x4=60. Wiadomo, że jest to wyliczenie czysto teoretyczne, ale ja je tak rozumiem.

0

No kolejny kamień spadł z serducha ;) Podoba mi się na razie wszystko co na ten sezon przygotowaliśmy, oby forma była i będzie super.

Tylko dziwi mnie skąd ten "biedny" Mian na nagle tyle pieniędzy.

0

No koszt bycia w FCBP to raptem 50zł, a satysfakcja jest bardzo duża, no i jakaś tam dodatkowa duma, że się tworzy coś unikatowego.

A bycie socio to jest opcja tylko pod warunkiem znalezienia jakiejś sensownej pracy bo niestety muszę na razie kalkulować podobnie do Ciebie, jak chyba większość studentów ;)

0

A co to jakaś parafraza Ojca Chrzestnego ? :D

0

"Valdes ta note tylko za karnego dostal, bo duzo roboty on raczje nie mial lecz obronil jeszcze kilka trudnych strzalow"

Człowieku czego można więcej wymagać od bramkarza przy takim stylu gry jaki prezentuje Barca ? Zrobił wszystko co do Niego należało wyśmienicie, a nawet coś ponad bo tak trzeba liczyć karnego. Nie mam za ten mecz nic do zarzucenia.

0

Ja mam taką zasadę, że w okresie potocznie zwanym ogórkowym staram się praktycznie nie udzielać i jak najmniej denerwować. Jak wchodzę na stronę i czytam tylko i wyłącznie plotki i komentarze do Nich to zbiera mi się na wymioty. Są lepsze sposoby spędzania wakacji ;)

Od już teraz (a od października to już w ogóle :D) wracamy do "pracy".

0

Dziękuję za takie miłe słowa w moim kierunku. Bardzo mi to schlebia.

To prawda, że Zlatana bardzo, ale to bardzo nie lubiłem, po prostu od początku wydawał mi się chybionym transferem, że się tak wyrażę "w poprzek" filozofii Barcelony. No, ale jednak na początku jako tako wierzyłem w to, że Guardiola ma jakiś plan (zmiana stylu, więcej wrzutek, gra głową), ale po kilku meczach okazało się, że były to mrzonki i wierzę, że Pep też to zauważył. Jasne, że nie odstawił Zlatana na ławkę bo chciał wycisnąć jak najwięcej z zawodnika który kosztował tak niewyobrażalną sumę pieniędzy. Poza tym został by zlinczowany (nadal jest, ale mniej) przez "kibiców".

Po prostu przed sezonem zaufałem swojej intuicji i to wszystko. Jak widać coś w tym jednak było.

Trzeba jednak odróżnić pewne sprawy. Zawsze będę stawał w obronie klubu kiedy atakuje Go inny kibic czy też osoba w ogóle spoza świata piłki nożnej. Na forum wypowiadałem swoje zdanie i dyskutowałem (czasem zbyt żywiołowo), natomiast kolegów próbowałem przekonać, że może jednak Barca miała jakiś plan taktyczny. Teraz okazało się inaczej i trzeba posypać głowę popiołem. W końcu nieudane transfery też się trafiają.

Jeśli chodzi o resztę to niestety na żywo meczy/ów nie udaje mi się oglądać. Chwilowo rozważam wyjazd do Kopenhagi na mecz grupowy LM. Jednak każdy mecz śledzę w internecie (brak odpowiednich kanałów tv). W tamtym sezonie nie opuściłem nawet jednego (poszedłem na studia więc było to łatwiejsze, wcześniej bywało różnie niestety), ten sezon zaczął się niestety smutno bo pomyliłem godziny i zdążyłem tylko na drugą połowę meczu w Santander.

Ponad to jestem członkiem oficjalnej penyi "Fan Club Barca Polska".

Tytułem podsumowania - nie uważam żeby to wszystko stawiało mnie wyżej od innych, żeby moje opinie były ważniejsze. To wszystko pokazuje jednak, że mogę z dumą mówi o sobie Cule (a niedługo też socio, jeśli Sandro Rosell nie zmieni czegoś w formie zapisów) przez wielkie C.

Jedno zdanie odnośnie transferów. Moim zdaniem okienku dla Barcy już się zamknęło. Nie potrzebujemy nikogo więcej (już na pewno nie do ataku), a i niedobrze by się stało jakbyśmy oddali jeszcze np Maxwella (chodzą takie głupie plotki). Uważam, że Barca ma jeden z lepszych składów w historii i przy zachowanie odpowiedniego nastawienia i motywacji może zajść w tym sezonie równie wysoko i pobić kolejne rekordy.

Pozdrawiam

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?