0

Bardzo dobra decyzja ;) Od jakiegoś czasu już był można powiedzieć nieoficjalnym honorowym prezydentem. Teraz ten "związek" został sformalizowany. Dobrze się stało. Niemniej na pewno jest to sposób złapania paru punktów przed wyborami ;)

0

A skąd możesz to wiedzieć co przyjdzie z Rosellem i że nie ma się czego obawiać ? Ja jednak uważam, że jest się czego obawiać bo nie bez powodu przestał być członkiem zarządu. To jest mąciciel i właśnie z mojego punktu widzenia karierowicz.

0

Ja nie mówię, że coś co zaprezentowałeś jest niewiarygodne. Tylko sobie gdybałem. Ostatnia odpowiedź mi się skasowała przez zawieszenie komputera i nie chce mi się już jej odtwarzać. Ale obiektywnie nie podyskutujemy z paru względów. Między innymi dlatego, że właśnie brałeś udział w referendum i na 99% głosowałeś za odwołaniem zarządu. Więc chcąc nie chcąc Twoje wypowiedzi będą przesiąknięte "pro-Rosellowskim" nastawieniem. Ja, że tak powiem nie byłem ani zbytnio pro, ani anty. Stwierdziłem tylko obiektywnie, że Barcelonie nie potrzebna jest rewolucja, a większość z tego co proponuje pan Rosell jest dla mnie nie do przyjęcia. Z drugiej strony nie jestem głupcem, ślepo zapatrzonym w Laportę i Jego "ekipę". Też widziałem błędy, nadużycia czy co tam jeszcze. Ale zdecydowanie bliżej mi do kandydata zarządu bo uważam, że każda rewolucja jest zła i nie prowadzi do dobrego. Nie neguję też tego, że masz na pewno dużo większą wiedzę na temat nastrojów wśród socios z racji przebywania z Nimi na co dzień. Ale wiem, że jest też grupa ludzi, którzy popierają wolną, niepodległą Katalonię i to z Nimi bardziej się utożsamiam. Nie mówię, że te poglądy są lepsze/gorsze. Po prostu bardziej do mnie przemawiają. Ot to tyle.

PS Ostatnio na forum przyjąłem raczej pozycję bezkonfliktową, żeby pokazać, że umiem się nie tylko kłócić ;)

0

Tak to już jest że zazwyczaj porażki i sukcesy bierze na siebie prezydent klubu. Porażki obciążają Jego konto i nie ma się co z tym kłócić, ale nie można mu też odbierać sukcesów mówiąc że były dziełem kogo innego. Być może, ale w takich sytuacjach "śmietankę" zawsze spija prezydent. Czy na prawdę Barcelona jest takim orężem ? Możliwe. Dla mnie to niewątpliwy plus bo, już nie raz to pisałem, jestem zwolennikiem niepodległej Katalonii.

0

No możliwe, ale możliwe też że należysz po prostu do takiej, a nie innej penya. A takie powoływanie się na dzienniki sportowe ( i nie tylko bo z tego co wiem LaVanguardia nie jest czysto sportowa) nie do końca jest obiektywne. Jeśli usłyszę wywiad, w którym Laporta mówił, że chce na ławce Laudrupa, a jest przeciwny Pepowi to odszczekuje wszystko (ewentualnie zamiast wywiadu może być blog Laporty, jeśli takowy istnieje ;)). Ale artykuły w gazetach mnie nie przekonują.

0

A no i następny punkt

7. Przeforsowanie decyzji o zaufaniu Guardioli o posadzenie Go na ławce trenerskiej pierwszego zespołu.

0

Nie ma szans na taką sytuację :D Ale szczerze to dobra zagwostka, nie mam pojęcia co by było w takiej sytuacji

0

Ponad połowa ? Nie wydaje mi się. Z tego co pamiętam w ostatnim sondażu było to 35% +/-. A teraz sytuacja będzie zupełnie inna bo zarząd wyłonił już jednego kandydata i na poparciu tegoż będzie się skupiał. Czy to, że Laporta chciał zwolnić Rijkaarda i nie chciał przyjścia Roniego to są Jego słowa ? Czy On tak kiedykolwiek powiedział ? Na czym opierasz te "zarzuty"? Na informacjach z gazet ? Śmieszne.

Zasługi ?

1. Ustabilizowanie finansów klubu (karty kredytowe nie mają tutaj żadnego znaczenia), zmniejszenie zadłużenie, "ogarnięcie kredytów". Rozsądna polityka wydatkowa, nie nastawiona na zysk, tylko na sukces sportowy.

2. Sprzedanie niepotrzebnych gruntów, w celu zredukowania zadłużenia.

3. Ogólne poprawienie wizerunku FCB na świecie po tragicznej prezydenturze Gaspart'a.

4. Nawiązanie współpracy z UNICEF.

5. Otwieranie kolejnych szkółek piłkarskich na całym świecie.

6. Wypieprzenie ze stadionu wandali i chuliganów z Boixos Nois.

Na tę chwilę tyle mi przyszło do głowy.

3.

0

Najlepszym bramkarzem w historii już w tej chwili jest Valdes ;) Ale Andoni jest na zaszczytnym drugim miejscu :)

0

"odpowiednie źródła" ? Czy masz na myśli jakieś jedyne słuszne źródła ? :D Nie no nie róbmy z siebie pośmiewiska. Na prawdę nie widzisz co Laporta zrobił dla tego klubu ? Mimo kilku "grzechów" ?

0

Może Cię zdziwię, ale już to dawno temu czytałem (większość).

0

No i dalej tam nie widzę żadnych konkretów. Nikt nie powiedział co chce zrobić, co poprawić, co zmienić. Tylko taka mowa trawa - "Będziemy kontynuować", "Odświeżymy", "Chcemy powtórzyć". Ale nie ma tam nigdzie (przynajmniej ja nie widzę) w jaki sposób chcieli by to osiągnąć. I tutaj mimo że nie jestem zwolennikiem Rosella to w tych Jego "przeciekach" jest najwięcej merytorycznej treści chociażby likwidacja sekretarza technicznego/dyrektora sportowego, wpuszczenie na stadion Boixosów itp. No, ale to dalej nie jest program tylko strzępki informacji, które mnie bynajmniej nie napawają optymizmem ;/

0

A jednak przeforsował wniosek, który doprowadził do głosowania nad wotum nieufności, co chyba nie było zbytnio korzystne nie ? ... Zakłamany facet, wszystko robi pod "słupki"

0

No i co wynika z tego linka ? Ja tam nie widzę żadnego programu na zarządzanie klubem. Może mnie oświeć albo podaj dokładniejszy link...

0

Fanatyk

Ja tego jokera nie pisałem jako kogoś kto ma nam ratować mecze. Chodziło mi właśnie o zawodnika, który wchodzi na kilka minut i strzela bramkę, niekoniecznie na wagę 3 punktów ;)

0

To jest niesamowite, że chłopak wchodzi na 5-10min i jest w stanie strzelać bramki. Mam nadzieję, że będzie dostawał więcej minut bo wtedy łatwiej będzie mu grać całe mecze na najwyższym poziomie. Ale na razie jako joker sprawdza się genialnie

0

W Anglii gra się szybciej ? A ta ciekawe ;)

0

Jednak jest się o co martwić. Jestem pełen obaw co do kandydatury Rosella. Za dużo ma wątków z którymi się totalnie nie zgadzam. Poza tym to jest finansista, który by zrobił z Barcelony kolejną maszynkę do zarabiania pieniędzy ;/ A kluby sportowe powinny być/powinny jak najbardziej się zbliżać do formy organizacji NON-profit.

0

Programach ? Hmm z tego co wiem to z programów wyborczych był tylko przedstawiony zarys "+Barca" i to wszystko. Reszta na razie (tak samo jak Rosell) leciała bez programu.

Zdecydowanie jedna strona medalu jest taka, że na pewno teraz i zarząd i wszyscy zwolennicy polityki obecnego zarządu nie będą mieli problemu bo będzie jeden kandydat i głosy się nie rozproszą. Z drugiej jednak strony nie wiem czemu nie został poparty Godall ;/ Dziwnie się to wszystko na razie układa, mam jednak nadzieję, że obóz "pro-Laporta" ma jakiś pomysł jak to rozegrać i że w efekcie wygrają.

0

A, no i druga bramka dla Getafe hmm. Jakby Iker był dobry 1 na 1 to by się starał wyczekać napastnika, a nie rzucić się "na czuja".

0

Z całym szacunkiem, ale Getafe - Real to był po prostu mecz błędów bramkarzy. Iker po raz kolejny się popisał wspaniałą interwencją na przedpolu :D Ale i przy każdej z bramek dla Realu, portero Getafe mógł zrobić więcej, przy każdej bramce zauważyłem minimalny, bądź też duży błąd.

0

No dobra, błąd. Ale nie aż taki jak ten Palopa, no i co ważniejsze - o niczym nie zadecydował. Nie śledzę regularnie Sevilli, to prawda. Ale Ich miejsce w tabeli i liczba straconych bramek coś jednak mówią

0

Palop ? Valdes nie zrobił przez ostatnie dwa sezony takiego błędu jak On ostatnio z CSKA...

0

Spoko tylko który to ten trzeci bramkarz w wysokiej formie ?

0

Aj żałuję, że za późno wróciłem do domu i mi się nie chciało od środka oglądać. Czy ktoś może opisać tę bramkę ? Bo nie chce czekać na skrót :D

0

Casillas ? Obecnie ?

Lloris, Akinfeev ? Chyba się trochę zapomniałeś o jakich ligach mówimy ? Są nieźli, ale na pewno nie lepsi od Victora, litości.

VdS - hmm to już nie to co kiedyś, ale On i Julio Cezar tworzą jedyne zagrożenie dla Valdesa obecnie

0

Powiedział by wprost, że nie wpuści Victora jako pierwszego bramkarza z racji tego, że Iker jest kapitanem, doświadczenie w reprezentacji itp (co jest swoją drogą jak najnaturalniejsze), a nie zabierze Valdesa na ławkę żeby nie tworzył fermentu w szatni, szczególnie jeśli Iker wpuści jakiegoś "klopsa"... No, ale niestety szczerość nie jest w cenie, trzeba ludzi czarować . ;/

0

Wcale nie paranoje. Ja po meczu powiedziałem, że zagrał całkiem przyzwoicie, a przynajmniej nie odstawał in minus od reszty zespołu, który ogólnie zagrał dość słabo (mówię o zawodnikach z pola, Valdes jak zwykle spisał się znakomicie). Nie ma się jednak co zachwycać tą bramką, ani specjalnie negować tego, że była ona ważna. Niewątpliwie była, chwała mu że się tak ustawił bo tego mi u Niego strasznie brakowało. Ale nie popadajmy w huraoptymizm, spokojnie. Jeśli teraz Jego forma będzie rosła wraz z formą całego zespołu, tak że w dalszych meczach też nie będzie odstawał na minus to może po pewnym czasie zabłyszczy nam kilka razy. Oby bo po został sprowadzony, żeby błyszczeć. To co jest obecnie to jedynie niezbędne minimum do marzenia o grze w Barcelonie, jak będzie lepiej - super, dla dobra klubu ! Jeśli będzie gorzej, cóż sprawdzą się moje i kilku innych osób przewidywania.

I nie zarzucajcie mi zmiany frontu bo Go nie zmieniam. Dalej uważam transfer za chybiony, jednak po tym meczu mam pretensje do innych zawodników, nie akurat do Szweda.

0

Z tym kontaktem z największymi klubami PD to chyba trochę przesada. Z tym, że angielski futbol jest brzydki też się zgadzam. A filmik hmm no koleś wdaje się niezły, ale większość na tym filmiku to fragmenty meczów drugoligowych więc ciężko na prawdę coś powiedzieć. Ja bym Go ocenił jako "żywczyka" z całkiem niezła techniką tak na pierwszy rzut oka.

0

O nie wiem czy najlepszy był Ibra. Chociaż może w sumie. Powiedział bym, że najlepsze było to, że bramki zdobywały nasze obie "9" ;) No i dobre też były zmiany. Na minus także sędzia, ale dobrze, że jest wpisana pierwsza połowa. Apeluję jednak o nie zachwycanie się Zlatanem po jednym meczu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?