0

To Valdes nie dał mu wyboru ;) Musiał to spieprzyć bo "zgłupiał" przez postawę Victora. Na treningu strzelił by pewnie Cesarowi 9 na 10 takich sytuacji ;) To jest 90% umiejętności bramkarza, 10% nieudolność strzelca

0

A moim zdaniem Hiszpania nie ma szans na zostanie mistrzem świata.

0

Ale gole w LM nie mają nic do klasyfikacji Złotego Buta, ale ma ich strzelonych trzy.

0

O nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Komentarz świadczy o tym, że nigdy nie byłeś ani bramkarzem ani napastnikiem. Valdes zrobił rzecz fenomenalną, a zarazem niesamowicie trudną bowiem do ostatniego momentu nie było wiadomo czy pójdzie "po dole" czy jednak zostanie bardziej "po górze" i nie da się przelobować. Czy zamknie nogi czy nie, czy da radę się wyciągnąć w prawo/lewo przy próbie mijania. Tak należy bronić 1 na 1 aby napastnik nie był pewny jak się zachowasz co jest bardzo trudne bo nie łatwo utrzymać ciało w pozycji gotowej do kilku zupełnie różnych zagrań.

0

Niesprawiedliwość dziejowa ? Raczej dziejowa głupota ;) Nikt tu fobii nie ma, my na wasze wrzaski pod naszym adresem odpowiadamy Challengerem :D w postaci świetnego, kulturalnego artykułu. No, ale Ty przecież tego nie rozumiesz.

0

Messi nie zasługuje na 9 bo to żaden egoizm tylko znowu widział, że partnerom nie idzie to sam się starał ciągnąć, a i tak podawał w dogodnych sytuacjach. Absolutnie 10. Zgadzam się także ze zdaniem kolegów niżej o 8 dla Valdesa.

0

Zbysiu chyba nie wchodzisz na stronę rm.pl... Nawet najgorsze komentarze na tej stronie nie umywają się nawet do tamtych. (Nie wszystkich, żeby nie było)

Druga sprawa to szacunek. Ja Barcelonę szanuję za tradycje, za wartości, za historię, wyróżnia Ją piękny stadion, świetny, kulturalni kibice. Szanuje wielopłaszczyznowość Barcelony, Jej zaangażowanie w różne inicjatywy na całym świecie. A puchary ? Może i są ważne, ładnie wyglądają, ale Real wcale nie ma ich dużo więcej od nas. W lidze to są proporcje 31:19 z czego 13 tytułów przypada na czasy realnych rządów Francisco Franco. LM to jest niby 9:3, ale z tego aż 5 pucharów przypada na rządy Francisco Franco. Dlatego tymi pucharami "oficjalnymi" tak bardzo bym się nie sugerował.

0

No kiepska, trzeba przyznać. Ale Messiemu ładnie na nodze siedzi więc mogą nią grać :D

A co do tematu to parafrazując mes que un club - Więcej niż zawodnik. Taka prawda. Wzór piłkarza ;)

0

FCB-kat

To co prawda nie o tym temat, ale fajna komplikacja. Eto'o robił/robi zwody nie gorsze niż Ibra czy jakikolwiek inny wysunięty napastnik na świecie, miał genialną technikę (wbrew obiegowej opinii), po prostu przylgnęła do Niego łatka. Bo jak już miał piłkę do strzału albo sam na sam to się nie pieprzył tylko hukał jak z armaty ;) Wiele mu zawdzięczamy. Niech Zlatana osiągnie z Barceloną połowę tego co Eto'o, niech zrobi dla klubu połowę tego co Kameruńczyk i będzie to i tak pewnie więcej niż to na co Go stać.

0

No zgaduję, że jakby Barca odbierała w tym roku puchar LM na Santiago byłbyś dumny, że to hiszpańska drużyna ! No gratuluję wierności piłce hiszpańskiej. Mimo że ja też jej kibicuję to jednak oprócz Barcy (co oczywiste) skupiam się raczej na Sevilli i Valencii ;) A możesz mi wierzyć albo nie ale nawet w bardzo nie lubianej przeze mnie lidze angielskiej są zespoły, które szanuję bardziej niż Real, mimo że do stołecznych wcale tak mało szacunku nie wykazuję. Po prostu wolał bym żeby liga hiszpańska była mocna, ale może niekoniecznie kosztem zwycięstw Realu ;)

0

Ojejku na rm.pl powstało oburzenie z powodu felietonu Challengera i już sobie chłopaczki z Madrytu porobili konta na fcbarca.com. Więcej luzu. Nawet nie odnoszę się do tych waszych głupot. Totalnie nie zrozumieliście autora...

0

Ja się z paroma rzeczami nie zgadzam (ale z większością owszem), ale obiecałem sobie, że oszczędzę czytającym kolejnych kłótni na ten sam temat chyba, że ktoś mnie bardzo zdenerwuje. A Challenger pisze mądrze, a nie bez sensu także odpust ;)

Brawo kolejnego tekstu na poziomie, te "felietony" to jest już tradycja fcbarca.com

0

KLAM_RM

A czy radość z przegranych największego rywala = brak szacunku ? Ja tam Real szanuję, a bardzo się cieszę, że madryckie przypudrowane noski zostały utarte przez walczaków z Lyonu i mam do tego prawo nawet jeśli wszyscy starsi i mądrzejsi ludzie na świecie powiedzą inaczej. Cruyff może się nie cieszyć, Jego święte prawo, ale nam też nie można zabronić odwrotnych postaw, jeśli tylko jest przy tym zachowana kultura i ogłada ;)

0

A co źle, że Toure wszedł dopiero w 88 minucie ? Może mi powiesz, że Sergio grał źle ?

0

A nie mówiłem, że bez Ibry zagramy tempo, a w drugiej połowie z trzy tempa szybciej ? ;)

0

Nie chcę pisać, a nie mówiłem, ale... A nie mówiłem ? ;)

0

To ma w takim razie zrobić wierny swojej dziewczynie, w dodatku niepijący student ? :D Chyba się nie odnajdę w tym towarzystwie xd

0

No tylko niestety ludzie "lecą" na taki populizm. Tzn mam nadzieję, że socios okażą się mądrzejsi i nie polecą na same slogany. Problem może być w pamięci. Niewielu będzie pamiętało lub będzie sobie chciało przypomnieć co Rosell mówił na temat umowy z UNICEF ;/ Wybory są tym co mnie w tym sezonie najbardziej przeraża.

0

Ilu ciekawych rzeczy się można dowiedzieć na stronce fanowskiej Barcy ? ;) Tak sobie wyobrażam właśnie bycie kibicami jednej drużyny. Z rad na pewno postaram się skorzystać bo też już się na Hiszpanów, a nawet Katalończyków natknąłem, także jeśli poszukam na pewno będę miał z kim pogadać. Dzięki za podpowiedzi ;)

0

Za rok-półtora będę się starał o Erasmusa, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Język po wakacjach zaczynam, ale nie wiem jak będzie ze średnią ocen (tzn czy mnie zakwalifikują). Akurat UWr prowadzi wymiany z uniwersytetami z Barcelony także byłoby idealnie. Chętnie bym pogadał z ludźmi o sprawach, o których piszesz.

Co do proporcji to wydaje mi się, że w Barcelonie proporcje są jednak bardziej nakierowane na przedsięwzięcie sportowe, ale wiadomo, że nie można zapominać iż klub piłkarski to także firma. Tylko wydaje mi się również, że optymalnie by było jakby klub piłkarski był firmą non profit. I to nie tylko na papierze, ale i w praktyce.

Barca miała liczne zobowiązania to jasne, płaci piłkarzom 58mln euro za sezon (swoją drogą słusznie, są najlepsi, tylko jeden gracz z obecnego składu dostaje za dużo, ale nie chcę na nowo rozpoczynać dyskusji), ale dalej nie jestem pewien jak to było z tymi żądaniami Eto'o. Możliwe, że te doniesienia prasowe były prawdziwe, a możliwe że nie. Przynajmniej ja tak na to patrzę.

0

Ludzie po co ta napinka. Każdy normalny kibic wie, że najważniejszy jest najbliższy mecz czyli Valencia. Potem zaczniemy myśleć o VFB. My sobie tylko spekulujemy na temat finału. Mówimy jaki byśmy chcieli widzieć albo jaki nam się wydaje, że będzie. Przecież nikt tu nie lekceważy VFB. Osobiście mam do Nich duży szacunek chociażby za to jak zagrali w pierwszy meczu. A jeśli tak zagrają w drugim to będzie ciężka przeprawa i tego czego się najbardziej boję to rozprężenia po strzeleniu bramki, a śni mi się po nocach że wygrywam 2:0, a w drugiej połowie w 5 minut tracimy 2 bramki i odpadamy. Ale nie uważam, że czymś złym jest pospekulowanie sobie jaki mógłby być finał albo jak poszczególne osoby go widzą ;)

0

Zażyję Cię, mam "już" nawet prawo jazdy ;) Nie odwracaj kota ogonem, ktoś kto uważa, że to Laporta wymyślił mes que un club nie jest kibicem Barcelony dłużej niż rok, może dwa ;) A jeśli jesteś nim dłużej to jeszcze gorzej o Tobie świadczy, jako o kibicu, który nie interesuje się drużyną której kibicuje ;)

0

A skąd masz te jakże dokładne informacje ? :D A ten cytat nie miał być dokładny, ale miał oddawać to co napisałeś. I nie mów mi, że miałeś coś innego na myśli xd

0

To co pisze misugi jest prawdą ;) A poza tym znalazłem na własny użytek pewien artykuł o Eto'o w Interze.

"Wczoraj pisaliśmy o tym, że w ostatniej chwili do walki o Kameruńczyka włączył się Milan. Nie była to walka udana, bowiem Eto'o zaakceptował ostatecznie ofertę Interu. Wymiana była zagrożona głównie za sprawą niezdecydowanego piłkarza "Blaugrany". Wczorajszej nocy Eto'o zaakceptował pięcioletnią umowę, w ramach której zostanie piłkarzem Interu - donosi "Sky Sport".

W "La Gazzetta dello Sport" czytamy, że Kameruńczyk odbył rozmowę telefoniczną dyrektorem technicznym Interu Marco Branco, mówił z entuzjazmem o dołączeniu do nowego klubu. Eto'o chce swoimi bramkami sprawić, by spełnił się długo oczekiwany sen o zdobyciu Pucharu Mistrzów.

Eto'o dostanie 2 miliony euro za każde trofeum zdobyte przez Inter. Roczny kontrakt wyniesie 10 milionów euro." źródło wp.pl

0

Chodziło o sezon 2005/2006 ;) Niedomówienie, przepraszam

0

Powiem szczerze, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym, że Eto'o zarabia w Interze 12mln euro rocznie. Jeśli możesz to podaj źródło z którego zasięgnąłeś tych informacji.

0

Kibice mogą sobie być pewni. Ważne żeby piłkarze byli profesjonalistami i nie ulegali nastrojom ;) Pokazali już, że to potrafią obyśmy się nie zawiedli.

Co do "na wyciągnięcie ręki" to prawda jest taka że jeśli będziecie w niej trzymać jakiś kij to może się uda ;) Na chwilę obecną to Barca jest kroczek przed Realem (mimo że tabela wygląda inaczej), a ten kroczek nazywa się 1:0 w GD. Jeśli do końca rozgrywek wszystko będziemy wygrywać (obie drużyny), a GD zakończy się remisem to nic Wam to wyciąganie ręki nie da ;) I proponuję jednak mówić iż to na razie Barca jest bliżej tytułu, bardzo minimalnie, ale jednak bliżej

0

Jeszcze jedno dodam do koleżki xelnaij. Po Twoich wypowiedział w innych temat stwierdzam, że jesteś sezonowcem i obelgi z Twoich ust naprawdę po mnie spływają jak po kaczce. "Guardiola wymyślił sobie mes que un club" Hahahaha xD Dobre :D

0

od zarządu*

0

Dokładnie tak, przecież od początku każdy normalny człowiek wiedział i wie, że decyzja o opuszczeniu klubu przez Eto'o nie wyszła od niego tylko do zarządu (kierowane przez wolę Pepa w tej sprawie). A jakieś gadanie o tym, że Eto'o chciał 12mln za sezon śmieszne bo oczywistym jest, że nie chciał.

Co do argumentu, że czy usłyszałem od Pereza o 97 milionach ? Nie, ale podały to oficjalne strony Realu i MU (92mln z tego co pamiętam) więc po co miałbym to słyszeć od Pereza ? A czy oficjalna strona Barcy podała, że Eto'o oczekiwał 12mln euro za sezon gry ? Albo sam Eto'o tak powiedział ? Albo Jego agent ? No chyba nie.

A wyzywanie od dzieci neo pozostawiam bez komentarza bo jest żenujące.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?