0

wroner

I jak tu dyskutować ? Pewnie i tak mi nie uwierzysz, że piszę z marszu. To prawda, niektóre wyrazy sprawdzam w słowniku, ale nie widzę w tym nic złego. A to, że piszę posty 40min można szybko zweryfikować przez obejrzenie kilku tematów, w których prowadziłem dyskusję post za post.

Co do bynajmniej, nie chcę dalej polemizować. Możliwe, że tylko w moim środowisku używa się go w innym znaczeniu niż słownikowe. W takim razie jak najbardziej, przyznaję się, popełniłem błąd.

Niestety mój post nie będzie na tematy sportowe bo po prostu nie mam się do czego odnieść ;)

0

Bruno87

A to źle jeśli ktoś identyfikuje się z klubem ? Wiadomo, że jest to pewne uproszczenie, ale ja nie widzę w tym nic złego. Sam tak piszę bo ten klub to dla mnie cały piłkarski świat.

No i od kiedy to chodzenie na mecze jest wyznacznikiem tego jakim ktoś jest kibicem ? A może np jest niepełnosprawny lub po prostu nie mieszka w Katalonii i nie może chodzić na mecze ? Ja jak najbardziej uważam się za kibica, mimo że z ubolewaniem stwierdzam, że meczu na żywo jeszcze nie widziałem.

0

Czym ? ;)

0

Zupełnie mnie nie zrozumiałeś ... Chciałem tylko napisać, że to, że mamy 19-20 lat nie czyni nas gorszymi od tych, którzy mają 20-30-40.

I na prawdę jakbyś przejrzał posty z którymi polemizowałem ( większość) to Twój był napisany bardzo starannie. Nie było w tym ironii

Pozdrawiam ;)

0

Wręcz przeciwnie ;)

0

Jeśli pijesz do mnie to byliście ;) A co do polskich ekip to praktycznie w ogóle nie obchodzi mnie piłka z rodzimego podwórka. Kibicowałem okręgowej drużynie Lechia Tomaszów, no ale to jak każdy w moim mieście za młodu. Teraz z racji mieszkania we Wrocławiu śledzę wyniki Śląska. Moimi ulubionymi klubami są Lech i Lechia Gdańsk ;)

Ale co to ma wspólnego z prawdziwym kibicowaniem ? ;)

0

Za to Ty popisałeś się niesłychanie mądrym, typowo sportowym komentarzem. Co do "bynajmniej" to definicja słownika jedno, a potoczny użytek w mowie drugie. Posłuchaj czy nie natkniesz się na używanie Go w ten sposób w jaki ja to zrobiłem ;)

0

Nie, chwalę tych którzy potrafią się z sensem wypowiedzieć, dbają o to jak ta wypowiedź wygląda, jak jest skonstruowana. Nie tych, którzy zarzucają mi i innym, że jesteśmy nieobiektywni, trzymamy przed komputerem ręce w majtkach czy co tam jeszcze, a tematów czysto sportowych unikają jak ognia.

Drugą sprawą jest fakt, że Zlatan jest w słabej dyspozycji bo jakby był w dobrej to by chociaż nie przeszkadzał. Drugą stroną medalu jest jednak to, że kompletnie nie pasuje on do stylu gry Barcelony i nawet jeśli się bardzo stara to nas spowalnia. Nie potrafi także grać na skrzydle przez co ruch z przodu umiera.

A moja osobista opinia na temat tego zawodnika jest tylko dodatkiem do tego co piszę, przejawiającym się w jakichś uszczypliwościach czy śmiesznych sformułowaniach. Ale dobry czytelnik wychwyci jednak to, że z ludźmi, z którymi da się merytorycznie podyskutować stawiam na argumenty i przyprawiam je tylko nutką subiektywizmu ;)

Taką mam bynajmniej nadzieję

0

A ja zaczynam wątpić, ale nie w umiejętności Pepa, tylko w to co mówi mediom. Jeśli mówi, że Zlatan realizuje Jego założenia, a tylko ślepy nie dostrzeże tego, że Barca gra przez to gorzej, to coś jest nie tak. Ale wydaje mi się, że wszystko wygląda inaczej zakulisowo. Oby Pep po sezonie był w stanie przyznać się do pomyłki bo to nic złego się mylić

0

Ja mówiłem drewniak. Nie przykładaj swojego wzorca do każdej osoby. Nie wszyscy są chorągiewkami nie każdy zmienia zdanie co dwa mecze. Ogarnijcie się ludzie.

0

Kibic od 1990 roku

Jesteśmy ten sam rocznik, tyle że ja grudzień więc mam dopiero 19 lat ;) Po tym co napisałeś i mam nadzieję, że po tym co ja pisałem widać, że wiek to nie jest wyznacznik intelektu ;) Fajnie, że założyłeś konto.

0

Tai-sho

No nie wytrzymałem. Miałem już nie reagować. Ma charakter ? A co mnie obchodzi, że ma charakter chama i prostaka ? To jest usprawiedliwienie Jego niesportowego zachowania ? Jak ma taki charakter to won od sportu profesjonalnego. Innym nie odpowiadam bo szkoda zdrowia

0

Ja nie mam nic przeciwko Katalońskim graczom w reprezentacji Hiszpanii póki FIFA nie zatwierdzi oficjalnie reprezentacji Katalonii ;) Co do kibicowania to napisałem tylko, że na pewno nie będzie tak, że wszyscy kibice będą popierać Hiszpanię ;) Przecież wiemy, że tak nie będzie ;)

0

Niestety muszę Was zmartwić - nie ;) Zawsze znajdę trochę czasu żeby sobie popisać jaki to On zły i niedobry :D

0

No zdecydowanie dla Pepa kara nieuzasadniona. Powinni przenieść ten jeden mecz zawieszenia na konto Szweda i po problemie ;)

0

No niestety po dzisiejszych doniesieniach z treningu można mieć poważne wątpliwości czy Henry zagra w niedzielnym meczu ;/ Ale za to pewnie zagra Bojan więc i tak dobrze ;)

0

No Valdes by krzyknął do rozpędzonego Puyola, który już się zbierał do wślizgu. Ciekawe co by to dało ;)

Cała Barca zagrała słabo ? Szczególnie po 61 minucie ;)

0

Cule88

Na pewno nie wszyscy kibice Barcy będą kibicować Hiszpanii (choć ja akurat będę kibicował naszym zawodnikom).

Jeśli chodzi o naszego portero. To oczywistym jest, że sam także potrafi wygrywać nam mecze. Przykłady ? Chelsea, Real (mecz z tego sezonu u nas, mecz z poprzedniego sezonu u nas). To z tych popularniejszych, zostających w pamięci. Nie mam teraz czasu siedzieć w filmach i statystykach, ale na pewno było takich meczy więcej.

Ale co do reprezentacji to zgoda, nie da się zmienić bramkarza tuż przed tak ważną imprezą, nawet jeśli gra padaczkę (patrz Casillas).

0

Nie ma znaczenia jaki etap turnieju takiego jak LM, za każdy mecz taka sama ilość punktów, no ale im się wcześniej odpadnie tym się ma mniej szans na ich zbieranie ;)

0

sphinks

I już się zaczyna przygotowywanie gruntu pod bronienie Zlatana.

Valencia ostatnio nic nie gra. Pewnie zespół się dodatkowo zmobilizuje. Pewnie zagra dla Zlatana.

To jest powód do osłabienia, a nie mój jak to nazwałeś "wywód"...

A podejrzewam też, że jestem bardziej częścią klubu niż Ty, ale co tam ;)

0

Musiał by się na mundialu jak i w LM czymś wykazać ;) Chociaż znając FF to wszystko jest możliwe...

0

Wcale nie. Też tak kiedyś myślałem, ale zmieniłem zdanie kiedy bliżej przyjrzałem się nazwie i temu co jest punktowane. To są zwykli statystycy, którzy mają ustalone punkty i je podliczają.

Dam tutaj cytat co prawda z rm.pl, ale nie widzę w tym nic złego, akurat to znalazłem w google i są to dane prawdziwe.

"Ranking bierze pod uwagę wyniki meczów międzynarodowych, ligowych i pucharowych z ostatnich dwunastu miesięcy. W przypadku rozgrywania kilku pucharów w danym kraju, uwzględnia się jedynie rozgrywki organizowane przez krajową federację piłkarską. Ponieważ systemy rozgrywek pucharowych na pierwszych szczeblach różnią się znacznie, IFFHS bierze pod uwagę jedynie punkty zdobywane od 1/8 finału w górę. Punkty przyznaje się w zależności od poziomu rozgrywek w danej lidze. W razie wygrania meczu rzutami karnymi drużynie przyznawane jest pół punktu.

Ligi oceniane są w zależności od poziomu rozgrywek. Każdy kraj ma przyznany numer wskazujący na ten poziom. Kluby 'z najwyższej półki' otrzymują po 4 pkt za każde zwycięstwo, 2 pkt za remis i 0 za porażkę. Drużyny z poziomu 2. otrzymują odpowiednio 3, 1,5 i 0 pkt. Kluby z poziomu 3. dostają po 2, 1 i 0 pkt, a z poziomu 4. - 1, 0,5 i 0 pkt.

W rozgrywkach międzynarodowych wszystkie kluby otrzymują tę samą liczbę punktów na każdym etapie rozgrywek, niezależnie od poziomu określonego dla ich macierzystej ligi. W przypadku remisu obie drużyny dostają po połowie punktów. W razie karnych oba zespoły dostają po tyle samo punktów.

Wszystkie rozgrywki kontynentalne - w Europie, Azji, Afryce i strefie CONCACAF - umożliwiają zdobycie takiej samej liczby punktów: 8 punktów za zwycięstwo, 4 punkty za remis. W eliminacyjnej fazie rozgrywek w strefie karaibskiej i strefie Oceanii przyznaje się odpowiednio po 4 i 2 punkty. W turniejach rozgrywanych w Ameryce Płd. przyznaje się po 12 i 6 punktów, w Europie - 14 i 7 punktów."

Wszystko powinno być już jasne

0

Zgodzę się w jednym. Nie mamy do czynienia z jak to określiłeś "nowym Bogiem". Valdes nie od dziś jest najlepszym bramkarzem świata i nie chce mi się tego po raz nie wiem który udowadniać. Prawda jest taka, że z sezonu na sezon Casillas popełniał coraz to więcej błędów, czasami się wręcz kompromituje. Valdes natomiast odwrotnie, robi już bardzo mało błędów.

Nie wiem czemu się tak zachwycacie Palopem. Nie mówię, że broni źle bo np w meczu z Realem bronił świetnie, ale czy chociaż połowa z tych, którzy napisali, że jest najlepszym bramkarzem ogląda regularnie Jego mecze ? Czy tylko przy okazji Barca-Sevilla, opcjonalnie Real-Sevilla ?

Odpowiedź na zagadkę jest prosta. Iker będzie kapitanem dopóki na ważnej imprezie nie skompromituje Hiszpanii. Boję się, że będą to MŚ chyba że jakoś niesamowicie wystrzeli z formą.

A inicjatywa ciekawa i z pomysłem. Żałuję, że nie znam hiszpańskiego bo chętnie bym sobie poczytał co tam napisali ;) Może ktoś kiedyś przetłumaczy jakiś fragment w ramach artykułu.

0

Tzn powiem tak. Na pewno była by z tego jakaś kasa i w ogóle. Tyle, że moim zdaniem im w samej Barcelonie i w Jej funkcjonowaniu rzeczy, którymi tylko my się możemy poszczycić (lub niewiele więcej klubów, głównie mniej znanych) tym lepiej. To tworzy wyjątkowość klubu.

Dlatego też jestem wielce niezadowolony z przebudowy Camp Nou w takim kształcie w jakim została ona zaproponowana ponieważ bardzo upodobni Go do innych europejskich stadionów. A tak Camp Nou było niepowtarzalne i wybitne.

0

No ja nie widziałem. Bramki i asysty tak, ale nic poza to co zaprezentował by każdy sprowadzony na tą pozycję za 30-40mln. A On do cholery jasnej kosztował 70! 70 dużych baniek. Ludzie Wy od Niego wymagacie tego co od młodziutkiego, nieogranego Pedro. To jest chore i niesprawiedliwe.

0

blazeq

Przykro mi się z Tobą nie zgodzić, ale nie jest żadną przesadą. Zespół nie może przez Niego rozwinąć skrzydeł, wykorzystać swoich walorów. To nie jest kwestia tylko Jego złej gry bo to by można przeboleć. On po prostu przeszkadza na boisku i chyba nie powiesz mi że tego nie widać ?

przeminho

Jakbyś popatrzył dokładnie to byś wiedział, że niektórzy Go nie wychwalali w żadnym momencie, nawet przed przyjściem, nawet po Gran Derby ;)

danio

Właśnie sezonowcy widzą jak wiele wnosi do drużyny bo przyszli razem z Nim. I jak On odejdzie to też będą zmuszeni odejść ;) Dlatego łapią się każdej deski ratunku. Już nawet tego, że Zlatan ściąga na siebie obrońców :D No kur** :D Niedługo zaczną pisać, że na pewno to jest udany transfer, przecież wychodzi na boisko nie ?

0

Powinien się sam motywować skoro jest gwiazdą i przychodził jako gwiazda, jako drugi najdroższy piłkarz świata. Zobacz co robi chociażby Cristiano (którego nie znoszę) w Realu. Też przyszedł z zupełnie innej ligi, a teraz daje rade. A ich transfery były najdroższymi w historii futbolu. Widzę, że dla Was kompletnie nie ma znaczenia to jak nagłośniony był ten transfer i jak teraz przez Szweda Barca się kompromituje ... ;/ I tutaj się zgodzę. Zdecydowany błąd zarządu. Nie chcieli być dłużni Realowi to też sprowadzili mega drogiego zawodnika. I wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle...

0

Ma słaby okres od pół roku ? No kur** stary. Nie po to zapłaciliśmy za Niego 70 milionów euro! Kojarzysz co znaczy taka kwota ?

0

Baros1990

Pomijając to, że jak zwykle kompletnie odbiegasz od tematu, powiedz mi z łaski swojej kiedy Bojan przeszedł obok meczu, zmarnował 2 setki, nie starał się ?

0

Tak masz rację, tak właśnie zachowują się chorągiewki, popularnie zwani sezonowcami ;) Ale zważ też na to, że są kibice, którzy nie zmieniają swojego zdania ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?