1

@PatrykBarca "przejąć władze we wszystkich instytucjach państwowych i spółkach SP"
Wszystkich? Chyba odpłynąłeś, na razie przy jakimkolwiek objęciu posady robi się hałas na cały kraj. Ekspertami w obsadzaniu wszystkiego byli pisowcy.

Piszesz jak Konfederata, który kompletnie nie rozróżnia kolorów i odcieni.

1

@tbas Ale jak sam widzisz, gdy ktoś dewastuje system prawny jak pisowcy czy Orban na Węgrzech, to nawet Unia nie pomoże. Niektórzy nie mają za grosz ani przyzwoitości ani nie przejmują się dobrem publicznym

1

@Bolton Ja zawsze stoję po stronie rozsądku i uczciwości.
Problem mają ci, którzy tego nie widzą.

2

@PatrykBarca A może nawet ten Hag by tu wpadł na zmywak?
Ta minimalna krajowa, to akurat może rodzić szereg problemów, szczególnie inflacyjnych.

5

@Natenczas Ale jakoś dziwnym trafem, gołym okiem widać, że w Polsce PKB całkiem dobrze przekłada się na zamożność obywateli, na wygląd miast i wsi, na rozwój infrastruktury.
To nie są puste kalorie.
Rośnie inflacja, ale rosną też pensje.
Zachód bogaci się od 1945 roku, a nawet wcześniej, Polacy od 36 lat, więc muszą być różnice w zamożności czy płacach.

1

@Mitch_Atleta Mam koleżankę, która w UK mieszka od wielu, wielu lat i piastuje tam jakieś niezłe stanowisko na uczelni.
Jej opisy angielskiej rzeczywistości zawsze przywołują na myśl państwo pół upadłe. Pomijając mnóstwo nowych problemów po opuszczeniu UE, skala zaniechań, bezradności wobec problemów, upadającego szkolnictwa, coraz gorszej służby zdrowia, tuszowania afer, niewspierania obywatela jest przeogromna.

Aż strach myśleć o przyszłości.

8

Nie wiem czy ktoś z Was ogląda kanał Historii Realnej? Polecam odcinek opisujący bilans dewastacji krajów Zachodu przez zdziczałych imigrantów (początkowe 15 minut jest niezwykle mocarne, a skala dewastacji przytłaczająca) w Sylwestra.

Dodatkowo opisane patologie nieradzenia sobie z przestępcami, którzy np. po popełnieniu 5 poważnych przestępstw, nie mogą być zgodnie z prawem odesłani do swojego kraju, bo tam nie ma praw obywatelskich, zatem kontynuują swoją przestępczą działalność w Europie.

I na deser, jak w imię politycznej poprawności, muzułmańskie gangi mogły bez skrępowania gwałcić angielskie dziewczynki i tu zajawka: policjant, który próbował zapobiec tym brutalnym przestępstwom został wysłany na kurs tolerancji. Tymczasem wspomniani gwałciciele wyzywali swoje ofiary od białych dziwek, lub chrześcijanek.

Polecam.


0

@Stinger_ Staw?

13

PiS peło jedno zło - jak mawiają w Konfederacji, tymczasem ....
Mentzen u Jana Pospieszalskiego, chcąc pokazać jak źle się dzieje w państwach zachodnich, najpierw wskazuje, że Polska gospodarka wzrosła 10-krotnie od czasów reformy Balcerowicza, co jest sukcesem w skali globalnej, a potem informuje, że za rządów "pis peło jedno zło" od roku 2015 gospodarka Polski wzrosła o 64%.

Zatem nasuwa się tu pytanie, to po co komu Konfederacja?

0

@Trojanek23 Obszernie wyjaśniłem wyżej, dlaczego to ludzi, którzy traktują obietnice wyborcze poważnie należy uznać za głupców, a nie odwrotnie.

Absolutnie nic nie zrozumiałeś z moich wpisów.

1

@macio_944 Słuchałem kiedyś ciekawej dyskusji nt. czy niespełniona obietnica jest tym samym co kłamstwo. Wniosek był taki, że należy to traktować jako odrębną kategorię.
Np. studiowałeś w Berlinie, a mówisz, że nie - to jest kłamstwo
Obiecujesz, że każdy Polak dostanie 50 tys. - to nierealna obietnica nie mająca szans realizacji. Kłamstwo byłoby wtedy, gdybyś twierdził, że każdy dostał 50 tys. a n tak nie było.

Zresztą, naprawdę jeśli ktoś wierzy w obietnice wyborcze, to naprawdę powinien sobie zadać pytanie o własną naiwność lub spostrzegawczość.

0

@RafiVeB No to wypominaj mu lenistwo, a nie dysleksję. Proste.
Nie rozumiem analogii, nasz kolega nie krzyczy "piszę bardziej poprawnie po polsku niż wy wszyscy"

0

@RafiVeB Ale porównanie do Einsteina jest tutaj zabiegiem, który nie służy podkreśleniu inteligencji naszego kolegi.
To bardzo prosty zabieg, a fakt, że powtarza Ci to po raz n-ty a Ty dalej go obrażasz wystawia świadectwo Twojej kulturze osobistej i inteligencji. Tym śmieszniejsze a wręcz błazeńskie jest to, że oceniasz innych ze swoją niemocą w myśleniu.

Czy jak widzisz inwalidę na wózku, to śmiejesz się, że nie umie biegać? Najwyraźniej to Twój poziom.

1

@Borneo Mi tego nie tłumacz, ludzie nie rozumieją, ale mają tak skatowany konserwatywnym ekstremizmem rozum, że jak 3 podmioty tworzą koalicję to ich obietnice się nie sumują, tylko trzeba negocjować.

To jest oczywistość na poziomie 6 klasy podstawówki, ale zbyt wymagająca wiedza dla prawicowca.

1

@Encore Niby tak, ale z tymi brakami OKC zanotowało super run w lidze.

1

@fart Powiem Ci tak: z Krzyśkiem Boston to zespół monstrualny. Nie wiem, oni wydają się w pełnym składzie nie do ugryzienia na dystansie 7 meczów.

7

@Criss18Barca Terrorysta z Rosario tym razem sterroryzował USA.

1

@fart Boston na razie rozdaje karty w Oklahomie

4

@Cule2013 Z obietnic wyborczych? Nie. Odkąd głosuję, czyli początków lat 90-tych nie traktuję obietnic wyborczych poważnie.
Np. obecnie zależy mi na:
1. przywracaniu samorządności
2. surowym ukaraniu przestępczej działalności pisowców (w tym Duda powinien stanąć przed Trybunałem - ale to się nie stanie) a to dlatego, żeby było ostrzeżenie dla cwaniaków na przyszłość
3. rozwoju gospodarczym
4. powrocie do stolika na arenie międzynarodowej

Obietnice są dla głupków, mnie interesują generalia.

0

@arasz1819 Klasyką tej ich śmiesznej relacji jest schemat:
1. Dziunka: szczek, szczek, szczek, szczek
2. Fan dziuńki: ale prawdę im powiedziała, ma rację, polać jej, ale im dała do wiwatu, wreszcie ktoś to głośno powiedział

Ubaw po pachy, mnie dziuńka autentycznie rozśmiesza.

0

@Recha_0684 Ona jest kompletnie nie w moim typie. Oprócz urody, cenię kobiety inteligentne. Tymczasem dziuńka to partyjna szczekaczka.

1

@Cule2013 Ja nie głosowałem na PO, więc strzelasz w próżnię.
Przecież hasło wyborcze 100 konkretów na 100 dni, było tak szyte grubymi nićmi, że żaden wyborca z IQ wyższym niż 15, nie traktował tego poważnie.

Przepraszam bardzo a w co uwierzyli peowcy czy lewica, w którą dokładnie obietnicę PiSu? Przecież PiS obiecał 500+ a opozycja w to kompletnie nie wierzyła.
PiS obiecał ileś milionów mieszkań i nikt w to nie wierzył i słusznie się okazało.

Cały Twój wpis jest kłamliwy i rozmija się z prawdą. Mijasz się z prawdą w podstawowych faktach, więc tym bardziej jak można traktować poważnie Twoje oceny?

To tak nie działa, że jak uprawiasz symetryzm, to z miejsca kłamstwa się materializują.

1

@arasz1819 Dziuńka w futerka odziana, "mądrość" wieczorem, czasem"mądrość" z rana.
Ona naprawdę ma swoich zwolenników.

2

@ProMILs No bo ma rację. Tusk naobiecywał, a Konfiarze i pisowcy uwierzyli i teraz są zdziwieni, że ktoś ma ich za tych z cudzysłowia.
To wyborcy tych partii ciągle rozliczają Tuska, wyborcy PO nie traktowali obietnic wyborczych na serio.

Także dokonałeś samozaorania.

0

@matirix20 Zirkzee

6

Wybitne meczycho w Liverpoolu w 2 połowie. Żaden zespół w LM nie zagrał w przybliżeniu tak dobrze z Liverpoolem jak dziś United.

Mam nadzieję, że to da United impuls i że powolutku praca z treningów zaowocuje lepszą grą w meczach. Dziś w dynamice ataków MU przypominał Sporting Amorima. Błyskawiczne transportowanie piłki pod pole karne rywala, nieustępliwość.

Czy rodzi się zespół w United?

1

@Encore To jest kilka okienek transferowych i z dobre 400mln. Skąd tę kasę wziąć?

1

De Ligt to nie gracz na kluby z ambicjami, o czym przekonało się już kilka klubów, w tym Bayern, któremu kibicuję. Nikt tam za nim nie tęskni.
Kupa przepłaconych graczy w United, bez wielkiego sprzątania się nie obędzie.

1

Niech ten cholerny zarząd United wyrzuci złogi z klubu, zrobi zakupy i da Amorimowi popracować.

0

@arasz1819 Zobaczymy, na razie 1:0 dla MU. Świetny mecz, świetny plan trenera, wyrzucił Casemiro, Ericksena i Rasha i United jest mobilne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?