Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@DonCarletto Carletto - Niemce z Bawarii idą po dublet w Europie
0
Ale zajeb*ste widowisko w Dortmundzie. Musi BVB wpierdzielić jeszcze 2 gole, żeby Leverkusen nie dogoniło moich wspaniałych Niemców z Monachium.
1
@MessiForeverTheBest Może to Alfred Einstein powiedział, możesz mieć rację
2
Ale początek w Dortmundzie, ale jak mówił Albert Hitchcock na początku musi być coś a potem jeszcze coś innego i sami sobie sprawdźcie
0
@Borneo Trudno sobie wyobrazić, że NATO wycofa się z Polski bo premier Izraela dostanie zakaz wjazdu. Nie widzę tu wielkiego ryzyka.
0
@Borneo Ja wiem, że Hamas jest tak samo winny, ale od Izraela wymagamy poszanowania pewnych zasad, które bandziorów z Hamasu nie obowiązują.
Tymczasem radykał prawicowy sobie pozwala na co mu się żywnie podoba.
Jeśli będziemy honorować obecność takiego typa jak Netanjahu, to czym się od niego różnimy. Nie mam zamiaru podpisywać się pod jego działaniami, legitymizując jego obecność. I dając pisowcom wolna rękę w dewastacji prawa na przyszłość.
Niech Polacy pokażą w tej sprawie swoją autonomię.
2
@Borneo "Proba ubrania na sprawie izraelskiej łamania konstytucji i nie opublikowania wyroków szydlo to grube nadużycie"
Tu jest jasna spraw, która da pożywkę pisowcom. Jak PiS nie przestrzega wyroków trybunałów, to zbrodnia, jak Tusk nie przestrzega, jest to usprawiedliwione.
Właśnie po to są trybunały, żeby watażkowie i politycy nie wymyślali własnych uzasadnień.
Nie trzeba aresztować Netanjahu, wystarczy go tu nie wpuszczać. Ja, jako obywatel Polski , absolutnie sobie nie życzę obecności tego człowieka w naszym kraju. I jest to odczucie zakładam większości Polaków.
Jeśli Tusk wytrze sobie tyłek trybunałem w Hadze, PiS może sobie wycierać swój tyłek czym mu się żywnie spodoba.
0
@Prorokk To oznaczałoby, że zbrodniarz wojenny ścigany przez Trybunał, ma prawo oddać hołd zamordowanym przez innego zbrodniarza, pomimo tego, że sam robi to co oprawca czczonych ofiar.
Logika Tuska jak u ruska.
4
@PanMietek Ja mam 161 lat i jestem singlem od pół wieku, zmęczonym wiecznymi podbojami.
Nie żałuje, mam energię na wiele innych aktywności i wydłużyłem sobie życie.
Poza tym seks jest przereklamowany.
2
@Safrani A nie są to różne trybunały? To nie jest trybunał przy UE, a trybunał przy ONZ, które to ONZ jest w istocie martwą organizacją.
Choć pełna zgoda, jeśli premier Izraela przyjedzie do Polski, Koalicja straci w moich oczach okrutnie. Nie da się być trochę w ciąży.
Kompromitacja wisi w powietrzu, można mu zakazać wjazdu.
1
@D10SLEO Natenjahu w Polsce to wstyd, ale Stano ze swoimi bezmyślnymi jak to często bywa komentarzami też jest śmieszny.
Jak będzie potrzeba to się powie, że zwaśnione, a jak będzie inna potrzeba, to PiS i PO w Sejmie głosują najczęściej razem. Takie konfederacyjne bajanie.
Uwielbiam gdy wyciąga się przeciwstawne zdania, w zależności od potrzeby.
2
@wyrek Nie robi tego samego co poprzednia ekipa. Obecna ekipa musi sprzątać w burdelu bezprawia jaki zostawił PiS.
3
@Filipem Jakbyś miał 20-centymetrowego murzyńskiego penisa to też byś się nosił wysoko.
1
@jacobFCB Tez kompletnie nie pojmuję, po co ci drudzy durnie łażą tam przeszkadzać tym pierwszym dziwadłom.
1
@jacobFCB Życie jest o wiele bardziej skomplikowane, niż przedstawia to ograniczony Stano.
0
@PatrykBarca Nie rozumiem tego komentarza. Nie musimy, ale chyba widzisz jakie w tle są konsekwencje.
Odradzam Ci ducha pisizmu, jaki kryje się w Twoim myśleniu. Przez 8 lat PiS pokazał co to znaczy nie być paziami nikogo. Czyli odcinać się od relacji z UE, szczekać na wszystko i wszystkich, zamiast budować relacje, niszczyć je.
Lepszy rozsądny paź, niż bezmózgi pseudosiłacz. Kalkulacje, konteksty, interesy oraz bilans zysków i strat. Dyplomata to nie Patryk czy Comentateiro z LR, decyduje twardy realizm.
3
Ścigany listem gończym premier Izraela ma wjechać do Polski, tymczasem zobaczmy tło tej decyzji:
"Izba Reprezentantów przegłosowała ustawę przewidującą sankcje dla urzędników Międzynarodowego Trybunału Karnego za wydanie przez nich międzynarodowego
listu gończego za premierem Izraela Beniaminem Netanjahu."
Ustawa wzywa do potępienia listów gończych za izraelskimi urzędnikami „w
najsilniejszy możliwy sposób”. Zgodnie z jej treścią na urzędników
Międzynarodowego Trybunału Karnego powinny zostać nałożone sankcje w
związku z „wszelkimi próbami prowadzenia postępowania, aresztowania,
zatrzymania lub oskarżenia jakiejkolwiek osoby z USA lub państwa
sojuszniczego, posiadającej immunitet”. Sankcje takie mają obejmować
zakaz zakupu nieruchomości w USA i zablokowanie możliwości uzyskania
wizy w USA lub utratę już posiadanej wizy. Sankcje mogłyby też być
nakładane na osoby pomagające MTK w zatrzymaniach wyżej wymienionych
osób.
USA w służbie zbrodniarzowi i wszystko jasne.
1
@michal26 No tak, ale Chińczycy pozyskują organy z własnych więźniów politycznych, prowadzą czystki na mniejszościach, wyzyskują Afrykanów itp. itd.
Ta alternatywa to Natenjahu x 100.
Świat niestety nie jest przyjaznym miejscem.
1
@michal26 Zawsze w sytuacji gdy cos nie zajdzie, lub zajdzie, warto zastanowić się co by było gdyby.
I wyobraźmy sobie, że lider Izraela zostaje zatrzymany Polsce.
Jakie są tego skutki? Od razu, w tempie ekspresowym leci nota ze Stanów Zjednoczonych z potępieniem, żądaniem uwolnienia, a kto wie czy nie z czającycmi się sankcjami.
Nie chce mi się wierzyć, że Sikorski nie zna potencjalnych skutków zatrzymania Netanjahu.
Ja chętnie bym go zatrzymał, ale politycznie, pragmatycznie nie miałoby to dla Polski żadnego sensu, a wręcz przyniosłoby niepożądane skutki.
1
Nie wiem jak winnych częściach kraju, ale w Poznaniu w tej chwili jest niemal huraganowy wiatr.
5
@TheNekro94 Tu nie mamowy o zakazie polowań, tylko o zdroworozsądkowym sprawdzeniu stanu zdrowia myśliwego. Zakładam, że np. wzrok może mieć znaczenie.
Nie liczba głosowań razem, a liczba głosowań patologicznych stanowi o wspólnocie interesów i tu PiS i Konfa bronią tej specyficznie uprzywilejowanych dziadersów.
Gdyby taki dziaders miał uczciwe zamiary, jaki problem się przebadać?
1
@PatrychoO Ale mnie rozśmieszyłeś, człowieku
1
@Death11 To było znakomite widowisko na Bułgarskiej jesienią.
23
Mallorca mnie nie obchodzi, chce by Barca w finale zlała Real. Musi być odbicie po złej serii meczów, wygrana w finale i z naładowanymi akumulatorami lecimy po La Ligę i LM.
5
@Recha_0684 Nie wiem co fałszywie przypisywane mi lewicowe ideały mają do tematu, ale widocznie bezradność aktywowała u Ciebie tryb "zablubraj rzeczywistość".
Tam koledzy wyżej czytelnie i klarownie wyjaśnili Ci dlaczego jesteś w błędzie.
A co do prawilności - niestety w Polsce wierzący są dość fałszywie wierzący, a konserwatyści albo fałszywie konserwatywni, albo zradykalizowani.
Szkoda, ze jest tak mało ludzi umiarkowanie konserwatywnych i uczciwie wierzących. Wtedy miałbym z kim gadać na forum z 2 strony.
5
@Recha_0684 Dla mnie to absurd, co piszesz. Wypaczasz sens wiary i zaczynasz prawić nauki, wbrew Kościołowi. Zatem w obrębie Kościoła, wprowadzasz swoje laickie zasady, kategorie, co jest ważniejsze czyli wspomaganie i wspieranie.
Nawet w przybliżeniu nie pojmuję tego co piszesz.
To Kościół narzuca zasady, a Ty nie masz prawa ich zmieniać, a to że coś Ci się wydaje, tego nie czyni uprawnionym.
2
Właśnie włączyłem, także tego ...
1
Ciekawostka - zaledwie ok 37% mieszkańców Londynu to biali brytyjczycy.
0
Człowiek z klasą. Może od Filipiaka z Cracovii się uczył?
2
Czytam właśnie książkę "Za mroczną rzeką" Masaji Ishikawy, której akcja zaczyna się po II WŚ, o chłopaku, którego mama była Japonką a tata Koreańczykiem (z południa).
Rodzina żyje w Japonii i zmaga się z biedą, ale starcza na skromną egzystencję.
W takich okolicznościach pojawiają się Koreańczycy z Północy, w postaci organizacji repatriacyjnej, którzy zachęcają do powrotu do Korei.
Ponieważ ojciec jako Koreańczyk czuje się mocno wyobcowany w Japonii, a sytuacja materialna jest nieciekawa, decydują się wrócić w 1960 roku do Korei Północnej, tym bardziej, że Kim Ir Sen obiecuje raj na ziemii.
Po powrocie następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością, szczególnie ojca, który uwierzył w obietnice o raju. Okazuje się, że japońska bieda, po każdym względem była luksusem, w porównaniu ze skrajną nędzą, jakiej rodzina Masaji doświadcza w Korei.
Mnie szokuje jak bardzo jedna niewłaściwa decyzja może zrujnować człowiekowi życie.