Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Donnie_Darko Tyle, że o wspólnocie i bliskości nie świadczy liczba wspólnych głosowań, a światopogląd a światopogląd łączy Konfederację i PiS. Trudno o bardziej dosadne wyrażenie poparcia dla upadłej moralnie, etycznie i degenerującej demokrację partii jaką jest PiS niż wspieranie ich kandydata na prezydenta.
Przecież Konfederaci mogliby pokazać szacunek dla swojego kraju i demokracji odcinając się całkowicie od PiSu, co po ostatnich 8 latach powinno być wręcz minimum przyzwoitości. Właśnie za demolowanie prawa i pogarszanie relacji z partnerami międzynarodowymi. Ale tego nie zrobią, i właśnie to świadczy o bliskości PiSu i Konfederacji. Bo to są sprawy kluczowe - jeśli nie brzydzi Konfederaty (a nie brzydzi i jeszcze to relatywizuje) demontaż Trybunału, SN, niszczenie TVP i instytucji wszelkiej maści, to jak śmiesznie brzmi odżegnywanie się od PiSu. Możesz zaklinać rzeczywistość, ale skoro zawierasz spółkę z partią nasączoną osobami z zarzutami, nie różnisz się od nich.
Podobnie Duda jest długopisem PiSu nie ze względu na liczbę ustaw jakie im podpisał. Mógłby podpisać 100% ustaw zgodnych z prawem i nie ma w tym nic złego. Ale jest długopisem, bo zamiast stać na straży Konstytucji, łamał na rozkaz Nowogrockiej prawo, podpisując ustawy nielegalne.
I po tym poznajesz sojuszników, czyli po strategicznych głosowaniach, wyrazach poparcia czy współudziale w procederze przestępczym.
1
@Recha_0684 Tu się można z Tobą zgodzić i nie zgodzić w jednym. Jest konsekwentnie konserwatywny i nie ma w tym nic złego, ale nie ma tez nic złego w tym jak z biegiem lat życia poglądy się zmienia (nie ważne w jakim kierunku).
Gorzej gdy przypatrzy się odcieniowi konserwatyzmu Krzysia, co kłamał w sprawie Collegium Tumanum.
3
@Kessie No ba! @Luciano99 to poważna firma. Nie ma wypłaty, więc trzeba patrzeć w przyszłość z nadzieją
9
@KamQiX I właśnie widać, jak ta równowaga pięknie działa. Zabetonowany system prawny przez pisowców, nielegalne decyzje nie do odkręcenia, bo Duda, a jak trzeba przechowywać i ułaskawić skazanych przestępców, to również Duda - gwarant totalnego bezprawia w Polsce. Dla większej równowagi mamy nielegalnie działający SN i Trybunał, z orzeczeniami o niepełnosprawności wydanymi przez Trybunały europejskie.
Generalnie Twoje założenie sprawdzało się w przeszłości, jednak pisowcy nie uznają demokracji. Zatem obecnie jakikolwiek ich udział w polityce, blokuje praworządność i wypacza instytucje.
1
@Rastafarnianin A ktokolwiek, to np. Nawrocki, siedzący przy stoliku, który trzeba wywrócić.
Bosak, od czasów Młodzieży Wszechpolskiej, nie zmienił się o jotę.
Szkoda, że nie ukończył chociaż Collegium Tumanum, może coś by tego oleju więcej mu przybyło w tej makówce.
5
Jakby co 4 mieszkaniec ziemi wysłał Barcy dolara, to uzbierałyby się 2 mld.
Zacznijmy akcję "Dolar dla Barcy" - to takie proste.
Potrzeba tylko kogoś elokwentnego, myślącego nieszablonowo, takiego rasowego naganiacza.
@Popitek12 pomożecie?
1
@okiemtypera_lucaxx95 Twój komentarz jest umiarkowanie sensowny. Jeżeli napastnik strzeli 10 goli w sezonie z czego 8 z karnych, śmiało można się nad nim zastanawiać jako niewypałem.
Jakości napastnika nie oceniasz po liczbie goli z karnego, ale po bramkach zdobywanych z gry. Karne może wykonywać nawet bramkarz, co nijak nie rzutuje na jego ocenę jako bramkarza.
1
@mrboom Przede wszystkim im współczuję, że znaleźli się w takim zakątku życia, że taką decyzję rozważają. To dramat danego człowieka.
2
@Miszak Podobnie jak kandydat na prezydenta Nawrocki nie mam opinii.
0
@bartekvisca @Katalończyk 99 Tylko powtarzam co mi mówi. To jest gość, który biega od wielu, wielu lat, z sukcesami. W swojej kategorii zawsze jest w czołówce.
1
Sąsiad biegający półmaratony i maratony, mówi, że jedna para butów starcza mu na 3 miesiące treningów. Narzekał, że bardzo poszły do góry ceny profesjonalnego obuwia, a to dlatego, że pomimo windowania ich, chętnych nie brakuje.
Dodatkowo, producenci wycwanili się w ten sposób, że pod pretekstem dopasowania obuwia do różnych warunków pogodowych, zmniejszyli grubość podeszwy, przez co sumarycznie ściera się radykalnie szybciej.
I teraz sąsiad ma wybór - wydać kilka tysięcy rocznie (min. 4-5 tys.) na profesjonalne obuwie, czy oszczędzać i biegać w mniej wygodnym.
Czyli nie tylko marże na mieszkania dyktowane przez developerów są niedorzecznie wysokie w naszym nadwiślańskim kraju.
2
@Stinger_ Jak na laickiego nosa, powiedziałbym, ze zakupienie zawodnika, zapłacenie mu kontraktu, bez możliwości realizacji tego kontraktu, pachnie łamaniem prawa zawodnika do rozwoju swojej kariery, czyli łamaniem jego prawa wynikającego z bycia piłkarzem.
Nie wiem jak to jest z piłkarzami w kontekście innych zawodów, ale wyobrażasz sobie sytuację, że klub trzyma zawodnika przez 4 lata bez gry?
Wyobraź sobie, że pracujesz w kancelarii prawnej przez 5 lat, gdzie dostajesz kupę kasy ale nie pracujesz, potem wchodzisz na rynek pracy bez zdobytych doświadczeń, co ustawia cię z miejsca na przegranej pozycji w stosunku do prawników, którzy w tym czasie się rozwijali zawodowo. Nie wyobrażam sobie, że taki pracownik w sądzie nie wygrałby sprawy przeciw swojej kancelarii.
Z drugiej strony, przypomnę słynny klub kokosa, w którym chciano łamać zawodnika, nie chcącego ulec woli klubu i rozwiązać kontraktu.
4
Xavi do grudnia!
1
"Ponoru" - miało być ponuro.
6
Moje ostatnie wejście na stronie w tym roku zatem życzę wszystkim udanego nowego roku. Trzymajcie się z dala od kłopotów, zarabiajcie dużo kasy, miejcie dużo powodów żeby się uśmiechać.
I oby wrzucić jeszcze jakiś pucharek do gabloty Barcy w tym sezonie.
2
@draxidox @Bocheno1 Nie czuję się nękany, twórcza dyskusja krzywdy nikomu nie zrobiła.
2
@comtedurgell Celna uwaga - i to nie było dla Messiego i spółki wymówką.
11
@Criss18Barca Powiedziałbym, że wyżej niż przeciętniacy, ale z pewnością nie gwiazdy.
Siłą Argentyny był system i znakomity, charyzmatyczny lider, za którym koledzy wskoczyliby w ogień.
18
@D10SLEO Gdyby Messi w tej wybitnej reprezentacji Argentyny grał tak jak CR7 w Portugalii, po fazie grupowej Albicelestes wracaliby do domu w 2022 roku i w 2014.
Tymczasem lider zrobił różnicę.
1
Widzę, że Amorim w lidze ma bilans 2-2-5, czyli źle, ale ostanie 6 meczów to jest dopiero numer, 1-0-5.
Te zarobki w United to hit i patologia jak swego czasu w Barcy.
Casemiro 350tys/tydz, Rashford i Fernandes po 300 tys., Mount 250 tys. Ile ci panowie wnoszą do gry nie trzeba przekonywać.
1
@Szklaner Pewne procesy są poza nami jak wzrost cen ze względu na mniejszą podaż mleka, deficyt kakao czy pomarańczy na rynkach światowych. Jednak wielu ekonomistów wręcz apelowało do Glapińskiego by podnieść stopy procentowe swego czasu by zdławić inflację w zarodku. I akurat takie błędy obciążają polityków. Podnoszenie często minimalnej krajowej prowadzące do inflacji też jest czynnikiem politycznym.
0
@Kapitan hawk Dita Bolen co wymiata na tej gitarze. Normalnie Santana tego instrumentu.
1
@okiemtypera_lucaxx95 Przypominasz mi z tym "za peło ciężko o to będzie" mojego pisowskiego sąsiada, który mnie zaatakował za szalejącą inflację za peło (4,7%), po tym jak jego idole doprowadzili do niemal 20%.
Tak ceny mieszkań wystrzeliły za peło. Masz rację. Tak jak mój pisowski sąsiad.
Edit; w czasie tej 20% inflacji siedział cichutko.
0
@D10SLEO Już nie filozuj
0
@MessiForeverTheBest 161. Na pewno komentuję z większą werwą niż United gra.
1
United to jest jak jakiś owad zainfekowany przez grzyba. 11 zombie, a w przypadku Amorima nie ma nawet słynnego efektu nowej miotły.
2
@GigiAmoroso Fabregas też chyba się rozwija jako trener. Como może nie powala w tym sezonie, ale trudno ocenić czy mają potencjał na więcej.
0
@Encore OKC jak zawsze polegnie w play-offs. Nie mają formatu na post season.
No ale niech próbują
1
@MesQueUnClub96 Ze śmietaną
2
@Kondziu_FCB Twoja wykładnia jest wykładnią zgodną z pisowską, zatem kłamliwą. Prawo europejskie jest nadrzędne wobec naszego. Nie przypominam sobie, żeby to UE dostosowywała swoje prawo do polskiego tylko na odwrót.
Polskę jako kraj europejski obowiązują orzeczenia europejskich trybunałów.
Twoje spojrzenie jest typowe dla republik bananowych i reżimów, tu pokazałeś mentalność Łukaszenki i Orbana. W sumie sam się podsumowałeś.